Dziś jest:
Wtorek, 21 września 2021

Nie śmieję się z ludzi, kiedy mówią, że widzieli UFO. Ja też je widziałem!
/Jimmy Carter, były Prezydent Stanów Zjednoczonych/

Komentarze: 14
Wyświetleń: 5305x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 17 cze 2020 05:48   
Autor: FN, źródło: RadioZET.pl/ The Guardian/ PAP   

NAUKOWCY Z NOTTINGHAM: W NASZEJ DRODZE MLECZNEJ CO NAJMNIEJ 30 INTELIGENTNYCH CYWILIZACJI

NAUKOWCY Z NOTTINGHAM: W NASZEJ DRODZE MLECZNEJ CO NAJMNIEJ 30 INTELIGENTNYCH CYWILIZACJI
Według grupy brytyjskich naukowców, tylko w naszej galaktyce - Drodze Mlecznej - funkcjonuje ponad 30 kosmicznych cywilizacji zdolnych do komunikacji. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach "The Astrophysical Journal".  
Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham przekonują, że w galaktyce Droga Mleczna istnieje co najmniej 30 inteligentnych cywilizacji, które osiągnęły poziom rozwoju podobny do tego na naszej planecie i są zdolne do międzyplanetarnej komunikacji.
- W naszej galaktyce Drogi Mlecznej powinno znajdować co najmniej kilka tuzinów aktywnych cywilizacji przy założeniu, iż inteligentne życie formuje się na innych planetach po około 5 miliardach lat, tak jak na Ziemi - przekonuje Christopher Conselice, który przewodniczył badaniom.

W ocenie badaczy, jeżeli zdolne do komunikacji (za pośrednictwem fal radiowych) cywilizacje kosmiczne mają przynajmniej 100 lat (podobnie jak na Ziemi), to w Drodze Mlecznej jest ich przynajmniej 36.

Według badań, średnia odległość między opisywanymi planetami wynosi... 17 tys. lat świetlnych. W kategoriach kosmicznych to naprawdę niewiele.

- Nasza badanie wskazuje, iż poszukiwanie pozaziemskiej, inteligentnej cywilizacji może pokazać nam, jak długo przetrwa nasza ziemska cywilizacja. Jeśli odkryjemy, iż inteligentne życie w kosmosie jest czymś powszechnym, to będzie to wskazówka, iż nasza cywilizacja może istnieć znacznie dłużej niż kilkaset lat. Jeśli jednak nie znajdziemy innych aktywnych cywilizacji w naszej galaktyce, będzie to zła wiadomość w kontekście naszego dłuższego istnienia. Szukając inteligentnego życia - nawet jeśli go nie znajdziemy - odkrywamy więc także przyszłość naszej własnej cywilizacji - dodaje Christopher Conselice.Kończymy powoli pierwszy etap prac modernizacyjnych naszych serwisów. Przed nami długa droga, ale już teraz polecamy ich odwiedzanie - powinny otwierać się znacznie szybciej. Skrypt emilcin.com został pozbawiony błędów, które spowolniały jego pracę. Już wkrótce pojawią się w nim informacje o nowych obserwacjach Niezidentyfikowanych Obiektów Latających - zapraszamy na pokład!

Komentarze: 14
Wyświetleń: 5305x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 17 cze 2020 05:48   
Autor: FN, źródło: RadioZET.pl/ The Guardian/ PAP   


Komentarze (14)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 19 cze 2020 11:22 | ocena: + 1

Mario2571 | Załogant

Ci naukowcy , jak też wielu czytelników Nautilusa , - popełnia w swoim myśleniu jeden zasadniczy , logiczny błąd . A mianowicie z faktu , że czegoś jest dużo i jednocześnie z faktu, że istnieje coś czego dotąd nigdzie więcej nie znaleziono i nie odkryto - wyciągają wniosek , że wśród bardzo wielu gwiazd i planet muszą istnieć też poza naszą , inne rozwinięte cywilizacje podobne do technicznej cywilizacji ludzkiej. Tymczasem fakt ,że istnieje w naszej galaktyce ileś set miliardów planet , wcale nie oznacza , że istnieje wśród tych planet choć jedna podobna do Ziemskiej. Na długiej i szerokiej plaży w Świnoujściu są biliony ziarenek piasku ale nie ma choćby jednego diamentu. W Morzu Bałtyckim są miliardy tryliony kropel wody , ale nie ma w tym morzu nawet jednej perły ( które są wytwarzane przez występujące np . w Zatoce Perskiej perłowce ) Podobnie jest z cywilizacjami technicznymi w kosmosie . Do tego jeżeli nawet przyjmiemy , że autentycznie w naszej galaktyce jest coś ponad trzydzieści cywilizacji technicznych , to i tak mało co z tego wynika , a wręcz bardzo trudno będzie kiedykolwiek udowodnić , że te cywilizacje istnieją. Problemem jest tu te 17 tys lat świetnych które oddzielają domniemane cywilizacje w galaktyce. Ludzkość zaczęła wysyłać fale radiowe nieco ponad sto lat temu. To by znaczyło , że za około 16900 lat , być może usłyszy nas jakaś inna cywilizacja podobna do naszej , Nawet jeżeli od razu odpowie na nasz sygnał , to my o tym dowiemy się za około 34000 lat . W międzyczasie mogą się zdarzyć różne rzeczy , i któraś z dwóch cywilizacji może po prostu przestać istnieć.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 20 cze 2020 00:12 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

