Dziś jest:
Niedziela, 22 września 2019

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
Którzy kolejno wchodzą i znikają."
/William Szekspir/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 2781x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 2 wrz 2019 10:30   
Autor: FN, źródło: FN   

JASNE PUNKTY NA NIEBIE NAD KRAKOWEM

O sprawie napisaliśmy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com, a także w naszym dziale XXI PIĘTRO – TWOJA HISTORIA.

https://www.nautilus.org.pl/xxi-pietro,997,2-wrzesnia-2019--ufo-nad-krakowem---30-i-31-sierpnia-2019.html

/poniżej przedruk z serwisu emilcin.com/

 

Dzień dobry,  Minionej nocy 30 na 31 sierpnia 2019 około północy nad Krakowem wisiały nieruchome 6 świateł.
Z informacji znalezionych w sieci inni ludzie też obserwowało te dziwne światła nawet o 2 nocy (dwie godziny lampiony weselne raczej nie wisiałyby nad Krakowem).

Mam zrobione zdjęcia tylko nie wiem jak je tutaj zamieścić.

pozdrawiam
Jacek

[...]

 

From: [...]
Sent: Monday, September 2, 2019 7:51 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Swiatla nad Krakowem

Dzień dobry

Jak już pisałem w formularzu w noc z 30 na 31 sierpnia około północy nad Krakowem można było obserwować dziwne nieruchome punkty świetlne na niebie.

Na profilu FB Kraków PL inne osoby przysłał zgjecia z tej obserwacji lecz robione około 2:00.

Moje zdjęcie wykonałem około 0:15.
W załączeniu przesyłam zdjęcie oraz zrzut mapki żeby pokazać kierunek wykonania zdjęcia.

Pozdrawiam
[...]Witam,
dzis tj. 31.08.2019 tuz przed 2 w nocy w Krakowie zamykajac okno dachowe przed snem, zauwaśyłam szybko przemieszczajace sie ze wschodu na zachód biale swiatlo.
Bylo ono widoczne za masa gestych chmur w pewnym momecie zmienilo sie w formacje kilku świateł i zawislo bez ruchu a po ok 20 sekundach zniknęlo. Formacja była duza a zjawisku nie towarzyszyły zadne dzwieki .
Czy wiecie co to moglo być, czy ktos widział coś podobnego tej nocy ?
Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

Okazuje się, że inni mieszkańcy Krakowa także relacjonowali o dziwnym zjawisku na niebie. O sprawie wspomniało radio RMF FM. Jeden ze słuchaczy nazwał tę manifestację „czterema Księżycami”.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cztery-ksiezyce-na-niebie-niezwykle-zdjecia-od-sluchaczy-rmf,nId,3178058

  

Warto przypomnieć, na czym polegała słynna „manifestacja UFO z Phoenix” z 1997 roku.

6 lutego 2007 roku doszło do kolejnej manifestacji niezidentyfikowanych obiektów latających nad Phoenix! W Stanach Zjednoczonych entuzjaści UFO zapowiadają wielki powrót „historii UFO z Phoenix”.

Tajemnicze światła zostały zauważone we wtorek 6 lutego około godziny 20.00. Były to jasno świecące punkty, położone nieruchomo na niebie, które tworzyły delikatny łuk.


 

 

I jeszcze ciekawostka z naszej poczty.

 

From: [...]
Sent: Monday, September 2, 2019 12:11 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dziwny szybko poruszający się obiekt z mojego nagrania dronem

 

Witam Serdecznie,

 

w lipcu tego roku miałem okazję wykonać lot dronem nad miejscowością Kartuzy ( pięknie położona miejscowość na Kaszubach). Przeglądając dziś nagranie, które umieściłem na YT natknąłem się na bardzo ciekawy moment . W 2:50 min nagrania, w górnej części ekranu nad jeziorem widać bardzo szybko przelatujący obiekt. Przelatuje dystans ( moim zdaniem kilkuset metrów) dosłownie w ułamku sekundy. Czy według Państwa nagrane zostało coś co może być czymś innym niż przelatujący ptak czy też owad? 

