Dziś jest:
Czwartek, 1 października 2020

Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym czego nie mogę zmienić
Odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i
Mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
/modlitwa, którą kończą się spotkania grupa wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniami/

Komentarze: 21
Wyświetleń: 11328x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 24 kwi 2016 19:42   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl, se.pl   

CUD W KOŚCIELE W LEGNICY

O sprawie bardzo obszernie informowały wszystkie polskie media i nasi czytelnicy w ostatnich dniach masowo przysyłali nam linki do tekstów publikowanych przez portale internetowe. Przyszedł czas, aby o sprawie wspomnieć także w serwisie FN, gdyż wydaje się intrygująca, a dotyczy wydarzenia w legnickim kościele w 2013 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski w oficjalnym liście do wiernych poinformował w ostatnich dniach o "wydarzeniu ze znamionami cudu". Chodzi o wydarzenia z 25 grudnia 2013 roku, gdy w kościele p.w. św. Jacka w Legnicy w czasie mszy upadła Hostia. Choć została włożona do czystej wody, pojawiła się na niej krew. Skąd wiadomo, że to faktycznie jest krew, a nie jakiś barwnik? W oficjalnym komunikacie biskup powołuje się na orzeczenie Zakładu Medycyny Sądowej.

Stwierdzono pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego (...) podobnego do mięśnia sercowego" (...) ze zmianami, które "często towarzyszą agonii". Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki.

Na tej podstawie Stolica Apostolska zaleciła, by proboszcz kościoła przygotował odpowiednie miejsce do wystawienia Relikwi. Ponadto biskup nakazał założenie specjalnej księgi do której będą wpisywane na przykład przypadki cudownych ozdrowień.

 

Komunikat w sprawie Wydarzenia Eucharystycznego w parafii św. Jacka w Legnicy:

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Jako Biskup Legnicki podaję niniejszym wiadomość o wydarzeniu, jakie zaszło w parafii św. Jacka w Legnicy i które ma znamiona cudu eucharystycznego. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona, i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Ówczesny Biskup Legnicki Biskup Stefan Cichy powołał Komisję, której zadaniem było obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku został wyodrębniony fragment materii koloru czerwonego i złożony na korporale. W celu wyjaśnienia rodzaju tej materii Komisja zleciła pobranie próbek i przeprowadzenie stosownych badań przez różne kompetentne instytucje.

Ostatecznie w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: "W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (.) Całość obrazu (.) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego" (.) ze zmianami, które "często towarzyszą agonii". Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki.

W styczniu br. przedstawiłem całą tę sprawę w Kongregacji Nauki Wiary. Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Proszę też o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności.

Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka.

Polecam się Waszej modlitwie i Wam błogosławię

Zbigniew Kiernikowski

BISKUP LEGNICKI

 Poniżej fotografie "cudu w Legnicy".

 

 

W ostatnich 20 latach miały miejsce dwa podobne wydarzenia „zamiany hostii we fragment mięśnia sercowego” – w Buenos Aires i w polskiej Sokółce. W przypadku tej ostatniej pobrano z relikwii próbkę, która została niezależnie zbadana przez dwoje patomorfologów. Ostatecznie komisja kościelna orzekła, że w Sokółce nie było ingerencji osób trzecich, czyli nie ma dowodów na oszustwo lub mistyfikację i sprawę przekazała Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie. 

Profesorowie z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy na zlecenie białostockiej kurii metropolitalnej przeprowadzili ekspertyzy próbki pobranej z fragmentu hostii z kościoła w Sokółce, "z całą stanowczością" podtrzymują swoją opinię o tym, iż może to być tkanka mięśnia sercowego.

I najważniejsze pytanie: czy jest to w ogóle możliwe, aby fragment hostii przemienił się we fragment ludzkiego serca? Z naszego punktu widzenia odpowiedź jest jednoznaczna - oczywiście, że tak – to jest poza dyskusją. Silny byt duchowy jest w stanie zamienić dowolną substancję w inną i nie dotyczy ta możliwość tylko i wyłącznie „dobrych bytów”. Mamy w Archiwum FN przypadki, kiedy w silnie nawiedzonym domu na ścianach pojawiała się ludzka krew i ściekała w ogromnych ilościach (tego typu sceny w horrorach nie są tylko dziełem wybujałej wyobraźni scenarzystów, ale mają oparcie w faktach). W domach nękanych przez istoty demoniczne pojawiało się nagle znikąd „gnijące mięso” i takie historie także miały miejsce. W przypadku „cudu w Legnicy” czy „Cudu w Sokółce” mamy jednak do czynienia z miejscem poświęconym, czyli świątynią. To jest teren, na który nie ma wstępu „zła strona mocy”, która jak najbardziej jest w świecie niewidzialnych energii. Jeśli założyć, że w Legnicy nie mamy do czynienia z oszustwem, to wtedy można uznać to wydarzenie jako „znak”. Oczywiście natychmiast pojawia się pytanie „znak od kogo?”, a także kolejne: „Czego zapowiedzią ma być ten znak?”

