Dziś jest:
Wtorek, 16 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 48
Wyświetleń: 5885x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 sty 2022 10:41   
Autor: FN, źródło: FN   

KARMA CZYLI PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU

Słowo "karma" pojawia się często w przekazach o prawach duchowych. Karma jest bardzo często postrzegana jako prawo wyjaśniające wszystko, co spotyka żywe istoty. W buddyzmie, hinduizmie i religiach dharmicznych  to przyczyna – rozumiana w sensie prawa przyczyny i skutku.

Filozoficzne wyjaśnienie karmy różni się pomiędzy tradycjami, jednak główna idea głosi, że czyny tworzą przyszłe doświadczenia i przez to każdy jest odpowiedzialny za własne życie, cierpienie i szczęście, jakie sprowadza na siebie i innych. Bardzo dobrze zasady działania karmy wyjaśnia rysunek, który zamieszczamy poniżej.
Prawo karmy to pojęcie, któremu przez wieki poświęcono wiele filozoficznych rozpraw. Można na ten temat znaleźć całą masę tekstów (np. buddyjskich). W wielu z nich znajdują się szczegółowe wyjaśnienia dobrej karmy i złej karmy oraz ich roli w życiu człowieka. Niemniej karma cały czas pozostaje dla wielu ludzi pojęciem abstrakcyjnym.

Żaden człowiek nie może uciec przed konsekwencjami swoich czynów. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z prawem karmy. Nieznajomość zasad nie jest bowiem usprawiedliwieniem. Niezależnie od tego, czy mówimy o prawach ludzkich, czy kosmicznych.

Naucz się żyć według prawa karmy, a jakość twojego życia podniesie się bardzo szybko. Wszystkie elementy twojej istoty – słowa, myśli, uczucia, doświadczenia – pozostają pod wpływem tej zasady. Warto więc ją znać i rozumieć jej znaczenie.

Prawo karmy

Czym jest karma? Pojęcie to (sanskryt – dosłownie: czyn, działanie, praca) jest związane z religiami dharmicznymi (hinduizm, buddyzm, dżinizm etc.), które są najpopularniejsze w Indiach, Azji Południowo-Wschodniej oraz na Dalekim Wschodzie.

Karma jest rozumiana jako prawo przyczyny i skutku determinujące sposób, w jaki powinniśmy żyć i postępować. Każde działanie wywołuje określony efekt i właśnie na tym (w wielkim skrócie) polega prawo.

Oczywiście szczegółowe wyjaśnienie karmy różni się w zależności od filozofii czy tradycji, lecz główne założenie jest niezmienne. Chodzi mianowicie o to, że każdy jest odpowiedzialny za własne życie i postępowanie. Co za tym idzie wszystkie doświadczenia są efektem naszego działania – zarówno szczęście, jak i cierpienie.

Jak zrozumieć prawo karmy?

Można polecić sto tysięcy linków do jakiś stron o karmie czy przeczytać na ten temat setki książek. Naszym zdaniem prawo karmy znakomicie widać na przykładzie konkretnych historii ludzi, którzy cofają się do poprzednich wcieleń. To bardzo często pozwala zrozumieć, dlaczego dziś tak wyglądają, mają takie lęki czy niepokoje. Bardzo dobrze to pokazuje film poniżej.

 Dostaliśmy ciekawy e-mail w sprawie karmy.

 

From: [...]
Sent: Saturday, January 1, 2022 10:30 PM
To: Fundacja Nautilus
Subject: Grawitacja wszechświata, czyli prawo przyczyny i skutku.

 

Dzień Dobry w Nowy Rok.

Postanowiłem podzielić się pewnym przemyśleniem, jeśli uznacie je za wartościowe

- nie widzę problemu aby opublikować je na stronie.

Grawitacja wszechświata, czyli prawo przyczyny i skutku.

Większość z nas pomyśli "Karma", a zaraz po tym, że każdy nasz uczynek ma swoją przyczynę oraz będzie miał (lub już ma skutek). Część osób pomyśli, że ma to tylko związek z reinkarnacją, wcieleniami, nauką i tak dalej. Jednak to prawo nie jest zawężone tylko do pojedynczych, poszczególnych osób ale również do rodzin (rodów), firm, stowarzyszeń, organizacji, państw, cywilizacji, czy pewnie jeszcze szerzej.

 Ostatnie dni 2021 roku kibiców piłki nożnej w Polsce, rozpalały emocje z powodu nagłej rezygnacji trenera reprezentacji Polski - Paulo Sousy z powodu przejścia do brazylijskiej drużyny - Flamengo. Nie chciałbym się tutaj rozpisywać nad tymi wszystkimi tematami i zagadnieniami o których już słyszeliśmy w telewizji, radiu, na YouTubie itd a chciałbym się skupić na czymś, co być może nam umknęło? Z zupełnie innej płaszczyzny.

Chciałoby się zaśpiewać jak Zenek Martyniuk:

"Jak do tego doszło, nie wiem"?

- Czy aby na pewno?

Przypomnijmy zatem jak to się zaczęło. 18 stycznia 2021 r. Zbigniew Boniek poinformował, że Jerzy Brzęczek nie będzie już dalej trenerem reprezentacji Polski a chwilę potem dowiedzieliśmy się, że nowym trenerem zostanie Paulo Sousa.Oficjalne powody? Marazm, zespół się nie rozwijał a pomimo tego, że Jerzy Brzęczek wypełnił do tej pory wszystkie stawiane przed nim cele (m. in. awans do Euro 2020) osoba trenera nie dawała gwarancji wyjścia z grupy na Euro 2020. Większość kibiców się cieszyła (ja również), większość podzielała zdanie i opinie o trenerze Brzęczku. Szybko zapomnieliśmy o starym trenerze, a ten jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki zniknął z mediów i nie udzielał wywiadów.

