Dziś jest:
Sobota, 23 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 11008x | Ocen: 1
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Asteroida nad Indonezją
Co wiemy na pewno? Asteroida miała na pewno średnicę ok. 10 m. Wszystko wydarzyło się 8 października br., kiedy to kosmiczny gość wszedł w atmosferę z prędkością ok. 70 tys. km/h. Asteroida spaliła się na wysokości 20 km, co wytworzyło potężną falę energii. Cały problem polega na tym, że żadne obserwatorium astronomiczne na świecie nie zauważyło zbliżającego się meteorytu.
"The Daily Telegraph" poinformował, że żaden ziemski teleskop nie dostrzegł meteoru, który wszedł w atmosferę nad Indonezją. Gdyby obiekt był tylko dwukrotnie większy, zniszczenia były by ogromne.
W swoim tekście „The Daily Telegraph” zadał pytanie, czy jesteśmy w stanie obronić się, czy choćby rozpoznać zagrożenie kosmiczną katastrofą. Naukowcy z University of Western Ontario uważają, że wystarczyło by, aby tylko obiekt był tylko dwukrotnie większy od tego, który spalił się nad Indonezją by spowodować ogromne zniszczenia.
- Niewiele obiektów, które mają mniej niż 100 m średnicy udaje się nam dostrzec. Żeby przewidzieć katastrofę spowodowaną mniejszymi skałami musimy budować nowe, bardziej precyzyjne teleskopy. To może kosztować miliardy dolarów - mówi Tim Spahr, dyrektor Minor Planet Center w Cambridge dla "The Daily Telegraph".
Źródło:
The Daily Telegraph
Oto filmy pokazujące to wydarzenie, o których istnieniu poinformowali nas czytelnicy FN.
Komentarze: 0
Wyświetleń: 11008x | Ocen: 1
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie