Dziś jest:
Wtorek, 17 maja 2022

Ludzkość na Ziemi żyje obecnie w niegodziwym nadmiarze materialnych pragnień i przyjemności.
/Billy Eduard Meier, najsłynniejszy kontaktowiec z UFO na świecie/

Komentarze: 3
Wyświetleń: 10030x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 22 lis 2016 11:46   
Autor: FN, źródło: FN   

LEGENDARNY KAPITAN NEMO BYŁ POLAKIEM, A JEGO OKRĘT NAUTILUS POWSTAWAŁ W NASZYM KRAJU!

Powiedzieć, że postać Juliusza Verne`a jest ważna dla Fundacji Nautilus to jak nic nie powiedzieć. Książka "20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi" jest obecna w Bazie Nautilusa praktycznie "od zawsze".


Śledzimy jego losy, zbieramy nowe informacje. Warto zaprezentować ciekawy trop dotyczący nieznanych szczegółów życia Juliusza Verne`a.

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/08/27/czy-tworca-kapitana-nemo-nastapil-na-odcisk-masonom/

Oto fragment tego tekstu:


Czy twórca kapitana Nemo nastąpił na odcisk masonom?            
Autor: Adam Węgłowski

 Ujawnianie tajemnic i rytuałów wolnomularzy mogło być dla sławnego Juliusza Verne’a tylko literacką zabawą. Kontynuował ją nawet wtedy, gdy jego bliscy zaczęli umierać… Czy nauczka, jaką dali mu Rosjanie, niczego pisarza nie nauczyła?

Dziś twórczość Juliusza Verne’a wydaje się całkowicie niegroźna. Na przykład powieść „W 80 dni dookoła świata” to obecnie klasyka literatury dziecięcej (choć kiedyś zaczytywali się w niej dorośli). Mało kto jednak wie, że w innych książkach tego francuskiego autora silne są akcenty antyniemieckie („Pięćset milionów hinduskiej władczyni”) i wątki antysemickie („Hector Servadac”). Pisarz podpadł też Rosjanom.
W jaki sposób? Przecież w „Dwudziestu tysiącach mil podmorskiej żeglugi” Verne poszedł Rosjanom na rękę. Pod wpływem swego wydawcy Pierre’a-Julesa Hetzela ukrył, że kapitan Nemo jest polskim powstańcem polującym na rosyjskie okręty…


Kilka lat później autor nie był już taki przezorny. Otóż w „Michale Strogowie” z 1876 roku śmiał zasugerować, że w Rosji może dojść do wielkiego buntu podbitych ludów. Cóż z tego, że główny charakter jest bohaterskim carskim kurierem, skoro cała powieść wydaje się podawać w wątpliwość siłę carstwa! Dlatego wydawca Verne’a pofatygował się do rosyjskiego ambasadora w Paryżu, aby sprawdzić, jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi kłopotami.
 
Pod wpływem swojego wydawcy Verne ukrył tożsamość kapitana Nemo, który pierwotnie miał być Polakiem!


(ilustracja autorstwa George’a Roux, domena publiczna).

Problemy i tak się pojawiły: książka doczekała się rosyjskiego tłumaczenia dopiero po ćwierćwieczu! Na dodatek ze wschodu Europy przywędrowała nagle do Francji dziwaczna pogłoska, że Verne jest ukrywającym swoje pochodzenie polskim Żydem. W tamtych czasach to mogło zaszkodzić karierze popularnego autora.

Wprawdzie nie istniała jeszcze wtedy carska Ochrana (wsławiona takimi fałszywkami jak „Protokoły Mędrców Syjonu”), ale w prowokacjach specjalizował się III Oddział Kancelarii Osobistej Jego Cesarskiej Mości, który bez trudu mógł spreparować takie plotki…

Te przykłady dowodzą, jak bardzo odmiennie twórczość Verne’a była odbierana za jego czasów i jak „lekkomyślnie” pisarz sobie poczynał, dobierając tematykę do kolejnych bestsellerowych powieści. Niektórzy biografowie twierdzą jednak, że prawdziwej biedy napytał sobie, gdy nastąpił na odcisk masonom. Tylko po co były takie kłopotliwe zabawy Verne’owi, pisarzowi, który miał sławę i pieniądze? Cóż, cała jego twórczość wskazuje, że kochał zagadki, niektóre ukrywał między wierszami swoich powieści. A różokrzyżowcy i związana z nimi masoneria była wręcz synonimem wielkiej tajemnicy!