Potem rozpoczęły się el MŚ 2022, remis z Węgrami i przegrana z Anglią. Latem Było Euro 2022 - Polska przegrała na początek ze Słowacją a potem nie wyszła z grupy
Pod koniec grudnia 2021 roku dowiedzieliśmy się, że Paulo Sousa chce rozwiązać kontrakt i się zaczęło:

OSZUKAŁ NAS

TAK SIĘ NIE ROBI

GRAŁ NA DWA FRONTY

BRAK KLASY

BRAK LOJALNOŚCI

JESTEM WKURZONY

NIE OKAZAŁ SZACUNKU

Większość kibiców i dziennikarzy nie ukrywała swoich uczuć. Czytałem te wszystkie gorzkie tytuły i słowa. Pomyślałem sobie wtedy, że to, co dziś wylewa się z mediów to są identyczne emocje z jakimi musiał sobie poradzić Jerzy Brzęczek!

Wyobrażam sobie, że CZUŁ SIĘ SZUKANY.

Gdy usłyszał od Zbigniewa Bońska, że jest zwolniony, wiedział, że TAK SIĘ NIE ROBI.

Gdy od razu Boniek przedstawił nowego trenera - zrozumiał, że prezes GRAŁ NA DWA FRONTY.

Tak po ludzku, w takim momencie, zwolnienie było okazaniem BRAKU KLASY.

A wcześniejsze zapewnienia, że Brzęczek zostaje okazały się BRAKIEM LOJALNOŚCI.

Jerzy Brzęczek był WKURZONY (kto by nie był?)

Brak poprowadzenia drużyny na turnieju (Euro 2020) na który awansował był dla Brzęczka również BRAKIEM OKAZANIA SZACUNKU za wykonaną pracę.

Ja to zrozumiałem. Nie jest tajemnicą, o czym wspominał też prezes Boniek, że zwolnił trenera Brzęczka ponieważ chcieli tego opinia publiczna (kibice), dziennikarze, część piłkarzy (i pewnie sam prezes). Wszyscy (ja również jako kibic) przyłożyłem do tego rękę. Wszyscy przyłożyliśmy  trochę do tego ręki. Wierzyliśmy, że będzie to ZMIANA NA LEPSZE. Postąpiliśmy (w myślach) według nas NAJLEPIEJ JAK BYŁO MOŻNA, bo chcieliśmy DOBRZE.

Czego nauczyła mnie ta sytuacja?

Co można było zrobić rok temu gdy trenerem był jeszcze Brzęczek?

JAK NAJLEPIEJ byłoby się zachować? Które rozwiązanie, jaki wybór byłby NAJLEPSZY.

Inny trener? Lepszy trener? Chciałbym tutaj napisać coś wzniosłego i mocnego.

Jakiś cytat, który by zapamiętali ludzie ale to tak nie działa.

A prawda może być taka, że proste słowa są najlepsze.

Wtedy (jak w całym życiu) trzeba postępować ODPOWIEDNIO, czyli WŁAŚCIWIE.


Co to oznaczało? Krótko i bez żadnej filozofii:

Trener Brzęczek wykonał swoje zadania awansował do turnieju Euro 2020 i zgodnie z danym mu słowem - powinien był dokończyć swoją pracę prowadząc drużynę na mistrzostwach Europy. Nie ma żadnego znaczenia jakbyśmy wypadli, może nawet byśmy przegrali trzy mecze (a może odpadli ale w innym stylu?) Nie ma to znaczenia! Historia by się dopełniła, z takim lub innym skutkiem.

Gdy kończę pisać tego maila, zaczynam sobie uświadamiać ile razy w życiu postąpiłem DOBRZE lub NAJLEPIEJ JAK UWAŻAŁEM (też czasami dla swojego klienta) i i ile razy w związku z tym nie postąpiłem WŁAŚCIWIE.

Dziękuję za tę lekcję.

  1. Do Fundacji, całość wyszła trochę dłużej niż myślałem, gdy rozpocząłem pisać tego maila :)

PS 2: Gdy tak się człowiek zastanowi, to faktycznie Brzęczkowi (my kibice) wyrządziliśmy krzywdę. Gdybym miał taką możliwość - chciałbym się spotkać z Jerzym Brzęczkiem i powiedzieć mu o tym wprost a nawet przeprosić. Oczywiście chciałbym też zapytać go, czy moje przypuszczenia są trafne, czy tak rzeczywiście było.

Dziękuję również Wam, że jesteście!

Do zobaczenia :)

 

/poniżej zdjęcie, które autor dołączył do e-maila/

I jeszcze ciekawy e-mail z naszej poczty o śladach po reinkarnacji.

From: [...]
Sent: Friday, December 31, 2021 6:16 PM
To: FN
Subject: reinkarnacja ciekawa historia

 

witajcie, 

 opowiem Wam ciekawą historię odnosnie reinkarnacji, jaką opowiedziała mi moja 6 cio letnia córka.

 Przed snem- lubi mi opowiadać rózne historie związane ze swoim zyciem- o zabawach, o tym co robiła cały dzień. Niedawno jednak jej opowieść odbiegałą od tego co zwykle opowiada.

 Mówi mi: 

 - tato- a kiedyś byłam w takim białym miejscu i były tam schody i były na tych schodach dzieci i schodzilismy po nich w dół (po schodach oczywiście) i one znikały i musiałam skoczyć. A na dole był Pan i mnie zawołał i powiedział że się nazywa Stefan i umarł o 7 ( nadmienie- że mój dziadek to Stefan, zmarł w 2011 roku- zadzwoniłem później do mamy z pytaniem o ktorej dziadek zmarł- zatkało mnie jak powiedzaiła że ok 7!!). Opowiadała córka dalej, że cos do niej mówił jeszcze ale nie pamięta już co. 

 Zaciekawiony jej opowieścią zacząłem ciągnąć temat i pytałem- Co było dalej- 

 -musiałam skoczyć, na początku się trochę bałam ale później już nie.

 -co było potem

 -woda... i dziura przez którą musiałam przejść.

