Dziś jest:
Poniedziałek, 28 maja 2018

"Byli bardzo mali ludzie, smukli i nieduże. Ale mili. Jak się żegnałem, to też się pokłonili, takie grzeczne."
/Jan Wolski, fragment jego wypowiedzi o spotkaniu z obcymi w Emilcinie, które miało miejsce 10 maja 1978 roku/

Komentarze: 40
Wyświetleń: 7565x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 mar 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   

PARALIŻUJĄCA CISZA – NAJBARDZIEJ CIEKAWY ASPEKT SPOTKAŃ TYPU CEIII Z UFO

W 2014 roku w hotelu Marriott w Las Vegas odbyło się w małej sali hotelowej kameralne spotkanie ludzi zajmujących się UFO z 6 różnych krajów na kuli ziemskiej, podczas którego pokazywano przeróżne zdjęcia niezidentyfikowanych obiektów latających.

Mieliśmy okazję brać udział w tym spotkaniu i warto wspomnieć o jednej bardzo ciekawej rzeczy. Podczas rozmowy pojawił się wątek czegoś, co zostało nazwane paraliżującą ciszą, która towarzyszy Bliskim Spotkaniom Trzeciego i Drugiego Stopnia z UFO. Sprawa jest poza dyskusją, gdyż opisy tej ciszy pojawiają się praktycznie we wszystkich ważniejszych opisach obserwacji UFO z bliskiej odległości. Co to znaczy: bliska odległość? W trakcie tamtego spotkania przyjęliśmy, że jest to sytuacja, w której obiekt UFO jest w odległości do ok. jednej mili (1,6 kilometra) od obserwatorów.

Kiedy potem opisują oni swoje wrażenia z obserwacji pojawia się kilka stałych punktów. Ludzie oczywiście podkreślają, że nie mogą uwierzyć w to, co widzą ich oczy, ale zawsze dodają jeszcze jedno: wokół była absolutna cisza. Cisza, jakiej nigdy wcześniej nie mieli okazji doznać, gdyż zawsze otoczenie daje choćby minimalny szum związany z odgłosami wiatru czy zwierząt. Tymczasem podczas obserwacji obiektu wszystko ulega jakby „zamrożeniu”. Zdarzało się, że na skutek jakiegoś niezrozumiałego pola, które otaczało pojazd UFO, nagle... fale na jeziorze stawały nieruchome. Opisywał taką historię nasz kolega zajmujący się fenomenem UFO w Peru.

Ale to nie wszystko. Zdarzały się takie sytuacje, kiedy obiekt znikał, co przypominało „nagłe wyłączenie żarówki”. Jak to opisują świadkowie?

- Ten dysk był w powietrzu, a nagle go nie ma - dosłownie w jednej chwili przestał istnieć. Nie odleciał, nie uniósł się do góry… po prostu zniknął jako punkt w przestrzeni!

I wtedy dzieje się rzecz ciekawa, gdyż otoczenie wraca do normalności. Listki delikatnie zaczynają się poruszać, słychać lekki szum od drogi z jadącymi samochodami kilka kilometrów dalej, cała rzeczywistość wokół nas z powrotem ożywa. Świadkowie pojawienia się obiektów UFO nie potrafią tego wytłumaczyć i uważają to zjawisko za absolutnie niewytłumaczalne. Podczas pamiętnego spotkania w Las Vegas jeden z naszych kolegów opisywał historie z 2013 roku z Teksasu, którą dokumentował. Wydarzyło się to ekipie obsługującej kilka małych szybów naftowych, które są stałym elementem krajobrazu tego stanu.


Było późny wieczór, kiedy w odległości ok. 300 metrów od świadków na niebie pojawił się lśniący dysk, który zniknął po ok. minucie. Najciekawsze były jednak opisy świadków nieprawdopodobnego zjawiska związanego z szybami naftowymi – wszystkie nagle zatrzymały pracę, dosłownie w ułamku sekundy stały się nieruchome. Kiedy obiekt zniknął  - ponownie zaczęły działać. Na czym polegał problem? Zatrzymanie działającej ramieniowej platformy wiertniczej stosowanej powszechnie w Teksasie jest po prostu niemożliwe bez użycia specjalnych hamulców i dużej mocy silników elektrycznych, a jej ponowne uruchomienie czyli wprowadzenie w ruch – to wbrew pozorom całkiem skomplikowany proces. Tymczasem wszystkie szyby nagle wstrzymały pracę i niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ruszyły ponownie!


