Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 3
Wyświetleń: 5361x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 27 sty 2020 13:59   
Autor: FN, źródło: FN   

POJAZDY OBCYCH WIDZIANE PRZEZ STAROŻYTNYCH W ŚWIATOWYCH RELIGIACH

Wiele przedmiotów znanych w przeróżnych religiach może mieć w sobie o wiele większą tajemnicę. Być może są to pojazdy obcych cywilizacji, które ówcześni ludzie zapamiętali i tworzyli jako ‘przedmioty kultu’.

 

Zacznijmy od zagadki z Księgi Ezechiela. Dla wielu badaczy Starego Testamentu wizje proroka Ezechiela stanowią ciągle nierozwiązaną zagadkę. Ezechiel odnotowywał w swoich zapiskach ruchy wojsk Nabuchodonozora oraz rosnącą wrogość ościennych plemion Ammonitów oraz Edomitów. W końcu stał się świadkiem upadku i splądrowania Jerozolimy przez Babilończyków. Wraz z dworem Jojakima musiał opuścić Święte Miasto i udać się w niewolę.


Jego nowym, przymusowym miejscem zamieszkania było Tell-Abib na terenie dzisiejszego Iraku. Tam też uczestniczył w wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jego życie, a dla wielu badaczy Starego Testamentu stanowią ciągle nierozwiązaną zagadkę. Oto pewnego dnia Ezechiel ujrzał coś, co przyprawiło go o zdumienie i nabożny strach.

Wizja rydwanu Bożego

 4 Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. 5 Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. 6 Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. 7 Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. 8 Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza <i skrzydła> owych czterech istot - 9 skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie.

10 Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, 11 <oblicza ich> i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. 12 Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc nie odwracały się.

13 W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. 14 Istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice.

 

15 Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół <i ich wykonanie> odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. 19 A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła.

20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia5 znajdował się w kołach. 21 Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 22 Nad głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze. 23 Pod sklepieniem skrzydła ich były wzniesione, jedno obok drugiego; każde miało ich po dwa, którymi pokrywały swoje tułowie. 24 Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielu wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 25 Nad sklepieniem które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone.

26 Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. 27 Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, <który wyglądał jak ogień wokół niego>. Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądało jak ogień, a wokół niego promieniował blask. 28 Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. Taki był widok tego, co było podobne do chwały Pańskiej. Oglądałem ją. Następnie upadłem na twarz i usłyszałem głos Mówiącego.


Wiele osób w tym tekście dostrzega opis obiektu wyraźnie technicznego. Należą do nich: Rozgrzana "chłodnica" lub osłona stosu napędowego ("żarzące się węgle"); Koła wykonane z zagadkowego, połyskliwego materiału, które potrafiły poruszać się we wszystkich kierunkach; Androidy ("istoty żyjące") mające zdolność błyskawicznego przemieszczania się. Wymienione wyżej koła, które im towarzyszyły podczas każdego ruchu, mogłyby być kulistymi robotami.


Ezechiel dostrzegł także postać pilota tego statku, który odziany był w metaliczny, połyskujący skafander i otoczony czymś w rodzaju pola siłowego. Z innych ustępów Księgi Ezechiela wiemy, że  prorok wybrał się na "wycieczkę" owym tajemniczym wehikułem i w krótkim czasie pokonał jako gość na jego pokładzie niewyobrażalne odległości.

Były nawet próby stworzenia dronów na podstawie opisów Ezechiela.


Nasi czytelnicy często zwracają nam uwagę na ciekawe elementy ufologiczne w znanych obrazach. Oto przykład z ostatnich dni.

 

From: […]

Sent: Monday, January 20, 2020 10:25 AM

To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: Re: Życzenia swiateczne

 

Witam,

 

w załączniku zdjęcie obrazu:

Piero della Francesca "Chrzest Chrystusa" polowa XV wieku. proszę zwrócić na uwagę chmur, chociaż nie trzeba nawet zwracać uwagi, to nawet "ślepy" zobaczy że są nietypowe i coś przypominają. ja jak oglądałem ten album sztuki, to mało nie spadłem z krzesła. Wiadomo nie jest to "fotografia" ale wyobraźnia artysty pewnie miała nam coś do powiezienia.

