Dziś jest:
Środa, 18 lipca 2018

Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka.  Paulo Coelho, 'Pielgrzym'

Komentarze: 20
Wyświetleń: 6603x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 8 paź 2017 09:33   
Autor: FN, źródło: FN   

MOJA DUSZA POLECIAŁA DO GÓRY – UNOSIŁEM SIĘ NAD ULICĄ I SAMOCHODAMI

Historia wydarzyła się w lipcu 2016 roku na Śląsku. Pragnący zachować anonimowość czytelnik serwisu FN opisał nam najbardziej ciężki dzień w swoim życiu, kiedy uczestniczył w wypadku drogowym, z którego cudem uszedł cało. Ma uraz kręgosłupa, ale na szczęście jest szansa, że będzie chodził normalnie, choć na razie porusza się na wózku (rok po wypadku!). Silne uderzenie w klatkę piersiową i urazy wielonarządowe spowodowały, że miał tzw. zatrzymanie akcji serca. Dlaczego napisał list do redakcji Fundacji Nautilus?


Opisuje bardzo dziwną rzecz, którą przeżył w trakcie wypadku. Poniżej fragment jego relacji:

[…] Proszą o zachowanie mojej anonimowości, gdyż nie chcę sprawić wrażenia, że staram się o rozgłos. Jestem w tej chwili w trakcie leczenia i rehabilitacji, ale chciałbym opisać coś fenomenalnego i nie wytłumaczalnego związanego z moim wypadkiem, o którym napisałem wcześniej. […]

Wydawało mi się, że ktoś spowolnił czas. Widziałem zbliżającą się ciężarówkę i wiedziałem, że nie mam najmniejszych szans na uniknięcie zderzenie. Pomyślałem sobie tylko, że umrę i nie będę mógł zawiadomić mojej mamy o tym, że umarłem. To głupie co piszę, ale dokładnie tak pomyślałem. Samego momentu uderzenia nie pamiętam, ale nagle znalazłem się wysoko nad drogą. Widziałem samochody stojące po wypadku, z których leciał dym i samochody, z których wybiegali ludzie.

Było mi cudownie i w ogóle nie miałem ochoty oglądać tego wypadku z bliska. Nie pamiętam, czy słyszałem jakieś dźwięki, ale chyba żadnych nie było, tylko całkowita cisza. W ogóle nie bałem się, że spadnę z tej wysokości na ziemię, ale na pewno miałem jakieś ciało.

Pamiętam, że dostrzegłem traktor z przyczepą, który stanął tuż przy tych samochodach, a potem próbował wyminąć miejsce wypadku jadąc polem za drzewami. Jest to ważne, gdyż tak się dokładnie działo, jak potem ustaliłem, a ja w tym czasie byłem nieprzytomny w samochodzie i miałem tzw. zatrzymanie akcji serca, więc nie było szans, żebym to sobie po prostu obejrzał.

Moim zdaniem moja dusza na chwilę przed zderzeniem opuściła ciało i sobie tak poleciała do góry. Wiem, że na macie podobne relacje u siebie, ale co innego czytać o innych, a co innego przeżyć samemu. Potem nie pamiętam, co się działo, tylko obudziłem się w szpitalu, w którym potem spędziłem 7 miesięcy.

Droga FN, zamieśćcie moją relację, to może ktoś zrozumie, że mamy duszę i jesteśmy nieśmiertelni, a śmiertelne są tylko nasze ciała. Możecie zacytować mój list w całości, nie podawajcie tylko mojego nazwiska i miejscowości. […]

 

W ciągu ostatnich 17 lat w Polsce zdarzyło się prawie milion wypadków drogowych, w których zginęło ponad 110.000 osób, a ponad milion zostało rannych.  Dziennie w wypadkach ginie średnio 15 osób, a 160 zostaje rannych. Ekipy ratunkowe, które przybywają na miejsce zdarzenia, opisują bardzo ciekawe z naszego punktu widzenia rzeczy. Podczas wykonywania zdjęć dokumentujących zdarzenia przez policjantów na fotografiach bardzo często wychodzą dziwne rzeczy...Mamy także zdjęcia, kiedy jedna z takich kul opuszcza ciało zaklinowanego w zmiażdżonym aucie człowieka, ale chyba nigdy nie odważymy się pokazać tych zdjęć (był to wypadek z osobami, które straciły w jego wyniku życie).

W Archiwum FN znajduje się też wstrząsająca relacja złożona przez świadka wypadku, który pomagał jednej z ofiar, która potem zmarła. Mężczyzna ten łamiącym się głosem mówił, że widzi… swoją zmarłą matkę, która się do niego uśmiecha i stoi obok! Chwilę później już nie żył.

I jeszcze jedna bardzo ciekawa rzecz z naszej poczty. Poprzez wewnętrzny system informacji dostaliśmy wiadomość o ciekawym filmie, który ukazał się w sieci. Tam w trakcie jednej ze scen wypadku widać… białą kulę, która odrywa się od samochodu i wzlatuje w niebo!

Poniżej treść tej wiadomości.

Od: Adam [dane do wiad. FN]
E-mail: [dane do wiad. FN]

Crash Compilation 925 - October 2017
od 45 sekundy czarny samochód i kula orbs po wypadku

 

Polecamy uważnie obejrzeć ten film. Faktycznie ok. 45 sekundy widać samochód, który skręca w lewo, uderza w jadący pojazd i zaczyna wywracać się. Od samochodu odrywa się biała kula. Poniżej kilka screenów z tego filmu.

Moment zderzenia zamieniliśmy w małą animację, którą można zobaczyć poniżej.


I jeszcze oryginalny film zamieszczony w serwisie youtube. Interesująca nas scena jest ok. 45 sekundy filmu.

 

Była to praktycznie IDENTYCZNA KULA do tej, która została nagrana w Bazie FN we wrześniu 2009 roku.

 

 


Polecamy także nasze "zdjęcie dnia", które także zostało wykonane w miejscu wypadku drogowego w USA. Link do zdjęcia poniżej:

https://www.nautilus.org.pl/zdjecie-dnia,838,5-ofiar-smiertelnych---droga-do-nieba-i-biala-kula---fn-2017.html

 

 

Drodzy czytelnicy serwisu FN! Dziękujemy za wszystkie uwagi, sugestie i prośby. Staramy się dla was zamienić nasz pokład okrętu Nautilus w najbardziej topowy serwis w tej części galaktyki. Cały czas się rozwijamy i wprowadzamy zmiany. Na prośbę jednego z czytelników wprowadziliśmy możliwość polecania każdej publikacji na facebook`u, twitterze i w google+. Pojawiły się trzy małe ikonki poniżej i zachęcamy wszystkich do korzystania z tej funkcji.

Jeśli macie wszelkie uwagi czy też pomysły, co jeszcze powinno być wprowadzone na pokładzie okrętu nautilus piszcie na specjalny adres do naszych kolegów, którzy pracują nad nowym wyglądem strony: netfn@onet.eu

Polecamy wszystkim śledzić KAJUTĘ ZAŁOGI, czyli część serwisu dostępną tylko po zalogowaniu do systemu i kliknięciu ikonki KAJUTA ZAŁOGI. Tam się już dużo dzieje, a będzie coraz więcej… I na koniec: dziękujemy, że jesteście z nami!

Komentarze: 20
Wyświetleń: 6603x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 8 paź 2017 09:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (20)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 8 paź 2017 18:48 | ocena: + 26

Tomo | Gość

To wylatuje balon z bagaznika, widac jak bagaznik sie otwiera i balon wylatuje;) nawet widac jeszcze sznurek heh

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 8 paź 2017 22:45 | ocena: + 4

Korben | Załogant

@Tomo, Nawet dwa balony były w bagażniku, ale tylko jeden uciekł na wolność.

Czw, 12 paź 2017 14:16 | ocena: + 3

40i4 | Gość

@Tomo, Niestety, ale w Nautilusie już dawno stracili możność racjonalnego myślenia. Wszędzie duchy, ufo i strange noises.

Nie, 8 paź 2017 18:38 | ocena: + 10

Giova | Gość

Moja babcia po swojej śmierci odwiedziła mnie w czasie snu jako biało kula. Co najdziwniejsze ja też byłam taką kulą. I rozmawiałyśmy ze sobą, a ja na dodatek oglądałam urywek filmu z życia mojej babci w środku jej kuli.

Nie, 8 paź 2017 13:17 | ocena: + 11

Magda | Gość

"Mamy także zdjęcia, kiedy jedna z takich kul opuszcza ciało zaklinowanego w zmiażdżonym aucie człowieka, ale chyba nigdy nie odważymy się pokazać tych zdjęć (był to wypadek z osobami, które straciły w jego wyniku życie)." alez dajcie czekamy

Nie, 8 paź 2017 13:08 | ocena: + 15

oko | Gość

To balonik. Wyleciał z bagażnika ciemnego auta w momencie zderzenia. W bagażniku widać sporo baloników. W momencie przelotu "kuli" na tle korony drzewa widać sznurek.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 9 paź 2017 11:46 | brak oceny

SAMPSON | Gość

@oko, trochę wyobraźni, proponuję wsiąść w auto, poprosić znajomego żeby drugim autem jechał przed Tobą czyli sokolim okiem i wtrakcie jazdy niech wypuści biały balonik z auta a Ty OKO nagrywaj jak balonik się unosi. Oby to był balonik a nie orbs. ;)

Nie, 8 paź 2017 11:37 | ocena: + 13

Mag_da | Gość

Wszystkie filmy bledną przy tym waszym filmie nagranym na ternie siedziby nautilusa!!!!!!!!!!!! To najważniejszy film, jaki widziałam. Tutaj nie ma mowy bredzić idiotyzmów o 'balonach' - naprawdę super film. Pozdrawiam załogę fn

Nie, 8 paź 2017 11:35 | ocena: + 7

yanek | Gość

balon i w dodatku widać sznurek !!!

