Dziś jest:
Sobota, 18 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 14185x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 21 kwi 2015 00:16   
Autor: FN, źródło: FN   

ZJAWA PSA POKAZAŁA SIĘ ROZPACZAJĄCEJ RODZINIE

Na pokładzie Nautilusa jeden z naszych kolegów przeżył bolesne doświadczenie, które na chwilę sprawia, że „świat staje w miejscu i życie traci smak” – odejście ukochanego pieska. Pustka, która powstaje po takiej istocie często jest nie do zasypania latami. Wiedzą o tym wszyscy, którzy to przeżyli…

W korespondencji przysyłanej do FN 19 kwietnia b.r. otrzymaliśmy list od naszej czytelniczki ze Szczecina, która opisała bardzo niezwykłe wydarzenie dosłownie sprzed kilku dni. Przez wiele lat jednym z najważniejszych domowników była suczka kundelek o imieniu „Sarenka”. Była ona tak zżyta z domownikami, że nie starczyłoby „książki na tysiąc stron grubej”, aby wszystko opisać – jak wyraziła się autorka listu. Przez ostatnie trzy miesiące suczka chorowała na nowotwór i bardzo cierpiała, więc rodzina w całkowitej rozpaczy i bezsilności musiała ją uśpić, aby ulżyć jej cierpieniu. Suczka z bólu płakała, z oczu leciały jej łzy „tak jak człowiekowi”. To była jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu tej rodziny. W pełni to rozumiemy.

Oczywiście w domu przez dwa tygodnie – jak opisuje nasza czytelniczka – „był jeden wielki płacz”. Wreszcie którejś nocy mama autorki listu – która była niesłychanie związana emocjonalnie z tą suczką, obudziła się w nocy i zobaczyła, że w rogu pokoju świeci się jakieś światło. Początkowo myślała, że to jest po prostu odblask od telefonu komórkowego, który rozświetla się, gdyż przyszedł jakichś spóźniony SMS. Ale kiedy wstała z łóżka zobaczyła, że w rogu pokoju jest… jej uśpiona wcześniej suczka Sarenka, która patrzyła się na nią i przyjacielsko jak zawsze machała ogonem! Trwało to 2-3 sekundy, po czym piesek zniknął. Natychmiast obudziła męża i dzieci, aby powiedzieć im o tej niezwykłej nocnej „manifestacji”. Od tej nocy wszystko się zmieniło i rodzina przestała tak bardzo rozpaczać po stracie suczki.

Historia oczywiście natychmiast trafiła do Archiwum FN.

 

 

 

Jeśli mówimy o niezwykłych historiach ze zwierzętami, musimy opowiedzieć także tę sprzed lat, która cały czas powraca i nie daje nam spokoju. Nazwaliśmy ją „Zebranie przed Apokalipsą”.

[ z Archiwum FN - 1996] Jedna z bardziej poruszających i absolutnie niewyjaśnionych scen z udziałem zwierząt miała miejsce wiele lat temu w latach 90-tych w Polsce. Jeden z pracowników nadleśnictwa w małej miejscowości w Bieszczadach jechał do domu leśną na wpół dziką drogą, kiedy nagle (z samochodu) dostrzegł poruszający serce widok.

 Na dużej polanie stały obok siebie zwierzęta, która normalnie toczą ze sobą mordercze boje. Były wilki, sarny, jelenie, stały także zające i mniejsze stworzenia w tym jakiejś ptaki, których gatunków nie był w stanie rozpoznać. Na chwilę zatrzymał samochód i patrzył na ten zdumiewający fenomen, po czym ruszył ponownie w kierunku domu.

 Zwierzęta obserwowały go uważnie, ale nie reagowały. Widok tych różnych zwierząt stojących obok siebie był tak poruszający, że ten człowiek nie mógł tej nocy zasnąć. Nad ranem na terenach lasu rozpętała się apokaliptyczna burza, a część lasu została praktycznie zrównana z ziemią przez gigantyczną wichurę lub trąbę powietrzną, o czym pisały media w całej Polsce.