W prasie znaleźliśmy wypowiedzi księży mówiących o tym, że ich zdaniem cud zapowiada „czasy wymagające aktów wiary”. Jest to dość mgliste stwierdzenie, więc na razie lepiej zaczekać z ferowaniem zbyt pochopnych hipotez. Będziemy śledzić tę sprawę z pokładu Nautilusa i jeśli tylko pojawi się jakaś nowa informacja w tej sprawie – opublikujemy ją w serwisie.

Komentarze: 21
Wyświetleń: 11328x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 24 kwi 2016 19:42   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl, se.pl   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Wt, 3 maj 2016 09:59 | ocena: + 1

ww | Gość

Lewicowe ideolo w akcji

Nie, 1 maj 2016 11:36 | brak oceny

Intek | Gość

Ponieważ komunikanty te mają zazwyczaj bezpośredni kontakt z palcami osób je podających ją zbierających i są zwyczajnie skażane bakteriami z ludzkiej "bakteriosfery". Czytałem opinię jednego z niezależnych profesorów AM w Białymstoku, który spotykał się z takimi przypadkami. Pewna odmiana bakterii patologicznej z układu moczowego, na pożywce bogatej w węglowodany, rozwija się dając efekt podobny do opisywanego. A i materiał komunikanta nasączony wodą rozwiniętą już kolonią patogenów przypomina łudząco swoją strukturą mięśniową tkankę ludzką. Reasumując: wystarczy cierpieć na zapalenie pęcherza moczowego lub prostaty i nie myć dokładnie rąk (a wiemy jak z tym bywa nawet wśród "ojców") by siać takie "cuda" wokoło raz po raz. Trochę mikrobiologii i naród wariuje... tak silna potrzeba namacalnych cudów i objawień w narodzie.... a ponoć: "Błogosławieni są ci, co nie widzieli a uwierzyli..." - JNRI. Inaczej - wiara w fantomy staje się zwykłym czołobiciem przed złotymi cielcami.

Pt, 29 kwi 2016 22:41 | brak oceny

de press | Gość

w sokólce badało tzw. cud dwoje ubranych w kitle moherów,co z patologią mają tyle wspólnego ,co koń z koniakiem,ale co tam.mam już dość tej religii i tego głupiego kraju ,co pozwala wszystkim wariatom świata nam w głowach mieszać.na konieć ,po co te niby rzekome cuda mają dla nas być ? i jakie niosą przesłanie?ze mamy się słuchać leśnych dziadków z epidjaskopatu? ojdyrektora grzyba?chyba ,ze sie coś Jesusowi coś poprzestawiało i ma nieaktualne dane wyjściowe

Czw, 28 kwi 2016 03:16 | brak oceny

b | Załogant

Nautilusie dlaczego znów mój komentarz uciąłeś? Odpowiedź do zorro pełna brzmi:
Manipulantów było, jest i będzie wielu. Nie wiem czy zrozumiesz... Polecam Ci zapoznać się z baśnią pt. Nowe szaty króla/cesarza (nie ze streszczeniem) Andersena. Niektórzy dzięki tej lekturze już w dzieciństwie rozumieją pewne zależności. Mała podpowiedź : Mówi głupi w sercu swoim: Ziemia nie jest płaska! Czyż jesteś głupcem również?

Śr, 27 kwi 2016 17:33 | brak oceny

Deotyma Szeleborn-Sieprawska... | Gość

Halo, halo, który mamy rok, bo własnym oczom nie wierzę? Dwa tysiące szesnasty czy może tysiąc szesnasty? "Miejsce poświęcone"? Przemiana hostii we fragment serca? Może jeszcze strzygi, wąpierze, utopce, czarownice, złe oko, leszy i licho? Znów zdziwiliście tych, którzy myśleli, że ta strona ma jakąś dolną granicę, poniżej której nie zejdzie.

