Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 13
Wyświetleń: 13693x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 18 gru 2016 08:27   
Autor: FN, źródło: http://www.lastampa.it, https://pl.wikipedia.org   

TYM RAZEM NIE DOSZŁO DO TZW. „CUDU KRWI” W NEAPOLU

O „cudzie krwi” pisaliśmy w serwisie FN wielokrotnie. Cud Świętego Januarego zwany również „Cudem krwi” św. Januarego (wł. Il miracolo di San Gennaro) polega na przemianie zakrzepłej krwi w płynną w małej, szklanej i szczelnie zamkniętej ampułce.. Dzieje się to przeważnie w święto religijne odbywające się w Neapolu (Włochy) głównie 19 września w dzień śmierci męczeńskiej św. Januarego, ale także czasami 16 grudnia. Kościół katolicki nigdy nie ustosunkował się oficjalnie co do cudu, który ma wtedy zachodzić.

Tłumy wiernych zebranych w kościele tego dnia oczekują, że krew świętego Januarego zmieni swoją postać ze skrzepniętej w płynną. Według tradycji jedna z pobożnych kobiet, obecna podczas egzekucji świętego w 305 roku, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Obecnie przechowywana jest w neapolitańskiej katedrze w specjalnym relikwiarzu.

Tym razem do cudu nie doszło

 O sprawie zawiadomił nas czytelnik śledzący włoskie media. 16 grudnia 2016 skrzepnięta krew świętego Januarego nie zamieniła się w płynną. Ludzie we Włoszech obawiają się że to zły omen. W przeszłości gdy cud się nie powtórzył, był to zawsze zwiastun strasznych wydarzeń. Cud nie powtórzył się w 1939 i 1940 (początek II Wojny Światowej). W 1943 (początek niemieckiej okupacji Włoszech). W 1973 (epidemia cholery w Neapolu). W 1980 (trzęsienie Ziemi w Irpinia)

 http://www.lastampa.it/2016/12/17/italia/cronache/san-gennaro-non-si-sciolto-il-sangue-tcbJygfiuaXuxQLLIUDOaJ/pagina.html


 

„Cud krwi” nie zawsze przebiega w taki sam sposób. Według chrześcijan niekiedy ciecz zawarta w ampułce rozpuszczając się zmienia swoją objętość. Bywa, że pęcznieje i wypełnia cały pojemnik, innym razem zajmuje mniejszą przestrzeń. Również kolor ma ulegać zmianom od jaskrawej do ciemnej lub brudnożółtej czerwieni. Różny jest także czas przechodzenia ze stanu stałego w ciekły. Bywa, że następuje to w jednym momencie, innym razem proces ten trwa kilka minut lub cały dzień. Podobnie ma być z krzepnięciem.

 Wydarzenie to niektórzy interpretują jako wróżbę. Jeśli zawartość ampułki rozpuszcza się szybko ma to być znakiem pomyślności. Jeśli ciecz się nie rozpuści (co przeważnie się nie zdarza) na Neapol spada jakieś nieszczęście. Taka sytuacja miała mieć miejsce m.in. w 1944 roku kiedy doszło do wybuchu Wezuwiusza.

 

Do relikwi św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.

 1848 - bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,

 1979 - św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,

 2007 - Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,

 2015 - Franciszek - krew rozpuściła się w połowie

 

5 lutego 2010 roku, włoski profesor i hematolog, prof. Giuseppe Geraci zaprezentował próbkę swojej krwi, która zmieniła stan skupienia ze stałego w ciekły w wyniku potrząsania.


prof. Giuseppe Geraci

Stwierdził jednak, że nie wie, w jaki sposób zmienia swój stan skupienia krew z Neapolu, ale o podobnym "cudzie" wyraził się "tam jest krew, nie cud". Jednocześnie przedstawił on wyniki badań, które potwierdziły, iż substancja w ampułce jest autentyczną, prawdziwą krwią ludzką, a nie płynem tiksotropowym lub inną substancją imitującą.

Komentarze: 13
Wyświetleń: 13693x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 18 gru 2016 08:27   
Autor: FN, źródło: http://www.lastampa.it, https://pl.wikipedia.org   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 23 gru 2016 23:43 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Już sporo latek temu jakiś naukowiec chciał zbadać tę "krew", ale kościół oczywiście się nie zgodził. Relikwia pojawiła się ok. XII wieku. Moim zdaniem jest to relikwia typu "czaszka 12-letniego Jana Chrzciciela".

Śr, 21 gru 2016 08:56 | ocena: + 1

Nieustraszony | Gość

Ja miewam ostatnio sny że Rzym będzie zniszczony i wybiorom Papieża ostatniego.

Pon, 19 gru 2016 18:43 | ocena: + 1

stevan | Gość

Janusz, dobry polityk wszelkie tzw brednie musi rozpatrywać z najwyższą uwagą. Inaczej PRZEGRA, jeżeli nie będzie rozważał różnych wariantów wydarzeń. Czy uważasz, naiwny, że kapitalistom chodzi tylko o nasze dobro, a nie o napchanie sobie kabzy naszym kosztem?! :-)
Zobacz, czy w Kijowie sądzą dziś tych co strzelali do tłumu? Cisza!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 20 gru 2016 15:17 | brak oceny

janusz | Gość

To nie forum o tematyce politycznej,więc dyskusji nie podejmę,natomiast twa "wizja" to istne szaleństwo.

Nie, 18 gru 2016 19:39 | ocena: + 4

stevan | Gość

TU NIE TRZEBA BYĆ JASNOWIDZEM!
NIE TRZEBA KRWI, ŻEBY PRZEWIDZIEĆ TO, CO BĘDZIE!

Włosi nie wiedzą tego co powiedział Lenin: Dasz palec, to dasz całą rękę.
Napuścili sobie zdradliwych imigrantów, no to będą mieli nieszczęście. Zamachy, bomby, rzezie- to się kroi! Obce rośliny wypierają rodzime, migracja nietutejszych zwierząt powoduje że one wygryzają rodzime. Tak mówią nauki biologiczne.Stosuje się to i do różnych ras ludzkich.
Dotknie to też i Polskę
Rewolucja przed Sejmem. Jak się potoczy?

Bezpieka czyta te wpisy, a więc oceniam sytuację. Zapłacił S olbrzymie pieniądze, no to zrobią Majdan na święta w Warszawie, jak w Kijowie, obalą tego słabego polityka, który nie wie już co robić (tak to działa niewyspanie i grypa), albo podejmie działania i aresztuje awanturników (wściekłych za odsuwanie od koryta), za próbę zamachu stanu (ale tego będzie bał się zrobić, więc przegra). Nie puścili go opłaceni chapusie na Wawel, a on ustąpił, zamiast ich aresztować. I tym przypieczętował swój koniec, zamiast skrzyknąć tych którym dał 500 zł na chleb, bo umierali z głodu, okradzeni przez milionerów.
Widać już co będzie.
Kilkadziesiąt osób zginie, prawdopodobnie, na święta (wynajęte do demonstracji lumpy, za butelkę wódki !!!), ale zostanie zastrzelone nie przez siepaczy Kac, ale przez płatnych najemników. I ta masakra zostanie PRZYPISANA PISowi. I dalej się to potoczy jak w Kijowie.
PIS nie wie jeszcze do czego zdolni są ci ludzie! PIS przegrywa, a było trochę dobrych zmian. Odebrali trochę szmalu miliarderom panoszącym się po Polsce. Jedyna rada to internować lumpów i nie dopuścić do przywożenia ich autokarami z prowincji. Złodzieje pod kule nie będą się pchać . W ten sposób zamach stanu się nie uda.
Krótko, precyzyjnie, logicznie. Okres świąteczno- zimowy to zdradliwy czas! A oni o tym nie wiedzą...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 19 gru 2016 13:11 | ocena: + 3

janusz | Gość

Bredzisz kolego.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 22 gru 2016 13:29 | brak oceny

księżyc | Gość

Bredzi i to bardzo ,ale widac ,że nie ktorzy już chorują na główkę z powodu tej polityki i dosłownie wszędzie musza wciskać te swoje mądrości.

