Dziś jest:
Środa, 28 czerwca 2017

"Zjawisko lub przedmiot może być czasami zbyt blisko, by je dostrzec." G. K. Chesterton

Komentarze: 10
Wyświetleń: 7871x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 lis 2015 10:29   
Autor: FN, źródło: FN   

KAMERA NA KASKU PARALOTNIARZA ZAREJESTROWAŁA DZIWNE ZJAWISKO

18 listopada 2015 na pokład Nautilusa dostaliśmy e-mail o następującej treści:

 

From: Przemysław [dane do wiadomości FN]

Sent: Wednesday, November 18, 2015 12:16 PM

To: FN

Subject: Film+ zdjęcia ,,dziwny obiekt''

 

Witam serdecznie,

W maju bieżącego roku byłem na wyjeździe paralotniowym we Włoszech (Meduno) latając miałem na kasku kamerkę, nagrałem sporo materiału (nie oglądałem go w całości, bardziej urywki) teraz gdy skończył się sezon na latanie postanowiłem pooglądać sobie i powspominać latanie we włoskim Meduno. Na jednym z filmiku zauważyłem coś interesującego. Nie mam pojęcia co to może być... samolot na pewno nie ptak..? ale chyba ptaki nie latają z taką prędkością ( obiekt porusza się bardzo szybko) Kształtem przypomina ,,gwiazdkę''. Latając nic nie zauważyłem dopiero teraz po obejrzeniu filmu dostrzegłem to czym chciałbym się z Państwem podzielić...

Ale co to może być wg Państwa?  To coś tak naprawdę pojawia się znikąd i szybko przelatuje...

Pozdrawiam serdecznie

Przemysław.

 

Zobaczmy ten film:

 

 

Uwaga!

Autor filmu zasugerował, że po montażu na naszym sprzęcie lekko "uciekła jakość FULL HD" i obiekt jest gorzej widoczny, więc wstawiamy film w oryginalnej jakości korzystając z naszej witryny vimeo gwarantującej najwyższą rozdzielczość.

 

Obiekt UFO sfilmowany z paralotni w maju 2015 from FundacjaNautilus on Vimeo.

 

 

I jeszcze załączone zdjęcia:

 

 

 

Na koniec jeszcze jeden film zarejestrowany przez naszego kolegę z "pokładu Nautilusa", na którym widać bardzo podobny obiekt.

 

Zjawisko UFO to nie tylko latające spodki o średnicy 20 metrów… to także zagadkowe przeloty małych obiektów, które są widoczne dopiero po dokładnym obejrzeniu „klatka po klatce” na dużym ekranie. Takich filmów dociera do nas tak dużo, że utworzyliśmy dla nich zupełnie oddzielny katalog na naszym serwerze.

I nie dajcie się Państwo zwieść idiotycznym wyjaśnieniom mądrali wszechwiedzących o „źle zidentyfikowanych ptakach, owadach, unoszonych przez wiatr mrówkach, skrawkach papieru, śmieciach wyrzuconym z pokładów pasażerskich samolotów, małym ciupinkom gnanym przez wiatr itp. Itd. – można tak ciągnąć przez 20 stron, albo i więcej. Takie wyjaśnienia piszą ludzie nie mający tak naprawdę zielonego pojęcia, ani jak wygląda owad nagrany przez kamerę, ani ptak - my takich nagrań mamy setki, aby móc porównać je z filmami, które przysyłają nasi czytelnicy. Osoby za wszelką cenę "banalizujący wszystko i demaskujący wszystko" kierują się bowiem swoją „niezawodną intuicją”, a prawda jest taka, że po prostu się mylą. Czym są te obiekty? Nikt tego nie wie. To część naszej niewidzialnej rzeczywistości, która otacza nas wokół. Niektóre filmy są naprawdę zdumiewające.

Przykładem jest ten nagrany na polanie w Emilcinie, gdzie w 1978 roku Jan Wolski przeżył najsłynniejsze Bliskie Spotkanie III Stopnia w Polsce. Zapis jest banalny – jest to film z kamery drona FN, który w błyskawicznym tempie nabiera wysokości. Cóż w tym filmie jest ciekawego? Nic. No może poza jednym fragmentem… Kiedy oglądaliśmy film „klatka po klatce” zauważyliśmy pewną osobliwość. Nagle nad naszym kolegą trzymającym nadajnik do drona pojawia się coś, co przypomina… w zasadzie nie wiadomo dokładnie, jak to nawet opisać. „Wielka mi rzecz… w powietrzu jak wszyscy wiedzą latają liście i to jest właśnie liść, który akurat leciał na wysokości ok. 5-6 metrów! Albo ćma. Albo motyl. – tak ktoś powie, ale my radzimy... hmmm...  uważnie obejrzeć, co się dzieje dalej! To „coś” odlatuje znad głowy naszego kolegi, następnie zmienia kształt na coś absolutnie symetrycznego, a następnie – i to jest najciekawsze! – zamienia się w okrągłą białą kulę, która łagodnym łukiem ląduje na trawie i znika. Niestety widać to tylko na naszych ekranach montażowych, na których nie ma żadnej utraty jakości wynikającej z kompresji danych przez programy do montażu filmów (o kompresji tego, co widać w portalu youtube nawet nie ma co wspominać - tam naprawdę nie widać nic!). Takich nagrań mamy bardzo wiele, z różnych części świata.

