Dziś jest:
Środa, 17 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 7
Wyświetleń: 5234x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 10 wrz 2020 07:38   
Autor: FN, źródło: FN   

EMILCIN: BARDZO WAŻNA DEKLARACJA TADEUSZA BARANOWSKIEGO W SPRAWIE PRAWDZIWOŚCI CEIII W EMILCINIE!

 „Wydarzenie w Emilcinie było faktem, moja wypowiedź w książce została zmanipulowana” – mówi Tadeusz Baranowski, jeden z nielicznych ludzi, który jako pierwszy uczestniczył w badaniu historii Jana Wolskiego. Publikujemy (za jego zgodą) zapis korespondencji z Fundacją Nautilus o sprawie idiotycznego kłamstwa o ‘hipnozie w Emilcinie’.
To bardzo ważna relacja dla sprawy Emilcina i wydarzeń, które miały miejsce w 1978 roku. Informowaliśmy wielokrotnie, że publikacja zmanipulowanych bredni o „mistrzu hipnozy z Lublina” (która miała… wyjaśnić ten incydent!) jest niczym innym jak jedynie próbą opluskwienia kłamstwem tej historii na zasadzie „może coś przylgnie”. Poruszamy tę sprawę na wykładach, wyjaśniamy jej kulisy na prelekcjach. Robimy to z obrzydzeniem, gdyż ten idiotyzm jest obrzydliwy (podobnie jak oszukanie świadków), ale trzeba to robić dla historii spotkania z UFO w Emilcinie.O tej sprawie jest wspomniane m.in. w ostatnim „Dzienniku Pokładowym”, który jest działem w naszym głównym serwisie.

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,194,31-sierpnia-2020--wedrowka-dusz-kiedy-swiat-pozna-prawde.html

Tym razem postanowiliśmy opublikować (za jego zgodą) korespondencję z jednym z najważniejszych ludzi dla sprawy Emilcina, czyli z p. Tadeuszem Baranowskim. Autora próby opluskwienia historii Emilcina wykropkowujemy z powodów estetycznych, gdyż nawet… na to nie zasługuje, aby jego nazwisko wymieniać.

Na początku małe wyjaśnienie: kim jest p. Tadeusz Baranowski? Informację o nim możecie znaleźć w Wikipedii.https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Baranowski_(autor_komiks%C3%B3w)

Tadeusz Baranowski (ur. 6 sierpnia 1945 w Zamościu) – polski ilustrator, malarz awangardowy, grafik, scenarzysta i rysownik komiksowy. Stał się najbardziej znany jest z tryskających absurdalnym humorem komiksów, na łamach których stworzył tak popularne postacie, jak: profesor Nerwosolek, Orient Men czy Kudłaczek i Bąbelek.

Ale w Wikipedii nie wspomniano, że Tadeusz Baranowski był także w ekipie badawczej Zbigniewa Blani-Bolnara (autora książki „Zdarzenie w Emilcinie”), która jako pierwsza dotarła na miejsce spotkania z UFO w 1978, aby sporządzić dokumentację tego wydarzenia.

Tadeusz Baranowski i Jan Wolski (1978 rok) - Archiwum zdjęć podczas badania tej historii przez  Z. B. Bolnara

Poniżej zapis korespondencji z p. T. Baranowskim. Pozostawiamy go bez komentarza, gdyż naprawdę jest on zbędny. Fragmenty zawierające sprawy prywatne usuwany.
/korespondencja poniżej/

From: […]
Sent: Wednesday, June 10, 2020 7:05 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: WYJAŚNIENIE

Dowiedziałem się przypadkiem dzisiaj, o istnieniu książki […] Tajne operacje PRL I UFO
Nie wiedziałem nic o istnieniu tej książki. Rzeczywiście wiele lat temu, ktoś do mnie telefonował i rozmawialiśmy luźno o tym co się wydarzyło w Emilcinie. Wyglądało to na miłą prywatną pogawędkę z osobą ciekawą faktów.
Teraz po wielu latach przeczytałem, że bez mojej zgody i wiedzy, moje nazwisko i prywatna rozmowa na ten temat zostały wykorzystane przez autora tych bzdur w celu dopasowania ich do wymyślonej  przez niego „hipotezy” o jakiejś mistyfikacji tajnych służb PRL.
Zaś celem książki było zdyskredytowanie wydarzenia w Emilcinie.
Dzisiaj podesłano mi fragmenty tej książki i nie posiadając się ze zdumienia przeczytałem, że niejaki [….]  odwracając kota ogonem bezwstydnie przeinaczył i zmanipulował moje luźne wypowiedzi,a także ich zmienił ich prawdziwy przekaz dostosowując je do swoich potrzeb i do wymyślonej „teorii”.
Wydarzenie w Emilcinie było faktem i kłamliwe nimi manipulowanie nic tu nie zmieni.
Odwracanie kota ogonem to jakaś narodowa specjalność.
Pozdrawiam redakcję. Tadeusz Baranowski.Witamy Pana,
Dziękujemy za wiadomość. Spodziewaliśmy się, że dokładnie tak było.
Ten bezwzględny, bezwstydny i zakłamany [….] tę samą bandycką metodę zastosował do wszystkich, których użył do stworzenia tego zakłamanego [...]  o hipnozie. Proszę posłuchać rozmowy z p. Heleną Wawrzonek, żoną „mistrza hipnozy z Lublina”.Zastanawiamy się, co z tym zrobić. Może zgodziłby się Pan, aby treść Pana e-maila zamieścić w serwisie FN? W ten sposób ludzie interesujący się przypadkiem CEII z Emilcina zobaczą kulisy czegoś, co można nazwać jedynie słowami uznawanymi powszechnie za obelżywe.
Pozdrawiamy serdecznie
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2020 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

