Dziś jest:
Środa, 17 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 13
Wyświetleń: 4424x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 1 mar 2022 04:47   
Autor: FN, źródło: FN   

POMNIK UFO W EMILCINIE JEST ON-LINE!

Historia spotkania z UFO Jana Wolskiego z Emilcina w 1978 roku to jedna z najbardziej wiarygodnych, udokumentowanych i przekonujących historii związanych ze zjawiskiem UFO, jaka kiedykolwiek pojawiła się na świecie. Kiedy postawiliśmy w 2005 roku w centrum Emilcina monument upamiętniający to wydarzenie – zwany w mediach „Pomnikiem UFO” – wiedzieliśmy, że w ten sposób uczynimy tę historię nieśmiertelną. Nie wiedzieliśmy jednak, że to miejsce zacznie być wiązane z niezwykłymi zjawiskami, które działy się w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika. Przykładem może być dźwięk, który zaczął być słyszany przez świadków, który dochodził wprost znad pomnika, choć gołym okiem niczego nie było widać. Ten dziwny fenomen w 2010 roku miała okazję doświadczyć także nasza załoga, ale warto przypomnieć w tym miejscu relację p. Marianny Czuryłło z Emilcina, która znajduje się w naszym archiwum.

O sprawie dziwnego dźwięku, który jest słyszany nad pomnikiem UFO, można przeczytać klikając na link poniżej.

https://nautilus.org.pl/artykuly,3492,dzwiek-wydawany-przez-pojazd-ufo-w-emilcinie--nieznany-watek.html

 Zawsze warto przypomnieć historię związaną z obserwacją pojazdu UFO identycznego w najdrobniejszych szczegółach do tego, który opisywał Jan Wolski. Wydarzenie miało miejsce 5 listopada 2018 roku i było opisywane w mediach.


Zdjęcia UFO wykonane tego dnia można zobaczyć po kliknięciu na link poniżej:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,4121,spotkanie-z-ufo-w-emilcinie--oswiadczenie-rodziny-wawrzonkow.html

 

Stało się dla nas jasne, że to miejsce powinno być non-stop monitorowane, gdyż historia Emilcina mimo upływu ponad 40 lat jest cały czas żywa, a UFO cały czas pojawia się w tym miejscu. Dzięki ogromnemu wysiłkowi organizacyjnemu,  a także pomocy życzliwych ludzi poprzez serwis patronite udało nam się uzbierać kwotę wystarczającą na uruchomienie na miejscu monitoringu!

Wielkie słowa podziękowania dla naszych patronów – to dzięki Wam stało się to możliwe!

https://patronite.pl/FundacjaNautilus

Długo trwały prace – trzeba było przygotować teren, także wykonać dość skomplikowane prace związane z przygotowaniem tego miejsca pod kamerę monitoringu.

I wreszcie zaczęło się – w połowie lutego 2022 ruszył pierwszy, próbny sygnał z Emilcina! Pierwszy obraz z Emilcina odebraliśmy w Bazie FN i naprawdę była to wielka radość. Po tylu miesiącach pracy, dzięki wysiłkowi tylu osób (wielkie słowa podziękowania dla Marka) ruszyła transmisja obrazu. I od razu pierwsze zaskoczenie – pod pomnik co chwila podjeżdżają turyści, którzy wykonują sobie pod pomnikiem zdjęcia. ;-)


Ale o wiele większe zaskoczenie było wtedy, kiedy przyszła noc i ruszył reflektor podczerwieni. Okazało się, że cały czas są przeloty obiektów, które na świecie nazywane są „orbs” (z ang. sfery, kule). Amerykański Instytut Monroe prowadzący badania nad tym zagadkowym fenomenem już dawno postawił tezę, że są to energie/byty duchowe. Naprawdę na obrazie transmitowanym z Emilcina widać je wręcz fenomenalnie.

Kilka razy zdarzyło się, że kamera monitoringu zarejestrowała coś bardzo ciekawego, ale z publikacją tych materiałów jeszcze chwilę zaczekamy.   ; - )


 

Poniżej mała próbka tego, jak wygląda obraz transmitowany z Emilcina w nocy.

Obraz z Emilcina oglądała początkowo wybrana grupa osób. Te niezwykłe kule obserwował jeden z naszych czytelników i napisał o tym w e-mailu.

[…] potwierdzam, na obrazie z kamery w Emilcinie, widać przeloty "orbsów"! Na przykład teraz (godz. 22:30), lata tego całe mnóstwo. Jednak nie jest to normą, częściej jest pusto w powietrzu. Oczywiście mówimy o porze gdy jest sztuczne oświetlenie. Przeloty rzadko są liniami prostymi, częściej to łuki, zawirowania. Owady? Nie o tej porze roku!

[…] tego typu obrazki można zobaczyć na bieżąco z kamer zainstalowanych w kościołach, oczywiście głównie gdy jest ciemno i działa oświetlenie podczerwone. Jest takich kamer sporo na YouTube. I też nie jest to zjawisko ciągłe. 

Pozdrawiam

[…]

 

A teraz uwaga dla wszystkich – poniżej link do bezpośredniej obserwacji pomnika w Emilcinie.

https://player.webcamera.pl/ufoemilcin_cam_bbcd4e

 

Obraz on-line z tego miejsca jest także poniżej.

 

Poszukiwaliśmy sposobu, jak nagrywać transmisję z Emilcina. Jeśli pojawi się bowiem coś ciekawego na ekranie powinno być to oczywiście nagrane. Jeden z naszych czytelników znalazł program, który pozwala zapisywać obraz transmitowany przez kamery i ten program rzeczywiście działa. Poniżej link do ściągnięcia pliku z tym programem:

https://www.nchsoftware.com/capture/index.html?kw=&gclid=CjwKCAiA6seQBhAfEiwAvPqu19mayC5dohu3_c-AqJH6sGj23LrRBaTz_-qwle2TJhZCeHV4Wi7oehoC_LsQAvD_BwE

Zachęcamy wszystkich do oglądania transmisji z Emilcina i w miarę możliwości rejestrowania niej. Jeśli zauważycie coś ciekawego i uda się to zarejestrować – prosimy o przysłanie plików czy zdjęć. Od momentu uruchomienia nocnego trybu kamery dzieją się naprawdę bardzo ciekawe rzeczy. Uznaliśmy, że wielu pasjonatów UFO uczestniczących w naszym eksperymencie daje gwarancję, że nawet jeśli coś pojawi się nad pomnikiem w środku nocy, to i tak jest szansa, że ktoś z  internautów będzie to oglądał… i uda mu się zarejestrować całe wydarzenie.

Podsumowując: zaczynamy jeden z najciekawszych eksperymentów w historii badania zjawiska UFO. O kolejnych etapach naszego projektu będziemy informować w serwisie.

Poniżej wspaniała grafika jednego z naszych sympatyków, który przybrał sobie nick YEDYNY.

 

Grafika jest "strzałem w dziesiątkę", bo zawsze po naszym pojawieniu się na miejscu przychodzi nasz futrzasty przyjaciel... ;)

 

From: [...]
Sent: Thursday, March 3, 2022 6:46 PM
To: FN
Subject: Zdjęcia z monitoringu
 
 
Witam :)
Przesyłam jeszcze parę interesujących zdjęć Orbsów.
Pozdrawiam serdecznie
[...]
 

From: [...]
Sent: Thursday, March 3, 2022 6:19 PM
To: FN
Subject: Pomnik emilcin

 Witam. Super sprawa z kamerą pozbawioną w pobliżu pomnika w emilcinie. Nagrałem krótkie filmy pokazujące rzeczy dla mnie niezwykle. Otóż tam non stop! Widać latające orby. To niesamowite, ciągle latają. Na jednym filmie w tle widać jakby nie tylko orby ale zmiany natężenia światła tak jakby coś tam wisiało w powietrzu. Mam takie przeświadczenie. W nocy jeżeli popatrzmy to chyba cały czas latają orby,z góry na dół, z boku do góry u tak dalej. Niezwykły spektakl. PozdrawiamZdjęcia dziwnych obiektów zarejestrowanych przez monitoring w Emilcinie także w naszym dziale ZDJĘCIE DNIA.


Komentarze: 13
Wyświetleń: 4424x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 1 mar 2022 04:47   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 5 mar 2022 13:27 | brak oceny

Ps2tps2t | Załogant

Witam, dziś w nocy nagrałem jakieś mrugające światełka, na lewo od tego budynku, pytanie czy to może jakieś światła bramy garażowej czy może coś ciekawszego? Nie wiem czy jest sens podsyłać nagranie

Czw, 3 mar 2022 14:36 | brak oceny

Merx44 | Załogant

Kamera to HIKVISION Model : DS-2CD2625FWD-IZS S/N: D87185401

Śr, 2 mar 2022 15:45 | brak oceny

Pawel666777 | Załogant

Jest gdzieś informacja jaki to model kamery?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 3 mar 2022 14:34 | brak oceny

Merx44 | Załogant

@Pawel666777,
Kamera to HIKVISION Model : DS-2CD2625FWD-IZS S/N: D87185401

Śr, 2 mar 2022 14:18 | brak oceny

ania28261 | Załogant

Moje podziękowania dla Fundacji i p. Kapitana za bardzo fajny projekt z tym monitoringiem w Emilcinie. Teraz każdy może śledzić te niezwykłe orby przeważnie w nocy dobrze je widać szczególnie jak śmigają i to naprawdę z dużą prędkością nawet nie przypuszczałam, że pokazuje się ich taka spora ilość,

Wt, 1 mar 2022 22:14 | brak oceny

kamil89n | Załogant

Oglądam teraz spokojne orby. Przepiękny widok . Szczęka na podłodze

Wt, 1 mar 2022 18:15 | ocena: + 4

Orion_1957 | Załogant

Podziękowania dla Kapitana i całej załogi Fundacji Nautilus która spełniła nasze marzenia. Mamy obraz non stop i dlatego też mamy okazję uważnie śledzić dziwne zjawiska mogące się pojawić w obrębie pomnika. Pamiętajcie o tym, że marzenia również kosztują. Mam na myśli przesył prądu za który Fundacja będzie musiała co miesiąc regulować koszty. Pozdrawiam

Wt, 1 mar 2022 17:09 | brak oceny

fler | Załogant

Obserwuję bardzo dużo szybko przelatujących kul orbs. od momentu przełączenia na pracę nocną (g 17.50) od razu pojawiło się wiele tych obiektów. Jest to bardzo ciekawe.
Pozdrawiam

Wt, 1 mar 2022 17:07 | brak oceny

bibi1 | Załogant

A czy dało by się zamieścić ten link lub najlepiej podgląd z kamery na głównej stronie w jakimś okienku?

Wt, 1 mar 2022 17:03 | ocena: -2

bibi1 | Załogant

Właśnie oglądam Emilcin, pod pomnikiem jest w tej chwili z milion orbsow

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 1 mar 2022 22:01 | ocena: + 1

Obserwator83 | Załogant

@bibi1, prawdopodobnie jest to mgła.

Wt, 1 mar 2022 10:08 | ocena: + 2

Iwona31 | Załogant

Bomba! Gratulacje, że się udało!:)
Serdecznie!:)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.