@Mario2571,


Widzę, że nie bardzo orientujesz się w naukowych odkryciach na takie tematy. Przecież naukowcy znaleźli już kilkadziesiąt planet ziemiopodobnych (czyli takich na których są oceany, morza i lądy), a około 2-3 lata temu było bardzo głośno w internecie o odkryciu jakiegoś układu w którym jest aż 6 czy 7 planet ziemodpodobnych jedna obok drugiej! (moim zdaniem tam prawdopodobnie miesza jakaś cywilizacja która część tych planet pewnie terraformowała).

Ogólnie istnienie innych cywilizacji we Wszechświecie przy najbardziej, podkreślam najbardziej, skrajnie wręcz pesmistycznym założeniu jest pewne na 99,99% i wynika to z samych tylko super gigantycznych rozmiarów Wszechświata. To byłoby zwyczajnie absolutnie hiper super mega skrajnie mało prawdopodobne aby tylko na jednej planecie, w małym nierzucającym sie w oczy układzie miała powstać inteligentna cywilizacja. Ludzie którzy wyznają pogląd, że Ziemska cywilizacja jest jedyną we Wszechświecie albo mają poważne problemy z logicznym myśleniem, albo też nie wierzą w to, że w ogóle są jakieś inne planety po za Ziemią (a są tacy, na przykład niektórzy zwolennicy teorii płaskiej Ziemi).

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 20 cze 2020 05:40 | brak oceny

Mario2571 | Załogant

@Caoii, Cytuję twoje słowa , - ,, naukowcy znaleźli kilkadziesiąt planet ziemio podobnych , czyli takich na których są morza i lądy ,, To podaj nazwę ,( oznaczenie ) choć jednej z tych kilkudziesięciu planet na których są lądy i morza ??? Jak podasz, to możemy dyskutować dalej. Problem jednak jest taki , że jak na razie nie znaleziono ani jednej planety z morzami i lądami podobnymi do tych na Ziemi. Problemem w internecie jest wypisywanie bzdur i dorabianie Fake - Newsów ( świadome bądź nieświadome ) do gdzieś zasłyszanych informacji. A później wychodzi jak z słynnym rosyjskim kawałem . W Moskwie na Placu Czerwonym rozdają rowery. Po sprostowaniu okazuje się , że nie w Moskwie , tylko w Petersburgu , Nie na Placu Czerwonym tylko przed Pałacem Zimowym i nie rozdają tylko kradną.

Nie, 21 cze 2020 09:55 | brak oceny

jogi2 | Załogant

@Mario2571,
To życie dostosowało się do warunków na Ziemi,a nie odwrotnie .Także ,życie raczej nie musi potrzebować takich samych warunków.Możliwe ,że nawet w ogóle niepodobnych .My możemy szukać drugiej Ziemi ale dla siebie.
Cywilizacje rozumne których są pewnie setki będą też takie ,które wyprzedzają nas o tysiące lub miliony lat .Nie zrozumiesz ich aspektu działania,ani rozumownia.
......a Nie wpadłeś też na to że fale radiowe ,które byś tam wysłał za nim by dotarły po 17000 lat do celu to zakładając ,że ludzkość się wcześniej nie unicestwi to w mniej niż połowę tego czasu pewnie już się skontaktuje z tą cywilizacją lub tam przybędą ? :)

Pt, 19 cze 2020 09:37 | ocena: + 3

Area 51 | Załogant

Moim skromnym zdaniem tych cywilizacji jest znacznie więcej!...

