Dziś jest:
Wtorek, 21 września 2021

Nie śmieję się z ludzi, kiedy mówią, że widzieli UFO. Ja też je widziałem!
/Jimmy Carter, były Prezydent Stanów Zjednoczonych/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 7620x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 27 maj 2020 07:45   
Autor: FN, źródło: FN   

2020: CZY POJAWIŁY SIĘ ZNAKI POCZĄTKU PROCESU ZMAINY BIEGUNÓW ZIEMI?

Na naszą pocztę przychodzą wiadomości od czytelników, którzy zwracają uwagę na niezwykłe cechy roku 2020. Jeden z nich zauważył ciekawą rzecz, która może świadczyć o tym, że coś się dzieje z polem magnetycznym Ziemi.
Poniżej cytujemy fragment e-maila:
[…] Czy zauważyliście, że coraz więcej osób narzeka na to, że podchodząc do samochodu i dotykając drzwi lub jakieś metalowej części kopie prąd? Myślałem, że to tylko ja zauważyłem, ale uwierzcie mi: to powszechne zjawisko. Proszę Was, zapytajcie czytelników. To może mieć związek z tym, że coś się może ciekawego dziać z polem magnetycznym naszej planety i rok 2020 może być początkiem zmiany biegunów. […]

 

From: [...]
Sent: Saturday, May 30, 2020 7:38 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Re: RE: ŻyczeniaChciałbym się jeszcze krótko odnieść do tego artykułu:
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3953,2020-czy-pojawily-sie-znaki-poczatku-procesu-zmainy-biegunow.html
Jeden z czytelników zwraca uwagę na "kopanie prądu" przy dotykaniu drzwi samochodu.
Mogę potwierdzić, że z moim samochodem jest podobnie. Od kilku miesięcy doświadczam takiego zjawiska, że przy wysiadaniu z samochodu (nieważne czy silnik włączony, czy wyłączony) praktycznie za każdym razem jest jakieś "kopnięcie". Nie mam pojęcia, czy to może mieć związek z przebiegunowaniem. Stawiałbym raczej na jakieś konwencjonalne wyjaśnienie, w końcu moje autko to już kilkunastoletni staruszek. Ale potwierdzam, że u mnie coś takiego się dzieje od kilku miesięcy i wcześniej się nie działo, a na pewno nie na taką skalę.
Pozdrawiam
Andrzej
 

From: [...]
Sent: Monday, June 1, 2020 10:42 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Kopie mnie lub ja kopie wszystko na potęgę

Witam, znalazłem wasz adres e-mail przez kolegę który interesuje się dziwnymi rzeczami. Otóż kopię prądem ludzi w sumie od dziecka - jestem rehabilitantem z zawodu co ciekawe w DE. Rodzina zawsze mówiła że mam coś w rękach a że rodzina medyków poszedłem na rehabilitacje..  Ale teraz do sedna... Od paru miesięcy czego nie dotknę przeskakuje mocna/ duża iskra, na przykład przy otwieraniu drzwi w domu a co gorsza tankowanie samochodu, wózek w sklepie itd. Moje palce bolą od tych iskier. Tak jak piszę, kopalem zawsze, ale od początku roku to zjawisko się nasiliło i jest denerwujące. Co o tym myślicie, dzięki za odpowiedź.


Ciekawa rzecz i postaramy się o tym dowiedzieć czegoś więcej. Trzeba przyznać, że także w Warszawie jest to zjawisko, które może być jedynie wadą układu elektrycznego samochodu, ale może mieć także podłoże znacznie ciekawsze. ;)
Wśród informacji z ostatnich dni pojawiła się także wiadomość:
Naukowcy oficjalnie informują o tajemniczych zakłóceniach pola magnetycznego między Afryką a Ameryką Południową. Powstała tam zagadkowa dziura, która zakłóca pracę satelitów. To może być początek przebiegunowania Ziemi.

Europejska Agencja Kosmiczna oficjalnie informuje o tajemniczych zakłóceniach pola magnetycznego między Afryką a Ameryką Południową. Powstała tam zagadkowa magnetyczna dziura zwana Anomalią Południowego Atlantyku, która zakłóca pracę satelitów. Według badaczy może to być zwiastun nadchodzącego przebiegunowania Ziemi! Ostatni raz miało ono miejsce 780 tysięcy lat temu. Zresztą samo zakłócenie pracy satelitów jest w stanie spowodować kompletny chaos na Ziemi.

- Naszym wyzwaniem jest teraz zrozumieć procesy, które za tym stoją - powiedział dla "Daily Mail" Jurgen Matzka z Niemieckiego Instytutu Badawczego Nauk o Ziemi.
From: [….]
Sent: Monday, May 25, 2020 5:30 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Pole magnetyczne słabnie. Ziemia może się przebiegunować - WP Tech

https://tech.wp.pl/pole-magnetyczne-slabnie-ziemia-moze-sie-przebiegunowac-6513915635431553a
Ciekawe, kiedy to nastąpi.
Jeden gość na YT, mówi, że nawet 2024. Polak.


