Dziś jest:
Niedziela, 15 grudnia 2019

"Życie poświęć dla prawdy." Juwenalis z Akwinum (60–127)

Komentarze: 28
Wyświetleń: 10152x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 3 mar 2018 23:05   
Autor: FN, źródło: FN, gazeta.pl   

ROSYJSKI TURYSTA ZAGINĄŁ NA SŁYNNEJ PRZEŁĘCZY DIATŁOWA

Według informacji Russia Today, zaginiony mężczyzna to Aleksandr Andreev z Jekaterynburga. Policja dostała zgłoszenie o jego zaginięciu po tym jak wyruszył w samotną wędrówkę w oddalone rejony Uralu. Mężczyzna planował powrócić 27 lutego. Nie wrócił. Według lokalnej policji nie dał znaku życia od trzech tygodni.

Po 27 lutego grupa ochotników rozpoczęła akcję poszukiwawczą. Jak podaje Russia Today, dotychczas odnaleziono jedynie jego wiadomość. "Wszystko szło dobrze" - miał napisać.

Dodatkowym utrudnieniem w znalezieniu Andreeva może być fakt, że mężczyzna przed wyruszeniem w drogę nie powiadomił o tym miejscowych służb ratowniczych. To normalna praktyka w tamtych okolicach. Mieszkaniec Jekaterynburga powinien zostawić służbom dokładny plan trasy, którą planuje przemierzyć. Tymczasem gdyby nie rodzina Andreeva nikt by się nie dowiedział o jego zaginięciu.

/poniżej wiadomość z twittera/
Zaginięcie mężczyzny przypomniało o zagadkowej historii innej wyprawy, zorganizowanej niemal pół wieku temu. W lutym 1959 r. w tej samej części gór odnaleziono ciała studentów i absolwentów Uralskiego Instytutu Politechnicznego w Jekaterynburgu (wówczas Swierdłowsko).
23 stycznia grupa wyruszyła na narciarską wyprawę po północnej części Uralu. Ich wyprawa została zorganizowana z okazji XXI zjazdu partii. Przewodnikiem grupy był 37-letni Siemion Zołotariow, jeden z uczestników nazywał się Igor Diatłow. To od jego nazwiska nazwano przełęcz.

Grupa za cel obrała sobie szczyty Ortoten oraz Ojka-Czakur. Co ważne, wszyscy uczestnicy byli doświadczeni w podobnych wyprawach. Ich przygotowanie na surowe warunki również nie budziło zastrzeżeń. Młodzi ludzie stanęli przed gigantycznym wyzwaniem, wyznaczyli sobie trasę liczącą ponad 300 km. Warunki były bardzo trudne, temperatura mogła wynosić nawet 30 st. Celsjusza poniżej zera.

24 stycznia podróżnicy dotarli do miasta Serow, skąd ruszyli do miasta Iwdel, leżącego u podnóża gór. 26 stycznia ekipa znalazła się w niewielkiej osadzie, zamieszkiwanej przez drwali oraz geologów. Stamtąd ruszyli w stronę góry Ortoten. W drodze Jurij Judin, jeden z członków wyprawy, źle się poczuł i wrócił do domu. Był jedynym ocalałym z grupy.

Z dziennika podróży wynika, że w pewnym momencie, prawdopodobnie już w lutym, podróżnicy zbudowali niewielką kryjówkę na zapasy. Następnie ruszyli w stronę góry Chołatczachl, co w języku ludu Mansów oznacza "Martwa Góra". Podróżnicy chcieli ominąć górę, ale zmienili plany z powodu złej pogody.


Planowany powrót z wyprawy miał nastąpić 12 lutego. Podróżnicy mieli jak najszybciej wysłać telegram z informacją o finale ich podróży. Brak informacji był impulsem do rozpoczęcia poszukiwań.

26 lutego ekipa poszukiwawcza odnalazła namiot grupy. Jak się okazało, jedna z jego ścian była rozcięta od wewnątrz.


Dzień później pod drzewem odnaleziono resztki ogniska oraz zwłoki dwóch uczestników: Jurij Doroszenki i Gieorgija Kriwoniszczenki. Obaj ubrani byli jedynie w bieliznę. Następnie w śniegu odnaleziono ciała Igora Diatłowa, Rustema Słobodina i Zinaidy Kołmogorowej oraz Aleksandra Kolewatowa. Najprawdopodobniej zamarzli na śmierć. Ułożenie ciał wskazywało na to, że przed śmiercią próbowali wrócić do namiotu.
Kolejne ciała znaleziono dopiero 4 maja. Nikołaj Thibeaux-Brignolle został odnaleziony z pękniętą czaszką, u Siemiona Zołotariowa i Ludmiły Dubininy badania wykazały zmiażdżenie klatki piersiowej.

Według teorii dziennikarza Jurija Jarowoja, wczesnym rankiem 2 lutego podróżnicy nagle opuścili namiot. Musieli się spieszyć, bo wybiegli w niekompletnych strojach mimo mocnego mrozu. Po przejściu 1,5 km dotarli do krawędzi lasu, gdzie pozostali ok. dwóch godzin. Połamane gałęzie jednej z sosen sugerują, że wspinali się na drzewa, być może chcieli zobaczyć miejsce z rozbitym namiotem. W pewnym momencie część z nich spróbowała powrócić do namiotu - cała trójka zamarzła. Reszta spróbowała skryć się w głębi lasu. Z powodu mroku wpadli do jaru, tam też zmarli.

Oficjalne śledztwo wykluczyło udział osób trzecich w śmierci podróżników. Rosyjskim śledczym nie udało się dojść do prawdy na temat tych tragicznych wydarzeń, w końcowym raporcie za przyczynę wydarzeń na przełęczy podano działanie "nieznanej siły".