Dochodzi do niej jeszcze śmierć ukochanego brata autora, Paula, który dostał ataku serca w 1897 roku. Niedługo po wydaniu przez Juliusza Verne’a powieści „Clovis Dardentor”, która – zdaniem zwolenników teorii spiskowych – pomimo banalnej formy wiąże się z tajemniczym skarbem z Rennes-le-Château, rzekomo odkrytym przez tamtejszego księdza Berengera Sauniere’a. Skarbem łączonym z mistyką templariuszy, różokrzyżowców i masonów…

U masonów i u papieża

Pytanie, czy życiowe tragedie Verne’a mogą mieć związek ze zbyt długim językiem pisarza można byłoby uznać za śmieszne i niesmaczne, gdyby nie jeszcze jedna okoliczność. Pod koniec 1904 roku pisarz wydaje w odcinkach „Pana świata”, kontynuację „Robura Zdobywcy”. Kilka miesięcy później, 17 marca chory na cukrzycę Verne poważnie zapada na zdrowiu i po kilku dniach kona. Jeszcze jeden szczegół – 17 marca to ten sam dzień, w którym nagle zmarł jego wydawca Hetzel po publikacji „Robura Zdobywcy”…
 
Czy Juliusz Verne sam był masonem? I po co w takim razie odwiedzał papieża?


(autor zdjęcia: Felix Nadar, domena publiczna).


Czy Verne nastąpił na odcisk jakimś tajnym stowarzyszeniom i przynajmniej jedno z tragicznych wydarzeń w jego życiorysie było „ostrzeżeniem” pod jego adresem? A może pisarz prowadził jakąś podwójną grę? Słynny włoski vernista Piero Gondolo della Riva wskazuje, że latem 1887 roku Verne odwiedził w Rzymie radykalnie antyklerykalną lożę Wielki Wschód Włoch.


Prawdopodobnie sam pisarz był masonem. Jednak dzień przed wizytą w antykościelnej loży został przyjęty na audiencji… przez papieża Leona XIII. Przez tego samego, który wydał słynną encyklikę „Humanum genus” (1884), skierowaną właśnie przeciw masonerii. Przypadek?
Bibliografia
1.    Michel Lamy, Juliusz Verne i szkockie wolnomularstwo, tłum. Krzysztof Gucwa, w: „Nautilus”, nr 38, listopad 2011.
2.    Krzysztof Czubaszek, Juliusz Verne masonem?, w: „Nautilus”, nr 38, listopad 2011.
3.    Michel Lamy, Jules Verne, initié et initiateur, Paryż 1984.


W naszym dziale "Recenzje FN" jest najnowsza książka autorstwa Adama Węgłowskiego "Labirynt Verne`a" - polecamy ją wszystkim, którzy chcą poznać prawdziwą historię okrętu Nautilus!


/kliknij na link poniżej, aby przejść do recenzji "Labiryntu Verne`a"/

http://www.nautilus.org.pl/recenzje,11,labirynt-vernea-.html?cat_id=1

Do Warszawy dotarła największa na świecie wystawa kosmiczna! Wystawa "Gateway to space" składa się ze 100 kosmicznych eksponatów i przyjechała do stolicy z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center. W Soho Factory, przy Mińskiej 65 w Warszawie można obejrzeć autentyczne, kolosalnych rozmiarów maszyny, które wykorzystywano do misji w przestrzeń galaktyczną przez USA i Związek Radziecki.Okazuje się, że jest tam także wątek związany z postacią naszego patrona - Juliusza Verne`a.