Pozdrawiam,

[…]


 

I jeszcze bardzo ciekawe dwa e-maile, które przyszły prawie w tym samym czasie (!) od różnych osób.

 

From: […]

Sent: Thursday, January 23, 2020 8:45 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Re: zdjęcie […]

 

Witam serdecznie calą załogę.

Buszując po sieci trafiłem na obrazy tybetańskiego Dorje - Vajra (zdj. w załączniku) - który wg Wikipedii jest symbolem Buddyzmu. Od razu skojarzył mi się obiekt z Projektu Kontakt. Co Państwo o tym sądzą?

Pozdrawiam serdecznie.

[…] 

-----Original Message-----

From: […]

Sent: Friday, January 24, 2020 1:03 PM

To: FN

Subject: Projekt kontakt

 

 

Witam. Dziś rzucił mi się w oczy pewien obraz, na który trafiłem na serwisie youtube. Szukając obrazem na grafice Google znalazłem podobne wyniki. Przedstawia on przedmiot zwany w hinduiźmie wadżrą ,i do złudzenia przypomina on obiekt uchwycony na filmie z projektu kontakt. Zastanawiającym faktem jest opis ów przedmiotu, przedstawiony na Wikipedii. I tu cytat

 

. Wadżra jest bronią używaną jako obiekt rytualny, który symbolizuje zarówno właściwości diamentu (niezniszczalność), jak i pioruna (siła nieodparta); słowo sanskryckie ma oba te znaczenia. [1] Wadżra jest zasadniczo rodzajem maczugi z żebrowaną kulistą głową. Żebra mogą spotkać się w kształcie kuli lub mogą być oddzielne i kończyć się ostrymi punktami, którymi można dźgnąć. Wadżra jest bronią indyjskiego deszczu wedyjskiego Indra i bóstwa piorunów i jest używana symbolicznie przez tradycje dharmy buddyzmu , dżinizmu i hinduizmu , często reprezentując stanowczość ducha i mocy duchowej. Według mitologii indyjskiej wadżra jest uważana za jedną z najpotężniejszych broni we wszechświecie. [2] Wykorzystanie wadżry jako symbolicznego i rytualnego narzędzia rozprzestrzeniło się z religii hinduskiej na inne religie w Indiach i innych częściach Azji.

 

  Według mitologii indyjskiej wadżra jest uważana za jedną z najpotężniejszych broni we wszechświecie. [2] Wykorzystanie wadżry jako symbolicznego i rytualnego narzędzia rozprzestrzeniło się z religii hinduskiej na inne religie w Indiach i innych częściach Azji.

 

Wadżra tybetańska

Viśvavajra lub „podwójna wadżra” pojawia się w godle Bhutanu .

Etymologia

Według Asko Parpoli zarówno sanskryt Wadżra, jak i Avestan Wazra, odnoszą się do broni Boskiej i prawdopodobnie pochodzą z proto-indoeuropejskiego korzenia * weg - co oznacza „być (przyjść) potężnym”. Jest spokrewniony z protofińsko-uralskim * vaśara , „młotem, toporem”, ale zarówno sanskryt, jak i finno-ugryjskie są prawdopodobnie proto-aryjskie lub proto-indo-aryjskie, ale nie proto-irańskie, państwowe Parpola i Carpelan, z powodu smakowitego sybilanta. [3] [4] [5]

W buddyzmie wadżra jest symbolem wadżrajany , jednej z trzech głównych gałęzi buddyzmu . Wadżrajana jest tłumaczona jako „droga pioruna” [13] lub „ droga diamentu ” i może implikować piorunujące doświadczenie buddyjskiego oświecenia lub bodhi . Oznacza to również niezniszczalność [14], podobnie jak diamenty są twardsze niż inne kamienie szlachetne .