 Pytam więc dalej a wcześniej przed schodami co było. Długo myślała i mówi że było miejsce ( nie określiła dokłądnie jakie ale było dużo ludzi) i był dom. Ona poszła do tego domu i było tam jeszcze 20 innych osób- nie pamięta jednak nic kto to był i jak miał na imie. Wszyscy się świecili na biało różowo. Mówie jej i co dalej- Był tam Pan ale on świecił na biało fioletowo i tłumaczył wszytskim co mają robić jak będą już na schodach.  Próbowałem się jeszcze coś od niej dowiedziec ale myślała i móiła już usilnie że nic nie pamięta. I faktycznie chyba więcej faktów ni ejest w stanie sobie przypomnieć. 

 Fajnie mi się zawsze czyta wspomnienia osób "przed życiem lub z wcześniejszych wcieleń, ale usłyszeć taką historię od własnego dziecka jest sprawą niesamowitą. 

 Pytałem jeszcze o podobne przeżycia syna- ma 8 lat. Ale on kompletnie nic nie pamięta. 

 Pomyslałem, że napiszę Wam tą historię bo ona zrobiła na mnie wrażenie i naprawdę jest spójna. Analityczna natura kazała mi szukać dziury w całym, ale wypowiedzi córki były spójne, logiczne, widac było jak myśli jak szuka w pamięci a jak czegoś nie widziała mówiła po prostu "nie wiem"

 Życzę Wam wszystkiego dobrego w nowym roku. pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 


From: [...]
Sent: Monday, January 3, 2022 8:15 PM
To: FN
Subject: Karma - przykłady

 

W odniesieniu do najnowszego artykułu na Waszej stronie, chciałbym podać pewne przykłady.

 Jak wiemy mogą być różne rodzaje karmy, od tej indywidualnej po grupową, albo globalną chodzi mi tu np o pandemię.

 Oglądałem kilka lat temu na Netfliksie program kilkuodcinkowy "Brudna Forsa" i były tam poruszone tematy takie jak:

 - Dieselgate - VW - wszystko wyszło i koncern poniósł konsekwencje, dużo strat oraz problemy z wizerunkiem.

 - był również odcinek o dwóch zamożnych braciach z USA którzy dorobili się na pożyczkach typu "chwilówki" w których mocno manipulowali klientami, na skutek czego prawnie zostali osądzeni, jeden osądził się sam i popełnił samobójstwo co jak wiemy nic nie zmienia, drugi poszedł siedzieć na 7 lat.

 W przypadku pandemii przedsiębiorcy mieli trudną sytuację i nadal mają, bo jak było dobrze wcześniej to strasznie wykorzystywali pracowników. No tak tylko tutaj jeszcze jest kwestia perspektywy, ponieważ mam w rodzinie przedsiebiorców i oni z kolei uważają że to pracownicy są bardzo roszczeniowi.

 Kiedyś z kolegą rozmawiałem na temat Karmy czy w ogóle istnieje, bo on bardzo przejmuje się tym że jest samotny. I tu ciekawy jest temat, czy samotność to karma? A może tzw. święty spokój? Bo z drugiej strony ktoś ma np. partnera/partnerkę ale jest w toksycznym związku ;-)

 Jeżeli karma istnieje to też życie musi być w jakimś stopniu zaplanowane tak mi sie wydaje. 

Pozdrawiamy wszystkich z Bazy FN już w nowym 2022 roku! Powoli zbliżamy się do finału w temacie "MONITORING POMNIKA UFO W EMILCINIE". Dla wszystkich śledzących tę sprawę polecamy ostatni wpis w serwisie Patronite.

https://patronite.pl/post/29514/tu-okret-nautilus-kilka-slow-o-monitoringu-pomnika-ufo-w-emilcinie-27-grudnia-2021


Komentarze: 48
Wyświetleń: 5885x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 sty 2022 10:41   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (48)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 21 sty 2022 10:41 | ocena: -1

Pierzchnia | Załogant

Chciałbym nawiązać do motyli, o których jest mowa w innym miejscu, a gdzie nie mogę dodać komentarza.
Właśnie taka rusałka pawik wleciała mi kiedyś w przednie koło roweru - to było nienaturalne - wręcz niemożliwe do wystąpienia, a jednak...
Natychmiast zatrzymałem rower i zadzwoniłem do mojego kolegi, bo uznałem, że to zły znak.
Kiedy po paru godzinach wracałem do domu zobaczyłem pod klatką zbiegowisko - mój sąsiad, z którym byłem mocno związany, wracał ze sklepu i upadł - karetka przyjechała zbyt późno.

Śr, 12 sty 2022 17:15 | ocena: -2

-relatysta | Załogant

Próbując zjawisk OBE, a zwłaszcza LD, mogę doznać lekkości i swobody, jednakże doświadczenia życiowe nie mogę zmienić ani zapomnieć. Sądzę że po śmierci rozpatrujemy/żyjemy w świeci który przeżyliśmy. Możemy przeskakiwać i znajdywać się w dowolnym miejscu gdzie już byliśmy; jednakże z naszymi przeżytymi, doświadczeniami, obrazami...
Dlatego sądzę, że tak jak ciało kopiowane/klonowane przepełnia się błędami, tak nasza kolejna "dusza" też się rozpada i degraduje.
Patrząc dookoła nas widzę że to się potwierdza. Po każdym wcieleniu powinniśmy być doskonalsi a jest akurat na odwrót. Ludzie się degradują moralnie i duchowo. Specjaliści od duchowego uleczania, próbują hipnozą naprawić te uszkodzenia, przenoszone błędy, ale to nie dla wszystkich - ja np. nie jestem podatny na hipnozę.
Tylko jakieś świeże dusze wprowadzają coś nowego. Stare są destruktywne, niereformowalne, zamknięte.
Wygląda na to że umierać coraz starszym - to zła przyszłość dla ludzkości.
Ale pewnie jestem w błędzie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 13 sty 2022 08:16 | ocena: + 1

