Dziś jest:
Środa, 17 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 5
Wyświetleń: 3185x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 24 wrz 2021 03:07   
Autor: FN, źródło: FN   

2021 – POWRÓT DO EMILCINA

16 września 2021 odwiedziliśmy miejsce bardzo ważne dla załogi okrętu Nautilus, czyli Emilcin (woj. Lubelskie). To był bardzo intensywny pobyt, w czasie którego mieliśmy kilka spotkań w ramach realizacji projektu ‘EMILCIN – ON LINE’. Szykujemy naprawdę wielki ‘Powrót do Emilcina’ – miejsca, gdzie w 1978 roku doszło do najsłynniejszego Bliskiego Spotkania z UFO w historii Polski.

 

Mamy same dobre informacje! Dzięki pomocy naszych sympatyków w ramach serwisu PATRONITE wchodzimy w ostatnią fazę realizacji projektu EMILCIN ON-LINE, czyli uruchomieniu profesjonalnego monitoringu słynnego pomnika UFO w Emilcinie, który FN postawiła w 2005 roku. To był jedyny sposób, aby uratować pamięć o tej nieprawdopodobnej i w 100 procentach prawdziwej historii spotkania człowieka z załogą obcego pojazdu. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, a o Emilcinie stało się głośno na całym świecie. Dziś to miejsce funkcjonuje w niezliczonej ilości miejsc w światowej sieci www jako ważny punkt na mapie wydarzeń związanych z UFO.

Pomysł, aby uruchomić monitoring tego miejsca pojawił się już dawno, ale ciągle brakowało czasu, a także zastanawialiśmy się, jak zdobyć na niego pieniądze. I wreszcie ktoś zaproponował skorzystanie z serwisu PATRONITE, co pozwoliło szybko uzbierać potrzebną kwotę pieniędzy. Wszystkim osobom, które wspomogły nas w tym projekcie pięknie dziękujemy!

https://patronite.pl/FundacjaNautilus

16 września 2021 nasza ekipa ponownie pojawiła się w Emilcinie.  Praktycznie mieliśmy spotkanie za spotkaniem… wiele jeszcze pracy przed nami, ale już widać światełko w tunelu i nie jest to bynajmniej reflektor nadjeżdżającego pociągu, ale całkiem realna szansa na jak najszybsze uruchomienie tego projektu.

Wiemy od świadków, że nad pomnikiem pojawia się UFO i jesteśmy pewni, że osoby śledzące obraz przesyłany przez kamery monitoringu wcześniej czy później dostrzegą UFO nad pomnikiem. Tych relacji jest naprawdę tak dużo, że uruchomienie monitoringu było wręcz konieczności. W tym miejscu warto przypomnieć historię z 5 listopada 2017 roku, kiedy dwójka młodych ludzi Warszawy (akurat jechali samochodem spod pomnika UFO drogą w kierunku Huty Maciejowskiej) była świadkiem pojawienia się dosłownie takiego samego obiektu jak ten z 1978 roku. Udało im się wtedy wykonać całą serię zdjęć UFO (jedno z nich prezentujemy poniżej).


Link do publikacji o tej obserwacji UFO w Emilcinie poniżej.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3434,emilcin--obiekt-ufo-widzieli-swiadkowie-i-byl-najprawdopodobniej.html

 

Kolejny niezwykle ciekawy aspekt tego, co się dzieje w Emilcinie obecnie to dziwny dźwięk „elektrycznego transformatora”, który bardzo często jest słyszany w pobliżu pomnika UFO i wydaje się dochodzić wprost znad pomnika. Nie widać wtedy żadnego obiektu, ale wszystko wskazuje na to, że „obcy” odwiedzają to miejsce i stosują po prostu pole maskujące dla swojego pojazdu. Monitoring pomnika UFO pozwoli ten obiekt być może nagrać na kamerę z układem podczerwieni. O tym dźwięku można przeczytać klikając link poniżej.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3492,dzwiek-wydawany-przez-pojazd-ufo-w-emilcinie--nieznany-watek.html

W sprawie Emilcina realizowany jest film dokumentalny. Dzięki FN pojawi się tam bardzo szeroko omówiony wątek idiotyzmu o „hipnotyzerze wszechczasów” – do tego projektu wkrótce wrócimy, a na razie poniżej link do publikacji w serwisie Emilcin.com, w którym jest ważne oświadczenie rodziny Wawrzonków w tej sprawie.

https://www.emilcin.com/artykuly,3256,spotkanie-z-ufo-w-emilcinie--oswiadczenie-rodziny-wawrzonkow.html

 

18 września 2021 po przyjeździe do Emilcina i przybyciu pod pomnik UFO został nagrany krótki film dla naszych darczyńców (patronów), którzy pomogli sfinansować projekt EMILCIN ON-LINE.

