Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 71
Wyświetleń: 15718x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 12 wrz 2014 08:12   
Autor: FN, źródło: FN   

HISTORIA ZDJĘCIA ‘NAUTILUSA’ NA CYPRZE

Sprawa ta zaciekawiła nas z jednego powodu, o czym za chwilę. Najpierw jednak przypomnijmy historię tego zdjęcia. W serwisie publikujemy bardzo dużo tekstów i od czasu do czasu zamieszczamy fotografie wykonane przez naszych czytelników, które w ten czy inny sposób nawiązują do pokładu naszego okrętu. Zbieramy takie zdjęcia i mamy ich już pokaźny zbiór. Są tam restauracje Nautilus, które są w przeróżnych zakątkach tego świata, ulice naszego patrona Juliusza Verne`a, a także setki innych rzeczy, które przywołują skojarzenia z naszym niezwykłym serwisem i Fundacją. Oto przykład fotografii z takiego zbioru, kiedy to nasz czytelnik zauważył plakat z miłym sercu napisem:

 

 

-----Original Message-----

From: MARCIN [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, October 20, 2010 8:58 PM

To: nautilus

Subject:

 

Hej, witam!,

przesyłam fajna fotkę z wakacji, no może nie z wakacji (to był już

wrzesień'10_Berlin)

 

pozdr Marcin

 

 

 

 

 

Kilka dni temu na koniec publikacji „Duchy samobójców wracają w miejsca śmierci” zamieściliśmy podobne zdjęcie z wakacji, kiedy to nasz czytelnik zauważył w jednym z cypryjskim portów w mieście Pafos jacht wystylizowany na okręt Nautilus ze słynnej powieści „XX tysięcy mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne`a. Z krótkim opisem przysłał nam to zdjęcie, a raczej zdjęcia, bo były to dwie fotografie.

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Friday, August 29, 2014 6:00 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Nautilus w porcie na Cyprze

 

         Cześć,

     Właśnie wróciłem z wakacji na Cyprze, jestem Waszym stałym czytelnikiem i uznałem, że Wam się to spodoba.

         Pozdrawiam

 

Zdjęcia zostały przez nas opublikowane. Przypominamy je poniżej.

 

 

 

Kilka godzin po ich publikacji dostaliśmy e-maile od naszych czytelników, którzy zauważyli na jednym ze zdjęć coś… zadziwiającego. Oto przykład takiego e-maila:

From: Marek [dane do wiad.FN]

Sent: Thursday, September 11, 2014 9:38 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ufo na fotografii

 

Witam,

Czy przypadkiem na pierwszym zdjęciu kolegi , który był na Cyprze, nie widać wyraźnie UFO?

Proszę zwrócić uwagę na obiekt po lewej u szczytu masztu.

Serdecznie pozdrawiam, szczególnie Pana Kapitana.

Marek [dane do wiad. FN]

 

Kiedy spojrzeliśmy na to zdjęcie ponownie, wtedy… trzeba przyznać, że było to naprawdę ogromna niespodzianka. Na zdjęciu rzeczywiście widać dyskoidalny obiekt! Zrobiliśmy zbliżenia tego obiektu.

 

 

 

Poinformowaliśmy o sprawie autora zdjęcia. Nie krył zaskoczenia tym, że na jego zdjęciu jest tak wyraźny obiekt UFO! Nie ma mowy o jakichkolwiek „ustawkach” czy „zabawach w Powerpoint” – to absolutnie wykluczyliśmy.

 

 

W dniu 2014-09-11 11:18,  […] pisze:

> Witam,

> Niesamowite, nie zauważyłem tego wcześniej, zdjęcia przesłałem tylko jako ciekawostka z wakacji (chodziło mi wyłącznie o statek).

> Pozdrawiam

 

 

I jeszcze jeden e-mail od autora zdjęcia.

 

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, September 11, 2014 4:42 PM

To: Fundacja Nautilus

Subject: Re: FW: Ufo na fotografii

 

Witam ponownie,

Wróciłem z pracy i oglądam te zdjęcia raz jeszcze bo wcześniej je tylko pobieżnie przejrzałem z braku czasu. Faktycznie coś tam jest i dziwny ma kształt. Nie powiększając i tak bym nie zwrócił na to uwagi gdyż bym pomyślał, że to z masztu coś odstaje.

Zdjęcia zostały wykonane w porcie w Pafos w czasie spaceru.

Jeszcze raz pozdrawiam FN i Czytelników

 

 

Dlaczego ta sprawa tak bardzo nas zaciekawiła? Oczywiście zjawisko UFO jest w 100% faktem i znakomite zdjęcia dysków i innych pojazdów UFO są wykonywane na całym świecie. Praktycznie każdego dnia dostajemy od naszych czytelników zdjęcia, na których zauważyli coś niezwykłego lub sfotografowali obiekt UFO widoczny na niebie. To normalna sprawa.

Tu jednak zastanawiające jest coś innego. Od wielu miesięcy prowadzimy bodaj najbardziej fascynujący projekt w historii Fundacji Nautilus, który jest związany z próbą absolutnie realnego kontaktu z jedną z grup obcych istot, które poruszają się pojazdami UFO. Historia naprawdę przypomina film (!) i po raz pierwszy publicznie opowiemy o kulisach tego projektu podczas naszego najbliższego wykładu dla ludzi zajmujących się UFO na całym świecie, który będzie miał miejsce w Hong Kongu 30 listopada b.r. na największym w historii spotkaniu ludzi zajmujących się zjawiskiem Niezidentyfikowanych Obiektów Latających.