Nie, 18 gru 2016 17:36 | ocena: + 12

michal | Gość

Serio? Widocznie skrzepnięta krew w wyniku potrzasania zmienia stan skupienia. Tak na prawdę krew rok temu tez nie powinna zmienić stanu skupienia bo przecież były ataki terrorystyczne , w 2003 wojna w Iraku, w 2001 wyburzenie wierz WTC przez atak... A tsunami w 2004? Te wydarzenia były mniej ważne? Retoryczne pytanie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 19 gru 2016 16:22 | ocena: + 1

Jajacek | Gość

Wróżba dotyczy wydarzeń w Neapolu a nie na świecie cyt:" Jeśli zawartość ampułki rozpuszcza się szybko ma to być znakiem pomyślności. Jeśli ciecz się nie rozpuści (co przeważnie się nie zdarza) na Neapol spada jakieś nieszczęście."

Nie, 18 gru 2016 14:09 | ocena: + 3

logic | Gość

Przydała by im sie surowa kara za przyjmowanie nachodzców i islamizowanie Europy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 22 gru 2016 13:39 | brak oceny

księżyc | Gość

Kara to powinna spotkac tych ktorzy rozpętali ludzią w Syrii piekło!!.Zgadzam się ,że spora grupa tych ludzi to zwykli bandyci ,ale pewnie zdecydowaną wiekszość stanowią ludzie którym nasza zachodnia cywilizacja odebrała wszystko.Zreszta w jakimś sensie rozumiem nawet tych ktorzy zabijają.Jakby z Polski została kupa gruzu to nie czuł byś nienawiści i nie szukał zemsty??Oczywiście zabijając zwykłych ludzi stają się tylko zwyrodnialcami ,ale też trzeba brac pod uwagę ,że ludzkie umysły bardzo łatwo zmanipulować.Gdybyśmy się z naszymi "wartościami"nie pchali do ich świata 95% tego co się teraz dzieje by nie było.Tak na marginesie na zachodzie np w takim Berlinie mieszka już tylu muzułmanów ,że pewnie często znaczną liczba ofiar stanowią wyznawcy Allacha(Bo raczej taki tratując ludzi ciężarówką nie wie czy tratuje Niemca czy araba a tym bardziej tego jakiego dany człowiek jest wyznania)ale o tym nikt nie pomyśli.Niedawno czytałem artkuł o tym jak "krzyżowcy"przez 1500 mniej więcej lat prześladowali żydów na wyrażne życzenie każdego kolejnego papieża.Nie uważam byśmy byli lepsi od nich ,dużo zależy od miejsca w historii w ktorym sie aktualnie znajdujemy.Dziś akurat jest taki czas ,że za barbarzyńców robią wyznawcy Allacha, były czasy i to cały wieki gdzie podobnie zachowywali się wyznawcy Jezusa.

Nie, 18 gru 2016 13:29 | ocena: + 4

Gogo | Gość

Nie wierzę w te tzw cuda, omeny, itd. Ten rok jak wiele innych w historii świata, także był tragiczny.....

Nie, 18 gru 2016 11:30 | ocena: -1

Odyseusz A | Załogant

Do tych co wierzą i nie wierzą ! Czas ugiąć umysł nie jesteśmy cudem na tej planecie i nie przyjmując za możliwe a tym bardziej lekceważąc znaki których nie można przyjąć rozumem nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie przykrego ciosu rzeczywistości z poza naszej percepcji !!!!!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.