Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 5
Wyświetleń: 19251x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 22 gru 2013 09:27   
Autor: FN, źródło: FN   

NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z DZIECKIEM W STANIE ŚMIERCI KLINICZNEJ

Na pokład Nautilusa dostaliśmy ciekawy opis śmierci klinicznej, którą nasz czytelnik S. [dane do wiadomości red.] przeżył w 1999 roku. Jest to o tyle ciekawe, że miał okazję obserwować rzecz niezwykle osobliwą – spotkał dziecko, które dopiero ma przyjść na świat. Oto jego relacja:

 

Droga Fundacjo Nautilus!

Postanowiłem do Państwa napisać, gdyż to, co przeżyłem w 1999 roku nie daje mi spokoju do dzisiaj. Poza moją najbliższą rodziną, czyli żoną i córką, nikt nie zna okoliczności mojej śmierci klinicznej, gdyż obawiam się reakcji innych ludzi. To, co przeżyłem wtedy jest bowiem tak nietypowe, że nie spotkałem się z żadnym podobnym opisem przebywania po drugiej stronie.

Wszystko wydarzyło się 29 września 1999 roku, kiedy po powrocie do domu poczułem nagły ból w klatce piersiowej. Miałem na szczęście obok żonę, która z domu zadzwoniła po pogotowie. Mieszkamy ok. 3 kilometrów od szpitala, więc karetka była bardzo szybko. Zostałem przewieziony na ostry dyżur, a następnie przeżyłem rozległy zawał serca, który praktycznie natychmiast pozbawił mnie przytomności. I teraz najważniejsze. Co pamiętam?

Nagle obudziłem się patrząc z góry na kilka osób pochylonych nad czymś lub kimś, bo po chwili dostrzegłem, że osobą nad którą się pochylają jest ktoś bardzo podobny do mnie.

Przez chwilę myślałem, że po prostu wiszę na linach i że zrobili to lekarze, aby zrobić jakiś zabieg. Potem dojrzałem w tej osobie leżącej siebie i wiedziałem, że to coś więcej niż jakiś zabieg, a ja byłem w takim wspaniałym spokojnym stanie.

W ogóle nie czułem lęku, wszystko widziałem wyraźnie, mogłem się także rozglądać na boki, choć trudno mi powiedzieć, czy miałem jakąś głowę czy ręce. Byłem raczej punktem w przestrzeni. Przeżycie było dojmująco realistyczne, wręcz przypominało kino trójwymiarowe, które na pewno panowie znacie. Nagle wszystko znikło, a ja znalazłem się w pustej przestrzeni, nade mną było niebieskie niebo. I tu rzecz najdziwniejsza, bo do mnie podszedł mały chłopiec. Był ubrany w biały strój taki jak noszą bardzo małe dzieci, ale nie miał butów. Miał ok. 2 lat. Nie otworzył ust, ale usłyszałem zdanie „na Ciebie jeszcze nie jest czas, musisz wracać”. Zapytałem go, kim jest, a on odpowiedział, że za chwilę będzie jego moment powitania ze światem, a on jest już dawno u swojej mamy, a teraz przyszedł tutaj tylko na chwilę i musi znowu wracać do mamy, bo mama jest już gotowa, a on  powróci tutaj dopiero po swojej śmierci.

Słyszałem go wyraźnie i zapamiętałem każde słowo. Chciałem zapytać jeszcze, kiedy ja tutaj wrócę, ale nagle wszystko się skończyło i zapadła ciemność. Kolejna rzecz, którą pamiętam, to lekarz, który pytał mnie, jak mam na imię. To przeżycie było tak niesamowicie realne, że bałem się tego komukolwiek opowiedzieć, bo wiedziałem, że ludzie po prostu mnie wyśmieją. Robię to teraz tylko dlatego, że obiecał mi pan z FN który mi odpisał na mejla, że moje nazwisko i imię nie zostanie podane. Jestem bardzo ciekaw, co myślicie o mojej historii.

Najlepsze pozdrowienia

[imię i nazwisko do wiad. Red.]

 

Bardzo zaciekawiła nas ta relacja, gdyż rzeczywiście jest dość oryginalna. Tutaj nie ma słynnego tunelu, nie ma światła na końcu, nie ma filmu itp. Widać wyraźnie, że było to raczej opuszczenie ciała ze spotkaniem z duchem dziecka niż „pełnowymiarowa śmierć kliniczna”.