Marea | Załogant

@-relatysta, "Po każdym wcieleniu powinniśmy być doskonalsi a jest akurat na odwrót."
Skąd taki wniosek?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 14 sty 2022 19:44 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Marea, Niekoniecznie trzeba oglądać telewizję by widzieć/słyszeć że świat idzie ku upadkowi. Nie rozwijamy się tak jak powinno to wyglądać. Zawsze znajdą się jakieś wytłumaczenia, ale to nie logiczne - nie uczymy się na błędach, wręcz przeciwnie.
Dla mnie ważnym dowodem jest boom uzdrawiaczy dusz i karmicznych obciążeń. Obciążeń, nie radosnego rozwoju.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 15 sty 2022 11:14 | brak oceny

Marea | Załogant

@-relatysta, Ja też jestem rozczarowana i zawiedziona tym, co się dzieje na świecie, ale wydaje mi się, że np. w kwestii podejścia do braci mniejszych, jest pewien bardzo powolny progres i liczę, że w innych kwestiach też jakoś kulawo to idzie do przodu.
Skoro jest boom uzdrawiaczy dusz to może ludzie dojrzewają i z czasem, gdy jak najwięcej ludzi się oczyści, zmieni świadomość i zwoje życie, świat stanie się w końcu lepszy. Ale szczerze to prędzej wierzę, że będzie jakiś ogólnoświatowy kataklizm, który zrestartuje ludzkość zanim całkiem zniszczy planetę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 15 sty 2022 18:03 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Marea, Cóż za konsolacyjny ton względem wariactw tego świata. Chyba wystarczy zmienić kilka praw by znacząco się coś zmieniło. Trzeba porzucić religie by oczyścić nieco naszą moralność. Kochane zwierzęta trzeba wesprzeć zapisami prawnymi, nie wspominając o ludziach, a nie czekać aż "jedna pani drugiej pani powie" że to...
są kraje w których to się dzieje, więc jaki problem. Problem w wyborcach.
- A tak na marginesie, skoro istnieje problem z przerabianiem lekcji przez dusze "tam na górze" to idea tego systemu jest chyba wadliwa.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 17 sty 2022 07:52 | brak oceny

Marea | Załogant

@-relatysta, Oczywiście zgadzam się z Tobą, ale mam wrażenie, że nawet jeżeli w polityce pojawią się jacyś ludzie, którzy faktycznie mają jakieś ideały i chcą zmienić świat na lepsze, to na którymś etapie (zwykle dość szybko) coś zabija ich zapał. Nie wiem czy to kasa, władza, sława, a może presja i naciski z różnych stron i środowisk albo wszystko na raz. Ostatecznie nic się nie zmienia, a w trakcie wyborów mamy tylko wybór mniejszego zła.

Pt, 22 lip 2022 13:20 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@Marea, Populacja się ciągle zwiększa, więc inkarnacji jest coraz więcej - ze skutkiem widocznym dookoła; zwłaszcza w informacjach wieczornych. Stajemy się źli, zachłanni, niedobrzy... W myśl idei inkarnacji powinno być chyba na odwrót.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 26 lip 2022 07:39 | ocena: + 1

Marea | Załogant

@-relatysta, Naturalnie podzielam Twoje pesymistyczne wnioski, co do rozwoju świata. W kwestii populacji to niektórzy twierdzą, że dusze się dzielą na 2 czy nawet więcej żyć jednocześnie – to by tłumaczyło takie mizerne postępy ludzkości jako efektu inkarnacji często niepełnych dusz.
Z drugiej strony coraz więcej jest ostatnio głosów, że część ludzi, to nie ludzie tylko cholera wie co – boty, SI i inne teorie – to również by potwierdzało wspomniany przez Ciebie zastój.
Ale jak jest naprawdę i na jakiej podstawie oni klasyfikują kogoś jako nie-człowieka?
Tyle ostatnio mędrców duchowych/ezoterycznych i różnych teorii, że już tym rzygam. Każdy z nich ma swoją prawdę, a one potrafią być skrajnie różne, oni nawet kłócą się między sobą, kto jest prawdziwszy i z lepszym źródłem się łączy, a pewnie każdy widzi swój wycinek niematerialnej rzeczywistości i to jeszcze zniekształcony przez osobiste nakładki.
Ze swojego doświadczenia uważam, że hipnozy regresyjne ezoteryczne są dobre, nawet gdy ktoś wchodzi tam za Ciebie i się z Twoją subtelną częścią łączy (w zwykłej hipnozie u lekarza/psychologa to raczej nie wchodzi w rachubę), ale u opornych (jak ja) dobrze jest je powtarzać.
A może to, że świadomość potrzeb oczyszczania się rośnie, samo w sobie jest jakimś początkiem do pozytywnych zmian? Ja, mimo tego całego szajsu wokół, nie zamierzam rezygnować ze swoich dążeń do wartości, które postrzegam jako cenne.

Czw, 30 cze 2022 13:08 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@-relatysta, LD jest trochę taką odskocznią od cierpienia, od bólu się nie ucieknie, no chyba że ktoś osiągnął nirwanę czyli ostateczne połączenie że światłem, podobno wtedy znika cierpienie na zawsze, nie mam jednak nic przeciwko eldekom.
sam mam je często. spontany

Śr, 5 sty 2022 09:46 | ocena: -2

sidhartha | Załogant

przebaczenie jest ważne, bo ono usuwa każdą karmę. i tą negatywną(cierpienie i krzywdzenie innych)jak i o zgrozo pozytywną(radość i szczęście, szacunek do całej egzystencji)ostatecznie to szczęście jest silniejsze od zła :)
budda nauczał o pozbyciu się pragnienia, wtedy osoba oświecona nie lgnie do niczego, pozostaje tylko w "teraz"

Pon, 3 sty 2022 18:29 | ocena: -1

magdakowalska48 | Załogant

aha jeszcze jedno. gdyby karma faktycznie istniala to aktorow grajacych bandytow powinno sie aresztowac po zakonczeniu filmu. widzicie tu absurd? ja widze. taki sam absurd jest w karmie.

