Dziś jest:
Środa, 18 października 2017

Szczęście występuje gdy to, co myślisz, to co mówisz i to co robisz jest w harmonii.
Mahatma Gandhii

Komentarze: 21
Wyświetleń: 4701x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 3 paź 2017 09:24   
Autor: FN, źródło: FN   

FENOMEN ‘NIERUCHOMYCH W POWIETRZU SAMOLOTÓW’

Wydawało się nam, że znamy praktycznie ‘wszystkie możliwe nieznane fenomeny i niewyjaśnione zjawiska tego świata’. Okazało się jednak, że są rzeczy, które nadal potrafią wprawić w zdumienie nawet załogę okrętu Nautilus… oto przykład takiej właśnie sprawy. O tym fenomenie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

 

-----Original Message-----

From: Wojtek [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, June 18, 2017 10:19 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: nieruchome samoloty na niebie

 

Dobry wieczór,

Wysyłam ten link, ponieważ podobnego tematu nigdy nie widziałem na stronie Nautilusa i pisaliście, że wśród załogi są doświadczeni piloci.

Chciałbym zapytać, czy to możliwe, aby samoloty mogły zawisać na niebie nieruchomo na 2,3 a nawet 13 minut? Wideo, zamieszczone w tym materiale są z dźwiękiem, więc możemy słyszeć komentarze zdumionych osób, w tym dzieci. Ich zaskoczenie brzmi bardzo, bardzo naturalnie.

Komentatorka tego filmu nie stawia żadnych hipotez, po prostu zwraca uwagę oglądających, że takie rzeczy się dzieją i ludzie to nagrali.

pozdrawiam

Wojciech [dane do wiad. FN]


Film, który polecał nasz czytelnik został usunięty przez „roszczenie praw autorskich”. Jeśli jednak w wyszukiwarkę serwisu youtube wstawi się hasło „plane standing still in air” natychmiast pojawiają się odnośniki do filmów. Oto kilka przykładów.

 

Sprawą zajął się także prowadzący popularny kanał o zjawisku UFO, czyli SECURETEAM.

 

 

Nie ma żadnych materiałów z Polski w tej sprawie w Archiwum FN i prawdę mówiąc… jest to coś zupełnie nowego, na temat czego nie mamy zdania. Wiadomo, że samolot schodząc do lądowania potrafi zwiększyć powierzchnię skrzydeł wystawiając specjalne klapy i lecieć bardzo wolno tym samym czasami dając wrażenie osobom stojącym na ziemi, że „prawie stoi w powietrzu”. Ale czy to właśnie wyjaśnienie daje odpowiedzieć na pytanie, co się kryje za zjawiskiem „plane standing still in air”?

 

 

I jeszcze jedna wiadomość, którą dostaliśmy na pokład okrętu Nautilus już po publikacji.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Tuesday, October 3, 2017 10:01 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Samoloty stojące w powietrzu

 Cześć Załogo!

 Ciekawy temat, kilka lat temu w Gdańsku w drodze na Westerplatte (ostatnia prosta) widziałem, z obecną żoną podobne "zjawisko" (ona nie szczególnie przywiązała do tego uwagę). Samolot stał nieruchomo na wys. około kilkuset metrów, na tyle nisko aby rozpoznawać w miarę typ samolotu: ciemne ubarwienie, dwa silniki śmigłowe na skrzydłach, widoczna rotacja śmigieł.... ale nie przesuwał się w ogóle. Jechaliśmy samochodem, zwalniałem do 30km/h żeby zniwelować efekt wrażenia względem poruszającego się krajobrazu i tak jechałem może z 0,5km a samolot cały czas był w tym samym miejscu, jak helikopter. Może to jakiś "wgląd w przeszłość" w tym miejscu w powietrzu? Bo samolot bardziej przypominał alianckie bombowce... Albo koledzy z innych światów taką formę przyjmują jeśli już muszą "stać się" widoczni, taka moja hipoteza.

 Pozdrawiam

.... (dane do wiad. redakcji)
I jeszcze mała "symulacja graficzna" zrobiona przez jednego z oficerów okrętu N.

W temacie FENOMEN ‘NIERUCHOMYCH W POWIETRZU SAMOLOTÓW’ zrobiłem symulację w programie do animacji 3D - Blender. Te trzy, krótkie co prawda filmiki pokazują, że to nie żaden "fenomen" tylko złudzenie.

