Nie, 27 lip 2008 00:00
Autor: FN, źródło: FN
Wyprawa Fundacji Nautilus na... Wyspy Salomona!
Czy w górzystych, trudno dostępnych, porośniętych dżunglą rejonach Wysp Salomona znajdują się tajne bazy UFO? Czy w niezmierzonej dżungli mogły przetrwać istoty podobne do Yeti? Kim są "mali ludzie", zamieszkujący ponoć jaskinie na niektórych z wysp archipelagu? Czy to prawda, że nawet znani na Wyspach Salomona politycy byli świadkami obserwacji dziwnych istot i obiektów?
Na te i inne pytania będzie się starał znaleźć odpowiedź nasz wysłannik na Wyspy Salomona, Wojtek Bobilewicz. Wraz ze swą dziewczyną zamierzają oni przejrzeć archiwa Muzeum Narodowego i Centrum Kulturowego, wybrać się z wizytą do lokalnej rozgłośni radiowej, poszukać ludzi, którzy mogliby posiadać takie informacje.
- Do wyjazdu w tak daleką podróż zainspirowały mnie krążące już od pewnego czasu w sieci teksty pewnego Australijczyka, dotyczące jego obserwacji Niezidentyfikowanych Obiektów Latających i ich podziemnych lub podwodnych baz na Wyspach Salomona oraz dziwnych istot, przypominających Yeti - mówi Bobilewicz*. - Ponadto miejscowi opowiadają też o żyjących w jaskiniach "małych ludziach", lecz wejście do tych jaskiń to tabu. Ciekawe, kogo mogą mieć na myśli ci ludzie - kontynuuje.
- Nie liczę na to, że uda mi się dokonać obserwacji owych istot lub obiektów, choć gdyby się to udało, byłby to ważny przyczynek do ostatecznego udowodnienia prawdziwości takich zjawisk - wyjaśnia Wojtek. - Moim celem i zadaniem jest raczej próba dotarcia do tych osób, które istotnie mogły być naocznymi świadkami takich zdarzeń, a najlepiej do samego autora wspomnianych tekstów. Ponadto chciałbym sprawdzić, czy w narodowych archiwach Wysp Salomona znajdują się istotnie artefakty i dokumentacja, o których mówią teksty.
Wyspy Salomona należą do archipelagu o tej samej nazwie. Położone są na południowy wschód od Papui-Nowej Gwinei. Składają się z około 900-1000 wysp, z których największa, Guadalcanal, ma powierzchnię ponad 6 tys. km kwadratowych. Większość wysp, szczególnie tych większych, porośnięta jest bujną roślinnością tropikalną i posiada górskie ukształtowanie (najwyższy szczyt, Mount Popomanaseu, ma ponad 2000 metrów wysokości). Być może gęste, górzyste dżungle Wysp Salomiona kryją jakieś zagadki.
Planowany start ekspedycji - 14 sierpnia 2008 r. , powrót 17 września 2008 r.
*obydwa teksty zamieścimy w niedalekiej przyszłości na naszych stronach.
Nie, 27 lip 2008 00:00
Autor: FN, źródło: FN
* Komentarze są chwilowo wyłączone.