 

Pod pomnikiem przywitał nas taki oto przedstawiciel innego niż ludzki gatunku, ale niezwykle do nas przyjaźnie nastawiony… wyglądał trochę... jak posąg Sfinksa z Egiptu.



Po publikacji tego zdjęcia w naszej witrynie serwisu społecznościowego facebook jeden z czytelników zasugerował, że pojawianie się zwierząt (zwłaszcza kotów) wszędzie tam, gdzie przyjeżdża ekipa FN nie jest przypadkowe… ; - ) Grafika przysłana przez czytelnika poniżej.


Kolega Darek z pokładu okrętu Nautilus (FN, Lublin) opowiedział krótko o tej historii dla wszystkich, którzy być może po raz pierwszy zetkną się z historią Bliskiego Spotkania III Stopnia w Emilcinie w 1978 roku. Wbrew pozorom takich ludzi w całej Polsce jest bardzo dużo, a przybywa nam także cała rzesza nowych, bardzo młodych sympatyków dopiero odkrywających tę nieprawdopodobną pasję, jaką jest badanie tajemnicy UFO. Oni czasami nie wiedzą, jak ważny na ufologicznej mapie jest Emilcin. Film nazwaliśmy „POWRÓT DO EMILCINA – FN 2021”.

 

Tytuł „Powrót do Emilcina” jest jednak symboliczny, gdyż już kiedyś został nagrany taki film, którego bohaterem był pasjonat UFO z Lublina Witold Warzonek.

 

Emilcin nagraliśmy także z naszego drona FN. Te zdjęcia są nam potrzebne do projektu EMILCIN  ON-LINE.


 

Na koniec jeszcze ciekawostka z naszej poczty związana z historią Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia w Emilcinie.

From: […]

Sent: Monday, September 13, 2021 6:04 PM

To: FN

Subject: Artykuł o Emilcinie

 

Witam  serdecznie całą załogę  .

 

Z racji tego że, prowadzę gospodarstwo rybackie otrzymuje  czasopismo  "Głos  Pana Karpia " Jest w nim artykuł  o Emilcinie. Cieszy  to  że, mamy sympatyków  UFO w branży rybackiej.  Jeśli sobie życzycie  mogę wysłać Wam czasopismo  pocztą . W załączniku  zdjęcia artykułu.

 

Pozdrawiam 

[dane do wiad. FN]






Komentarze: 5
Wyświetleń: 3185x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 24 wrz 2021 03:07   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 26 wrz 2021 07:45 | ocena: + 5

Orion_1957 | Załogant

Jest to jedno z najciekawszych i wiarygodnych spotkań z przybyszami z dalekiego Kosmosu. Obiegło cały świat i nikt nie jest w stanie podważyć jego wiarygodności. Przecież sami wiemy, że w latach 1978 w dobie praktycznie nikłego dostępu do telewizji i braku telefonów a w tym telefonii komórkowej Jan Wolski zwykły normalny i prosty rolnik nie byłby w stanie wymyślić spotkania z obcymi. W tym czasie niewielu ludzi wiedziało o UFO. Kiedyś wieś to była wieś. W dzisiejszych czasach wieś przekształciła się prawie jak małe piękne miasteczka z dostępem do wszelkich mediów. Wówczas jakby świat się kończył zagłębiając się w polskie wsie. Więc tym bardziej jest to przykład czegoś co przydarzyło się rolnikowi który sam nie bardzo wiedział z czym miał do czynienia. I to właśnie stawia go w jak największej wiarygodności. Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 3 paź 2021 21:26 | brak oceny

ania28261 | Załogant

@Orion_1957, dobrze powiedziane. To miejsce należy odwiedzić.

Pt, 24 wrz 2021 11:07 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

Odnośnie wizerunku kota z "obcym" wewnątrz. Koty też są duchami wcielonymi (niższego rzędu) i ich dusza mieści się cała w tułowiu, zwłaszcza w jego przedniej części. Oczywiście każdy kot posiada nad sobą ducha.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.