Rozwiń odpowiedzi (4)

Wt, 4 sty 2022 18:48 | ocena: -1

-relatysta | Załogant

@magdakowalska48, Słuszna uwaga. Nawet jak się oprawcy dogadali z ofiarami, jak tłumaczy/postuluje Newton w swych książkach, to ich czyny zostały wykasowane, wcielenia następne stały się czyste? Robi się piramidalna farsa, kto ofiara kto statysta, kto aktor. I co, "super komputer" aranżuje wszystkie sytuacje dla każdego z nas z osobna? Papier wszystko przyjmie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 5 sty 2022 16:19 | ocena: + 2

Paszczak | Załogant

@-relatysta, Nie słyszałem tezy że oprawcy dogadują się z ofiarami,to Twoja manipulacja przekazu.Jest tam jasne stwierdzenie że osoby czyniace zło-ich dusze widzac swoja niedoskonałość będą ochotnikami jako ofiary do trudnego życia.Lekcje będą przerabiać poprzez wybrane życie w świecie duchowym,i wielokrotne wcielenie według potrzeb,i nie przypadkowo spotykanych ludzi,nawet oprawców,których dusze są na niskim poziomie rozwoju,których prawo tak samo obowiązuje,aż poprzez liczne wcielenia pozbędą barbarzyńskich zachowań.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 sty 2022 17:09 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Paszczak, Przepraszam ale nie chce mi się wertować ponownie Newtona; jestem pewien że nie raz spotkałem się z opisem takiej umowy.
http://www.augustynski.eu/porozumienie-duszy/
Przecież ci oprawcy, barbarzyńcy i najczęściej przypadkowi mordercy, musieli wiedzieć co wybrali, w czym będą brać udział. Stara czy młoda dusza biorąca udział w wojnie, karambolu nie jest świadoma konsekwencji zakupu samochodu, pistoletu, a jednak jest wykorzystana.
Dusza chcąca doznania cierpienia musi "znaleźć" oprawcę.
Kiedyś przedstawiłem rozmowę z jakąś hipnotyzerką opisującą pacjentkę która była oprawczynią w obozie, a aktualnie jest opiekunką młodzieży. Chyba nie ma szablonów, jak niektórzy by chcieli.
Tak na marginesie polecam "Nie patrz w górę" gdzie pokazano jak pochopność decyzji może nas wszystkich zabić i Newton nie pomoże.

Wt, 4 sty 2022 23:11 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@magdakowalska48, No dokladnie. Skoro dusza do rozwoju potrzebuje tez tych zlych doswiadczen, to czemu karac tego, kto nam je (w granicach rozsadku oczywiscie) dostarcza?

Śr, 5 sty 2022 13:19 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@magdakowalska48, po co aresztować, wystarczy, że urodzą się kalekami, albo zapadną na ciężkie choroby. To zbandycenie pojawiło się już w Raju przed wcieleniem.

Śr, 5 sty 2022 16:22 | ocena: -1

Paszczak | Załogant

@magdakowalska48, Duszę tworzą się proste bez wiedzy,niektóre od samego początku poruszały się ścieżką zła.Bóg ustanowił prawo przyczyny i skutku,i tak też akceptuje tymczasową niegodziwość dusz.

Pon, 3 sty 2022 18:28 | ocena: -2

magdakowalska48 | Załogant

Karma to taka sama sciema jak niebo albo pieklo. Bardzo fajnie wyjasnia to Neville Goddard. On mowi ze jestesmy bogiem a skoro tak to karma nie istnieje bo komu mam wybaczyc? sobie? nikogo nie krzywdze bo jest tylko 1 istota

Pon, 3 sty 2022 10:42 | ocena: + 2

ania28261 | Załogant

Powodzenia w Emilcinie z monitoringiem, ja już nie mogę się doczekać jak to będzie wyglądało, a kotek Czaruś obserwuje wszystko swoim łaskawym okiem jak widać na zdjęciu. Ja mam kotka Boryska, który nie dawno złamał łapkę i strasznie mi go szkoda, trzeba dbać o swoich przyjaciół naszych młodszych braci. Pzdr Fn i załogantów.

Pon, 3 sty 2022 06:26 | ocena: + 1

mirek51 | Załogant

Ogólnie się zgadza. Poszerzę zatem treść tekstu o karmie o jeszcze jeden, bardzo istotny czynnik. Generalnie można przyjąć, że właściwie nie ma żadnej karmy tylko właśnie prawo przyczyny i skutku, które potocznie nazywane jest karmą. Prawo przyczyny i skutku świadczy o tym, że nie ma takiego czegoś jak grzech - jest właśnie prawo przyczyny i skutku. Mamy wolną wolę i możemy robić, mówić i myśleć co chcemy ale powinniśmy pamiętać o skutkach tego. Wszystko jest energią i wszystko co generujemy do nas wróci. Dlatego faktycznie ważne jest naprawianie swoich uczynków i wybaczanie sobie, innym oraz proszenie innych o wybaczenie (nie musi to być osobiście). Wybaczanie prowadzi do uwolniania się, dzięki czemu pomagamy przede wszystkim sobie ale i nie szkodzimy innym nie ingerując w ich wolną wolę. Temat rzeka ale bardzo istotny bo jest to jedna z podstaw rozumienia istnienia w ogóle.