 

Poniżej przesyłam link do całego nagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=YotV9hyawYc&t=511s  

--

Pozdrawiam
[...]

Dziękuję za odpowiedź. Po dokładniejszym obejrzeniu nagrania podobny obiekt z tym że o wiele niżej ( również nad taflą wody) widać w 2:39 min nagrania.

Pozdrawiam,
[...]

w załączeniu dołączam zdjęcie kadru tego obiektu.


 

Poniżej mały "up-date" do tego tekstu z naszej poczty.

From: [...]
Sent: Monday, September 2, 2019 9:30 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: UFO nad Krakowem - 30 i 31 sierpnia 2019

Tej nocy rzeczywiście coś się działo. Oczywiście był finałowy koncert Lata z Radiem,ale...
Z mojego domu doskonale widać było te snopy światła z koncertu na tle pochmurnego nieba - i one były zupełnie gdzie indziej skierowane (kierunek Błonia-Balice).
Na niebie, w chmurach w mojej ocenie jak Bodzów/Skotniki/Kostrze - albo dalej na południe (widziane od strony Bronowic) ponad przełęczą w Przegorzałach około 22:00-23:00 była burza. Bardzo dużo jasnych rozbłysków tam było. Stałam na balkonie może minutę-dwie. To wyglądało jak fajerwerki w chmurach widziane z oddali. Zdumiało mnie to, bo nie było słychać żadnych grzmotów (zwykle coś słychać). Stałam na tym balkonie dłuższą chwilę przyglądałam się temu i myślałam "to nie ma sensu" bo rozbłyski są naprawdę jasne,są zlokalizowane w jednym miejscu (błyskawica nie jest tak zdyscyplinowana), jest ich bardzo dużo - ale nie ma żadnego dźwięku. Poza tym to nie mogło pochodzić od Lata z Radiem, ponieważ na drodze światłu stanąłby Sikornik i Kopiec Kościuszki, a te rozbłyski były ewidentnie za górą w jednym punkcie. Po chwili się uspokoiło, a ja wróciłam do domu i nie myślałam o tym więcej.
z pozdrowieniami,
[...]


From: [...]
Sent: Monday, September 2, 2019 5:15 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Informacje

Witam
Właśnie przeczytałem informacje o dziwnych światłach w Krakowie. Mam także zdjęcie zrobione w sobotę 31 sierpnia godzina 0:20 w okolicach ul. Zdrowej.
Mam jeszcze wytłumaczenie tego zjawiska mianowicie w parku Jordana odbywał się koncert "Lato z radiem" i za sceną były ustawione halogeny, świecące w różne miejsca na niebie. Byłem na koncercie tylko w Niedzielę i wykonałem zdjęcia ( w załączniku) interpretację pozostawiam dla was. Mogę jeszcze nadmienić iż przy obserwowaniu tych świateł nie zauważyłem ruchu lub zmiany barwy.
Pozdrawiam
[...]
 

From: [...]
Sent: Wednesday, September 4, 2019 2:07 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Światła Piekary Śląskie

 

Witam serdecznie 

 W nawiązaniu do artykułu ze światłami z Krakowa przesyłam parę zdjęć z Piekar Śląskich - czerwiec 2019 widok w kierunku Bytomia (wyglądają identycznie) 

 Link do artykułu

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3802,jasne-punkty-na-niebie-nad-krakowem-.html


Komentarze: 7
Wyświetleń: 2781x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 2 wrz 2019 10:30   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 5 wrz 2019 22:35 | brak oceny

Djablox | Załogant

A nie wyglądało to tak: https://youtu.be/C1Tnx96-fxQ ? Ta grupa jest z Wieliczki... byli na pokazach w Rzeszowie 31.08... może trenowali ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 6 wrz 2019 17:50 | brak oceny

aga70pati | Załogant

Nie, nie wyglądało to tak jak w podanym przez Ciebie linku. To były światła ponad chmurami, nieruchome, lekko rozmyte ale doskonale widoczne. Ja widziałam dwa, ale na jednym zdjęciu wyraźnie jest jeszcze trzecie, nieco słabsze na inny są tylko dwa. Nie zmieniły pozycji przez cały czas obserwacji. Nie wiem jak i kiedy znikły, bo poszłam spać. Mieszkam w miejscu, gdzie często latają samoloty zawijając na Balice, lotnie, balony itp. więc taki widok mi nie jest dziwny. A na coś innego jestem wyczulona. Pozdrawiam.