Przy okazji dyskusji o tzw. zamrażaniu czasu i przestrzeni przez obiekty UFO pojawił się wątek słynnego szwajcarskiego farmera Billego Meiera, który twierdzi, że udało mu się zarejestrować prawdziwe obiekty UFO. Jego przypadek jest przez wiele osób kwestionowany jako wielkie fałszerstwo, ale jeden z momentów zarejestrowanych na jego filmach jest intrygujący i każe zadać sobie proste pytanie: czy to przypadkiem nie jest prawdziwy obiekt UFO…

O który film chodzi? Billy Meier – według jego relacji – nagrywał jeden z takich obiektów w 1975 roku na taśmie 8-mio milimetrowej. Taśma była badana przez jednego z najlepszych amerykańskich ekspertów od analizy zdjęć i filmów z UFO, czyli Jima Dilettoso.


Jego ocena była jednoznaczna: nie sposób powiedzieć, czy ten obiekt nie był modelem umieszczonym w jakiś sekretny sposób w przestrzeni, ale na pewno nie było żadnych manipulacji z samą taśmą filmową, a więc obiekt nie był wprowadzony sztucznie w ekspozycję zdjęcia poprzez np. połączenie dwóch klatek z dwóch różnych filmów nagranych przez Meiera lub jego ludzi.

/poniżej Jim Dilettoso analizujący inny ciekawy aspekt filmów Billego Meiera, czyli dźwięk pojazdu UFO/

 

Wracając do filmu Meiera – jest tam jeden zadziwiający moment, kiedy obiekt znika i wtedy przestają się ruszać listki na drzewie – wygląda to tak, jakby ktoś „zamroził rzeczywistość wokół”.


Ten efekt jest nie do zrobienia bez sztucznego łączenia dwóch różnych nagrań wykonywanych w różnym czasie – kiedy był wiatr i kiedy wiatru nie było. Tymczasem taśma 8-milimetrowa, którą dostał do zbadania Jim Dilettoso nie miała żadnych śladów „łączenia różnych fragmentów nagrań”. Na ten drobiazg warto zwrócić uwagę, gdyż jeśli to jest oszustwo (w co tak bardzo wierzy wiele osób), to Meier i jego ewentualni pomocnicy musieli znaleźć jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Jak to zrobili? Problem polega na tym, że nie wiadomo.


Poniżej film z naszego archiwum. Scena z „zamrożonym czasem, kiedy zanika wiatr” pojawia się ok. 27 minuty tego filmu.

To zdumiewające, ale także w innych relacjach osób, które przeżyły Bliskie Spotkania z UFO także pojawiają się te momenty niezwykłej ciszy, która na zawsze zapada w pamięć i jest z niczym nieporównywalna, co przeżyli do tej pory. Przykładem może być kolejny film z naszego archiwum, który przedstawia absolutnie rewelacyjny incydent z UFO na pustyni Mojave. Ta historia należy do naszych „top stories”, jeśli chodzi o zjawisko Niezidentyfikowanych Obiektów Latających.

Nie ma sensu dyskutować o przypadku Billego Meiera – tu każdy z nas ma swoje własne zdanie, choć... w tym roku na jesieni chcemy znowu odwiedzić jego farmę w Szwajcarii. O wiele ciekawszy jest jednak sam aspekt owej tajemniczej „poruszającej wszystkie zmysły absolutnej ciszy”. Z czym jest związana? To jasne – z czymś, co wywołuje obiekt UFO i co ma bez dwóch zdań związek z zaburzeniami czasoprzestrzeni. Obcy przybywający na Ziemie opanowali technologię zakrzywiania czasoprzestrzeni, czego używają do napędu antygrawitacyjnego albo do pola, które otacza ich statek i dzięki któremu są niewidoczni dla ludzkich oczu. Być może używają także tej umiejętności manipulacji czasoprzestrzenią punktowo, aby móc wpływać na świadków obserwacji.

Fascynujący mechanizm, który tak dobrze znamy z polskich historii związanych z UFO. Czy jest szansa, że nasi świadkowie z Polski podobnie jak my uczestniczyli w spotkaniu w hotelu w Las Vegas (w innym terminie) i dowiedzieli się o niezwykłej „paraliżującej ciszy” zatrzymującej nawet fale na jeziorze czy drgające listki na wietrze, które potem jako "elementy historii" dodali do swojego opisu obserwacji UFO? Szanse na to są bardzo proste do wyliczenia. Wynoszą praktycznie zero.

Komentarze: 40
Wyświetleń: 7565x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 mar 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (40)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Śr, 1 lis 2017 14:19 | brak oceny

czytelnik | Gość

Meier to oszust a Wy piszecie , że to co rzekomo sfilmował to prawda. I tym się błaźnicie. Fotografował UFO wykonane z pokrywy beczki, a ludziska w tę bajkę uwierzyli, że to obcy obiekt.

