Dziś jest:
Czwartek, 28 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 37318x | Ocen: 4
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czy to wiatr i gwałtowne deszcze mogły stworzyć tak idealną dziurę w ziemi?
W północnej części miasta Gwatemala doszło do niecodziennego zjawiska. Osunęła się ziemia i powstała gigantyczna dziura w ziemi, która pochłonęła obszar całego skrzyżowania. Świadkowie i mieszkańcy tamtejszej dzielnicy twierdzą, że trzykondygnacyjny budynek po prostu zapadł się w tym miejscu. Oficjalnie przyczyną powstania dziury są „ogromne opady tropikalnych deszczy”. Jest jednak zasadne pytanie: jak to możliwe, że ma ona tak idealne kształty?
Oto tekst opublikowany przez PAP:
W chwili, w której powstał gigantyczny lej, na terenie skrzyżowania przebywala co najmniej jedna osoba. Wedlug oficjalnej wersji przedstawionej przez władze Gwatemali, dziura głęboka na 70 metrów i szeroka na 30 metrów, powstała w wyniku działania burzy tropikalnej.
Szalejąca na terenie Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru burza tropikalna Agatha doprowadziła już do śmierci co najmniej 150 osób. Najwięcej ofiar śmiertelnych żywioł spowodował w Gwatemali. Według oficjalnych danych, wskutek wywołanych ulewnymi deszczami lawin błotnych zginęły tam 123 osoby, a 90 zaginęło. W departamencie Chimaltenango, na zachód od miasta Gwatemala, stolicy kraju, pod zwałami błota znalazło się kilkanaście gmin zamieszkanych przez Indian; zginęło około 60 osób - powiedział gubernator Eric de Leon. Według niego, właściwie cała prowincja została zalana. "Mieszkańcy potrzebują wody, jedzenia, ubrań, koców, a przede wszystkim pieniędzy" - podkreślił.
Kilkadziesiąt osób zaginęło. Ekipy ratunkowe próbują dotrzeć do całkowicie odciętych od świata rejonów, gdzie woda i silny wiatr zniszczyły drogi i mosty. W Gwatemali zagrożenie powodziowe wzrosło z powodu erupcji wulkanu Pacaya, 40 km na południe od stolicy. Wyrzucany przez niego pył może bowiem zatykać systemy kanalizacyjne.
PAP
Oto zdjęcia tego niecodziennego zjawiska:
Film zamieszczony na youtube
Trudno sobie wyobrazić, jak „tropikalne deszcze” mogły doprowadzić do powstania dziury o tak idealnych kształtach, ale... w końcu tak mało wiemy o możliwościach natury. Warto jednak przypomnieć, że właśnie w tamtym rejonie w 2007 roku także już raz powstała taka dziura, o czym pisaliśmy.
Wygląda ona praktycznie identycznie jak ta z roku 2010! Oto wybrane zdjęcia z 2007 roku:
Prasa południowoamerykańska przyniosła kilka bardziej fantastycznych hipotez wyjaśniających to niezwykłe zjawisko. Ich zdaniem mogą to być pozostałości „podziemnych miast starożytnych Bogów”, do których według legend miały prowadzić pionowe tunele. To właśnie tymi tunelami pojazdy „starożytnych Bogów” miały wlatywać do podziemnych kompleksów. Niezależnie od tego, jaka jest natura tego zjawiska, jedno trzeba przyznać: jest ono fascynujące.
Nasi czytelnicy przysyłają nam informacje o tym, jak ogromne spustoszenie powoduje powódź w Polsce. Po pierwszej fali opadów nagle pojawiła się druga fala! Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w tym roku nad Polską zawisło prawdziwe fatum. Oto, jak wygląda polska powódź widziana z kosmosu:
I jeszcze kilka zdjęć od naszego stałego czytelnika Marka z Sandomierza (pozdrowiamy "z pokładu" Marku!). Przysłał nam zdjęcia kolejnych faz zalewania jego domu, które uwiecznił specjalnie dla czytelników serwisu FN. Rzadko decydujemy się na pokazanie takich zdjęć, ale pozwolą one przekonać się wielu osobom, z jak potężną i niszczycielską siłą mamy w tym roku do czynienia na południu Polski.
Na koniec ciekawostka z Rosji przysłana nam przez Iwonę z Warszawy. Most na Wołdze, który na skutek wad konstrukcyjnych wpadł w wibracje od wiatru. W USA kilkadziesiąt lat temu identyczne zjawisko doprowadziło do zawalenia się mostu. W Rosji na szczęście most wytrzymał.
Komentarze: 0
Wyświetleń: 37318x | Ocen: 4
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie