Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 30
Wyświetleń: 23841x | Ocen: 22

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 24 kwi 2017 09:00   
Autor: FN, źródło: FN   

MY LUDZIE Z ATLANTYDY

Atlantyda, Atlantis (gr. Ἀτλαντὶς νῆσος Atlantìs nēsos) to mityczna kraina, która znikła z powierzchni Ziemi przed ok. 10 tysiącami lat. Atlantyda miała być miejscem istnienia rozwiniętej cywilizacji zniszczonej przez serię trzęsień ziemi i zatopionej przez wody morskie – to właśnie stamtąd mają się wywodzić wszystkie obecne cywilizacje na Ziemi. Atlantydę jako pierwszy z autorów starożytnych opisał Platon.


Jako źródło podał ustną tradycję przechowywaną w ateńskim rodzie Solona, który miał usłyszeć tę historię od egipskich kapłanów. W dialogu Timajos czytamy o wspaniałym królestwie położonym na wyspie większej od Libii (Prowincji Afryka) i Azji razem wziętych, która znajdowała się za Słupami Heraklesa (Gibraltarem). Królestwo to władało również, jak pisał Platon, okolicznymi krainami i dążyło do dalszych podbojów, ale zostało powstrzymane przez walecznych przodków Ateńczyków. Nadszedł jednak jego niespodziewany kres: przyszły straszne trzęsienia ziemi i potopy, a wyspa Atlantyda zanurzyła się pod powierzchnię morza i zniknęła. Miało się to zdarzyć w IX tysiącleciu p.n.e.


W innym dialogu (Krytias) Platon opisuje ukształtowanie terenu, architekturę, ustrój polityczny i bogactwa Atlantydy. Miała to być ziemia obfitująca w drewno, metale szlachetne i diamenty, które występowały tak powszechnie jak drzewa owocowe, warzywa i zioła. Wysokie góry chroniły mieszkańców przed mroźnymi północnymi wiatrami. Na łąkach, wśród strumieni i jezior pasły się ogromne stada oswojonych i dzikich zwierząt. Wyspa była podzielona na dziesięć prowincji. Każdą z nich rządził w harmonii i pokoju król.


 

W mieście znajdowały się liczne świątynie, tereny wypoczynkowe oraz obiekty sportowe jak np. tor wyścigów konnych. Zimne i gorące źródła zasilały zbiorniki wody pitnej i łaźnie. W porcie stały rzędy doskonale wyposażonych, gotowych do rejsu pojazdów. Atlanci bez problemu przemieszczali się także w powietrzu, a opisane w Wedach pojazdy zwane wimanami to nic innego jak właśnie statki powietrzne używane do komunikacji.

Wiele osób na całym świecie rodzi się i pamięta obrazy z poprzedniego życia, kiedy byli ludźmi zamieszkującymi ten zapomniany ląd. Przykładem może być nasz kolega z okrętu Nautilus, który od kiedy tylko zaczął mówić w wieku dwóch lat wspominał rodzicom, że kiedyś żył w mieście na cudownej wyspie, w którym każdy z domów miał małą wieżę. Kiedy zachodziło słońce, mieszkańcy tego miasta wchodzili na te wieże i zapalali małe lampki w ten sposób żegnając dzień. Potem wiele lat później okazało się, że jest to jeden ze starożytnych opisów tego, jak wyglądało życie na… Atlantydzie! Jego relacja o wspomnieniach pobytu na „cudownej wyspie” (które pamiętał jako małe dziecko!) jest tak wstrząsająca i arcyciekawa, że zasługuje na zupełnie oddzielną publikację w serwisie FN. Ale takich osób jest znacznie więcej i rodzą się masowo na całym świecie. W związku z tym fenomenem powstała bardzo ciekawa teoria.

Powrót ludzi z Atlantydy

Teoria zakłada, że Ziemia zbliża się do przełomowego momentu w swoich dziejach. Już niedługo będzie dla wszystkich oczywiste, że ludzie mają dusze, jest reinkarnacja, a istoty z innych światów (także posiadające dusze identyczne jak my) przybywają na naszą planetę w swoich pojazdach. Ten moment będzie związany z dramatycznymi wydarzeniami na Ziemi. Aby pomóc ludzkiej cywilizacji powracają dawni „mistrzowie”, aby w ludzkich ciałach pomóc Ziemi przejść w nowy etap. Tacy ludzie stają się duchowymi przewodnikami dla tysięcy innych osób, które w rozmowach prywatnych przekazują wiedzę dalej i w ten sposób następuje bardzo powoli, ale jednak zmiana świadomości.

Jak rozpoznać inkarnacje Atlantów?

Istnieje wiele sposobów. Bardzo często są to ludzie, którzy bez wielkiego wysiłku stają się liderami, przewodnikami duchowymi itp. Ale istnieje jeszcze inny sposób związany z tzw. regresją hipnotyczną. Polega on na tym, że taką osobę wprowadza się w stan hipnozy, a on przypomina sobie szczegóły poprzednich wcieleń. Przy odrobinie szczęścia można natrafić na ślad wcielenia z Atlantydy. Znane są na świecie takie przypadki, ale jeden z ciekawszych miał miejsce w Polsce – opisał go nasz czytelnik p. Henryk, który jest hipnotyzerem i który napisał tekst w serwisie FN opublikowany kilka tygodni temu pod tytułem „Moje trzy grosze”.

Poniżej jego fantastycznie ciekawa relacja o człowieku, który pamiętał swoje wcielenie jako… obcy w czasach Atlantydy.


W refleksji wspomnień z wcześniejszych lat zajmowania się hipnozą, ujawnia się całkiem ciekawy obraz. Jakieś kadry filmów mające wiele wspólnego z działalnością NAUTILUSA.

Wspominam fakty prowadzące mnie w coraz głębsze zainteresowania ową dziedziną. Już w połowie lat siedemdziesiątych poznałem tygodnik „Dookoła Świata”, który to nieśmiało wtrącał artykuły na temat „nieznanego”. Potem był kwartalnik „Fikcje i Fakty”. Ten jeszcze śmielej traktował zetknięcie naszej poznanej rzeczywistości z tą niedającą się wytłumaczyć. Takich jak zjawiska UFO czy „parapsychologia”. Coś niezrozumiałego naukowo, ale będącego udziałem ludzkich doświadczeń.

W podobnym też czasie pojawił się inny miesięcznik traktujący o UFO – dokładnie tytułu nie pamiętam. Ale krótko po tym, niemalże w tym samym czasie, pojawiają się dwa kolejne czasopisma. To „Nieznany Świat” i „Nie z tej Ziemi”. Oba wystartowały prawie równo, z czego ten pierwszy tytuł istnieje do dzisiaj.

Piszę o tym dlatego, aby uzasadnić swoje późniejsze zainteresowania hipnozą. Czyli narzędziem pomagającym odsłaniać wiele zjawisk, nie dających się wytłumaczyć rozumem. Narzędzie hipnozy pozwala usypiać niejako, rozumnego „gadułę”, aby wkroczyć w wyższe stany świadomości. Stany, które są wyśmiewane przez światopogląd oparty na „szkiełku i oku”. Czyli ludzkie doświadczenia niepoparte naukowym wytłumaczeniem owego zjawiska.

Tak, jak możemy usłyszeć, że tylko obiektywne zjawiska mogą być poddawane naukowym badaniom. Tak też możemy dodać, że wszelkie zjawiska, interpretowane są przez nasz subiektywny osąd. Bowiem nasz wewnętrzny interpretator, zawsze będzie subiektywnym, gdyż opiera się on na indywidualnym systemie przekonań. Systemie, który kształtuje środowisko, czyli subiektywny wzorce ludzkiej populacji.

