Dziś jest:
Czwartek, 4 marca 2021

"Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz, jest czasami cudownym zrządzeniem losu" Dalajlama

Komentarze: 21
Wyświetleń: 4543x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Pon, 8 luty 2021 12:10   
Autor: FN, źródło: FN   

ZNAKI NA ŚNIEGU NA SZYBIE SAMOCHODU – JEŚLI NIE JEST TO ŻART, TO… KTO JE WYKONAŁ? PO CO? CO PRZEDSTAWIAJĄ?

6 lutego 2021 jeden z naszych czytelników zauważył dziwne symbole w śniegu, który był na szybie samochodu. „Ot, ktoś zrobił żart” – można by powiedzieć i w zasadzie zamknąć tę sprawę, ale… okoliczności tego wydarzenia są zdumiewające.  Znaki na masce? Tu można przedstawić cały wachlarz wyjaśnień (ciepło silnika). Znaki na szybie? No, tu już będzie gorzej...

Sprawa jest bezprecedensowa, choć w naszym archiwum mamy kilka – powiedzmy, że można je policzyć na palcach jednej ręki – podobnych historii  z ostatnich 30 lat. To powód, dla którego warto tę sprawę potraktować serio. Poniżej e-mail, który dostaliśmy kilkanaście godzin temu. Imię, nazwisko, a także nazwę miejscowości usuwamy.

----Original Message-----
From: […]
Sent: Sunday, February 7, 2021 3:16 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: zdarzenie z dnia 06.02.2021

Dzień dobry. Chciałbym przesłać zdjęcia z historii ,która wydarzyła mi się  6 lutego 2021 rano. 5 Lutego wróciłem z pracy autem około godziny 15:30 mam 8-10 km do pracy więc bardzo blisko. Mieszkam w […] koło  […] dolnośląskie wraz z Rodzicami. Śnieg zaczął padać około godziny 19  dnia 5 lutego 2021 więc auto było już zimne tym bardziej że temperatura na zewnątrz jest 0 albo nawet poniżej zera a na masce samochodu rano Mama zauważyła rysunek ,Bardzo to dziwne ponieważ wioska jest bardzo mała liczy około 30 numerów domów ,Ludzie wszyscy się znają poza tym nikt z sąsiadów nie robiłby mi takich głupich żartów a już jeśli nawet zrobiłby to na tylnej szybie bo bliżej chodnika i drogi a nie na przedniej masce przy samej bramie gdzie biegają po ogrodzie pieski ,które by ujadały i narobiły hałasu żeby wyszedł ktoś z domowników .Dodam że w około auta nie było żadnych śladów a przecież leżał śnieg. Rysunek jest bardzo równy jak od linijki więc ktoś nie zadałby sobie tyle trudu ,żeby tak równo rysować a pieski by ujadały więc ktoś z domowników musiałby wyjrzeć nawet przez okno co się dzieje .Dodam jeszcze ,że na przedniej szybie zaraz nad maską jest jakby jakiś napis przyprószony śniegiem.  Wysyłałem już do Państwa zdjęcia o obserwacji UFO […]
W załączniku dołączam zdjęcia z tego wydarzenia .Pozdrawiam Serdecznie
[dane i tel. Do wiad. FN]Bardzo ciekawa historia, zupełnie... trudna nawet do zakwalifikowania.
Czy zgodziłby się Pan, abyśmy z zachowaniem anonimowości i zamazaniem tablic rejestracyjnych zaprezentowali ją w serwisie?
Pzdr
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2021 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

-----Original Message-----
From: […]
Sent: Monday, February 8, 2021 12:31 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Re: RE: zdarzenie z dnia 06.02.2021

Dzień dobry tak zgadzam się nie ma problemu. Pozdrawiam serdecznie […]


Zdjęcia prezentujemy poniżej. To świeża sprawa i dopiero postaramy się jej przyjrzeć bliżej pod koniec tygodnia. Jeśli nie jest żartem (wykluczamy z tego grona autora zgłoszenia z wielu powodów), to pozostaje postawić kilka ważnych pytań. Kto to zrobił? Co oznaczają te znaki? Czym jest ten napis na szybie? Znaki na szybie wyraźnie nie są spowodowane ciepłem silnika. To coś innego.
Teraz nie ma na to czasu, ale w jednej z kolejnych publikacji z archiwum zeskanujemy zdjęcia i listy pokazujące coś bardzo podobnego z 1993 i 1997 roku. Tam także powstały dziwne znaki na śniegu i także nie było żadnych śladów w śniegu kogoś, kto podszedł i je wykonał… bardzo zagadkowa sprawa.

I jeszcze jedno – mamy specjalny program, który wyostrza rozmazane zdjęcia. Poniżej efekt jego pracy.

---------------- KERNEL ----------------
Kernel Size: 100 x 100 px
Kernel Metric: 40 % (indicates how sharp the input image. 100% - sharp, 0% - blurry)

----------- BLUR PARAMETERS ------------
Defect Type: Auto-detect Blur
Blur Size: 100 px
Aggressive Detection: No
Analyzing Region: Not selected (all image)

----------- POST PROCESSING ------------
Smoothness: 60 % (Medium)

Poprosiliśmy autora zgłoszenia o wykonanie zdjęcia otwartej klapy silnika. Poniżej e-mail.