 Świadek tego wydarzenia opowiadał potem lokalnej gazecie, że jest przekonany, że miał okazję jako jeden z nielicznych ludzi na świecie zobaczyć coś wykraczającego poza ludzką wyobraźnię.

- Wyglądało to tak, jakby wszystkie zwierzęta zebrały się na naradę wobec zbliżającej się apokalipsy - powiedział dziennikarzom. Ta historia jest w Archiwum FN i mimo upływu lat - cały czas nie możemy o niej zapomnieć...

Komentarze: 12
Wyświetleń: 14185x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 21 kwi 2015 00:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 29 kwi 2015 14:10 | ocena: + 1

ppisarek | Załogant

Również przeżyłam podobną historię jakieś 15 lat temu z moją niespełna roczną Sunią o imieniu Saba, która również chorowała na nowotwór. Zdecydowaliśmy się ją uśpić ponieważ już nic nie pomagało. W noc po zabiegu obudziłam się i usiadłam na łóżku. W przedpokoju leżała Saba, z wyrazem szczęścia. Zaznaczę że przez okno docierało światło latarni z parkingu a Saba była cała czarna i widziałam ją jakby była żywą istotą.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 23 kwi 2015 22:55 | ocena: + 2

Christi | Gość

Krowy,konie ,świnie,gęsi,kury też mają dusze.Od paru lat hodujemy gęsi na mięso,na sprzedarz.Po pamiętnym roku 2010 gdy pole wygniło zdecydowaliśmy że gęsi będą dodatkowym dochodem,tak potrzebnym jak się ma dzieci.Miałam to szczęście że sama nie musiałam zabijać,lecz to jest wyjątkowo obrzydliwe doświadczenie.Mam tu na myśli nie tylko samo zabicie lecz również czynnośći z ciałem po.Gęsi są pięknym zwierzętami,mieliśmy takie które nauczyły się podfruwywać.Pięknie to wyglądało a jedna z nich przychodziła by ją głaskać,sama też nas pieszczotliwie podskubywała.Za jakiś czas miałą dzieci-gąski ,zajmowała się nimi.Myślałam że zapomniała o nas i co mogła czuć w trakcie tych pieszczot.Jesienią przyszli złodzieje i skradli nam ją i kilka innychgęsi.Parę dni po kradzieży przyśniła mi się ta gęś.Ostatni raz ją głaskałam a ona mnie.Niesamowita błogość-to czułam.Prawdopodobnie tego dnia została zarżnięta.Zwierzęta te nie są jakoś szczególnie dobrze traktowane przez ludzi ,nikt nie poświęca im uwagi,ot chodzące mięso,dlatego i one nie są oswojone.Zdarzają się wyjątki jak ta gęś-lgnie do ludzi,pragnie uwagi i sama też ją okazuje.Widać to nie jest tylko chdzące mięso na grila,które wymaga tylko przypraw .Cierpi podczas zabijania,czuje,boi się.Mam nadzieję że ten okrutny świat się wkrótce skończy,nie można budować swego szczęścia na krzywdzie.Ludzie gdy spotka ich nieszczęście pytają -jak Bóg mógł ich tak doświadczyć.Dlaczego nie,skoro sami też zadają cierpienie.Wystarczy tylko podać za przykład eksperymenty na zwierzętach,nie zawsze potrzebne bestaialskie znęcanie się.Testowanie kosmetyków itp a tymczasem rośnie lista wymarłych gatunków i zagrożonych.Zaspokojenie potrzeb podniebienia jest najważniejsze.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 23 kwi 2015 07:23 | brak oceny

szczyglis | Gość

Poruszające. Psy to najwspanialsze stworzenia na tej planecie, sam niestety też musiałem kilka uśpić...
Odnośnie lasu i tego zgromadzenia zwierząt - pewnie bym w to nie uwierzył, ale kiedyś widziałem coś podobnego. Niedaleko miejsca gdzie mieszkali moi dziadkowie. Las obok potem spłonął, to był duży pożar. Zwierzęta wiedzą i czują coś więcej od nas...

