Dziś jest:
Sobota, 23 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 20993x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Goście z kosmosu
Zgłoszenia o upadku meteorytów trafiają także na pokład Nautilusa. Mamy nawet mapę, na której zaznaczamy miejsca, w których prawdopodobnie może znajdować się „skała z kosmosu”, która upadła na polską ziemię. Zawsze obiecujemy sobie, że w któreś wakacje wyposażeni w wykrywacze metali wyruszymy naszym Naut-Mobile w trasę po Polsce, aby odwiedzić te miejsca. Wykrywacze są wskazane, gdyż meteoryty zawierają przeważnie w sobie żelazo. Przykład takiego miejsca? Ot, choćby ta nietypowa sprawa. Jeden z kamieni w okolicach Słupska wzbudził zainteresowanie naszego czytelnika.
Sent: Tuesday, January 26, 2010 3:16 PM
To: nautilus
Subject: zdjęcia
Witam całą załogę,
ostatnio latem zrobiłem ciekawe zdjęcia czegoś co przypomina meteoryt jest wbity w ziemie ma jak by ślady po spaleniu w atmosferze znajduje się to w okolicach 30 km od Słupska (pomorskie)myśle że warto by to zbadać.
Pozdrawiam
Oto zdjęcia przysłane przez naszego czytelnika.
Obiecujemy, że na pewno pojawimy się w tym miejsce w trakcie naszej wakacyjnej wyprawy. Będziemy bowiem badali sprawę, która wydarzyła się niedaleko tego miejsca. Obiecujemy odezwanie się przed wyruszeniem na trasę. W tej chwili bez dokładnego obejrzenia tego kamienia trudno powiedzieć, czy jego osobliwy wygląd może być efektem tego, że przybył na Ziemię z dalekiego kosmosu. Zawsze pojawia się to samo pytanie.
Jak odróżnić zwykły kamień od meteorytu?
Najłatwiej od skał ziemskich odróżnić meteoryty klasyfikowane jako chondryty. Meteoryty te zawierają chondry – sferyczne struktury krystaliczne średnicy od submilimetrowej nawet do przekraczającej centymetr, które powstają wyłącznie w warunkach nieważkości i próżni. Ponadto wyróżnia je często wysoka zawartość niklu oraz obecność minerałów, których na Ziemi nie spotykamy jak również niespotykane proporcje zawartości różnych izotopów tlenu. Większość meteorytów (pomijając silnie magnetyczne meteoryty żelazne), wykazują się różnym stopniem magnetyzmu. Pospolite chondryty są łatwe do wykrycia za pomocą silnego magnesu, ale należy uwzględnić też to, że niektóre skały ziemskie również reagują na magnes.
Oczywiście pojawia się także kolejne pytanie, czy część obserwacji UFO nie dotyczy właśnie momentu wejścia meteorytów w ziemską atmosferę. Oto, jak wygląda takie pojawienie się meteoru, który zderzając się z warstwą powietrza zaczyna płonąć. Warto zobaczyć taki film, aby na przyszłość wiedzieć, jakie etapy ma takie spotkanie. Film został nagrany przez kamerę policyjną w Kanadzie w 2008 roku.
/uwaga, końcówka filmu to animacja komputerowa/
Zbieramy relacje o wejściu meteorów w naszą atmosferę, które są rejestrowane na całym świecie i wzbudzają duże zainteresowanie mediów. Przykładem może być to zdarzenie z Cypru.
To: Fundacja Nautilus
Subject: Witam!
Witam FN!
Ostatnio mowa wśród czytelników, była o zagładzie, o meteorytach wpadających do Bałtyku o falach tsumnami. A na Cyprze faktycznie spadł meteoryt wielkości połowy normalnej lodówki (!!!) jaką każdy ma w domu. Niestety przegapiłam to widowisko, ale nie umkneło ono lokalnej prasie. Oto zeskanowany mini artykuł o tym ciekawym astronomicznym zdarzeniu, który przesyłam w załączniku. Chciałam zaznaczyć że upadek nie był odczuwalny, ani też słyszalny przeze mnie - mieszkam od miejsca upadku okolo 90 km.
Z ostatniego numery gazetki wysyłam również skan artykułu na temat UFO w Anglii - warto przeczytać do kawy :)
Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina
/poniżej przysłane przez p. Ewelinę materiały/
I jeszcze materiał o UFO jako "dodatek" do e-maila o meteorycie.
Tu pokład Nautilusa! Na początek dobra informacja. Jak pewnie zauważyliście poradziliśmy sobie z błędem „server overload 509”, który ostatnimi czasy uniemożliwiał normalne oglądanie stron w godzinach największego ruchu.
Miejmy nadzieję, że na razie podjęte przez nas działania wystarczą, choć zaobserwowaliśmy kolejny wzrost transferu. Jesteśmy teraz na to lepiej przygotowani.
Prace nad nowymi funkcjami witryny trwają i w ciągu miesiąca będziemy mogli zaprezentować zupełnie nowy rozdział w historii obecności FN w internecie. A jest to historia dość ciekawa, bo pierwszy raz „Nautilus” jako oddzielna witryna pojawił się w polskiej sieci w roku... 1996!
To były czasy, kiedy niektóre polskie wielkie portale informacyjne dopiero raczkowały albo nie było ich wcale, a hasło „Nautilus” już wtedy pojawiało się w polskich wyszukiwarkach nie tylko jako „okręt kapitana Nemo” z powieści Verne`a. Ostatnio myślimy o spełnieniu prośby wielu osób i udostępnieniu archiwalnych audycji na naszym serwerze. Jest to jakiś pomysł, ale wymaga sprawdzenia kilku rzeczy. Na pewno za niego dziękujemy i pomyślimy o tym.
Na koniec mała prośba. Jeden z naszych oficerów kończy tekst o Sai Babie, jednej z tych postaci, które budzą największe emocje wśród badaczy zjawisk niewyjaśnionych na świecie. Jeżeli ktoś z Was ma materiał na ten temat, który warto pokazać naszym czytelnikom (relacja, zasłyszana historia, zdjęcie itp.) prosimy o przysłanie nam e-maila na adres:
Interesują nas wszelkie doświadczenia z tym człowiekiem, które mogą świadczyć o jego ponadnaturalnej mocy. Na pewno ten materiał wzbudzi ogromą ciekawość wśród stałych czytelników portalu FN.
Komentarze: 0
Wyświetleń: 20993x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie