Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 7
Wyświetleń: 27078x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 7 lip 2012 09:33   
Autor: FN, źródło: http://www.dailymail.co.uk   

‘Brytyjska Atlantyda' znaleziona na dnie Morza Północnego

Naukowcy odkryli ślady starożytnej ziemi pochłoniętej przez fale 8500 lat temu – poinformował serwis http://www.dailymail.co.uk

Kiedyś Wielka Brytania nie była wyspą i stanowiła jedność z całym kontynentem europejskim. Nastąpił jednak jakiś kataklizm, który zmienił linię brzegową Europy. W przekazach pozostawionych przez starożytne ludy zamieszkujące Wielką Brytanię jest mowa o zaawansowanej cywilizacji, która zamieszkiwała ląd pochłonięty potem przez ocean. Zespół naukowców z Uniwersytetu St Andrews (ang. Świętego Andrzeja) prowadził badania dna morskiego na Morzu Północnym. W ich trakcie natrafili na pozostałości dawnego lądu. Rozciągał się od Szkocji do Danii i powoli zanurzał się w wodzie pomiędzy 18000 rokiem pne i 5500 pne (niestety brak precyzyjnych danych). Nurkowie z firm naftowych odkryli szczątki 'zatopionego świata '. Zespół klimatologów, archeologów i geofizyków stara się odtworzyć zalany przez wodę teren. Nurkowie z Uniwersytetu St Andrews już nazwali ten ląd „Brytyjską Atlantydą”. The Daily Mail opublikował grafikę pokazującą, jak mógł wyglądać dawny ląd.

Dr Richard Bates z Wydziału Nauki o Ziemi Uniwersytetu St Andrews twierdzi, że ten teren mogła zamieszkiwać jakaś ludzka cywilizacja. W świetle wiedzy o cyklicznym przebiegunowaniu na Ziemi takie odkrycie pokazuje, że jeszcze niedawno wiele terenów zostało zalanych przez potężne masy wody.  Oczywiście nie jest to dowód na to, że do zmiany biegunów dochodzi, ale nie ma wątpliwości, że może to być "ważny głos w sprawie".

Wracając do tekstu w Daily Mail - zespół naukowców zwrócił uwagę na równo ułożone stosy kamieni, które mogłyby być dawnymi kurchanami cmentarnymi. Oto zdjęcia opublikowane przez Daily Mail.

 

 

 

A tak mógł wyglądać zalany przez wodę teren.

 

 

 

 

Dzisiaj w Bazie FN obejrzymy najnowsze materiały wideo dotyczące słynnej „Wielkiej Stopy”, które ostatnio pokazały się w USA (za przysłanie do nas filmów na płytach BlueRay dziękujemy Markowi z World`s Mysteries). Istnienie tych istot uznać należy w świetle tych materiałów za pewne. Według posiadanych przez nas informacji istota ta posiada bardzo rozbudowane umiejętności pozazmysłowe, gdyż jest w stanie wpływać na zachowania ludzi w jakiś tajemniczy sposób wpływając na ich zachowanie, doprowadzając do czegoś w rodzaju „paraliżu”. Zdjęcia i materiały mamy ze Stanów Zjednoczonych w postaci HD, więc będziemy musieli je jeszcze przetłumaczyć i opublikować w serwisie. Przy okazji nasi czytelnicy serwisu z USA pytają, kiedy w tym roku będziemy ponownie w Roswell. Data naszego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych zależy od kilku spraw związanych z prowadzonymi projektami - na pewno opublikujemy ją w serwisie.

Komentarze: 7
Wyświetleń: 27078x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 7 lip 2012 09:33   
Autor: FN, źródło: http://www.dailymail.co.uk   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 13 lip 2012 12:21 | brak oceny

Area 51 | Załogant

To logiczne, że kiedyś był niższy poziom wód na świecie. Że było więcej lądów, które teraz są w szelfie kontynentalnym. Obecnie nawet nasz Bałtyk corocznie zabiera sobie trochę naszej ziemi ojczystej ;)... To normalny proces, nie ma w nim niczego niezwykłego! Ciekawe tylko ile faktycznie zostało już odkrytych zatopionych zabytków? O ilu nic nie wiemy? O ilu nas łaskawie poinformowano? Bo na pewno, gdyby naukowcy odkryli "coś" niezwykłego, to by nam o tym nie powiedzieli.............. To "coś" może być nawet jakimś samolotem........... Naukowcy NIGDY nie pozwolą by trzeba było pisać książki akademickie od nowa!!!!.......... Cenzura trwa.... Niestety... To tak jak z Wielką Stopą... Przecież już znaleziono i przebadano włosy tego stworzenia!... Znaleziono też miejsca, w których sobie wypoczywa!... Czemu nie ustawiono tam żadnej kamery??????????????????????? A może ustawiono i sfilmowano, tylko my maluczcy nic o tym nie wiemy?...................

Śr, 11 lip 2012 09:26 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Atlantyda nie lezała tam gdzie sie przyjeto uważąć iż leżała. Zachowaną pamiatką po Atlantydzie w wierzeniach Słowian są potrójne wały okalające świątynie zwane przez satanistyczne pogaństwo pogańskimi.

Nie, 8 lip 2012 17:03 | brak oceny

CCV | Gość

Według chrześcijan świat liczy sobie 6000 tyś lat, a tu 8500?

Sob, 7 lip 2012 18:29 | brak oceny

W.A. | Gość

Google maps zaciera wszelkie ślady dziwnych śladów na ziemi.Oglądałem jeszcze kilka lat temu wiele ciekawych miejsc w okolicach północy (CHODZI MI O MORSKIE DNO) europy ale teraz po kilku latach i ostatnich "aktualizacjach" googl-a :)))) nic już w tych miejscach nie ma!!!!Jest jak by naniesione na te fragmenty map nowe miejsce "czyste niczym się nie wyróżniające" !!!Tak tak i to dotyczy wielu "ciekawych" i "kontrowersyjnych" fragmentów map ziemi!!!Teraz są tylko porobione nakładki aby to pozacierać!!!No i jak tu mówić o niezależnych i wolnych mediach?????!!!!!

Sob, 7 lip 2012 15:42 | brak oceny

copy | Gość

Drogi Nautilusie! To jest rok 2012 - fajnie byłoby gdyby na tą okoliczność zamieszczalibyście częściej rozmowy z Panem Krzysztofem Jackowskim... Mówił o 'pogodowych anomaliach' na ten rok. Napiszę krótko. Na pomorzu, tu gdzie mieszkam, mamy prawie codziennie burze. W dzień jest duszno, parno, gorąco. A w nocy są takie burze jakby zaczynał się koniec świata. Nie pamiętam takich burz chociaż jestem już parę lat po 30tce. W moim mieście burze zdarzały się raz na dwa, trzy miesiące. Teraz w tygodniu są 3 albo 4. I to takie, że ich siła jest przerażająca. Ludzie się boją. Także proszę o więcej Pana Jackowskiego :)

Ps. Aktualizacja!
Dziś od 7 rano mamy 3 burzę! Wypogadza się i po godzinie burza. I tak w kółko.
Wiadomo, w samych burzach nic dziwnego nie ma, ale takiej intensywności to nawet dziadkowie nie widzieli

Sob, 7 lip 2012 15:13 | brak oceny

Miki-Mikolaj | Gość

Fajnie gdyby zająć się sprawą Wielkiej stopy.Ciekawe co to za zatopiona cywilizacja..Podobno sprawa czaszki gwiezdnego dziecka została rozwiązana ? http://wpogonizaufo.blogspot.com/2012/07/tajemnica-czaszki-gwiezdnego-dziecka.html

Sob, 7 lip 2012 14:29 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Myślę...,że gdyby istoty ludzkie nie miały wewnętrznej potrzeby poszukiwania odpowiedzi, poszukiwana wiedzy..., łamania też chorych stereotypów, chorych uwarunkowań. Gdyby funkcjonowały bez wychodzenia poza... paradygmaty (punkty odniesienia) , gdyby nadal nie miały potrzeby dowiedzieć się co jest tam... za widnokręgiem zdarzeń..., za zakazaną pozornie tylko granicą niemożliwości..., pozornie tylko niesamowitości, i pozornej upozorowanej granicy rzeczywistości... często ukrywającą nowe bogactwa. Gdyby zabrakło intuicji i wizjonerstwa badaczom nie byłoby tego typu poszukiwań. To nadal żylibyśmy..., jedząc tylko mięso..., nie znając żywności wegetariańskiej, ani wegańskiej, grzecznie i pokornie bez żadnych pytań i wątpliwości chodzilibyśmy do kościoła na nieszpory, zakładając przykładnie fartuszki w liceum, odmawiając przykładnie różaniec, zamiast czytać Harry Pottera, czytać ekscytujące sf, oraz ciekawą futurystkę... A stare cywilizacje..., przed Jezusem byłyby tylko mitem, wymyśloną bzdurą osób ze szpitala psychiatrycznego (szacunek do tych osób..., bo i na ten czas..., nadal mało co wiemy...). ...,osób według obecnych norm - wymyślonych wyssanych z palca chorych stereotypów uwarunkowanych współczesnym oderwaniem, brakiem wiedzy o innych cywilizacjach - inaczej obecnie takich norm... czyli według tych paradygmatów osób dziwnych..., wariatów, którym coś się wydaje..., chcą poszukiwać, zgłębiać niewiadome... a lepiej by się wzięli do prawdziwej pracy i zaczęli hodować świnie na ubój... lub inną podobnie pożyteczną pracę..., na rzecz społeczeństwa, na rzecz przyszłych pokoleń... Niż przeszukiwać morza i oceany w celu zrozumienia..., odkrycia...Hm... Tak...ech... Co niektórzy prawdopodobnie nadal w ten sposób myślą..., nie ma co się oszukiwać... Co widać i czuć...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.