Nie, 2 sty 2022 21:52 | ocena: + 1

john_titor | Załogant

Marea juz o tym wspominała w komentarzu ale napiszę dla osób nie będacych w temacie:

Ostatnia historia i opisane w niej kolory dusz co ciekawe pasują do opisu dusz z badań Michaela Newtona

dla osób zupełnie nie będących w temacie polecam na początek ten wywiad (w 5 częsciach) , w nim też pojawia sie wzmianka o kolorach dusz

cz.1/5

https://www.youtube.com/watch?v=THMQF6qr3WQ

kolejne częsci:

https://www.youtube.com/watch?v=V135EkCgCes
https://www.youtube.com/watch?v=twqaFO4npwg
https://www.youtube.com/watch?v=Nu-t2XlR9Fo

Dokładniej o kolorach dusz można zobaczyć/usłyszeć np w tym materiale

https://www.youtube.com/watch?v=7sWSBuU0r-Q

który to materiał pochodzi z jego książek (które jeśli ktoś bedzie zainteresowany nalezy przeczytać w odpowiedniej kolejności)

https://lubimyczytac.pl/autor/20846/michael-newton


https://www.youtube.com/watch?v=FE_86sWbvIg

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 3 sty 2022 03:02 | brak oceny

john_titor | Załogant

@john_titor, przepraszam ze linki sie troche dziwnie poprzestawiały (ostatnia część wywiadu 5/5 dziwnym trafem jest na samym dole komentarza mojego)

Nie, 2 sty 2022 19:49 | ocena: + 1

Barcol84 | Załogant

Hej.
Ostatnia opisana historia bardzo ciekawa.
Poczułem się jak kilka lat temu wraz ze swoimi dziećmi....
Widzę, że na autorze jego własne dziecko zrobiło także ogromne wrażenie, tak jak na mnie. Dopiero jak usłyszy sie takie opowieści osobiście, człowiek uwierzy i ma dowód.
Te kolory, które widziała córka podobnie opisywał mój syn. Symbolizują one poziom zaawansowania dusz i ich przynależność. Kolor fioletowy świadczy o wyższym zaawansowaniu. Zdaje się że przewodnik.
Hmm. Może przy czasie także napiszę coś o moich dzieciach jeszcze.
Wszak powinniśmy sie dzielić takimi rewelacjami

Nie, 2 sty 2022 14:03 | ocena: -2

adrianekleo | Załogant

W czasach, gdy Ziemianie utrzymywali bliskie i częste kontakty z innymi cywilizacjami ludzkimi, jedna z nich wpadła na pomysł przyspieszenia rozwoju za pomocą wdrożenia Prawa Karmy.

Prawo Karmy zakładało, że doświadczenia życiowe będą wymuszać rozwój duchowy istot leniwych. Każde zdarzenie miało wymuszać konkretne zachowania. Rozwijające się istoty miały naprawiać popełnione błędy aby móc wznieść się wyżej na drabinie ewolucyjnej (nagroda) a błędy nie naprawione miały przysparzać nieprzyjemnych zdarzeń i pogarszać jakość życia (kara). Niestety, wdrażając Prawo Karmy zapomniano o jednym z podstawowych Praw Kreacji, które mówi, że nie należy sztucznie ingerować w naturalne procesy życia (obecnie Ziemianie łamią to prawo bawiąc się w inżynierię genetyczną).

Ideą zarażono pozostałe cywilizacje ludzkie, w tym ziemską. Najpierw cywilizacja ta wprowadziła system u siebie - i działał przez jakiś czas. Później wprowadzili go również Ziemianie. Nie przewidziano, że wdrożone Prawo Karmy zaowocuje blokadą wspomnień o poprzednich życiach i tym samym zamiast rozwijać się, zaczęli się cofać, a ich życie znacznie się skróciło. Gdy zauważono błąd, naprawiono go na innych planetach, ale u Ziemian pojawił się poważny problem - zerwanie kosmicznych stosunków dyplomatycznych.

Bezpośrednią przyczyną zerwania stosunków dyplomatycznych było Prawo Karmy. Ziemianie żyli o 200 ziemskich lat krócej niż inne rasy ludzkie i dlatego bolesne skutki obciążeń karmicznych wyszły na światło dzienne szybciej niż u pozostałych ras. Gdy zorientowano się, jak poważny to był błąd, sprzymierzone z Ziemią cywilizacje miały czas aby naprawić sytuację u siebie, ale dla Ziemian było już za późno. Ziemianie zapomnieli o przeszłości, zaczęły powstawać religie a kłamcy i oszuści łatwiej dochodzili do władzy, bo nikt nie był w stanie zweryfikować ich przesłań w oparciu o wiedzę przeszłości. Działania złych władców owocowały m.in. paleniem starożytnych manuskryptów, które stały w sprzeczności z ich interesami i dowodziły kłamstw. Podobne praktyki trwają do dziś dnia a ludzkość utraciła wielkie dziedzictwo przeszłości (ostatnie szczątki starożytnej wiedzy ocalały tylko w Indiach).

Sytuacja trwa od kilkunastu tysięcy lat. To krótko jak na warunki kosmiczne, ale wystarczająco długo, aby Prawo Karmy wyrządziło wiele szkód.

Oficjalnie kontakty dyplomatyczne zerwano z powodu niechęci i wrogości do kosmitów, którzy zagrażali poczuciu bezpieczeństwa i bezkarności ziemskich władców i kapłanów. Ale był to bolesny skutek Prawa Karmy.

Cywilizacja, która wymyśliła system, do dzisia ma wyrzuty sumienia i kilka razy próbowała naprawić sytuację. Działo się to m.in. w Indiach, gdzie nauczano cywilizację ramską. Skutkiem ingerencji naprawczej była religia hinduska, a ślady działalności można ujrzeć po dziś dzień.