Tutaj należą się przeprosiny za zbyt długi wstęp do tego, czym pragnę się podzielić. Mianowicie, moim celem jest podzielenie się pewnymi doświadczeniami, które miały miejsce w pierwszej połowie 2001 roku. Ów początek wieku wprowadził mnie na szersze tory doświadczeń, którymi obecnie żyje Nautilusowa rodzina.

Otóż początek wspomnianego roku otwierał przede mną doświadczenia związane z regresjami do minionych wcieleń. Inspiracją do tego było pewne szkolenie , które odbyłem w lutym 2001 roku, oraz ważny splot zdarzeń. Ponieważ zaprzyjaźniłem się z pewnym mężczyzną, który po rozpadzie swojej rodziny, pozostawał niejako bezdomnym. Wałęsał się po hotelach i przytułkach dla bezdomnych, ale miał w sobie tę iskrę poszukiwacza nieznanego. Dużo czytał w bibliotekach i czytelniach, a nasze zainteresowania w dużym stopniu się pokrywały.

Postanowiliśmy spotykać się regularnie, raz w tygodniu, aby dzielić się wiedzą na ten temat. Oraz po to, aby również praktykować moje umiejętności w regresjach do minionych wcieleń.

Wtedy, po wykonaniu około tuzina takich sesji zaproponowałem zmiany. Jako że z różnym oposów, uważałem istnienie Atlantydy za fakt a nie fikcję, postanowiłem sprawdzić.

Na kolejnym spotkaniu i regresji do minionego wcielenia poleciłem, w sugestii hipnotycznej, cofnąć się w czasie, ponad 12,5 tysiąca lat wstecz. Do czasu kiedy istniała Atlantyda.

Wtedy spotkało nas coś bardzo nieoczekiwanego. Marek w głębokim transie zobaczył siebie w innym, niż ludzkie ciało. Nie była to też ziemska sceneria. Przebywał wówczas w ogromnym obiekcie, „kosmicznym” wraz z podobnymi sobie istotami inteligentnymi.

Pytając go o wielkość obiektu, w którym przebywali, nasze porównanie zakończyło się na wielkości średniego miasta. Zaś jego wygląd, tak jak i bliskich jemu towarzyszy, wywoływał w nim uczucie obrzydzenia. Niskiego wzrostu, zbliżonej do trójkąta twarzy z ogromnymi oczami i bardzo wąską szparą ust. Duża głowa, bez zarostu, uszy nie wykształcone. Porozumiewali się telepatycznie.

Jego rangą było kierowanie niewielkim sektorem tego obiektu. Przejścia pomiędzy wieloma sektorami były ograniczone przez rodzaj kart zbliżeniowych. Pomimo że był już na kierowniczym stanowisku (w naszym pojmowaniu), to i tak nie posiadał uprawnień wejścia do większości innych sektorów tego obiektu.

Ku jego zdziwieniu dostał odgórnie polecenie, aby oprowadzić grupkę przybyłych gości po swoim sektorze. Wtedy opisywał swoich gości, kilku osobników, którzy byli odmiennej rasy od jego wspólnoty – kosmicznych braci.

Powiedział mi, że przybysze są z okolic Plejad i są bardzo podobni do ludzi. Owa rasa szybko się rozwija, ale jest mniej zaawansowana od nich.

Nie wiele umiałem wydobyć informacji, z zaistniałej sytuacji, ponieważ ani moje pytania, ani też jego interpretacja nie obejmowały takiej różnicy światopoglądowej.

Po wyprowadzaniu z transu hipnotycznego obaj byliśmy mocno wytrąceni z równowagi. Marek pałał ogromnym obrzydzeniem do tej rasy. Wręcz bał się ich, kiedy oglądał zdjęcia lub rysunki w pismach ufologicznych. Dlatego tamto doświadczenie wywarło na nim ogromną niechęć do dalszych badań. Nawet do rozmów o tamtym zdarzeniu nie był skłonny powracać.