Pon, 20 mar 2017 07:47 | brak oceny

Michal gwara | Gość

Witam i pozdrawiam czy kiedyś ktoś widzial ufo niebieskie a w sumi tylko obrecz . ufo bylo duże.

Śr, 15 mar 2017 18:29 | ocena: + 6

promagna | Załogant

@Christian Edwardson,

Też miałem przesunięcia w czasie, ale bez możliwości odtworzenia, co się działo w danym czasie - sen podczas medytacji ???!!!. Raz nawet miałem przesunięcie wstecz o parę sekund, co przeczy nie tylko czasoprzestrzeni einsteinowskiej, ale zdrowemu rozsądkowi. O godzinie 24.00 bił zegar. Nie było 12 uderzeń, ale było 14 uderzeń, co już samo w sobie jest dziwactwem maszyny zębatkowej :)

Wracając do fali stojącej. Fala akustyczna ma prawie identyczny charakter
co fala stojąca elektromagnetyczna.

https://www.youtube.com/watch?v=sZm4_v2KdN0

Jeśli UFO statek emituje taką falę o różnych długościach, to w okolicy wszystkie amplitudy fal akustycznych w zakresie słyszalności ludzkiego ucha mogą być poddane zasadzie superpozycji. Superpozycja zanika, gdy fala mocniejsza ustaje. Zauważ, jak wygląda strzałka amplitudy. To jest typowy efekt pochłaniania amplitud fal o mniejszej mocy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 20 mar 2017 02:24 | brak oceny

Christian Edwardson | Gość

@promagna, Mylisz pojęcia fali stojącej i interferencji fal. Fala elektromagnetyczna a fala akustyczną to zupełnie co innego. Fali stojacej nie można emitować. Fala nie ma mocy. Zagadnienie tu rozpatrywane wykracza poza to co jest poznane, ale nie oznacza to, że mamy tworzyć pseudonaukę, bo zamiast iść do przodu to się cofamy. Co do przesunięć w czasie, doświadczałem tego podczas płytkiego snu na chwilę przed przebudzeniem. Zawsze u mnie gra w nocy radio i było to tak, że słyszałem jakąś piosenkę "we śnie", po czym budziłem się a w radio zagrali ją dopiero za chwilę. Stąd moja hipoteza że w czasie snu możemy przechodzić w jakiś równoległy świat. Kilka lat temu zdarzało mi się to bardzo często i dawało do myślenia. Z tego powodu uważam, że UFO przechodzi do nas z równoległego świata. Pewne rzeczy na to wskazują. Takie zjawiska jak materializacja i dematerialicja (Sai Baba), materia i przeciwmateria (opisywana przez dr Jana Pająka), znikanie ludzi, samospalenia, jasnowidzenie - to wszystko może mieć wspólny mianownik i na to nie ma ani matematycznego ani fizycznego wzoru, są tylko indywidualne doświadczenia, które zebrane w całość pozwolą być może rozwiązać zagadkę światów równoległych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 20 mar 2017 13:42 | ocena: + 2

promagna | Załogant

@Christian Edwardson,

Każda fala z pełnego zakresu widma elektromagnetycznego ma energię. Kwant energi = stała Plancka x częstotliwość. Niezależnie czy to jest fala stojąca, czy akustyczna. Fala stojąca im ma wyższą energię, tym ma większe amplitudy dwóch przeciwstawnych fal, pomiędzy dwoma węzłami. Nie będę wnikał, czy węzły są stojące, czy będą się przesuwać w którąś stronę, bo to zależy jak odbije się fala od przeszkody. Statki UFO emitując falę "grawitacyjną - czasoprzestrzenn, czy falę elektromagnetyczną" mogą albo pochłaniać amplitudę fali akustycznej, albo zmieniać kierunek spinu elektronów atomów tlenu i azotu w powietrzu, ale samego spinu nie zmienią. Może to być związane z ładunkami elektrostycznymi.

Wt, 14 mar 2017 18:29 | ocena: + 1

ziemianin | Gość

Bez jaj. Meier to oszust. W necie jest w tym temacie informacja. A jego UFO-pojazdy to zmontowane z pokrywy beczki. Dziwi mnie, że taki nautilus daje wiarę takim oszustom.

Sob, 11 mar 2017 19:08 | ocena: + 2

jogi2 | Załogant

jedyny minus filmów Meiera to słaba coś technologia obcych .,,,dość niestabilny lot pojazdów.... trudno to sobie wyobrazić ,że nie potrafili tego wyeliminować..Większość relacji ,obserwacji i filmów pokazuje obiekty które poruszają się idealnie.

Pt, 10 mar 2017 11:22 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Margot7....A ja wolę opowieści barona Munchhausena. Dużo zabawniejsze.