Poniżej film zarejestrowany 11 kwietnia 2015 roku w Emilcinie

 

I analiza najciekawszego fragmentu:

Komentarze: 10
Wyświetleń: 7871x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 lis 2015 10:29   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 23 lis 2015 20:46 | brak oceny

Samyra Alarro | Gość

Prawdę mówiąc żaden z tych filmików nie przekonuje. Na pierwszym i drugim może być naprawdę cokolwiek - ptak, owad. Pewnie, UFO też. Na ostatnim filmiku wygląda jak jakiś paproch z drona (papierek? owijka?), lecący z szybkim strumieniem powietrza czterech śmigieł ostro wnoszącego się do góry helikopterka. To, że nie leci prosto ku ziemi, tylko gwałtownie wykręca, świadczy o oporze powietrza i sugeruje, że to obiekt lekki - jakiś papierek właśnie.

W zasadzie nie chce mi się nawet z Was szydzić, bo od kiedy pokazaliście fotę poruszanego znaku drogowego A7 "skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu", rozemocjonowani, że to gigantyczne UFO nad Warszawą, to nic już mnie u nautilusiańskich "badaczy UFO" nie zdziwi.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 22 lis 2015 09:57 | brak oceny

Taki_Jeden | Załogant

istota o wyższej formie energii. są to dość często spotykane wokół nas. nie należy si,e ich bać. ale trzeba miec się na baczności bo mogą takie energetyczne byty wysysać z nas energię.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 21 lis 2015 20:36 | brak oceny

ark | Gość

ta "gwiazdka" z filmu paralotniarza to ważka ,Paralotniarz leciał pod wiatr ważka z wiatrem, oprócz tego to naprawdę szybkie owady ,niektóre z nich lataja z prędkością nawet 80 km/h .

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 21 lis 2015 17:18 | brak oceny

ufoludek | Gość

Wiatr niesie kawałek siatki foliowej a ktoś tu widzi ufo.
Proponuję udać się do psychiatry i okulisty.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 20 lis 2015 15:43 | brak oceny

Aira | Gość

Wygląda jak skoczek w stylu BASE (np. Jeb Corlis),

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 20 lis 2015 14:18 | brak oceny

rych | Gość

wingsuit, tyle w temacie

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 lis 2015 17:00 | brak oceny

mandarin | Załogant

Podobny zmiennokształtny do tego w Emilcinie, przeleciał nad plażą w Bournemouth, podczas pokazów lotniczych: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/07/dziwne-obiekty-przy-samolotach.html

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 lis 2015 13:10 | brak oceny

szczyglis | Gość

No aż ja muszę to też napisać: ...serio?

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 lis 2015 12:35 | brak oceny

hereae | Gość

to była sybka mufka

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 lis 2015 11:00 | brak oceny

xxx | Gość

...serio?...

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

To jedno z największych odkryć w historii astronomii. Teleskop Keplera namierzył 219 planet pozasłonecznych, w tym 10 skalistych podobnych do Ziemi. Położone są w gwiazdozbiorze Łabędzia. O wszystkim poinformował w poniedziałek Mario Perez, jeden z naukowców biorących udział w poszukiwaniach w Centrum Badawczym imienia Josepha Amesa w Kalifornii.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 09:10 | W dniu 24 czerwca 2017 r. około godziny 3:35 w nocy (ale było już jasno), w Centrum Warszawy, na niebie pomiędzy Pałacem Kultury, a domami centrum czytelnik serwisu FN obserwował przelot niezwykłej kuli. Szukamy innych świadków tego przelotu! Zapraszamy do działu RELACJE w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 16 maja 2017 | Wczoraj zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski. Długo rozmawialiśmy o historii śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Jasnowidz podzielił się ze mną swoimi obserwacjami w tej sprawie i był zaskoczony, że wcześniej doszedłem do tych samych wniosków.

czytaj dalej

FILM FN

Patron Śmierci

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.