Wówczas postanowiłem nasze badania skierować bliżej Ziemi. Nauczyliśmy się podróży astralnych wywoływanych drogą hipnozy, żeby eksperymentować w tym temacie. Zaś ja przygotowywałem się do powrotu w eksploracji odłożonego tematu. Medytowałem, aby stworzyć pewną bazę i pomoc z „tamtej strony” dla śmiałej eksploracji duchowych przestrzeni.

Do wcześniejszego tematu powróciliśmy po około półrocznej przerwie. Nasza dalsza współpraca przyniosła wiele ciekawych nauk, które gromadziłem już nagrywając sesje na kasety magnetofonowe. Przez półtora roku nagrano 48 sesji z opisanych badań, które wykorzystałem do napisania książki „Wyprawa w głąb siebie”. Dużo też fragmentów sesji z eksploracji tamtych przestrzeni zamieszczam na mojej stronie www.

 Dzielę się moimi dawnymi doświadczeniami, na łamach tak zacnego portalu, aby sprowokować do podobnych wypraw w nieznane.

Moim zdaniem każda ludzka świadomość posiada swój kres, aż w Absolucie. Stąd też przestrzeni do badań przy pomocy ludzkiej świadomości jest ogrom. Zaś przekraczając świadomość osobową, otwieramy ogromne przestrzenie świadomości, możliwych do poznania z innej perspektywy postrzegania tej rzeczywistości.

Mistyczne stany świadomości to te, które przekraczają osobową formę i jej rozumnego analityka. Owe stany możemy nauczyć się wywoływać poprzez inicjację kontaktów z nadświadomością, czyli Wyższą Jaźnią.

 Pozdrawiam

Henryk


 

Komentarze: 30
Wyświetleń: 23841x | Ocen: 22

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 24 kwi 2017 09:00   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (30)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 4 maj 2017 21:08 | ocena: + 1

Odyseusz A | Załogant

I będziecie szukać tego lądu który już dawno został zlokalizowany . Na Atlantyku dawno bo 1975 roku eksplorowano to miejsce przez amerykanów. Atlanci przybyli 700 tys.l.p.n.e. i my jesteśmy jako rasa biała ich potomkami . Były tam drugie co do wielkości piramidy ,najmniejsze są w Egipcie.Atlanci żyli na lądzie łączącym amerykę z europą odnośnie położenia .

Sob, 29 kwi 2017 17:20 | ocena: + 7

kip | Gość

Atlantyda to ANTARKTYDA i nigdy nie zatonęła.

Sob, 29 kwi 2017 07:47 | ocena: + 4

salakalum | Gość

Coś mi się nie zgadza. Kontynent większy niż Azja i Libia razem wziętych został zniszczony.. tak po prostu bez śladu? Tak potężna katastrofa zdolna zniszczyć tak wielką część masy lądowej nie mogła nie mieć skutków ubocznych promieniujacych na cały świat. Jak myslicie, ile w skali Richtera musi mieć trzęsienie by zniszczyć cały kontynent? Olbrzymią wartość, ale w takim razie takowej skali kataklizm zniszczył by lub poważnie uszkodził wszystkie pozostałe kontynenty, a jeszcze tsunami? Fale byłyby kilometrowych wysokości. Sasiadujaca Europa nie miała by prawa istnieć gdyby w okolicy coś takiego się wydarzyło.
Druga sprawa.. jak zaawansowana cywilizacja została powstrzymana przez jakiś atenskich przodków?

Czw, 27 kwi 2017 14:27 | ocena: + 5

lisek | Załogant

O Atlantydzie i jej położeniu napisał i mówił dużo "Edgar Cayce - śpiący prorok" ... Atlantyda leżała na oceanie atlantyckim i to jest pewne... nawet dokładnie określił wyspy które pozostały jako skrawki tamtej cywilizacji... Po jego śmierci odkryto na dnie w tym miejscu monumentalne budowle... wszystko się zgadza ale ktoś to próbuje zatuszować i skierować na inny tor.. ktoś kto ma w tym interes..