Ta sensacyjka z Opola przewaliła się już właśnie po łamach prasy, ale jakoś nie byliście łaskawi dostrzec wśród doniesień głosów rozsądku. A te dość łatwo wyrazić, bo wystarczy do tego zaledwie dwóch słów: "Serratia marcescens" (łacińska nazwa bakterii powodującej czerwone przebarwienia na podłożu zawierającym skrobię). Śpijcie dalej, dajcie znać, jak odkryjecie kulistość Ziemi.

Wt, 26 kwi 2016 22:27 | brak oceny

Koer.s | Gość

Ludzie modlą się do zacieków na szybach, plamach na elewacji budynku widząc w nich wizerunek boga. Uwierzą też w tym przypadku, nawet jeśli - jak słusznie zauważył ktoś na forum - istnieje wytłumaczenie naukowe tego cudu... Łatwiej wierzyć w cuda niż akceptować rzeczywistość.

Wt, 26 kwi 2016 21:48 | ocena: -1

D | Gość

Witam, poszukuję jakiegoś lekarstwa na raka... Moja teściowa miała raka piersi, przeszła chemię i wycieli jej pierś, teraz się okazało, że ma sporo przerzutów na układ pokarmowy. Ci lekarze chyba w ogóle leczyć nie umieją, poszukuję jakiegoś bardzo dobrego, niezawodnego sposobu na raka, na pewno ktoś z Was jest mi w stanie pomóc. Proszę o kontakt na mail sky-studio@wp.pl pozdrawiam

Wt, 26 kwi 2016 17:25 | ocena: + 1

gurusan | Załogant

Śmiać się czy płakać ? Chodzi mi o "miejsce poświęcone,świątynię" ;to takie same pojęcia jak krasnoludek,smerfy...Katolicyzm zmontowany w 325 r. z wielu religii jako narzędzie władzy Rzymu podszywa się pod chrześcijaństwo,które było przecież judaizmem. Katolicyzm wprowadzano przez 1600 lat ogniem i mieczem-miliony ofiar. To narzędzie lucyfera...po owocach ich poznacie... i po tiarach biskupich- Pentagram. Bóg Stwórca jest niematerialny i niereligijny;istnieje oczywiście cała masa poślednich bogów (wyższe cywilizacje?) ,którzy stworzyli człowieka jako swojego niewolnika. Jesteśmy pod kontrolą tych złych bogów(upadłe anioły) od ok. 6 tys. lat.To oni dają nam religie,cuda ,kapłanów i niektórych przywódców abyśmy byli poróżnieni i wybili się w wojnach.Statki na niebie to oni.

Wt, 26 kwi 2016 14:23 | brak oceny

zorro | Gość

Sprawa jest poza wszelką dyskusją. Jeśli jesteś choć trochę rozgarnięty(ta), to siądź na tyłku i się zastanów nad istotą Wszechrzeczy. Mówi głupi w sercu swoim: "Nie ma Boga"!

Pon, 25 kwi 2016 23:32 | ocena: + 1

Marduk | Gość

Przecież to krwawa bakteria żywiąca się węglowodanami, w tym przypadku skrobią z wafla.
Ciemnogród wita.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

27 września wieczorem nasza ekipa projektu MESSING FN obejrzała w kinie najnowszy film o możliwym uderzeniu w Ziemię małej komety, czyli 'Greenland' (2020). Jeśli ktoś jest zainteresowany naszą krótką refleksją po tym seansie - zapraszamy do odwiedzenia naszego działu RECENZJE (ikonka z plakatem filmu na dole ekranu głównego po lewej stronie). ....  .....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 29 wrz 2020 04:10 | Obserwacja miała miejsce w Będzinie (woj. śląskie) a zjawisko zaczęło się w poniedziałek 21.09. ok. 21:00 i trwało przynajmniej ok. godziny. Wg znajomej zauważyła 'gwiazdę' większą i świecącą wyraznie mocniej od innych. Na powiększeniu zauważyła, że zmieniała ona kształt. Przesyłam filmiki i zdjęcia.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

UFO JAKO 'KSIĘŻYC ZE ZNAKIEM PLUS'?- niezwykła manifestacja na nocnym niebie w 1951 roku

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.