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 23 kwi 2015 00:00 | brak oceny

mandarin | Załogant

Czerwona kula na tle słowackiego polityka Roberta Fica. Coś naturalnego czy niezwykłego?: http://zapodaj.net/f63987ea23a0c.jpg.html

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 kwi 2015 17:36 | brak oceny

Zdzichu | Gość

a co mają powiedzieć krowy, konie i trzoda chlewna masowo idące na rzeź ? czy w masarni widział ktoś ducha prosiaka ?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 kwi 2015 02:53 | brak oceny

Smektała | Gość

Potwierdzam! Kiedyś ukradli mi ulubiony aparat i też mi się potem śniło, że go wciąż mam.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 kwi 2015 23:20 | brak oceny

awilel | Gość

Mój ostatni pies był z nami przez kilkanaście lat. Lubił siadywać przy balkonie oparty o szafkę, w której nie domykały się drzwi. Dopychał je grzbietem z charakterystycznym dźwiękiem. Po jego śmierci, wielokrotnie w dzień i w nocy słyszeliśmy ten dźwięk dopychanych drzwi od szafki. Wiedzieliśmy, że ciągle z nami jest. Nie było to złudzenie, wynikające z nawyku słyszenia tego dźwięku. Nie rozmawialiśmy o tym w rodzinie. Po wielu miesiącach mój syn rzucił od niechcenia "dawno nie słyszałem Miśka" . Wtedy dopiero okazało się, że nie tylko ja słyszę te zatrzaskujące się drzwiczki.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 kwi 2015 22:54 | brak oceny

Christi | Gość

Dawno temu mieliśmy psa Miśka.Ten pies zginął nagłą śmiercia.Potrącił go samochód pamiętam jego szklane oczy i krew.Po jego śmierci działo się coś dziwnego.Lubił bawić się łańcuchem u bramy prowadzącej do gospodarstwa.Kiedy jego matka,suczka Elza szła ze mną wieczorem do gospodarstwa nagle stanęła jak wryta.Wyrażnie przestraszona patrzyła na łańcuch u bramy.Jakby go widziała bawiącego się łąńcuchem i nie poszła dalej.Wówczas nie zwróciłam na jej zachowanie uwagi,mama zauważyła związek jej zachowania ze śmiercią Miśka.To nie był zwykły pies.On był kochany.Przed jego narodzinami śniłam sen o nim,że będziemy mieli takiego psa gdy odejdzie Bary, jego poprzednik.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 kwi 2015 21:52 | brak oceny

mandarin | Załogant

Bardzo ciekawe opisy o zjawiskach nie z tego świata

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 kwi 2015 19:48 | brak oceny

Ola | Gość

Różne osoby mi zmarły łącznie z ojcem, ale najbardziej okrutne było dla mnie patrzenie, jak mój pies męczył się w czasie choroby. Dlaczego tak niewinne stworzenie musi się tak męczyć? Tamten obraz mnie prześladuje cały czas i teraz wiem, że to nieprawda że "Bóg zsyła nam to jesteśmy w stanie znieść". Przeżyłam tamtą noc ale nie jestem już tą samą osobą. Wtedy poczułam, jak siły wyższe głęboko mają mnie, mojego psa i moje modlitwy w poważaniu. Wtedy wszystkie moje iluzje dotyczące opieki jakichś tam istot się skończyły. Dalej wierzę w to, że życie ma jakiś tam sens, inaczej nie czytałabym tego artykułu, ale wiem, jak kompletnie nieznaczące jest życie i zdrowie na tym świecie. Może i na innym kogoś tam obchodzimy, ale tutaj jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie. Listy takie jak te podnoszą na duchu, chciałoby się wierzyć, że cierpienie ma jakiś sens, że to tylko chwilowe doświadczenie dla duszy.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 02:03 | 14 listopada 2017 to był ciekawy dzień. Tego dnia nad Niemcami przeleciał jasny bolid, a w Polsce nad Białymstokiem widziano UFO. O wszystkim piszemy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.