From: […]
Sent: Saturday, June 13, 2020 11:01 AM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject: Re: WYJAŚNIENIE

Dzień dobry,
Oczywiście proszę tego maila udostępnić.
Jestem człowiekiem ufnym i zawsze zakładałem, że jednak ludzie nie mają złych intencji w kontaktach z innymi ludźmi. Że nie zawsze każdy jest podstępnym szubrawcem.
Krew mnie zalała, gdy wspominając wielokrotnie o wydarzeniu w Emilcinie na FB, (gdzie mam liczne grono znajomych i przyjaciół), otrzymałem ostatnio nagle od kogoś sfotografowane strony tej „powieści” abym o sobie w niej poczytał.
Ja wręcz nie pamiętałem o tej rozmowie i przetarłem oczy ze zdumienia. Te rozbudowane wątki o p. Blani, o hipnozie, o piórach, które w rozmowie przez telefon padały w jednym zdaniu, zostały zamienione w całe akapity nieprawdziwych fałszywych faktów i informacji.
Inna sprawa, że wygląda też na to, ja będąc jednym z nielicznych, bezpośrednich świadków tego wydarzenia w idiotycznej sytuacji postawiłem także Waszą Fundację. Czyli jestem człowiekiem nieodpowiedzialnym, poszukującym taniego poklasku.
Bardzo mi przykro. Chyba macie do mnie o to żal, tak czuję.
Odpisuję teraz telefonem, rozmowy z p. Heleną posłucham jak będę przy komputerze.
Proszę mi wybaczyć, człowiek się całe życie, niestety.
Pozdrawiam. TB.Naprawdę wszelki komentarz jest zbędny. Prosimy wszystkich naszych czytelników, że jeśli kiedykolwiek gdzieś w sieci będą publikacje o tym obleśnym, ohydnym kłamstwie o „hipnotyzerze Witoldzie Wawrzonku” aby przynajmniej w komentarzach zamieszczać link do oświadczenia Tadeusza Baranowskiego. Będziemy się starali, aby wikipedia w tekście o Emilcinie łaskawie zamieściła także link do tego oświadczenia, bo to pozwoli czytelnikom zrozumieć skalę zwykłego draństwa, które zrobiono tej sprawie.
Jeśli wśród czytających te słowa są ludzie zajmujący się redagowaniem Wikipedii – także prosimy o pomoc i interwencję. W imię prawdy o tym wydarzeniu.

Przy okazji Emilcina warto przeczytać relację, która trafiła do naszej redakcji w ostatnich tygodniach.

From: […]
Sent: Thursday, August 20, 2020 1:19 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Emilcin - dźwięki

Dzień Dobry,
Wczoraj przez przypadek natrafiłam na audycję na You Tube UFO? WiEMY CO MÓWiĄ KOSMiCi! FUNDACJA NAUTiLUS NASZE RELACJE Z UFO: ŚWiADKOWiE NAGRANiA OBSERWACJE,
chciałam się podzielić tym co słyszałam.

W tym roku, dokładnie 20.07.2020 w godzinach południowych byłam w Emilcinie przejazdem aby zobaczyć pomnik UFO.
Wizyta krótka, na obejrzenie, zrobienie zdjęć i ruszaliśmy dalej w drogę.
Po obejrzeniu wspomnianego materiału zmroziło mnie jak wspomniał Pan o dźwiękach (w 5-ej minucie nagrania) cichego buczenia transformatora lub roju pszczół.
Słyszałam pod pomnikiem pszczoły (rój) i szukałam gdzie są ule??!!
Po kilkunastu minutach musiałam z koleżanką na stronę i przeszłyśmy na drugą stronę boiska (na prawo od pomnika i w głąb patrząc od strony drogi),
i ten dźwięk za nami szedł ! Ja cały czas szukałam wzrokiem pszczół i zastanawiałam się nad tym że taki hałas pszczół jest tuż przy ulach chyba... a tych nie widać...
Nie było strachu, tylko zdziwienie.
Nie roztrząsałam tego ze znajomymi ktorzy ze mną byli gdyż nie bardzo wierzą w takie rzeczy i się podśmiechiwali,
że tyle kilometrów nadrobiliśmy żeby zobaczyć kamień... Komentowałam to tylko przez chwilę z koleżanką że gdzieś muszą być pszczoły.
To tyle. Czułam że muszę to napisać.
Zaznaczam że nie leczę się psychiatrycznie ani nie śledzę z fanatyzmem zjawisk paranormalnych.
Czytam Nautilusa i inne strony, ciekawostki od kilkunastu lat i raczej jestem obserwatorem. Nie udzielam się na żadnych portalach.
To jest mój pierwszy list w życiu na ten temat (a mam 43 lata).
Nie przypuszczałabym nawet że będę świadkiem czegoś takiego. Skojarzyłam fakt (z niezłym dreszczem na plecach) dopiero po obejrzeniu filmu.
Mam nadzieję że nie ma chaosu w tym mailu.
Gdyby Pana to zainteresowało lub chciał uzupełnić okoliczności (choć tych wiele nie ma) pozostaję do dyspozycji.
Z pozdrowieniami dla całej załogi. Róbcie dalej to co robicie. To są niesamowite rzeczy !