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 27 kwi 2017 20:55 | ocena: + 2

relatysta | Załogant

@lisek, Sądzisz że w dobie Internetu można jeszcze coś ukryć?
Problemem jest pytanie,jak oddzielić "ziarno od plew"?

Pt, 28 kwi 2017 12:44 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@lisek, Nie interesowałem się nigdy Cayce`em i jego pomysłami, ale chytrusku uważasz, ze jak Ci coś nie pasuje to oczywiście wina masonów, iluminatów, bankierów, cyklistów, ...(niepotrzebne skreślić). Wszystko się ukrywa przed takimi biedakami jak Ty...Można wiedzieć PO CO?? Jeszcze nigdzie nie znaleziono tych budowli. No chyba że znaleziono, okręcono folią aluminiową i przewiązano wstążeczką.

Śr, 26 kwi 2017 19:52 | ocena: + 2

Al-muzammil | Gość

Wypowiedz Sai Baby na temat Atlantydy - "Gdzie leży Lanka
Czy kraina, którą dziś nazywamy Lanką, jest tą samą, która istniała w treta judze jako kraj rządzony przez Rawanę w czasach Ramaradźy [królowania Ramy]? Nie, tak nie jest. Wówczas Lanka znajdowała się setki mil od południowego krańca Indii i leżała wtedy na równiku. Z upływem czasu, pomiędzy treta jugą a kali jugą, ta szczególna wyspa znajdująca się na równiku dryfowała setki mil na północ. Kiedy patrzymy na tę wyspę, którą obecnie nazywamy Lanką, stwierdzamy, że przesunęła się ona na północ od równika. W historii Grecji zapisano, że kraj ten, który teraz nazywamy Lanką, był kompletnie zanurzony pod wodę, kiedy zdarzyła się owa oceaniczna katastrofa nazywana Atlantydą. Grecy nie byli zwykłymi ludźmi. Byli oni bardzo zaawansowani w nauce i posiadali wielką wiedzę w wielu dziedzinach. Opisywali fakt, że Lanka zanurzyła się w oceanie, że dryfowała i zjawisko to akceptowali. W tamtych czasach ludzie ci byli tak zaawansowani, że podróżowali na księżyc i opracowali kilka rodzajów transportu powietrznego opanowawszy wiedzę o lataniu. Jak wiemy, dzisiaj cały świat uważa czas Greenwich za standard czasu. Z historii świata wiadomo, że astrolodzy tamtych czasów przyjmowali za standard długość geograficzną Lanki i gdy następował wschód Słońca na tej długości, przyjmowali to za standard do rachuby czasu.
Summer Roses on the Blue Mountains 1976, s. 126/127"

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 26 kwi 2017 21:28 | brak oceny

relatysta | Załogant

@Al-muzammil, Czy lanka to dzisiejsza Sri Lanka?
Jeśli tak to była/jest integralną częścią kontynentalną Indii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Sri_Lanka_80.19386E_7.93007N.jpg

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 27 kwi 2017 10:23 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@relatysta, Tę nazwę przyczepiono do Cejlonu. Ale pierwotnie chodziło o inny ląd lub wyspę.

Śr, 26 kwi 2017 21:35 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@Al-muzammil, Mieszacie...Lanka nie miała nic wspólnego z Atlantydą! Drawidowie uważali ją za swą ojczyznę. W arabskich i pochodnych greckich opracowaniach zwana była Taprobaną. Miała to być spora wyspa na południe od równika, 3000 jodżin od Cejlonu. Problem w tym co to jest jodżin. Jakaś archaiczna miara odległości z której została tylko nazwa.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 27 kwi 2017 11:14 | brak oceny