Ostatnie dni zeszły nam na pracach porządkowych w Bazie FN i naprawdę nie mieliśmy czasu na nic innego. Zasygnalizujemy tylko dwie ciekawe sprawy. Pierwsza to intrygujący film nagrany przez kamerę monitoringu w USA.  W Kalifornii jedna z kamer CCTV zdołała uwiecznić coś zagadkowego.Oto zapis wideo z tego wydarzenia: 

I jeszcze jedna sprawa: znakomity występ naszej koleżanki Marty Małochy w Dzień Dobry TVN, co znalazło się nawet w biuletynie rozsyłanym przez stację… ;)https://dziendobry.tvn.pl/a/pentagon-oficjalnie-udostepnia-nagrania-z-ufo-ekspertka-w-tej-chwili-fikcja-naukowa-staje-sie-faktem-naukowym

Pentagon oficjalnie udostępnia nagrania z UFO. Ekspertka: „W tej chwili fikcja naukowa staje się faktem naukowym”
Ludzkość od stuleci obserwuje niebo. Naukowcy z różnych epok starali się zgłębić tajemnice kosmosu, a od kilku dekad poszukują również życia pozaziemskiego. Niedawno Pentagon potwierdził autentyczność nagrań wykonanych przez amerykańskich pilotów, które ukazują niezidentyfikowane obiekty lotnicze. O UFO i krążących po sieci filmikach rozmawialiśmy z Martą Małochą z Fundacji Nautilus.

Niezidentyfikowane fenomeny lotnicze

Pentagon oficjalnie przyznał, że trzy krążące po Sieci nagrania, pokazujące niezidentyfikowane zjawiska lotnicze są autentyczne. US Navy już we wrześniu 2019 roku potwierdziła prawdziwość filmów.
    Marynarka wojenna określa obiekty, które widzimy na tych nagraniach, mianem niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. Używamy tego określenia, ponieważ dobrze opisuje obserwacje niezidentyfikowanych obiektów, które znajdują się w treningowej przestrzeni powietrznej kontrolowanej przez wojsko – powiedział Joseph Gradisher z US Navy, którego cytował portal The Black Vault.

Filmy, zarejestrowane kamerami na podczerwień, pokazują niezidentyfikowane obiekty latające. Na dwóch z nich słychać reakcję pilotów marynarki wojennej USA (US Navy), którzy z podziwem komentują niezwykłą szybkość poruszania się obserwowanego statku. Jeden z nich spekuluje, że może to być dron.

Pierwsze nagranie pochodzi z 2004 roku. Dowódca lotu eskadry samolotów F/A-18F Super Hornet komandor David Fravor zauważył w czasie treningu przelatujący u wybrzeży Kalifornii obiekt przypominający wyglądem tik taka o długości 12 metrów i unoszący się 15 m nad powierzchnią wody.

Jak zauważyła Marta Małocha z Fundacji Nautilus, same nagrania mogą nie wydawać się zbyt spektakularnie, natomiast zarejestrowane na nich szybkości i przyspieszenia bez wątpienia warte są uwagi.
    Okazało się, że są to przyspieszenia rzędu 60 mil w 30 sekund – to jest ok. 100 km w ciągu 30 sekund – wyjaśniła nasza rozmówczyni.
    David Fravor, który stoi za opublikowaniem tych materiałów, szczególnie tego z 2004 roku, twierdził, że poruszały się jak piłeczka ping pongowa w słoiku, więc są to ogromne przyspieszenia bez zwalniania - dodała Marta Małocha. Jej zdaniem, fakt, że obiekty przemieszały się nad wodą, nie zostawiając tzw. rotorów, czyli zmarszczek na wodzie i nie zostawiały żadnej smugi kondensacyjnej jest rzeczą niezwykłą.
Pentagon oficjalnie udostępnia nagrania z UFO. „Te samoloty wykazują cechy, które nie znajdują się obecnie w amerykańskim wykazie.
- Aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia pojawiające się wśród opinii publicznej na temat tego, czy krążący materiał jest prawdziwy - podkreśliła jego rzeczniczka, Sue Gough.
    Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie departament (Departament Obrony USA - przyp. red.) stwierdził, że autoryzowane wydanie tych niesklasyfikowanych filmów nie ujawnia żadnych wrażliwych danych oraz nie wpływa na dalsze dochodzenia w sprawie inwazji wojskowej przestrzeni powietrznej przez niezidentyfikowane zjawiska lotnicze
Marta Małocha zwróciła uwagę na to, że wojsko amerykańskie zmieniło przepisy dotyczące raportowania ewentualnych kontaktów z tego typu obiektami.
- Nie mówi się, że są to niezidentyfikowane obiekty latające, ale niezidentyfikowane fenomeny lotnicze – powiedziała ekspertka.
Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/pentagon-oficjalnie-udostepnia-nagrania-z-ufo-ekspertka-w-tej-chwili-fikcja-naukowa-staje-sie-faktem-naukowym?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste


Komentarze: 17
Wyświetleń: 7620x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 27 maj 2020 07:45   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 8 cze 2020 06:45 | brak oceny

feederchief | Załogant

W/G mnie zjawisko "kopania" wynika z tego że ostatnio mamy suszę, mała wilgotność powietrza + wiatry powoduje że karoserie samochodów akumulują w wyniku tarcia ( wiatr z kurzem ) ładunek elektrostatyczny...
Może się mylę...