Historia Prawa Karmy z czasem uległa wypaczeniu i przerodziła się w mit o Adamie i Ewie, którzy zostali wypędzeni z Edenu. Mit zapewne znacie, więc wyjaśnię znaczenia symboli. Drzewo to cykl życia,

Rozwiń odpowiedzi (3)

Nie, 2 sty 2022 21:17 | ocena: -1

john_titor | Załogant

@adrianekleo, ciekawa koncepcja, mogę prosić o materiały zródłowe

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 3 sty 2022 07:49 | ocena: -3

adrianekleo | Załogant

@john_titor,
http://kosmita.ofp.pl/pdf.html

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 4 sty 2022 07:32 | ocena: + 1

Marea | Załogant

@adrianekleo, Co Cię przekonuje by w to wierzyć? Mnie to wygląda na jakiś wygłup, ewentualnie projekt artystyczny czy socjologiczny.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 4 sty 2022 08:48 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@Marea,
przeczytaj całość, a dopiero później oceniaj. Jak na projekt socjologiczny, to kosmita za dobrze orientuje się w w różnych dziedzinach życia. Skąd wie np. że przy przeszczepach narządów można podłapać chorobę cytoplazmatyczną, tego nie wiedzą nawet transplantolodzy, którzy się tym zajmują. Takie przykłady można mnożyć. Pomimo doskonałej polszczyzny zrobił niestety kilka lapsusów językowych, Polak nigdy tak nie powie, a kosmita a i owszem. Nie ma pojęcia o literaturze Polskiej, nie chodził nigdy do żadnej szkoły. Można z nim porozmawiać na Forum i się osobiście przekonać, czy jest człowiekiem czy nie. Według mnie nie.

http://kosmita.ofp.pl/forum/index.php

Poza tym dość dobrze opisał swoją ojczystą planetę i zwyczaje tam panujące, jest nawet Saleijnicki alfabet. Po co to wszystko? A jeśli to nie eksperyment socjologiczny ani nie artystyczna wizja, to co wtedy?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 4 sty 2022 11:17 | ocena: + 1

Marea | Załogant

@adrianekleo, Ok - właśnie zaczęłam czytać całość, potem zobaczę to forum. Niezależnie kto jest autorem - dzięki za link - uwielbiam książki i filmy traktujące o życiu na wyżej/lepiej rozwiniętych planetach i rady dla Ziemian

Wt, 4 sty 2022 15:01 | brak oceny

rafael1 | Załogant

@adrianekleo, problem w tym ze na tym forum Ty często piszesz jak kosmita który nas poucza a to brzmi śmiesznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 5 sty 2022 07:43 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@rafael1,
nikogo nie pouczam, NAUTILUS to chaos, skakanie z tematu na temat bez żadnej autorefleksji. Przedstawiam tylko alternatywę, ale to propozycja, a nie pouczanie, kto nie chce, niech nie korzysta. Wolny wybór. Nikogo nie można zmuszać do rozwoju, nawet gdy idzie w niewłaściwym kierunku.

Czw, 13 sty 2022 09:38 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@adrianekleo,
Urwało część wypowiedzi więc uzupełniam:
Historia Prawa Karmy z czasem uległa wypaczeniu i przerodziła się w mit o Adamie i Ewie,
którzy zostali wypędzeni z Edenu. Mit zapewne znacie, więc wyjaśnię znaczenia symboli. Drzewo to
cykl życia, owoc to prawo karmy, wąż to kosmici (symbol rasy, która wymyśliła Karmę), wypędzenie
z Edenu to utrata pamięci z poprzednich wcieleń, Bóg występujący w micie to Pamięć Wszechświata.
Chciałbym tu zaznaczyć z silnym naciskiem, że przyjęcie Prawa Karmy przez Ziemian było
dobrowolne. Ziemianie i żyjący na Ziemi koloniści z innych planet (chociaż właściwie Ziemianie
to także koloniści, tylko starsi) sami wdrożyli je w życie. Nikt mieszkańców Ziemi do przyjęcia go
nie zmuszał ani nie narzucił. Piszę o tym, bo jak was znam, od razu podniosłyby się głosy żalów
do kosmitów, pretensje i żądania. W dalszej perspektywie wrogość i nienawiść (rasizm).
Nie wszyscy mieszkańcy Ziemi żyją w łańcuchach Prawa Karmy. Istnieją Ziemianie, którym
udało się wyzwolić z systemu karmicznego. Problem rozwiązali równie¿ mieszkańcy Agarty.

Pon, 3 sty 2022 07:28 | ocena: + 1

Paszczak | Załogant

@adrianekleo, Prawo obowiązujące Ziemię zostało ustalone na samym początku przez pierwszą przyczynę wszechrzeczy,nie przez istoty z innych światów,które same pobierają nauki ale na innych zasadach tam obowiązujących. Pochodzisz z niskich warstw astralnych,jak prawie wszyscy na Ziemi,gdzie wcielają się duchy które są obarczone niedoskonałością swojego poprzedniego życia, doświadczając różnych zdarzeń losowych w ciele materialnym, za wcześniejsze błędy.Są Światy gdzie pamięć jest zachowana,ale tam wcielają się duchy które są na wyższym stopniu rozwoju i nie ma tam zła jakie dośwadcza ciało Ziemskie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 3 sty 2022 08:14 | ocena: -2