Al-muzammil | Gość

@dziad_Jag, proszę uprzejmie - "Rama Katha Rasa Wahini" czyli "Słodka opowieśc o Ramie", strona 461, przypis 37 "jodźiana - jednostak długości równa około 16 km". Co do powyższego cytatu / wypowiedzi Sai Baby - jak to w życiu, jeden wierzy, drugi nie wierzy, nie było moją intencją przekonywanie kogokolwiek, ot ciekawostka. Jako inne ciekawostki pozostające w pewnej zbieżności z tematem warto przytoczyć słowa Sai Baby z rozmów z Hislopem w których powiedział, że w erze Dwapara ludzie mieli (w przeliczeniu) około 4 metrów wzrostu. Warto także przytoczyć z Mahabharaty po polsku przetłumaczonej przez Barbarę Mikołajewską, księga "Bezkarny występek Bhimy.", cytuję "Rozpromieniony spotkaniem ze swym starszym bratem Bhima rzekł: „O mój bracie, możliwość ujrzenia cię jest dla mnie wielkim szczęściem. Ukaż mi jednak, proszę, tę swoją formę, którą przybrałeś, wykonując swój wielki skok przez ocean, abym mógł być w pełni zaspokojony i abym mógł dać wiarę twym słowom!”
Hanuman roześmiał się i rzekł: „O bracie, ani ty ani nikt inny nie może zobaczyć dzisiaj tej formy, gdyż należy ona do innego Czasu i już jej nie posiadam. Czas jest inny podczas eonu zwycięskiego rzutu kośćmi (kritajuga), inny podczas eonu trójkowego rzutu kośćmi (tretajuga) i inny podczas eonu dwójkowego rzutu kośćmi (dwaparajuga). Czas degeneruje się i ziemia, drzewa, rzeki, góry, siddhowie, bogowie i wielcy prorocy przystosowują się do niego z eonu na eon. To samo dotyczy wszystkich żywych istot. Ich siła, rozmiar i zdolności cyklicznie zmniejszają się, aby następnie na nowo wzrosnąć. Zadowól się więc moją obecną formą, którą widzisz. Ja też dostosowuję się do eonów, gdyż przed Czasem nie można uciec”. i dalej "Hanuman kontynuował: „O Bhima, w każdym następnym eonie degeneruje się Prawo, a wraz z Prawem degenerują się ludzie i słabną siły sprzyjające powodzeniu świata, gdyż stworzenia dostosowują się do Czasu, w którym żyją. Po co więc tobie, człowiekowi wiedzy, znajomość mej formy, która należała do innego Czasu? Po co ci znajomość czegoś, co nie ma już obecnie znaczenia?”
Jednakże Bhima stanowczo upierał się, aby Hanuman ukazał się przed nim w formie, w której przeskakiwał ocean i Hanuman chcąc sprawić swemu bratu przyjemność, zaczął rosnąć na jego oczach, coraz bardziej przenikając swym ciałem całą przestrzeń i ukazując się przed nim wielki i potężny jak góra. Bhima patrzył na swego brata w tej formie ze zdziwieniem i zachwytem. Wydał mu się wspaniały jak słońce w swym pełnym splendorze jak góra Meru lub jak przestrzeń wypełniona ogniem. Pełen trwożliwego podziwu aż przymknął oczy. Widząc to, Hanuman rzekł: „O Bhima, ukazałem ci się jedynie w takiej formie, którą potrafisz znieść, patrząc na nią. Nie jest to jednak koniec moich możliwości i mogę stać się jeszcze większy, gdyż w obliczu wroga mogę dzięki mej własnej mocy bezgranicznie rosnąć”. Warto też zwrócić uwagę na fakt iż we wspomnianej Mahabharacie Lanka nazywana jest kontynentem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 28 kwi 2017 13:05 | ocena: -1

dziad_Jag | Gość

@Al-muzammil, Nie przekonuje mnie to. Drawidyjski jodżin to musiało być coś innego. Jeśli przemnożysz 3000 jodżin przez 16 km to wychodzi ...obwód kuli ziemskiej!. A więc 3000 jodżin na południe od Cejlonu leży....Cejlon! Saga o Ramie ( Ramayana ) jest tworem aryjskim a nie drawidyjskim. I dlatego zawiera tyle niespójności przejętych z literatury drawidyjskiej. A Lanka zatonęła grubo przed najazdem Ariów na Indie.