Śr, 4 wrz 2019 10:42 | brak oceny

aga70pati | Załogant

Witam. Nie chcę wyrokować czym były owe punkty świetlne, ale mieszkam 19 kilometrów od krakowskich Błoni, dokładnie za Wieliczką i tamtej nocy widziałam to zjawisko między godz. 23 a 24.30. Raz były dwa, raz trzy światła. Mam zdjęcia. Tego samego dnia byłam wieczorem na Błoniach i dojeżdżając Alejami w kierunku Błoni widziałam światła reflektorów odbijające się w chmurach ale widać było tez snopy świateł. I tu nie ma wątpliwości, ze to nic nadzwyczajnego. Ale to, co widziałam e nocy z balkonu to inaczej wyglądało.

Wt, 3 wrz 2019 18:59 | ocena: -1

infinity_ | Załogant

wystarczy policzyć ufa i ilość  świateł z koncertu, żeby zrozumieć że coś się tu nie zgadza... i nie dać się nabrać na dezinformację jaką w mediach i na forach sieją illuminaci i jaszczury chcący ukryć prawdę...

Pon, 2 wrz 2019 19:16 | ocena: + 2

Dzibril88 | Załogant

Wpadłem specjalnie żeby zdementować informację o ufo, ale widzę, że już załoganci zadziałali :) Potwierdzam to światła z koncertu w Parku Jordana i chyba nawet było o tym info pod artykułem z RMF :)

Pon, 2 wrz 2019 13:41 | brak oceny

tomokrk | Załogant

Dokładnie to są światła z koncertu który się wtedy odbywał. Na Facebooku dużo ludzi już o tym pisze. Nie ma tu nic nadzwyczajnego ale na pierwszy rzut oka można się oszukać...;)

Pon, 2 wrz 2019 12:11 | ocena: + 2

PanPespe | Załogant

Sam to zaobserwowałem i... były to światła towarzyszące scenie w Parku Jordana, gdzie odbywał się wówczas finałowy koncert Lata z Radiem - co potwierdza zresztą kierunek wykonania zdjęcia. Z piątku na sobotę trochę padało, chmury były dość nisko i skupiały się na nich wiązki świateł (część z nich była bowiem wycelowana w niebo). Światła te były widoczne z każdej części Krakowa - sam miał okazję dostrzec łunę i snopy światła z odległości ponad 5km od Parku i te "tajemnicze" plamki świateł na niebie. Tak więc sensacji w tym nie ma ;p

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem nie będzie jednego 'tematu wiodącego', a kilka. Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 22 września o godz. 21.00!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Chciałbym nadmienić iż wczoraj ok godz przed tym zanim zjechałem na parking i przerwę widzialem przez chwile nieznany obiekt. Opodal A10 A 2 Niemiecka Autostrada. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 17 wrz 2019 09:18 | Witam, Dnia 13.09 o godz 18:40 wyszedłem na balkon (3 -pietro) obejrzeć na chwile zachód słonca, w pewnej chwili od strony południowej wysoko na niebie zauważyłem bardzo jasną, jak wczesniej myślałem gwiazdę która po chwili przygasła o połowę i zmieniła kolor na czerwony i szybkim ruchem ruszyła w kierunku północnym.Chciałbym dodać że tego wieczoru chmury były bardzo rozrzedzone lecąca kula mocna przeswitywała przez nie. cała obserwacja trwała około 10 sek. Co ciekawe żona dzień wczesniej też...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 4 września 2019 | Kluczem do uratowania świata jest życie zgodnie z zasadami Kreacji! – niezwykłe przesłanie od obcych cywilizacji do mieszkańców Ziemi.

czytaj dalej

FILM FN

US NAVY OFICJALNIE POTWIERDZA PRAWDZIWOŚĆ TRZECH FILMÓW Z UFO

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.