From: [...]
Sent: Monday, February 8, 2021 8:06 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie klapy pod maską


I jeszcze jeden e-mail "z ostatniej chwili" od naszej czytelniczki z zupełnie innego rejonu Polski.From: [...]
Sent: Monday, February 8, 2021 7:29 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Znaki na masce samochodu - moje


W piątek rano (05.02.2021) trochę się wkurzyłam, że ktoś się bawił i rysował na masce. Wychodziłam odprowadzić rano córkę do przedszkola. Zrobiłam zdj bo chciałam pokazać mężowi.
Trochę byłam zdziwiona jak dziecko (takie miałam podejrzenia) zrobiło takie równe wzory.

Samochód stoi przed domem od końca stycznia:

Mąż w sobotę 30.01.2021 przyjechał samochodem i zostawił samochód na światłach. Zorientowałam się w poniedziałek (01.02), ale były spore mrozy i gdy w następny dzień mąż poprosił sąsiada o podładowania akumulatora, to okazało się, że nie da się otworzyć samochodu. (jest stary, kluczykiem się nie udało, dopiero w tę sobotę na forum ktoś napisał jak można otworzyć).

Mieszkamy w [...]  (małopolskie), ulica boczna, mało uczęszczana.

Zdjęcie (przesyłam dwa, w tym oryginał) z zakrytymi tablicami może być udostępnione.
Dane moje i miejscowość - proszę nie publikować.

Pozdrawiam serdecznie
[...]


 

 

Wracamy do pracy nad tekstem o dziwnych „znakach na ciele”. Mamy nowe informacje – publikacja powinna być jeszcze dzisiaj w serwisie. Bardzo polecamy, bo… naprawdę nowe wiadomości wręcz odbierają mowę – tak są nieprawdopodobne. Poniżej książka, którą zakupiliśmy do biblioteki FN w ostatnich dniach. Bardzo dziękujemy za informację o tej książce i wystawieniu jej na aukcję, którą przekazał jeden z naszych czytelników!


Komentarze: 21
Wyświetleń: 4543x | Ocen: 33

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Pon, 8 luty 2021 12:10   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 14 luty 2021 00:12 | ocena: + 3

Korben | Załogant

Na innych portalach takie coś nazywane jest sezonem ogórkowym...
Żeby ślady po nagrzaniu maski uznawać za znaki od kosmitów. To tylko pokazuje jak mało ludzie wiedzą o fizyce oraz zjawiskach które są wywoływane poprzez naszą prymitywną technologię. Do tego dochodzi m.in. optyka, widma światła widzialnego itd. itp. Gdzie zjawiska fizyczne/chemiczne/optyczne uznajemy za nadprzyrodzone. A co dopiero z rozumieniem kosmicznej technologii, skoro naszej ziemskiej nie rozumiemy, bądź nie wiemy jak co może działać...

Czw, 11 luty 2021 06:26 | ocena: + 3

Orion_1957 | Załogant

Dobrze, że ta sprawa szybko się wyjaśniła. Istotne jest to że jesteśmy coraz bardziej wyczuleni na wszelkiego rodzaju dziwne i tajemnicze znaki występujące w naszym życiu. To właśnie sprawia że szybko reagujemy. Tym razem autorzy zdjęć ujawnili znaki na masce samochodu gdzie ,,sprawcą,, okazał się rozgrzany silnik ale co może wydarzyć się następnym razem tego jeszcze nie wiemy. Myślę że wszyscy czekamy na chociaż jeden znak z kosmosu który potwierdzi że obcy istnieją. Pozdrawiam

Wt, 9 luty 2021 19:45 | ocena: + 5

scyzoryk | Załogant

Ludzie , nie róbcie zdjęć maskom samochodów tylko niebu tam jest większe prawdopodobieństwo że coś ciekawego znajdziecie na zdjęciu.

Wt, 9 luty 2021 14:20 | ocena: + 10

rafalJG | Załogant

Tu jest po marsjańsku napisane "Prosimy nie zestawiać bramy".

Pon, 8 luty 2021 19:14 | ocena: + 19

jogi2 | Załogant

Sprawa do zapomnienia. WZMOCNIENIA maski ze spodu dogrzewają się dodatkowo od silnika i przenoszą ciepło na blachę maski.
Taki wzór jest pod spodem widoczny w całej okazałości po zdjęciu wyciszenia silnika.
Tajemnica rozwiązana

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 8 luty 2021 20:17 | ocena: + 3

Paszczak | Załogant

@jogi2, Dokładnie.A na szybie znaki są na wysokości kratki wentylacjnej.Ciepło wydzielanie przez nagrzewnicę,fizycznie wypychanie ku górze.