Nasza załoga bardzo uważnie monitoruje wszystkie publikacje na ten temat, które ukazują się w rosyjskich i światowych mediach. Naszym zdaniem najbardziej ciekawą teorię związaną z nowymi materiałami ujawnionymi na ten temat jest wątek hipotezy o ataku człowieka śniegu. Z naszego Archiwum Wideo FN materiał w tej sprawie zamieściliśmy na potrzeby tego tekstu poniżej.

Komentarze: 28
Wyświetleń: 10152x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 3 mar 2018 23:05   
Autor: FN, źródło: FN, gazeta.pl   


Komentarze (28)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 12 mar 2018 13:01 | brak oceny

apis | Gość

ROSYJSKA BROŃ PSYCHOLOGICZNA

Nie, 11 mar 2018 22:23 | ocena: + 2

Piotr | Gość

A noże pan Jackowski by spróbował zrobić wizję

Nie, 11 mar 2018 15:25 | ocena: + 2

mandarin | Załogant

Tam pewnie są tego rodzaju istoty: https://arekmiazga.blogspot.com/2018/02/magonia-po-polsku-spotkania-z.html#comment-form

Nie, 11 mar 2018 00:42 | ocena: + 2

John 316 | Gość

Mnie to wygląda na demona!

Pt, 9 mar 2018 17:14 | brak oceny

stevan | Gość

Co za ulga! Nareszcie wykasowali tego trolla. A pisał coś z 10 razy takie, mniej więcej, zdania: Leci człowiek- ćma, po grzbiecie wam da... I inne jadowite głupoty.
Mnie też czasami kasują, ale rozumiem- mogę nie mieć racji. Przecież FN opiera się na doświadczeniach i zeznaniach dziesiątek tysięcy osób. Ale są i ludzie którzy uważają, że TAM jest...

Czw, 8 mar 2018 19:35 | brak oceny

stevan | Gość

Czujne 0ko- w sprawie kasowania komentarzy. No, czasami muszą coś wrednego skasować, ale kasują też i wpisy niemiłe. Ale dziwi mnie, że jeszcze nie kasują tu komentarzy jakiegoś nowego trolla- debilla, który wypisuje głupoty na poziomie 11-sto latka. Zamieszcza mdłe zaczepki- szczeknięcie jednozdaniowe- prymitywne żarciki nic nie wnoszące do dyskusji, i tym okrada ludzi z cennego czasu. Jest już mocno zminusowany.
Czekamy na właściwą reakcję FN, bo forum szybko zejdzie na psy.
To już o wiele, wiele lepszy i mądrzejszy był Dziad Jag- ale go wypędzili i chyba niepotrzebnie. Na jego miejsce przyszła 1000x gorsza zaraza! :-(( i niszczy portal !!!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 9 mar 2018 12:41 | ocena: + 7

Rodzer | Załogant

@stevan, Troli trzeba odróżnić od ludzi mających poczucie humoru, coś się tak usztywnił. Ludzie z poczuciem humory są bardzo inteligentni i błyskotliwi. Ma tu być szaro buro i ponuro - jak na mszy? Uszka do góry!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 12 mar 2018 16:17 | ocena: + 6

Sejfo | Załogant

@Rodzer, popieram w całej rozciągłości. Mi tam Tymek (chyba dobrze pamiętam) poprawił humor. Ma talent np. "Nadchodzi chwila zła! Leci człowiek-ćma. Już jest w dolinie. Turysta zginie". Niektóre artykuły na tym portalu są mniej poważne.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 13 mar 2018 21:14 | brak oceny

Rodzer | Załogant

@Sejfo, cóż.... popieram rownież. A ten dalej się pieni....

Czw, 8 mar 2018 06:42 | ocena: + 2

rafciaf | Gość

W nawiązaniu do wybiegnięcia z namiotu zbyt słabo ubranym na mróz. Zwróćcie uwagę na taki termin jak Paradoxical Undressing. Można o nim przeczytać np. tu : http://www.weirduniverse.net/blog/comments/paradoxical_undressing/
Myślę że może być to rozwiązanie części zagadki.

Wt, 6 mar 2018 22:13 | ocena: + 10

czujne_oko | Gość

Kasowanie komentarzy potwierdza przypuszczenie, że FN boi się niewygodnych komentarzy.

Wt, 6 mar 2018 13:28 | ocena: + 12

Rodzer | Załogant

Artykuł o zaginionym turyście... ale i tak lepszy, niż kolejne dziecko co pamięta poprzednie życie...

Wt, 6 mar 2018 01:51 | ocena: + 5

BrujaDelBosque | Załogant

Hmmm artykuł zawiera sporo błędów merytorycznych... Chętnie dołoże swoje informacje na temat Wyprawy Igora Diatłova, ponieważ interesuję się sprawą od 9lat. W razie zainteresowania tym co mam, prosze o kontakt.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ekipa FN ponownie na pokładzie okrętu Nautilus!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:04 | Dnia 12.12.2019 (dzisiaj) W Starachowicach został zauważony obiekt przypominający swoim kształtem ufo .Obiekt poruszał się wolno w  dół. Na początku była widoczna tylko biała kula po czym zauważalne było na jej szczycie coś czarnego  . Wykonane zostały tylko 3 zdjęcia bo obiekt nagle zniknął za chmurami . Zdjęcie zostało wykonane w zbliżeniu X8 (telefonem xiaomi redmi note 7 potem jeszcze raz zbliżone )  Co ciekawe dnia 18.08.2019 W Starachowicach kilometr od lotniska został...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

Symulacja zderzenia Ziemi z asteroidą

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.