Czw, 18 cze 2020 07:18 | ocena: + 3

Orion_1957 | Załogant

Jeszce nie tak dawno nikt by nie wspomniał o innych istniejących gdzieś we wszechświecie obcych cywilizacjach i nikt by nie potwierdzał w mediach że przelatujący obiekt tik tak to obiekt obcych a jednak to się stało. Co musiało się wydarzyć by jedni i drudzy wypuścili informację w świat. Chyba już nikt nie jest w stanie zahamować informacji dot. obserwacji obiektów w przestrzeni a tym samym filmów i zdjęć jakie napływają każdego dnia z całego świata. Ile to lat trzeba było czekać aby ktoś oficjalnie potwierdził że coś się dzieje w kosmosie. Jedynie Fundacja Nautilus od ponad 30 lat wydarzenia te uważa za prawdziwe i nigdy z tego nie wycofała się. Jest to jedyna wiarygodna organizacja pozarządowa która na swoich stronach informuje nas każdego dnia o nowych wydarzeniach, nie wyjaśnionych zjawiskach zachodzących na całym świecie. Pozdrawiam.

Śr, 17 cze 2020 20:15 | ocena: + 3

Kasprano | Załogant

WOW! no nieźle :o (chociaż dla nas od dawna było to wiadome) istnieją i są zdolni do komunikacji ale z ludźmi się nie skontaktują... jesteśmy zbyt agresywni i mamy w sobie za dużo chaosu. Jesteśmy jednym słowem NIEBEZPIECZNI

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 cze 2020 06:13 | ocena: + 2

White_Owl | Załogant

@Kasprano,

Według mnie, bardziej chodzi o to co się dzieje na Ziemi. Nie można nas nawet nazwać cywilizacją... ta planeta jest więzieniem. Ludzkość jest zniewolona przez garść ludzi (i nie tylko ludzi). Jesteśmy okłamywani i oszukiwani na każdy możliwy sposób i na każdym poziomie. Dzieje się to od dość dawna, ale wszystko wskazuje na to, że ten stan się kończy.
Rządy i władza nie służą ludzkości, działają przeciw nam wszystkim dla własnych ukrytych korzyści. Sam JFK o tym mówił. To już nie są teorie spiskowe... takie są fakty. Dowodów jest mnóstwo i są bardzo mocne. Polcema Ci 'Upadek Kabały' na YT (o ile jeszcze nie usunęli), polecam Ci 4 wywiady Rose/Icke na stronie freedomplatfrom (london real). W tych wywiadach, Icke bardzo dobrze opisuje sytuację na świecie (pewne rzeczy pewnie celowo pomija, np. ingerencję obcych). Światem rządzą sataniści, pedofile, kanibale, psychopaci i zło. Takie istoty rządzą tą planetą, niestety.
Zrób rozeznanie, sam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 cze 2020 17:17 | ocena: + 2

Gorki73 | Załogant

@White_Owl, Witaj ! to nie jest takie proste jak piszesz. Może odniosę się do fragmentu Twojej wypowiedzi :

"Rządy i władza nie służą ludzkości, działają przeciw nam wszystkim dla własnych ukrytych korzyści."

Według mnie każdy z nas ma wybór i myślę tu o naszym kraju, gdzie jeszcze istnieje demokracja, która wcale nie jest nam dana na wieki.
Powiedz mi dlaczego ludzie wybierają takich debili jak obecna władza ? niektórym nawet nie chce się iść do wyborów-poniekąd to też ich wybór, który pozwala głosować za nich innym. Dlaczego wybierani są idioci i ludzie szerzący nienawiść ?
Powiem Ci tak jak ja to widzę; tak tak naprawdę wybory tych idiotów, którzy później nami rządzą są związane z niskim wykształceniem i rozumieniem świata przez tych wybierających. Wielu ludziom można dzisiaj wmówić prawie wszystko a dlaczego ? bo nie "ogarniają" dzisiejszego Świata - jego problemów i skomplikowania. Jedyne co ogarniają to coraz to większe telewizory, piękne z wyglądu samochodu i wiele innych "świecidełek" nic tak naprawdę nie wartych. Inni natomiast ogarniają w swoim życiu wszelkie rodzaje używek od piwska po wódeczkę oraz napchany kiełbasą i mięsem swój coraz to większy brzuch !
Dlatego ludzie inteligentni i mający coś do powiedzenia lub zaoferowania nam, czy całej ludzkości nigdy nie będą przez ten "motłoch" wybierani, a jest ich niestety więcej. Ci co dają się "pokroić" za te wszystkie świecidełka i pełny brzuch odbierają tak naprawdę nasz piękny Świat na innych "częstotliwościach".
Wiec nie zwalajmy winy na rządzących, bo kto ich wybrał jak nie my? Proszę Cię jeszcze o jedno, nie promuj tu na naszym okręcie tego idioty Icke'a (tego pierwszego nawet nie mam ochoty szukać), zaproponuj kogoś mądrego, inteligentnego, pokroju Pana profesora Malinowskiego, którego wspaniałe przesłanie w filmie pt. "Można panikować" można było ostatnio oglądnąć. Profesor Malinowski rzeczywiście ma coś do powiedzenia nam i to w sposób naprawdę prosty, bez teorii spiskowych i niepotrzebnych technik socjologicznych.
Ja z mojej strony mogę zaproponować wywiad Pana Igora Witkowskiego pt. "Zwiastun Apokalipsy" https://www.youtube.com/watch?v=SaPLkw93sRg. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich Załogantów

