Śr, 12 gru 2007 00:00
Autor: FN, źródło: FN
Czy nasz oficer pokładowy Przemek Mroczek sfotografował obiekt typu "rod"?
Obiekty typy „rods” / z ang. „pałeczki”/ to drugie obok „orbs” obiekty, które pojawiają się na zdjęciach ludzi wykonywanych na całym świecie i od lat są w centrum zainteresowania osób badających zjawiska niewyjaśnione. „Rods” czyli „pałeczki” mają także swoją budowę, jak choćby wypustki, które są ułożone na „rods” dość regularnie. Na zdjęciu obok prezentujemy Wam serię fotografii wykonanych w Meksyku w jednej z jaskiń, na których widać właśnie efektowny okaz „rod”.
Czym są te obiekty? Teorii jest wiele, a jedna z nich mówi, że to jakieś żywe stworzenia złożone z nieznanej jeszcze ludziom materii, które żyją w „innym wymiarze”. W miejscach, gdzie dochodzi do wzajemnego przenikania się wymiarów pojawiają się właśnie na zdjęciach owe tajemnicze „rods”. Nasz oficer pokładowy Przemek Mroczek zajmuje się na okręcie Nautilus sprawami związanymi z mityczną ‘Planetą X” i jego teksty możecie regularnie czytać. Przemek jest także redaktorem naczelnym miesięcznika „KARP MAX”, a także zapalonym wędkarzem (jedna ważna uwaga - Przemek nie zabija złowionych ryb, ale wypuszcza je z powrotem!). I właśnie podczas jednej z jego wędkarskich eskapad udało mu się wykonać zdjęcie, które prezentujemy poniżej. Warto dodać, że tego typu fotografie trafiają do nas bardzo często, a ich autorzy są przekonani, że udało im się sfotografować UFO. Na końcu tego tekstu prezentujemy obiekt ze zdjęcia po małej "korekcie" graficznej. Czy jest to "rod" czy może przelatujący obiekt w kształcie dysku? Oto, co na ten temat napisał Przemek.
Mimo, że robię setki zdjęć w plenerze, dopiero w kwietniu tego roku po raz pierwszy udało mi się sfotografować coś, czego nie mogę zaklasyfikować jako naturalny obiekt (nie licząc orbów, naturalnie). Przesyłam to dopiero teraz, gdyż niecodzienny obiekt na jednym ze zdjęć zauważyłem dopiero przed paroma dniami. Zdjęcia były robione 15 kwietnia k. Raciborza, w miejscowości Pstrążna, nad łowiskiem pod tą samą nazwą, podczas kręcenia filmu wędkarskiego. Rod widoczny na fot. 1 znajduje się powyżej linii wysokiego napięcia, pomiędzy wędką, a głową wędkarza. Na fot. 5 jest to samo ujęcie, zrobione kilka sekund później. Na nim nie ma już obiektu. Na fot. 2,3 i 4 rod widoczny jest w powiększeniach.
Oczywiście nie mam 100 procentowej pewności, czy nie jest to rozmazany tor lotu jakiegoś owada (szczerze mówiąc mało prawdopodobne, zważywszy na czas naświetlania zdjęcia), ale szczegóły, które widać na powiększeniach, pozwalają na zaklasyfikowanie obiektu właśnie jako pewnego rodzaju „rod”. Najczęściej spotykane są „rod’y” spiralne, oraz wydłużone, z wieloma parami „wąsów”. Ten, sfotografowany przeze mnie najwyraźniej jest innego rodzaju. Proszę zwrócić uwagę na pary "wąsów" z obu końców „rod'a” (wyraźnie widoczne zwłaszcza z lewej jego strony). Obiekt wydaje się być oświetlony z góry, a więc z kierunku położenia słońca, co sugeruje, że wykonany jest z materiału odbijającego światło. Jego rozmycie mogłoby wskazywać na dużą odległość w stosunku do pierwszego planu zdjęcia i prawdopodobnie tak jest. W takim jednak przypadku obiekt musiałby mieć znaczne rozmiary. Uwagę zwraca doskonała symetria obiektu (w kształcie cygara, co wyróżnia go spośród typowych „prętów”), a także jego półokrągłe zakończenia.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc profesjonalną ocenę zdjęcia pozostawiam komuś bardziej doświadczonemu w tej materii.
Dodam, że zdjęcie było zrobione aparatem cyfrowym Nikon D2X. Obraz ma wielkość 3216x2136 pikseli i rozdzielczość 300 dpi. Długość ogniskowej wynosiła 42 mm, liczba F – F/6,7; czas naświetlania 1/180 s.
Przemysław Mroczek
Śr, 12 gru 2007 00:00
Autor: FN, źródło: FN
* Komentarze są chwilowo wyłączone.