Śr, 8 mar 2017 18:41 | ocena: + 2

me myself I | Gość

Taką paraliżującą ciszę i efekt jakby zwolnienia akcji, tego co się dzieje wokół mnie przeżyłam kilka razy i zawsze miało to związek z poważnymi wydarzeniami, które mnie dotykały w życiu. W większości przypadków było to związane niestety z bolesnymi i niechcianymi przeżyciami. Ten efekt pojawiał się dosłownie na kilka sekund przed tym, co się później wydarzało.

Wt, 7 mar 2017 13:40 | ocena: + 2

Pawel | Gość

Miałem takie doświadczenie.
Spałem, wydawało mi się że nagle próbuję się przebudzić.
miałem zwieszoną głowę i powoli otwierałem jakby jedno oko.
po chwili jakby głowa opadała i nic nie widziałem.
Jakby wbrew mojej woli.
Po chwili próbowałem podnieść głowę i otworzyć oko.
powtarzało sie to z dwa, trzy razy.
Miałem wrażenie że jestem troche obok miejsca gdzie spałem.
Przez chwilę widziałem całe otoczenie i jednego szaraka (biała głowa, i czarny tułów, twarz zbliżona do kozy...). Jak tylko go spostrzegłem on błyskawicznie starał się schować.
I wiedział kiedy tracę przytomność bo czułem, że w tej chwili wychodzi.
Miałem wrażenie że byłem zawieszony w powietrzu w jakimś prostopadłościanie. ten prostopadłościan był przezroczysty jakby z jakiegoś pola magnetycznego.... nie materialne.
Wszędzie panowała absolutna cisza.
Od razu na to zwróciłem uwagę, nic nie było słychać.
W momoncie kiedy miałem się przebudzić zaczynałem słyszeć coraz więcej, corazz głośniej i coraz szybsze tupotanie (chyba) tych szaraków. Jakby się zbliżyły do mnie i nagle się obudziłem. Słychać było ich tupotanie i nic poza tym.

Wt, 7 mar 2017 01:04 | ocena: + 7

Christian Edwardson | Gość

Na dzień dzisiejszy wiem tyle. Próba ogarnięcia/wyjaśnienia/zrozumienia (niepotrzebne skreślić) "zjawiska" UFO, jako wyodrębnionego przypadku jest skazana na porażkę, bo... i tu mógłbym pisać i pisać, ale po co? Blisko 22 lata z Nautilusem, studiowanie opracowań dr Jana Pająka, oraz własne życiowe doświadczenia dały mi podstawę, aby... i tu też można co kto chce: wierzyć/domniemywać/zakładać, że ten świat(rzeczywistość), który my znamy, nie jest jednym jedynym światem, a jednym z.... i tu pojawia się pytanie ilu? Twierdzenie, że rzeczywistość którą widzimy jest pozorna, lub jak niektórzy piszą "nie istnieje" to nonsens. Materia jest jak najbardizej realna, ale nie do końca poznana, czego dowodzą najnowsze odkrycia naukowe. Na koniec, jak słucham dziś radia z którego wypłynął znany okręt, to szczerze wątpie czy inne cywilizacje będą chciały nawiązać oficjalny kontakt.

Pon, 6 mar 2017 12:00 | ocena: + 2

Fastwalker | Gość

...aha...zapomnieliśmy o prof Janie Pająku i jego dziełku "Totalizm". Wyjaśnia w sumie wszystkie problemy związane z UFO.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

1 czerwca 2018 do polskich kin wchodzi horror oparty na faktach pt: 'Przebudzenie Dusz'. Więcej o tym filmie piszemy w dziale RECENZJE ... zapraszamy! ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 23 maj 2018 06:01 | [...] Witam, w dniu wczorajszym w okolicach godz.22-23 obserwowałem w miejscowości Łazy pod Warszawą ok 6-7 obiektów oddalonych od siebie mniej więcej kilkadziesiąt kilometrów na sporej wysokości. Co mnie zdziwiło, obiekty stały w miejscu pulsując białym (prawdopodobnie białym) światłem z bardzo dużą częstotliwością. Jeden z obiektów nieznacznie się poruszał raz w górę raz w dół, nie przypominało to żadnego znanego mi obiektu lub ciała niebieskiego. Świadkiem była również moja mama, którą akurat...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 4 maja 2018 | Dawno nie pisałem do Dziennika Pokładowego, choć obiecałem sobie, że będę to czynił częściej niż kiedyś. I znowu chcę słowa dotrzymać, choć teraz muszę opisać historię z… białym piórkiem.

czytaj dalej

FILM FN

KRZYSZTOF JACKOWSKI o sobie i darze jasnowidzenia - najnowszy materiał 21 maja 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.