Śr, 10 luty 2021 10:34 | ocena: + 2

jogi2 | Załogant

Pon, 8 luty 2021 18:58 | ocena: -12

infinity_ | Załogant

Bardzo ciekawe znaki na tych autach, myślę że jeszcze długo nie będziemy w stanie prawidłowo ich odczytać na naszym niskim poziomie. To tak jakby psu dać do przeczytania Dziady Mickiewicza. Przykro mi ale taka prawda.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 8 luty 2021 21:08 | ocena: + 3

John-316 | Załogant

@infinity_, jak widać, ślady zostały odczytane i zagadka wyjaśniona.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 luty 2021 17:08 | ocena: -4

infinity_ | Załogant

@John-316, niestety nie, wszystkie wytłumaczenia są tak naiwne i dziecinne że ręce opadają.... miną nie wieki a tysiąclecia zanim będziemy w stanie zrozumieć i odczytać znaki przekazane nam przyz wyższe cywilizacje na tych autach....

Wt, 9 luty 2021 16:01 | ocena: + 4

Hal2100 | Załogant

@infinity_, hahaha xD
@John-316 no właśnie widać na jak niskim poziomie jesteśmy, że zajmujemy się takimi pierdołami

Pon, 8 luty 2021 18:01 | brak oceny

Maria_st | Załogant

Ja na naszym aucie nigdy nie widziałam czegoś nawet podobnego .
Oczywiście nie mogę tego wykluczyć ponieważ mamy inna markę ale czy to ma jakieś znaczenie / marka/ ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 luty 2021 11:44 | ocena: + 4

hmsnelson | Załogant

@Maria_st, Tak oczywiście ,że ma . Kupiła Pani nie to auto.Oczywiście kosmici lądują na maskach Fiatów oraz Passatów. Kiedyś miałem kręgi w śniegu na moim Citroenie,kurczę blade ,że ja wtedy nie miałem aparatu. Chciałem wtedy udowodnić, że na Francuskich markach również lądują.Hmm ... A może, takim sposobem sygnalizują np. potrzebę wymiany oleju lub jakiś wyciek hmm.... Tak musimy przecież dbać o środowisko. Pani Mario, teraz już Pani wie, że samochód , który posiada jest najlepszym autem w regionie. Tak więc nici z lądowania .Musi Pani kupić jednego z tych modeli i czekać cierpliwie.Pozdrawiam serdecznie Panią jak i również Kapitana z całą załogą.

Pon, 8 luty 2021 17:16 | brak oceny

Kuban640 | Załogant

dlaczego moje komentarze się nie wyświetlają? jestem zablokowany?

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 8 luty 2021 21:06 | brak oceny

John-316 | Załogant

@Kuban640, możesz być nieco zdziwiony, bo o tym czy Twój komentarz się pojawi, decyduje moderator. Tutaj nie wszystko co napiszesz się pojawi. Jeśli przesadziłeś z krytyką, lub moderator uzna coś za niestosowne, Twój komentarz się nie pojawi. A jak będziesz uparty, to zostaniesz skutecznie zbanowany. Pozdrawiam serdecznie.

Wt, 9 luty 2021 15:37 | brak oceny

hmsnelson | Załogant

@Kuban640, Ponieważ , nie posiada Pan Stilo , Passata .

Wt, 9 luty 2021 15:44 | brak oceny

hmsnelson | Załogant

@Kuban640, Pana komentarz pojawi się na masce Pańskiego samochodu. Proszę , tylko uważnie obserwować . Pozdrawiam.

Pon, 8 luty 2021 16:27 | ocena: -1

dziubach | Załogant

@corky, a widać cyfre 93

Pon, 8 luty 2021 12:42 | ocena: + 19

corky | Załogant

Przecież te znaki na masce to od temperatury silnika a kształt jest od wzmocnień maski.... Oj redakcjo...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 8 luty 2021 16:26 | ocena: + 1

dziubach | Załogant

@corky, a widać cyfre 93

Pon, 8 luty 2021 16:36 | ocena: + 7

amalrich | Załogant

@corky, dokładnie tak. Wystarczy podnieść maskę, żeby zobaczyć ten sam wzór od dołu :-D

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zapraszamy wszystkich sympatyków okrętu Nautilus do wysłuchania kolejnego LIVESTREAM Z POKŁADU NAUTILUSA, który jest planowany w środę (uwaga, nowy termin!)3 marca o 20.00. Oprócz sprawy tajemniczych 'znaków na ludzkim ciele', obserwacji UFO i dziwnych energii będą także informacje o projekcie KONTAKT, w tym przede wszystkim wiadomości w tej sprawie od naszych czytelników. Zapraszamy wszystkich interesujących się największymi tajemnicami wszechświata tego dnia o 20.00 na pokład okrętu Nautilus!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy sympatycy rejsów na pokładzie okrętu Nautilus! Jest nowy termin LIVESTREAM z pokładu okrętu Nautilus - w rejs wyruszymy w najbliższą środę 3 marca o 20.00.  Okazało się właśnie, że Kapitan okrętu Nautilus ze względu na obowiązki służbowe nie będzie w stanie być za sterami okrętu w niedzielę 28 lutego, stąd na jego prośbę ten nowy termin audycji. ;) W środę o 20.00 wszystko powinno być OK. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.