Dziś jest:
Piątek, 24 listopada 2017

Twoim zadaniem jest odkryć swe dzieło i oddać się mu całym sercem.
Budda

Komentarze: 22
Wyświetleń: 12873x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 7 cze 2016 08:17   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO TWORZYŁO… LITERY ALFABETU HEBRAJSKIEGO?

Do tego wydarzenia miało dojść 28 maja 2016 roku w okolicach miejscowości Godzięcin (Dolny Śląsk). Autor filmu funkcjonujący na portalu youtube jako MAXIMUS7018 przysłał nam następujący opis:

[relacja z Archiwum FN} Zaczęło się od tego, że w dniu 22 maja 2016 dostaje od kolegi sygnał, który z pobliskiego Wrocławia 35 kilometrów dalej obserwuje przez lornetkę nad moją okolicą jakiś dziwny obiekt. Próbuje dzwonić, ale jestem poza zasięgiem. On próbuje go „trafić kamerą”, ale zgubił go. Na drugi dzień wysyła mi informacje i rysunek tego, co widział nad moją okolicą.

/poniżej rysunek przysłany przez naszego czytelnika/


W dniu 28 maja jestem z pieskami na spacerze. Oddaliłem się około 2 kilometry od mojego domu. Jest godzina około 20:30, a ja widzę na niebie coś dziwnego. Początkowo nie zwróciłem na to uwagi. Myślałem, że to jakaś paralotnia lub balon. Ale to zaczęło się zbliżać, zatrzymało się i poszło w górę ponownie się zatrzymując!

Zacząłem biec co sił w nogach do domu po kamerę, którą zawsze biorę ze sobą, i tak zdyszany zaczynam filmować. Na filmie widać, że ze zmęczenia trzęsą mi się ręce, ale udaje się to nagrać. Link do filmu załączam, a także zdjęcia. To jakby zmieniało kształty, dosłownie powaliło nas to, że tam pojawia się jakiś poprzeczny słupek, którego na początku nie widać. Cały górny korpus też zmienia kształty. Skojarzyło mi się to z Hebrajskimi literami. Obiekt leciał ukośnie pod wiatr, co wyklucza balon. Wiatr był zachodni, a to leciało od południowego zachodu na północny wschód. I jeszcze dokładna data:  ten obiekt zmieniający kształty sfilmowałem 28 maja 2016 o godzinie 20:37, a miejsce to miejscowość Godzięcin koło Brzegu Dolnego (Dolny Śląsk)

 

Tyle nasz czytelnik. Zacznijmy od filmu. Zapytaliśmy go, czym jest owa dziwna fotografia przedstawiająca ludzi za stołem w dolnym, lewym rogu. Wyjaśnił nam, że jest to w obawie przed kradzieżą (!?) materiału wideo przez osoby trzecie.

[…] To jest nasze zdjęcie moje i kolegi który mi pomaga razem pilnujemy terenu to on obserwował to 22 maja , a ja nagrałem 28 ,  dałem to ponieważ pewien Rosjanin kradł moje filmy nawet te z wystawowymi pieskami , my razem podjęliśmy decyzje aby do Państwa napisać.

Zobaczmy w takim razie ten film.

 

Autor filmu zrobił jeszcze jedną wersję tego filmu, która pokazuje poszczególne klatki zapisu wideo.

 

Interesujące jest rzeczywiście to, jak dziwaczne kształty przybierał ów obiekt. Nawet przy największej woli zamiany tego czegoś w „zwykłe balony urwane z odpustowego straganu” te klatki pokazują, że zjawisko miało rzeczywiście inną, niezbadaną naturę.


 

Autor filmu zasugerował, że obiekt przybierał kształty przypominające litery alfabetu hebrajskiego. Przysłał nawet tablicę (grafikę) z takimi właśnie literami.Zapytaliśmy naszych przyjaciół na całym świecie, co myślą o tym filmie. Informacje już zostały wysłane z pokładu okrętu Nautilus.

Podobne filmy zostały nagrane w Meksyku. Tam także znalazło się wielu, którzy wyjaśniali to teorią "ot, po prostu dziwnych balonów" (to odkrywcze zdanie pojawia się zawsze - próby wypuszczania podobnych balonów zawsze kończyły się bardzo mizernym efektem, zupełnie niepodobnym do oryginału), ale były jeszcze ciekawsze wyjaśnienia, że jest "zwykła serpentyna, która przypadkiem (!) wypadła z luku ładunkowego samolotu pasażerskiego".

W tej kolejnej porcji wiadomości o UFO jeszcze jedna sprawa, a raczej… dwie. W ostatniej publikacji pokazaliśmy zdjęcia UFO (i film) wykonane przez naszych czytelników mieszkających w Irlandii. Okazało się, że podobny obiekt widziało więcej osób. Oto relacja, która trafiła do nas z Małopolski.