[dane do wiad. FN]

Takich relacji jest wiele.I jeszcze nasza relacja.

Ekipa „Otwartego Nieba” była 1 sierpnia w Emilcinie. Powód? Pracujemy nad monitoringiem ON-LINE tego miejsca na najwyższym światowym poziomie… szczegóły wkrótce!Na koniec jeszcze wystąpienie naszego kolegi z Lublina na temat historii z Emilcina, które miało miejsce 1 sierpnia 2020. Niby wszystko to pamiętamy, niby ludzie śledzący tę historię w naszych serwisach są tego świadomi, ale zawsze warto to przypominać – ta historia wydarzyła się naprawdę i dla nas jest stuprocentowym (nie 99,99, ale właśnie 100) dowodem na to, że nie tylko istnieje UFO, ale że Ziemia jest odwiedzana przez istoty z innych planet i światów.Komentarze: 7
Wyświetleń: 5234x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 10 wrz 2020 07:38   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 12 wrz 2020 14:32 | ocena: + 2

Javor | Załogant

Dlaczego Fundacja woli jałowo odbijać piłeczkę a nie zrobi jednej najważniejsze rzeczy? NIe skieruje sprawy do sądu z powództwa o oczernianie osób i sprawy?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 wrz 2020 20:02 | ocena: + 1

Natenczas_Wojski | Załogant

@Javor, Sąd odpowie, że to licentia poetica autora. A nie jego zeznanie pod przysięgą. A poza tym mamy wolność słowa. Pan R. nie jest funkcjonariuszem publicznym, nawet dziennikarzem jest samozwańczym, wolno mu pleść co zechce na dowolny temat. Może jakaś silna kancelaria adwokacka mogłaby podjąć się sprawy, ale koszt by był pewnie astronomiczny. Tak: kłamstwo funkcjonuje obecnie na równi z prawdą i jednakową ma wagę. Taki mamy klimat...

Sob, 12 wrz 2020 14:30 | ocena: + 2

Javor | Załogant

Dlaczego Fundacja woli jałowo odbijać piłeczkę a nie zrobi jednej najważniejsze rzeczy? NIe skieruje sprawy do sądu z powództwa o oczernianie osób i sprawy?

Pt, 11 wrz 2020 12:24 | ocena: + 1

lukasz... | Załogant

Bartosz Rdułtowski dopuścił się manipulacji przy pisaniu książki "Tajne operacje PRL i UFO: Emilcin 1978".

Tadeusz Baranowski, a który był członkiem ekipy badawczej Zbigniewa Blani, zarzuca Rdułtowskiemu manipulacje jego własnych słów.

Członek ekipy badawczej Zbigniewa Blani mówi wprost: książka "Tajne operacje PRL i UFO" to MANIPULACJA.

Autor książki "Tajne operacje PRL i UFO" w wywiadzie dla Onetu mówi: (...)faktu zahipnotyzowania Wolskiego nie da się potwierdzić bezpośrednio. Bo i jak? TO MOJA HIPOTEZA(...)

Emilcin, UFO, Rdułtowski, Blania-Bolnar, Wawrzonek, 1978

|.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-.-.--.-.-.-.-.|

Komentarz jest na potrzeby indeksacji przez Google. Bo tak działa wyszukiwarka - jeżeli ktoś wpisuję daną frazę w wyszukiwarce to wtedy zaczynają wyskakiwać pewne wyniki.

A w ten sposób chcę powiedzieć i to, że -wbrew pozorom- wycinanie nazwiska Rdułtowskiego sprawie nie służy.

Bo jeżeli ktoś kłamie to należy wytknąć te kłamstwo osobie która tego kłamstwa się dopuściła.

Oczywiście jest dylemat, bo pisząc o kimś można tej osobie zrobić przysługę "niedobrą reklamą" a niestety, jak wszyscy wiemy, to każda reklama jest dobra... ale na to nic już nie poradzę.

Czw, 10 wrz 2020 11:13 | ocena: -2

magdakowalska48 | Załogant

"człowiek się całe życie, niestety." czlowiek sie co? potrzebuje odpowiedzi bo nie zasne. to bzyczenie to pewnie jakas energia albo co

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 wrz 2020 20:04 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

abo pstro, kot sro...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.