Widok z poruszającego się obiektu:

 

Widok z innego miejsca:

 

Widok z pozycji nieruchomego obserwatora:

Komentarze: 21
Wyświetleń: 4701x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 3 paź 2017 09:24   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 12 paź 2017 02:12 | ocena: -1

W.W. | Gość

Tylko dla idiotow. Czas sie zrywać

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 9 paź 2017 14:38 | brak oceny

mad | Gość

Uważam, że część z tych przypadków można wyjaśnić złudzeniem. Takie jak ten z samolotem za palmą to już trudniejsza sprawa (przyjmując, że nagranie jest autentyczne).
Patrząc na różne wątki na niniejszym forum dodam, że 8 lat temu lecąc samolotem przydarzyła mi się jedna rzecz - chodzi o "zagubiony" czas. Był to mój pierwszy lot (i jak dotąd jedyny) samolotem. Po wylądowaniu w miejscu docelowym byłem niezmiernie zdziwiony, że mój zegarek późni się o 15 minut! Byłem tym tak zaskoczony, że w pierwszej chwili miałem przekonanie, że to zegar na lotnisku jest źle ustawiony! Okazało się jednak, że to mój wskazywał błędny czas. Przed tym wydarzeniem i po nim do dnia dzisiejszego zegarek działa bez zarzutu. Użytkuję go już przez ok. 10/11 lat.
Może komuś przydarzyło się coś podobnego?

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 7 paź 2017 21:46 | ocena: + 1

robson | Gość

Przepraszam chciałem tylko zauważyć,że tak potężny samolot,który waży kilkadziesiat ton musi mieć prędkość minimalną ok. 280km/h aby nie spaść jak kamień.Zludzenie pokazane w animacjach dotyczy sytuacji,które trwają do paru minut,nie jest to więc żadne wytłumaczenie kiedy to samolot zatrzymuje się nagle nieruchomo w powietrzu,cofa się ,albo znika.W dodatku obserwator nie jest w ruchu.Złudzenie to jedno zjawisko to drugie jedno drugiego nie tłumaczy i odwrotnie.Nowe odkrycia zdają się nie mieć końca co chwilę ktoś dostaje Nobla,a mimo to są nadal jeszcze tacy dla których świat się już skończyl.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 5 paź 2017 12:46 | brak oceny

riki | Gość

Niestety, pomimo dostępności edukacji liczba ignorantów i wtórnych analfabetów rośnie, a nowoczesne technologie pozwalają na masowa publikacje kolejnych "rewelacji".
Szkoda gadać...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 paź 2017 23:47 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Na forum sprawa wyjaśniona, i dalsza dyskusja nie ma sensu!

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 paź 2017 18:47 | ocena: + 4

Sawka00 | Gość

Widziałam takie coś już 3 razy i jestem każdorazowo pod ogromnym wrażeniem. Pierwsze dwa razy miały miejsce w Berlinie, gdy samolot podchodził do lądowania (jechałam od polskiej granicy a kolejnym razem w drodze powrotnej). Ostatni raz natomiast miał miejsce w zeszłą niedzielę (1.10.2017) nad Warszawą. Jechałam samochodem przez pl. Wilsona i w górze zobaczyłam samolot "wiszący" w powietrzu... obserwowałam go z miejsca pasażera aż do Pl. Inwalidów i przez ten cały czas jakby się nie przemieszczał... dziwnie to wyglądało, a był dosyć nisko. :]

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 paź 2017 12:29 | ocena: + 4

czytelnik | Gość

Fajnie,że poruszyliście temat wiszących samolotów.Od roku czytam różne materiały na ten temat w Internecie ponieważ zjawisko bardzo mnie zainteresowało.Ogolnie ten fenomen obserwuje masa ludzi codziennie na całym świecie.Wytlumaczenie,że samolot podchodzi do lądowanie nie ma tu zastosowania,ponieważ te samoloty wiszą nieruchomo nawet kilkadziesiąt minut.Co ciekawe najczęściej rozpływają się w powietrzu.Wytlumaczenia są dwa:albo to zakamuflowane pojazdy obcej cywilizacji co uważam za całkiem możliwe,lub testy nowej technologii antygrawitacyjnej.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 paź 2017 01:43 | brak oceny

Olo | Gość

Nie no, proszę was, to jakiś żart? Mam nadzieje że ten artykuł to tylko żart redaktora.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 paź 2017 20:54 | ocena: + 1

Damian2 | Załogant

Myślę, że jest to dobra okazja ku temu, aby opowiedzieć co ja zaobserwowałem na niebie. Otóż o mniej więcej 20.00 czasu letniego, jesień, na niebie zauważyłem obiekt wyglądający na gwiazdę większą od gwiazdy polarnej. Z początku mnie to zaintrygowało. Postanowiłem, że poświecę latarką w ten punkt i obiekt zaczął się przemieszczać z prędkością samolotu w kierunku południowym.