I tutaj jeden z przykładów Wadżry który wygląda bliźniacze jak obiekt z projektu kontakt. Załączam to w mailu. Pozdrawiam.

[…]

Tak – to warto przypomnieć – wyglądał obiekt z Projektu Kontakt.


 

Od jednego z autorów e-maili dostaliśmy kolejną wiadomość, którą przedrukowujemy poniżej.

From: [...]
Sent: Monday, January 27, 2020 10:49 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Re: zdjęcie "pająka" z fotopułapki

Proszę Państwa, zdumiewające jest raczej to, że ja i autor drugiego maila wpadliśmy na to samo, w ten sam sposób i w tym samym czasie! Ja również zobaczyłem Dorje na youtubie i wyszukiwałem obrazem. Czy to przypadek, czy następny element do puzzli?

 

Też zwróciliśmy uwagę na ten nieprawdopodobny zbieg okoliczności - zadziwiającą synchroniczność w czasie.

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Tuesday, January 28, 2020 9:20 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Projekt Kontakt - Le Vril

 

Dobry wieczór,

 Być może już to widzieliście ale mi właśnie przeszły ciarki po plecach:

Towarzystwo Vril – nazwa tajnego stowarzyszenia, które rzekomo istniało w Niemczech w pierwszej połowie dwudziestego wieku. W wielu pseudohistorycznych tekstach zajmujących się teoriami spiskowymi twierdzi się, że organizacja ta miała swój udział w rozwoju narodowego socjalizmu i że w okresie istnienia Trzeciej Rzeszy używała nadnaturalnych energii do pracy nad stworzeniem innowacyjnych urządzeń latających – tzw. „NS-Flugscheiben” albo „Reichsflugscheiben” (Haunebu, UFO).

 A teraz wpiszcie w google Vril Device i wejdzie w grafikę...

 Pozdrawiam.


From: [...]
Sent: Tuesday, January 28, 2020 4:59 PM
To: redakcjafn@gmail.com
Subject: Projekt kontakt

 

Witam, szukajac gdzie jest polozony Syriusz znalazlem jego galaktyke ,,Karzeł Wielkiego Psa". Galaktyka ta znajduje się w odległości około 25 000 lat świetlnych od Słońca oraz 42 000 ly od centrum Drogi Mlecznej i jest naszym najbliższym sąsiadem

A pisze o tym, poniewaz zdjecia tej galaktyki przypominaja pewien ksztalt z projektu kontakt...

 

Ta informacje znalazlem juz 3 mies. temu, ale zapomnialem ich wyslac, przyomnial mi dopiero wasz artykul o Syriuszu.

 

Pozdrawiam


 


 

Prawdopodobnie w najbliższych 2-3 dniach będą prowadzone prace związane z naszym serwisem. Informujemy o tym, choć i tak cały czas jest kłopot z ich otwieraniem, ale… w każdym razie przez kilka dni może być jeszcze gorzej.

My jesteśmy świeżo po testach najnowszego drona we flocie FN. Wypadły one bardzo pomyślnie.


 


 

 

Komentarze: 3
Wyświetleń: 5361x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 27 sty 2020 13:59   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 28 sty 2020 18:25 | ocena: + 1

Han_Solo | Załogant

Dobry Wieczór udało mi się zalogować nie wiem jak ,ale udało pytanie mam do Administratora - ponoć odwiedzają naszą planetę kilkadziesiąt ras, która więc jest odpowiedzialna za powstanie religii starotestomantowej i im pokrewnych ? Która z tych ras ? Czy wiecie ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 sty 2020 05:09 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

@Han_Solo,

Ta którą znajdziesz w książce ,,Misja'' Michaela Desmarqueta.

Pon, 27 sty 2020 15:30 | ocena: + 1

Tiger_44 | Załogant

Witam Fundacje. Jestem zainteresowany kupnem drona. Czy mozecie podac nazwe tego drona? Z gory dziekuje. Pzodrawiam.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.