adrianekleo | Załogant

@Paszczak,

Prawo karmy istnieje tylko na Ziemi. Zostało stworzone sztucznie aby służyło rozwojowi
ludzkości. Ale poprawianie praw rządzących wszechświatem zawsze kończy się tragicznie i tak stało
się w przypadku prawa karmy, które obróciło się przeciwko wam. Nie pamiętając poprzednich
wcieleń, nie wiecie jaką lekcję życia musicie zrozumieć i doświadczacie niepotrzebnych cierpień, które
nie służą waszemu rozwojowi a nawet go hamują. Zgodnie z prawem karmy, każdy rozwija się w zgodzie
z własną wolą, własnym tempem, ale prawo karmy jest sztuczną ingerencją w rozwój. Nie pozwala
mu iść do przodu, lecz zmusza do skrętu w bok, lub cofnięcia się.
Bardziej trafne określenie Prawa Karmy to „oprogramowanie”. „Oprogramowanie” nie dzia-
łało idealnie i zdarzały się przypadki, że ludzie odpowiadali karmicznie za niepopełnione błędy, lub
otrzymywali karmiczną nagrodę, choć nie powinni byli jej dostać. Kiedy wprowadzono poprawki do
systemu karmicznego, system zaczął działać bardziej sprawiedliwie, ale pojawiła się amnezja. Skutki
amnezji okazały się tragiczne - ludzie zaczęli odpowiadać za czyny, których nie pamiętali, a tym samym
nie mogli poprawić się. Zrezygnowano z kolejnych prób naprawiania prawa karmy, by jeszcze bardziej
nie pogorszyć sytuacji i teraz ciężko to odkręcić. Ci, którzy znają biegle prawo karmiczne potrafią nie
tylko obejść system, ale także wykorzystać go do własnych celów.
Prawo karmy to niewolnictwo - bo następuje bardzo mocne ograniczenie wyboru kolejnego
wcielenia. Np. jeśli byłeś w jednym wcieleniu biedakiem i umarłeś jako biedak, w kolejnym wcieleniu
nadal nim będziesz. Bogaczem staniesz się, jeśli za życia fizycznego wyjdziesz z biedy. Gdyby sztuczne
prawo karmy znikło, poszerzyłaby się dla Ziemian liczba opcji wyboru dla kolejnych wcieleń, byłeś
biedakiem, możesz urodzić się bogaczem, by spróbować innego życia i nabyć nowych doświadczeń.
W przypadku życia biedaka cały czas prawo karmy trzyma cię na smyczy biedy i nie pozwala ci z niej
wyjść dopóki sam się z nią nie uporasz za życia. Tak to wygląda w uproszczeniu.
Prawo karmy zamienia prawdziwą wolność wyboru w iluzję wyboru - pozwala ci wybrać życie
podobne do poprzedniego, a nie zupełnie inne. Zamiast np. 800 różnych żyć do wyboru dostajesz
np. 8 podobnych. Prawo karmy zmusza ludzi do naprawienia za życia fizycznego błędu, którego nie
pamiętają. A nie pamiętają, bo to nieprzewidziany przez ”programistów” skutek uboczny wdrożenia
prawa karmy. Dlatego wiedza, że można żyć bez systemu karmicznego jest istotna na etapie wyboru
nowego życia. By wybierać te życia, w których nie powstaną nowe negatywne obciążenia karmiczne.
Pozytywne obciążenia karmiczne również mogą sprawić, że nie będziemy chcieli się od prawa karmy
uwolnić. Bo zamiast wybrać np. życie bez obciążenia karmicznego, wybiorą „bajkowe życie” w nagrodę
za dobre uczynki. Ilu z was zrezygnowałoby z głównej wygranej w totolotka? Jak napisałem,
to żmudny proces i wymaga zrozumienia Prawa Karmy i mechanizmu pozbywania się go.
Moż

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 3 sty 2022 18:34 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@adrianekleo, Polecam Neville Goddard

Pon, 3 sty 2022 19:20 | ocena: + 2

Paszczak | Załogant

@adrianekleo, Cała ta wizja tego wywodu jest absurdalna,trzeba wyzbyć się rozumu żeby wierzyć w takie dyrdymały,de facto owe byty przewyższają samego Boga,i odrzucają jego istnienie.A Bóg z pewnością nieodzownie musi być bytem doskonałym,tak aby nikt nie mógł go przewyższyć,prawo dla dusz powstało wyłącznie w świecie duchowym,ustanowione przez pierwszą przyczynę wszechrzeczy,a nie przez byty materialne w jakimś świecie,co jest sprzeczne z prawem fizyki,koncepcja tu podana odrzuca pierwszą przyczynę,a więc traktuje go jako byt niedoskonały.I fałszuje spójność karmy zawartą przez Chico Xaviera,Allana Kardeca i Michaela Newtona,którą uważam za prawdę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 4 sty 2022 07:48 | ocena: -1

adrianekleo | Załogant

@Paszczak,
religia przesłania Ci spojrzenie na otaczający nas świat. Czy on jest doskonały? Nie sądzę patrząc na zło wokół nas. Koncepcja doskonałego Boga jest bardzo naiwna, jeśli chcesz wierzyć w taki świat ja do tego nic nie mam.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 4 sty 2022 11:57 | brak oceny

Kepos | Załogant

@adrianekleo, Bóg jest doskonały, tylko istoty wcielane tu na Ziemi są w większości pobuntowane.

Wt, 4 sty 2022 16:44 | brak oceny

Paszczak | Załogant

@adrianekleo, Co prawda nie wszystkie duchy mają na celu wprowadzenie zamętu i szerzenie zła,ale niektóre mają,ale duch na niskim rozwoju nie ma zwyczajnie odpowiedniej wiedzy na temat świata i Boga,przez co niespecjalnie może szerzyć fałszywe informacje."Jest to rodzaj opętania" który w spirytyzmie zwie się "fascynacją"polega to na tym że duch podaje się za kogoś innego,niż jest w rzeczywistości,a słabe medium tego nie weryfikuje,a tym bardziej zwykły człowiek jest na taki atak narażony.W spirytyzmie nie ma miejsca na niedomówienia.

Wt, 4 sty 2022 04:36 | ocena: + 3

Caoii | Załogant

@adrianekleo,


To co napisałeś w tym i innych komentarzach pod tym artykułem to są kompletne bzdury. Źródłem jest o ile się nie mylę strona faceta który twierdzi, że jest kosmitą urodzonym na Ziemi i przekazuje kosmiczną wiedzę. Ale wypisuje kompletne głupoty, do tego sprawia wrażenie, że to bardzo młoda osoba, nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że te strone prowadzi jakiś nastolatek albo ktoś niewiele starszy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 4 sty 2022 07:43 | ocena: -1

adrianekleo | Załogant

@Caoii,
to co napisał ten jak to określiłeś/aś kosmita bardziej trzyma się kupy niż wywody Fundacji Nautilus na temat prawa karmy i reinkarnacji. Zlepek informacji, które nijak się mają do siebie. Kosmita wyjaśnił wiele zależności między reinkarnacją i prawem karmy. Warto zagłębić się w temat, bo treść broni się sama. Ponadto czyż nie sam Robert Bernatowicz mówił, że kosmici są jak dzieci? Ten jest trochę dziecinny, ale może wynika to z faktu, ze jest dopiero 18 lat na Ziemi?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.