 

Obserwacja UFO 4 czerwca 2016 w pobliżu granicy ze Słowacją

[...] Właśnie przeczytałem Wasz "Krótki raport o UFO"  i dlatego postanowiłem opisać moją obserwację. Po przeczytaniu relacji tej osoby z Dublina z dnia 01.06.16 z godz. 20.30 i po obejrzeniu filmu " UFO nad Irlandią- FN 2016" stwierdzam, że obiekt widziany przeze mnie wyglądał tak samo jak na zdjęciach i filmie ze wspomnianych relacji. Mieszkam w Małopolsce niedaleko granicy ze Słowacją. W sobotę 04.06.2016 kilka minut przed godz. siedemnastą popatrzyłem na niebo i na wysokości odpowiadającej przelotom samolotów (tak orientacyjnie, albo jeszcze wyżej, na pewno nie niżej) zobaczyłem lecącą kulę. Obiekt był okrągły ale biorąc pod uwagę, że nie był nade mną, widziałem go z boku, więc to musiała być kula. W chwili zauważenia go był już na "swoim zenicie" i moja obserwacja trwała tylko kilka minut. Obiekt nie błyszczał, był matowy, jasny szary. Jego prędkość przelotu była porównywalna z prędkością satelitów obserwowanych nocą. Również podobnie jak satelity poruszał się po linii prostej ale z charakterystycznymi dla lotu satelitów "uskokami" w bok, które są złudzeniem wywołanym ruchami nagrzanego powietrza względem obserwatora. Średnica obiektu: jeżeli wyobrazimy sobie Księżyc w pełni to na średnicy Księżyca zmieściłoby się może 10- 15 średnic obserwowanej przeze mnie kuli. Ta kula była na pewno kilka razy większa jak obserwowane satelity nocą, które są w zasadzie lecącymi "świecącymi" punktami. Zanim zorganizowałem lornetkę obiekt doleciał do chmur i już go nie zobaczyłem. Interesuję się astronomią i tematami poruszanymi przez FN, starałem się podczas obserwacji obiektu zapamiętać jak najwięcej.

Znalazłem w sieci program ORBITRON i wg niego w czasie mojej obserwacji mogło być w tym rejonie 6 satelitów, łącznie ze stacją ISS. Stwierdziłem więc, ze to musiał być przelot satelity, chociaż do tej pory byłem przekonany, że satelity są widoczne tylko nocą. Ponieważ opisy w "Krótkim raporcie o UFO" dotyczą nieruchomych kul, możliwe że widziałem nie satelitę a obiekt innego pochodzenia. Pozdrawiam i wielkie dzięki za to, że jesteście. […]

Bardzo dziękujemy za ostatnie zdanie, ale… na koniec jeszcze mały drobiazg. Na pocztę FN 31 maja 2016 roku dostaliśmy ciekawy film.

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 6, 2016 11:38 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Aeorfestiwal Poznań - NOL?

 

Witam serdecznie,

W dniach 28 – 29.05.16 na lotnisku Ławica w Poznaniu odbywał się Aeorfestiwal, na którym mieliśmy przyjemność wraz z żoną obserwować min. pokaz myśliwca F-16. Poprosiłem wówczas żonę, żeby spróbowała nagrać przelatujący myśliwiec (dotychczas jako pasjonat fotografii robiła tylko zdjęcia). Niestety jak widać nie wyszło jej to najlepiej ponieważ zgubiła samolot i obiektyw stracił ostrość ale w pewnym momencie widać jakiś okrągły obiekt w chmurach. Słychać nawet jak obiektyw łapie na nim ostrość! Filmik nagrany był 28.05 aparatem NIKON D 3100 z nowym obiektywem TAMRON SP 17-50 mm F/2.8. Dodam, że na niebie niczego nie było widać “gołym okiem”. Będę wdzięczny za wyjaśnienie czym mógł być ten dziwny obiekt. Jeśli mają Państwo możliwość obróbki graficznej również będę wdzięczny za zaprezentowanie efektu końcowego

 Wasz stały czytelnik

[dane do wiad. FN]

 

W Bazie FN natychmiast wrzuciliśmy plik na nasze komputery montażowe i od razu stało się jasne – to nie jest żaden „blik”, ale przelot półprzezroczystego UFO w kształcie kuli, który to obiekt już został kiedyś nagrany przez naszego kolegę z FN. Ale po kolei – najpierw film.