Śr, 17 cze 2020 12:52 | ocena: + 1

Canis | Załogant

Witam To jest konkretniejsza wiadomość na temat kosmicznych cywilizacji niż amerykańskie tik taki.

Śr, 17 cze 2020 12:52 | ocena: + 1

Canis | Załogant

Witam To jest konkretniejsza wiadomość na temat kosmicznych cywilizacji niż amerykańskie tik taki.

Śr, 17 cze 2020 12:11 | ocena: + 2

Einstein | Załogant

Nasza GALAKTYKA-"Droga Mleczna" , to około 400 miliardów planet krążących wokół swoich gwiazd w większości dużo starszych od naszego kochanego Słoneczka. Zakładając naukowo,statystycznie, już bardzo ostrożnie, że tylko na 1 z 1000 planet jest życie podobne do naszego [bo moim skromnym zdaniem na 1 z 10 istnieje życie] , to ile mamy?- 400 milionów planet tylko w naszej galaktyce na których istnieje życie inteligentne, wyprzedające naszą technologie o tysiące, miliony lat! Chociaż planet leżących w strefie "złotowłosej" [czyli takich gdzie warunki mogą być zbliżone do ziemskich] jest w Drodze Mlecznej ok. 2 miliardy. Ale trzymajmy się przelicznika bardzo ostrożnego, czyli 1/1000. Natomiast co do ilości galaktyk we wszechświecie "widzialnym" [który stanowi ok. 4% całości] to jest to liczba ogromna, niewyobrażalna- ok. 350 miliardów galaktyk dużych i ponad 2 biliony karłowatych- To są dane szacunkowe astrofizyków. A odnosząc się do artykułu, to powiem tak- no naukowcy Brytyjscy mogą tu mieć rację, że ok. 30 cywilizacji jest na tak niskim poziomie wibracyjnym, duchowym i technologicznym jak nasza kochana planeta Ziemia:] Takich barbarzyńskich planet "bólu i łez" może rzeczywiście nie być za dużo w naszej galaktyce, ale moim skromnym zdaniem tych "piekieł" jest trochę więcej, niż "30"...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 17 cze 2020 18:20 | ocena: + 2

Gorki73 | Załogant

Witaj @Einstein, zaszalałeś 400 miliardów jest gwiazd a nie planet !! dla przykładu kosmiczny teleskop Keplera, podczas 9 lat obserwacji, odkrył zaledwie 3924 planet. To są przypuszczenia że planet może być w naszej drodze mlecznej np. 250miliardów...oczywiście planeta nie jest równa planecie i nie należy ją utożsamiać z taką samą planetą jak nasza....nawet gdyby było ich np. 10mln to tak tego jest olbrzymia ilość !! nie ma co się sprzeczać...Na pewno nie jesteśmy sami w kosmosie i tego jestem pewny, nawet zaryzykowałbym moje obecne wcielenie :) Pozdrawiam serdecznie

Czw, 18 cze 2020 23:20 | brak oceny

Vrill | Załogant

@Einstein, w pełni się zgadzam*. Drogę Mleczną widzę jako potężny ogród z kilkoma zakazanymi(!) miejscami. Jednym z nich jest ten piękny 'owoc' który zamieszkujemy.
Czytam Twoj komentarz i dokładnie w miejscu "...(poziomie) wibracyjnym" słyszę "(Przestraja się moja) wibracja"
W pokoju obok bracia słuchają "Absolut"

@Gorki73, to że za pomocą teleskopu Keplera nie udało się przy niektórych gwiazdach znaleźć planet wcale nie musi oznaczać że ich tam nie ma

*prawie, skąd te dane że nasza obserwowalna część to 4% całości Wszechświata?

Na moje oko bardziej intuicyjny wydaje się nieskończenie wielki Wszechświat. I to nawet jeśli chodzi o wymiary geometryczne^

^bo jeśli dołączyć do tego wiecznie bijące (IMHO) źródło czasu tj wiecznie trwający "wielki wybuch"/pierwotną osobliwość/po prostu Źródło to i linii czasowych mamy nieskończenie wiele.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.