Jeden z naszych kolegów z FN przypomniał sobie, że gdzieś już czytał coś podobnego. Zajęło trochę czasu zanim znalazł w pewien sposób podobną relację. Ukazała się ona w książce wydanej przez Nieznany Świat pod red. Marka Rymuszko „Polskie życie po życiu”. Poniżej prezentujemy tę relację:

 

 

 

 

 

 

I na koniec jeszcze list do naszej redakcji od p. Barbary.

 

 

Witam,

Przesyłam link do bardzo ciekawego filmu dokumentalnego z 1997r. Film dotyczy śmierci klinicznej. Link powinien koniecznie znaleźć się na Waszej stronie, bo rzadko można dotrzeć do tak przedstawionej informacji, gdzie ludzie nie wstydzą się swoich przeżyć i pokazują twarz w TV. Tym bardziej jest on wart uwagi, ze są to zebrane polskie przypadki śmierci klinicznej.

 

Tunel, światłość, ukwiecone łąki, muzyka o nieziemskiej harmonii, emanacja miłości, uczucie ogromnej ulgi i spokoju. Te elementy pojawiają się w większości opowieści tych, którzy przeżyli śmierć kliniczną.

Bohaterowie filmu przeszli na "tamtą stronę" w różnych okolicznościach: w wyniku samobójczego zamachu, wypadku, choroby, podczas operacji. Niektórzy w wieczności - jak mówią mogli zobaczyć całe swe życie, inni oglądali z wysokości swoje ciała zupełnie się z nimi nie utożsamiając, jeszcze inni rozmawiali ze świetlistymi postaciami.

Niektórzy otrzymali wyraźny rozkaz powrotu do ziemskiej powłoki. Dla wszystkich było to wstrząsające, niezapomniane przeżycie, które zmieniło ich sposób myślenia. W wypadku kilkorga zdecydowało o dalszym losie. Opowieści te komentują przed kamerą lekarze, psychoterapeuta, ksiądz i astronom.

Produkcja: Polska (1997)
Realizacja: Andrzej Titkow
Gatunek: Film dokumentalny”

 

/uwaga, prosimy oglądać od 29 minuty 30 sekundy, bo wtedy dopiero zaczyna się interesujący nas materiał)

 

 

ODEJŚCIA, POWROTY - film

 

Przesylam najszczersze życzenia świąteczne dla całej załogi oraz spełnienia wszystkich marzeń związanych z Fundacja, jak i w życiu prywatnym.

Barbara

 

 

 

Pięknie dziękujemy Pani za życzenia, jak i wszystkim czytelnikom, którzy przesyłają je nam drogą elektroniczną. Oczywiście także przesyłamy z pokładu Nautilus najserdeczniejsze życzenia Wesołych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

Dostajemy kartki z całego świata i także musieliśmy przygotować coś specjalnego, czyli nasze fundacyjne życzenia. I już są!

Poniżej tegoroczne dzieło naszego grafika pokładowego, oficera Mirka. I grafika, i animacja – do wyboru  ;)

 

i wersja wideo-audio

 

 

 

I jeszzce jedna, wcześniejsza animacja Mirka w wersji "białe święta i spdek"!

Komentarze: 5
Wyświetleń: 19251x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 22 gru 2013 09:27   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 28 gru 2013 17:10 | brak oceny

Zetox | Gość

Ja niedługo będę miał operację to poproszę o narkozę zamiast znieczulenia miejscowego, może też mi się coś ciekawego przytrafi.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 24 gru 2013 16:15 | brak oceny

TAKTAK | Gość

jeśli jest świat jak opisujecie to nie wiem czy warto umierać przezywać ponownie to co tu no może w inny sposób ale tam są ludzie a ci nie zmieniają się wiec poco śmierć proszę mnie zamrozić

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 24 gru 2013 11:53 | brak oceny

Ja | Gość

Piękny cytat Norwida i obrazek choinki na czołówce strony!

Wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Wielu radosnych chwil:-)

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 23 gru 2013 14:36 | brak oceny

demaskator | Gość

Byłem tam dwa razy.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 23 gru 2013 01:50 | brak oceny

Noelll | Załogant

Te filmiki to klasyk, dla mnie nic nowego. Ale Droga Fundacjo czy i kiedy opublikujecie w końcu CAŁE nagranie z małym Marcinkiem dokonane w latach 90-tych.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.