Poniżej klatki z tego filmu pokazujące kulę.
Wspomnieliśmy o tym, że mamy prawie identyczne nagranie wykonane nocą prawie 20 lat temu! Tu także obiekt miał kształt kuli, także nie był widoczny gołym okiem, a jedynie wychwyciła go matryca kamery. Historia tego materiału jest nietypowa, gdyż związana z obserwacją „Czerwonej Planety”. Na niebie była planeta Mars, który na skutek odpowiedniej atmosfery tego dnia zachowywał się nietypowo, gdyż „zmieniał efektownie barwy". Dobrze znamy ten efekt, na który nabiera się wiele osób biorąc Mars za UFO. Często zgłaszają do nas informacje, że oni przez dwie godziny obserwowali mieniące się kolorami UFO, które... stało w jednym punkcie nieba.

Było lato 1997 roku – centrum Warszawy. Jeden z naszych ludzi postanowił sfilmować planetę Mars za pomocą prostej kamery SONY Hi8. I wtedy w wizjerze kamery nagle zauważył, że przez niebo przeleciała... idealnie okrągła kula!

Znaleźliśmy ten film w naszym archiwum. Po małej przeróbce postanowiliśmy przypomnieć go przy okazji publikacji tej publikacji.

 

Komentarze: 22
Wyświetleń: 12873x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 7 cze 2016 08:17   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (22)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 8 sie 2016 07:21 | ocena: -30

Nieznajoma | Gość

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.

Nie, 26 cze 2016 23:21 | brak oceny

Piotr | Gość

Coś podobnego zaobserwowano w Denver 16 czerwca tego roku. Przesyłam link: https://www.youtube.com/watch?v=Jyad5R9uoL0

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 cze 2016 15:16 | ocena: + 5

Maciek | Gość

Wiązka balonów z wesela.....

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 13 cze 2016 08:29 | brak oceny

kolo | Gość

polecam, K. Jackowski o kulach, nowe video
https://www.youtube.com/watch?v=2CtLCVKg57Y

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 10 cze 2016 20:56 | brak oceny

stevan | Gość

Czarne znaki na niebie koło Wrocławia. Ciekawe. Też obserwowałem, ale flotyllę czarnych UFO nad Wrocławiem, ok. 10 lat temu, z odległości 1,5- 2,5 km. Pisałem już o tym. Z początku było ich 6, po chwili zrobiło się ze 12. Obserwacja trwała ok. 5 minut.
Kształt wrzecionowaty, a leciało to z 20 x wolniej od samolotu.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 9 cze 2016 15:42 | ocena: -9

Intek | Gość

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.

Śr, 8 cze 2016 22:26 | ocena: + 80

Łajdak Sarranti | Gość

> "Tajemnicze ?coś? tworzyło dziwaczne znaki, które przypominały litery żydowskiego alfabetu Jidysz."

Bijecie się o złotą patelnię w dziedzinie ignorancji? Jaki jidysz? Dlaczego wielką literą? Nie ma alfabetu jidysz, chyba że tak sobie umownie nazwiemy alfabet hebrajski używany do zapisu jidysz. Ale najważniejsze: gdzie wy widzicie litery hebrajskie?! Znam alfabet hebrajski (to żadna wielka ezoteryczna wiedza, tylko podstawy naszej cywilizacji) i nijak podobieństwa nie dostrzegam. Z innej strony zapytam, takiej ogólniejszej: jak wy chcecie rozwikływać tajemnice UFO, reinkarnacji, ziemi i kosmosu, skoro nie potraficie nawet skorzystać z Wikipedii, by zaczerpnąć elementarną wiedzę?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 8 cze 2016 21:22 | ocena: + 2

Ami | Gość

Po wpisaniu w Google hasła w stylu "humanoid in the sky", wyskakuje mnóstwo identycznych dziwolągów na niebie, tworzących rozmaite kształty. W większości przypadków są to "flaki" po balonowych, dużych ludzikach które pękły i uciekły w górę.. :)

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 8 cze 2016 08:14 | ocena: + 1

Lut_cyna | Załogant

Mane , tekel, fares ? ???, ???, ??????

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 7 cze 2016 17:19 | ocena: -6

neo666x | Załogant

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.
Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 21 lis 2017 07:38 | W pobliżu fińskiego jeziora Inuri naukowcy odnotowali przelot meteoroidu. Rozbłysk i wybuch został zarejestrowany zarówno przez badaczy, jak i okolicznych mieszkańców. Przelot meteoroidu nad północną Finlandią oraz wybuch, któremu towarzyszył silny rozbłysk, zarejestrowała fińska stacja sejsmograficzna oraz m.in. kamera do obserwacji zórz polarnych. Według ekspertów w okolicach jeziora Inari spadły meteoryty ważące kilkadziesiąt kilogramów.  Niecodzienne zjawisko jest jednym...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁY 'SZÓSTY ZMYSŁ' NASZYCH MNIEJSZYCH BRACI - FN 2017

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.