Czw, 4 cze 2020 03:53 | brak oceny

brodacz | Załogant

Przyznaję, że i ja jestem kopany przez samochód. Zazwyczaj nie noszę sztucznych ubrań, ale nawet jeśli tak bywało to kopało sporadycznie. Ostatnio jakby odpuściło, ale początek roku był specyficzny.

Pon, 1 cze 2020 21:08 | ocena: + 2

de press | Załogant

hoho ,już widze doszliśmy do tego ,że samochód kopie ,czyli czas na rozwiązanie największych zagadek wszechświata już bliski : )

Nie, 31 maj 2020 18:23 | ocena: + 1

Rosner | Załogant

Witajcie,
ja akurat podzielam wypowiedź Foresta.
"Kopię mnie" różne rzeczy i sprzęty od dawna a samochód w szczególności dodam jednocześnie, że nie jest naszpikowany elektroniką bo to bardzo wiekowa Skoda.
Zgadzam się z Forestem również w tej kwestii, że ten rok jest bardziej aktywny. Nie ma dnia żebym nie oberwała.
Nie wiem jednak, czy to zależność magnetyczna i metalowe rzeczy tak reagują, czy też jest to reakcja mojego własnego pola na to co się dzieje... zakładam tą drugą wersję.
Człowiek jest doskonałym odbiornikiem i przekaźnikiem więc uważam, że to my generujemy to zjawisko pytanie tylko o przyczynę.
Jestem osobą nadwrażliwą i zawsze miałam wyczulony dotyk i nieco inny przepływ energii niż rówieśnicy czy znajomi jednak faktycznie zjawisko się nasila.

Sob, 30 maj 2020 23:34 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

mnie tam nic nie kopie

Pt, 29 maj 2020 15:51 | ocena: + 2

forest | Załogant

Co do tych kopnięć, a obserwuje to od dawna bo kopie mnie na potęgę, to w ostatnich czasach bardziej niż zwykle zauważalne jest to "zjawisko". Klamki, samochody, ludzie, psy, komputery, kuchenki... Dosłownie wszystko. Niby się przyzwyczaiłem, ale za każdym razem trochę zaskakuje ;).

Czw, 28 maj 2020 14:19 | brak oceny

etrebil | Załogant

@jameson,
anomalia południowoatlantycka charakteryzuje się silną radiacją. Zmiana pól magnetycznych z tego co wiem to polega na tym, że w jednym miejscu pole magnetyczne ziemi maleje niemal do zera w a w nowym miejscu rośnie. Anomalia zagraża satelitom i międzynarodowej stacji kosmicznej. Zmiana pól spowoduje, że elektronika wyżej wymienionych nie będzie dostosowana do zmieniającego się środowiska. OKi. Satelity ulegną uszkodzeniu trzeba więc nowych w to miejsce skorelowanych. Oznacza to więcej śmieci w kosmosie i może koniec epoki sztucznych satelitów

Czw, 28 maj 2020 05:42 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

Od paru lat śledzę zjawisko tzw. strzelania w momencie kiedy dotknę metalowych przedmiotów lub w czasie podawania ręki na przywitanie z drugą osobą. Wówczas można zauważyć przeskok iskry elektrycznej. Muszę przyznać że niektóre z tych wyładowań są dość odczuwalne. Niektórzy sądzą że zjawisko to jest spowodowane poprzez naszą odzież która jest wykonana z domieszką sztucznych komponentów. Czy to jest prawda ? A może inne jest tego podłoże. Pozdrawiam

Czw, 28 maj 2020 05:07 | ocena: + 1

Gregor73 | Załogant

Witam. Ostatnio rowniez zauwazylem to zjawisko, jakies dwa trzy miesiace. Gdzie bym sie nie zblizyl czy to samochod czy w domu a nawet w pracy podchodzac do roznych rzeczy bardzo czesto nastepuje wyladowanie elektryczne .Zaznaczam ze mieszkam w Niemczech okolice Hanoweru.Mysle ze cos jest na zeczy i zadzacy o tym wiedza.Pozdrawiam

Śr, 27 maj 2020 22:39 | ocena: + 2

jameson | Załogant

> z ostatnich dni pojawiła się także wiadomość:
> Naukowcy oficjalnie informują o tajemniczych zakłóceniach pola
> magnetycznego między Afryką a Ameryką

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anomalia_po%C5%82udniowoatlantycka

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.