Wt, 25 kwi 2017 22:39 | ocena: -5

andrzej | Gość

nikt nie wpadl na to ze Zydzi to sa Atlanci

to narod ktory nie mial swojego miejsca na ladzie
znak atlantow odnaleziony we Francji w starozytnym porcie jest ten sam co zydowska Menora
zydzi to zawszie naukowcy i ludzie kierujacy innymi

taki dziwny zbieg okolicznosci

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 26 kwi 2017 08:59 | ocena: + 4

Wielki Nie Wyznawca | Gość

@andrzej, Pisac ze zydzi to nadludzie to tak jak pisac ze to podludzie, narod wybrany a moze przeklety? :) Daj spokoj takim teoriom. Ludzie sa ludzmi. Przynac trzeba ze to narod ambitny, tak jak i polacy, niemcy, iranczycy itdddd........... :D.

Sob, 29 kwi 2017 23:52 | brak oceny

Skawa | Gość

@andrzej, Żydzi pochodzą od Sema ,syna Noego.

Wt, 25 kwi 2017 17:47 | ocena: + 8

dziad_Jag | Gość

Nazwa Ocean Atlantycki pochodzi od tytana Atlasa, który gdzieś w okolicy Gibraltaru podtrzymywał sklepienie niebieskie. Platońska Atlantyda to utopia, czyli utwór literacki opisujący idealne warunki polityczne. Atlantydy na pewno nie było tam gdzie ją umieścił Platon. Atlantyda weszła w modę w XIX wieku, razem z modą na okultyzm, wywoływanie duchów, itd. Abstrahując od Bławatskiej i jej pretorianów, bodaj pierwszym który zajął się tym mitem od strony naukowej był Otto Munck. Wrócił do tekstu Platona i wyśmiał okultystyczne pomysły na temat vrili, wiman, itp bajek. W tekście Platona przedstawiona jest cywilizacja neolityczna. Jedynym metalem jest tajemniczy orichalk, używany do celów zdobniczych. Na narzędzia nie nadawał się! Atlatydzi wcale nie żyli ideologią i medytacją. Zachowywali się jak każde mocarstwo, podbijając i eksploatując ludy na niższym poziomie. Przecież Platon pisze o tym jak byk! Luksus w jakim żyła arystokracja atlantydzka świadczy dobitnie o skali tej eksploatacji.

Pon, 24 kwi 2017 22:38 | ocena: -2

Frost | Gość

Przydałoby się wrzucić jeszcze informacje o atlantydzie od Bławatskiej i Picke'a.

Pon, 24 kwi 2017 19:58 | ocena: + 17

ola | Gość

Nie rozumiem czegoś...skoro kosmici są na wyższym poziomie duchowym, to dlaczego ten człowiek pamięta swoje wcielenie jako kosmita....cofnął się w rozwoju?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 25 kwi 2017 22:02 | ocena: + 1

Crystek | Załogant

@ola, Widocznie nie spisał się i reinkarnacja przeniosła go na niższy poziom.

Czw, 4 maj 2017 19:01 | ocena: + 2

dziad_Jag | Gość

@ola, Atahualpa był na wyższym poziomie duchowym niż jego poddani-analfabeci, a na obiad jadał niemowlęta duszone w kukurydzy i wanilii. Poza tym co to jest poziom duchowy? Czym go mierzyć?

Pon, 24 kwi 2017 14:08 | ocena: + 5

Gabriel W | Gość

Zastanawiam się co do regresji hipnotycznej, czy osoba która cofa się do "poprzedniego wcielenia", tego poprzedzającego obecne zawsze ma te same wizje, jest tą samą osobą robi te same rzeczy itp. ? Może mi ktoś na to odpowiedzieć z doświadczeń ?
Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.