Sprawa jest bezprecedensowa i w zasadzie blednie przy niej wszystko, czym zajmowaliśmy się do tej pory. Jeśli mamy rację, to… wkrótce usłyszy o tym cały świat, a nasz serwis ilością odwiedzin pobije na łeb wszelkie filmy o „Pająkach Mutantach”... Naprawdę mamy tego świadomość. Projekt wymaga pojechania w kilka miejsc na kuli ziemskiej i wykonania szeregu czynności, bardzo konkretnych i precyzyjnych. Pierwszym takim miejscem jest… obszar Morza Śródziemnego, gdzie została wykonana fotografia z „Nautilusem i UFO”!

Sprawa jest bezprecedensowa, a już w najbliższy poniedziałek nasza ekipa kupuje bilety lotnicze do Aten, a następnie udajemy się na statek, aby dotrzeć na miejsce. To oczywiście może być przypadek, zbieg okoliczności, ale… możecie nam wierzyć, że kiedy zorientowaliśmy się, że jedziemy dokładnie tam gdzie zostało wykonane to zdjęcie, to… poczuliśmy… „delikatny i zimny powiew kosmosu na plecach”!

 

 

 

Obiecaliśmy publikację o UFO ze zdjęciami, jakich dawno w serwisie nie było. Wszystko opóźnia się przez banalny powód – kolejne weekendy zamiast pracować na komputerze i nadrabiać zaległości w korespondencji i publikacjach, ekipa FN spędzała w terenie na przeróżnych wyjazdach. To nas rozłożyło na łopatki, a w kolejce czeka tak wiele superciekawych i superważnych publikacji. Musicie nam jednak to wybaczyć (zresztą  - nie macie wyjścia), gdyż już choćby wspomniany wyżej projekt znany w naszej redakcji pod hasłem „Kula na dno morza” jest takim pożeraczem czasu, że dosłownie z trudem znajdujemy czas na cokolwiek innego… Trzymajcie za nas kciuki i nie pomstujcie, że „coś tam obiecali, a nie ma”. Gdybyśmy mieli budżet w wysokości milionów dolarów, to codziennie było by tyle publikacji o zjawiskach niewyjaśnionych, ile jest na przykład w zaprzyjaźnionym z nami serwisie onet.pl

Ale ponieważ wszystko idzie dzięki energii i środkom prywatnym dosłownie kilku osób, więc i tak jest to absolutny rekord świata, w jakim punkcie obecnie jesteśmy. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza – ma prawo, ale mimo wszystko prosimy o więcej zrozumienia. Naprawdę uczestniczymy w historycznym projekcie, nie tylko dla naszej Fundacji.

W poniedziałek nagramy ostatnią rozmowę telefoniczną potrzebną do publikacji o najnowszych wyjątkowo poruszających zdjęciach UFO, które dotarły do nas w ostatnich miesiącach. Warto jeszcze chwilę poczekać. Poniżej dwie fotografie z „tego zestawu” – omówienie okoliczności wykonania tych zdjęć będzie właśnie w tym tekście. Najbliższy weekend jest ostatnim z naszych weekendów wyjazdowych. Po 15 września z publikacjami w serwisie FN będzie już tylko lepiej.

Komentarze: 71
Wyświetleń: 15718x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 12 wrz 2014 08:12   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (71)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Śr, 1 paź 2014 22:23 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

No widzisz "ptaku w locie". Niestety na forach pojawiają się trolle podszywające się pod nicki przyzwoitych ludzi. Sprawia im przyjemność zwykłe chamstwo.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 30 wrz 2014 23:32 | brak oceny

a | Gość

Pon, 29 wrz 2014 11:40 | brak oceny

ptak w locie... | Gość

Przepraszam Wszystkich Czytelników oraz samą Fundację Nautilus za mające tu miejsce uwagi personalne oraz treść postów. Poprosiłem moderację o ich usunięcie, by oczyścić raz na zawsze dobre imię Marka, który nie był winny tej sytuacji.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 27 wrz 2014 19:52 | brak oceny

ziemianin | Gość

Na zdjęciach z jachtami widać filiżankę ze spodkiem. Czy takim czymś latają UFOnauci ?

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 27 wrz 2014 15:07 | brak oceny

ptak w locie... | Gość

Niech wszystkim czytelnikom FN będzie wiadomym fakt, iż Marek z blogu J. Urbana nie jest autorem treści o które go posądziłem -zawartych w prywatnych wiadomościach. W związku z tym incydentem, chciałbym go przeprosić publicznie.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 27 wrz 2014 14:04 | brak oceny

ptak w locie... | Gość

Na blogu Urbana w rozmowie z Markiem -wyjaśniłem kilka kwestii, które powinny być tu odczytane, otóż Marek z blogu Urbana nie jest autorem prywatnych wiadomości adresowanych do mnie. Niech to oświadczenie oczyści jego dobre imię.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 26 wrz 2014 18:22 | brak oceny

Christi | Gość

Dziad Jag podaj dowody na to że Meier to mitoman,niezbite.W końcu jesteś przytomny,to powinieneś oświecić

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 25 wrz 2014 16:05 | brak oceny

Marek | Gość

"Samo zjawisko NOL pochodzi ze sfery błędnej percepcji, zjawisk przyrody, fantazji, niewiedzy, fałszerstwa i sensacji, zatem nic dziwnego, że pomysłów na tożsamość Niezidentyfikowanych Obiektów Latających jest wiele."

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 25 wrz 2014 11:16 | brak oceny

Marek | Gość

"Przekonanie o istnieniu UFO i o tym, co mówią nam najbardziej zwariowani ufologowie wymaga takiej samej ślepej wiary, jak wiara w słowa tego czy innego teologa."

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 24 wrz 2014 22:18 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Lubię Mandarina tak jak lubiłem swoją cioteczną babcię! Opowiadała mi bajki, była sympatyczna i zawsze uprzejma i grzeczna.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.