Już w XIX wieku słynny pisarz Juliusz Verne przewidział wynalezienie kapsuły mogącej przewozić ludzi w Kosmos.  Podróż w galaktykę opisuje m.in. w powieści z "Ziemi na Księżyc". Pisarz zaproponował, aby statek kosmiczny wrócił na Ziemię poprzez wodowanie, czyli w taki sposób w jaki kończyły 100 lat później misje statki kosmiczne Mercury i Apollo. Poniżej zdjęcie "kapsuły Verne`a" na wystawie "Gateway to space".* Wystawa "Gateway to Space" czynna jest od 19 listopada 2016 do 19 lutego 2017, w Soho Factory (ul. Mińska 65).

Zdjęcie: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/56,141637,20986042,symulatory-lotu,,12.htmlDrodzy załoganci Nautilusa, polecamy wszystkim zainteresowanym zjawiskiem UFO najnowszy wpis w "Dzienniku Pokładowym". Lektura obowiązkowa!

http://www.nautilus.org.pl/dziennik,153,22-listopad-2016--ani-zdany-ani-emilcin-nie-mialy-swojego-miroslawa.html

Komentarze: 3
Wyświetleń: 10030x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 22 lis 2016 11:46   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 23 kwi 2019 22:57 | brak oceny

mirandola | Załogant

Stocznia Gdańska jest jednym z najstarszych i najdłużej funkcjonujących na Pomorzu zakładów przemysłowych. Jej początki na terenie tzw. Młodego Miasta sięgają połowy XIX wieku, kiedy Gdańsk był pod panowaniem Królestwa Prus. Funkcjonowała tam wówczas baza remontu korwet, która następnie została przekształcona w stocznię. Po wojnie prusko-francuskiej w 1871 roku część kontrybucji wojennych przeznaczono na modernizację zakładu, nazwanego Stocznią Cesarską. Zbudowano wtedy najstarsze murowane obiekty, częściowo zachowane do dziś. W końcu XIX wieku na północ od państwowej stoczni powstał prywatny zakład budowy statków, będący filią elbląskiej stoczni Ferdinanda Schichaua. Oba zakłady podczas I i II wojny światowej odegrały dużą rolę w zaopatrywaniu niemieckiej marynarki wojennej w okręty podwodne. Łącznie zbudowano tutaj ponad 150 różnego typu U-Bootów. Może właśnie tam albo jeszcze gdzie indziej.

Wt, 23 kwi 2019 22:54 | ocena: -1

mirandola | Załogant

Stocznia Gdańska jest jednym z najstarszych i najdłużej funkcjonujących na Pomorzu zakładów przemysłowych. Jej początki na terenie tzw. Młodego Miasta sięgają połowy XIX wieku, kiedy Gdańsk był pod panowaniem Królestwa Prus. Funkcjonowała tam wówczas baza remontu korwet, która następnie została przekształcona w stocznię. Po wojnie prusko-francuskiej w 1871 roku część kontrybucji wojennych przeznaczono na modernizację zakładu, nazwanego Stocznią Cesarską. Zbudowano wtedy najstarsze murowane obiekty, częściowo zachowane do dziś. W końcu XIX wieku na północ od państwowej stoczni powstał prywatny zakład budowy statków, będący filią elbląskiej stoczni Ferdinanda Schichaua. Oba zakłady podczas I i II wojny światowej odegrały dużą rolę w zaopatrywaniu niemieckiej marynarki wojennej w okręty podwodne. Łącznie zbudowano tutaj ponad 150 różnego typu U-Bootów.

Czw, 24 lis 2016 21:05 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Można spytać, gdzie w XIX wieku była ta POLSKA stocznia?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Rosyjscy blogerzy zajmujący się wojskowością mają być zszokowani stratami, jakie Rosjanie ponieśli podczas próby forsowania Dońca - twierdzi amerykański Instytut Studiów nad Wojną. Jak czytamy w analizie, 'próba przeprawy przez rzekę wykazała oszałamiający brak zmysłu taktycznego'.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.