Nie, 8 paź 2017 11:30 | ocena: + 4

Ncr | Gość

Balon na sznurku, a nie żadne cuda...

Nie, 8 paź 2017 10:13 | ocena: + 7

Marco | Gość

Fundacjo genialny ten film z waszej bazy!!!!!!! Pierwszy raz go widzę.

Nie, 8 paź 2017 10:04 | ocena: + 4

akgb | Załogant

Wygląda jak balon.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 11 paź 2017 04:55 | ocena: + 3

Capehorn | Gość

@akgb,
Sam jesteś balon

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 11 paź 2017 13:59 | ocena: -1

akgb | Załogant

Tak, jestem, ale tylko po pracy@Capehorn,

Nie, 8 paź 2017 10:01 | ocena: -11

Mr NO | Gość

@Załogant, Tak głąbie... biały "balonik z helem" - jak wszyscy wiemy prawie każdy kierowca wozi go w bagażniku. Moment uderzenia nie niszczy oczywiście "balonika', nie? ;)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 8 paź 2017 11:57 | ocena: + 10

Ana Konda | Gość

@Mr NO, Są dwa aspekty, które skłaniają jednak do tego, że to balonik, a nie dusza.
Pierwszy: zawirowania powietrza przez moment rzucają tą białą kulą. Gdyby to była niematerialna dusza, to nie podlegałaby prądom powietrza, które by nią rzucały. To jest fakt bezdyskusyjny. I zapewne nie wylatywałaby przez bagażnik, a raczej z kabiny samochodu.
Drugi: w końcowej sekwencji jak już jasna lula zbliża się do górnej krawędzi ekranu, wyraźnie widać sznurek - typowy raczej dla baloników, a nie dla duszy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 8 paź 2017 19:20 | brak oceny

Tomo | Gość

@Ana Konda, Dokładnie bardzo trafna uwaga! Widać jak ten balon wylatuje z bagażnika to po pierwsze. Po drugie gdyby to była dusza to nie była by miotana zawirowaniami powietrza... Sam przewoże czasem w bagażniku balony mojego syna które dostanie w supermarkecie na zakupach...

Nie, 8 paź 2017 13:25 | ocena: -1

Janks333 | Załogant

@Mr NO, balonik w bagażniku wcale nie jest wielką rzadkością :) Widziałem swego czasu inny film, na którym pod wpływem kolizji z bagażnika samochodu wyskoczył przewożony w nim akurat kolorowy balonik na sznurku :)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Spotkania z FN pod Tatrami - w niedzielę 15 lipca o 20.00 w hotelu HARNAŚ (Wierch Bundowy 11, Bukowina Tatrzańska) .... W poniedziałek o godzinie 20.00 w hotelu NOSALOWY DWÓR ...Balzera 21d, 34-500 Zakopane ... wstęp wolny - ZAPRASZAMY!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 13 lip 2018 11:39 | [...] Witam, Wvczoraj dokonałem dziwnej obserwacji. Przebywam aktualnie u rodziny we Wrocławiu na ośiedlu Różanka. Wczoraj (wtorek 4 lipca 2018) ok godziny 22,15 siedziałem na kanapie i patrzyłem przez okno balkonowe. Nad blokiem przy ul Bałtyckiej zobaczyłem pieknie świecącą Wenus. Ponieważ ja byłem nisko, a na przeciwko jest blok 10 pięter miałem wyraźny 'celowniek'. Wenus znajdowała się pomiędzy kominkiem wentylacji, a ścianą budynku. Wenus pięknie świeciła, pokazałem ją nawet teściowi. Po...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 30 czerwca 2018 | Nikt tego nie zauważył, nikt tego nie doceniał, a minęła niedawno 22 rocznica pojawienia się okrętu Nautilus w sieci www. Zakręciła mi się łezka w oku i… muszę o czymś ważnym napisać.

czytaj dalej

FILM FN

AUDYCJA W RADIU INTERNETOWYM EMPARY TOWN Z UDZIAŁEM FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.