Czy był to samolot, satelita, a może gwiazda?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 paź 2017 20:31 | ocena: + 10

corsair | Załogant

Samolotu w bezruchu nie widziałem, no z wyjątkiem tych na płycie lotniska :)
Tymczasem opowiem Wam, o czymś podobnym. O anomalii czasu. Właściwie zegarów, które czas odmierzają. Kilka razy w życiu byłem świadkiem spowolnienia pracy wskazówki sekundowej zegarka (zegara). Zdarzało się to w momencie kiedy kontem oka obserwowałem zegarek, ze zdumieniem zauważyłem, że wskazówka sekundowa jakby zamarła na moment i po chwili ruszyła. To zjawisko zaobserwowałem zarówno w zegarze ściennym, jak i naręcznym. Dodam, że awaria baterii nie wchodzi w grę, zegarek Atlantic elektroniczny, a zegar ścienny wahadłowy Gustav Becker. Tu chodzi o autentyczne spowolnienie czasu (subiektywne). Prawdopodobnie my ludzie gdybyśmy tylko chcieli moglibyśmy myślą (intencją) wpłynąć nawet na jego bieg. Ale jesteśmy tak zabiegani, że tego typu zjawiska często nam po prostu umykają.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 paź 2017 22:16 | ocena: + 3

Magda | Gość

@corsair, to ty jestes jak ten azjata z filmu heroes czy jakos tak. czasami sama mysla zatrzymuje wskazowki zegara. ona wtedy drgnie ale sie nie ruszy z miejsca.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 paź 2017 23:03 | ocena: + 3

Stały czytelnik | Gość

@corsair, ja mam tak bardzo często jak spojrzę znienacka na zegarek wskazówkowy z sekundnikiem. Odnoszę wówczas wrażenie, że sekundnik zamiera na chwilę (dłuższą niż sekunda). Uznałem, że to złudzenie związane z pracą mózgu.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 14 paź 2017 21:40 | brak oceny

Hrathen | Gość

@Stały czytelnik, Też tak mam -wiele razy robiłem sobie takie "testy" i wyszło mi, że efekt spowolnienia wskazówki sekundowej występuje (przynajmniej u mnie) jak spojrzę na wskazówkę zaraz po tym jak przeskoczy - wtedy czas do następnego przeskoku wydaje się dłużysz niż normlanie. Zakładając, że nie mam żadnych super-mocy to widocznie jakieś złudzenie wynikające z postrzegana ruchu przez mózg.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Projekt FN 'Atlas Chmur' - kolejne zdjęcia trafiły do projektu. Prezentujemy je w dziale PROJEKTY FN w naszej KAJUCIE ZAŁOGI  ... wystarczy się zalogować i kliknąć na ikonkę KAJUTA ZAŁOGI ... zapraszamy! ..

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 07:14 | 9 czerwca 2017 kamera ustawiona w okolicach wulkanu Yellowstone zarejestrowała przelot ciekawego obiektu UFO. Film z tego wydarzenia właśnie pojawił się w serwisie youtube.com - film jest do obejrzenia w dziale ŚWIAT w naszym ufologicznym serwisie www.emilcin.com ... ... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 września 2017 | Wiele osób myśli, że tak ‘będzie zawsze’. Co roku będą nowe modele samochodów, linie lotnicze będą otwierały nowe połączenia do egzotycznych miejsc, deweloperzy będą stawiali coraz to nowe domy na ostatnich wolnych terenach wokół miast, a życie ludzi przyszłości będzie przypominało to nasze, obecne życie. Ale dramatycznie się mylą – na naszych oczach właśnie kończy się krótki i bezwzględny okres w...

czytaj dalej

FILM FN

DEZYDERATA - ten tekst pomógł wielu ludziom znaleźć spokój ducha...

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.