Dziś jest:
Wtorek, 26 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 31637x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Piktogram z Poirino jako kolejny przykład kodowania informacji za pomocą systemu ASCII
Długie ramiona gwiazdy znajdującej się wewnątrz wzoru wskazują 7 miejsc, z których wychodzą serie punktów. Każda seria składa się z 8 punktów, z których część jest wykonana ze zboża położonego, a część ze stojącego. Daje to efekt optyczny jasnych i ciemnych punktów, które zostały zinterpretowane jako zapis w kodzie ASCII.
ASCII, czyli American Standard Code for Information Interchange) jest kodem, który przyporządkowuje liczby literom alfabetu, znakom przystankowym oraz innym symbolom. Za jego pomocą są też oznaczane polecenia sterujące.
Wykorzystując system znaków kodowania ASCII dokonano próby odczytania ewentualnego przekazu. Przyjęto kierunek odczytywania poszczególnych punktów w ramach jednej serii od wewnątrz do zewnątrz piktogramu, a kolejne serie odczytywano zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
W efekcie otrzymano układ, który został przedstawiony za pomocą systemu zerojedynkowego wraz z przyporządkowanym znaczeniem w ASCII:
00100000 - spacja
01000101- litera E
01100001- litera a
01000101 – litera E
01101110 – litera n
01101011 – litera k
01101001 – litera i
Należy jednak zwrócić uwagę, że na fotografiach przedstawiających piktogram, interpretacja tego ostatniego znaku jako litery „i” jest nieco wątpliwa. Z fotografii wynika, że znak jest identyczny z poprzednim, a więc należałoby go odczytać jako „k”.
Rok wcześniej w tej samej miejscowości także powstał piktogram i był on graficznie zbliżony do znaku z tego roku. Była to sześcioramienna gwiazda, której ramiona zostały wykonane z okrągłych punktów. Wewnątrz każdego ramienia znajdował się okrąg z mocno zaznaczonym punktem w środku. Wewnątrz każdego z tych okręgów znajdowała się pewna liczba punktów, ułożonych za każdym razem w inny wzór. W centrum gwiazdy, podobnie jak w roku bieżącym znajdował się znak, który jednak bardziej przypominał kwiat. Złożony układ punktów z piktogramu został odczytany również za pomocą kodu ASCII i oznaczał E=mc2. Nam niestety nie udało się znaleźć klucza do takiej interpretacji znaków.
Najsłynniejszym piktogramem, w którym odnaleziono kod ASCII jest znak z Crabwood z sierpnia 2002 r. Piktogramy z roku 2010 i tegoroczny nie są nawet w połowie tak złożone i trudne techniczne do wykonania, jak „pierwowzór” sprzed dziewięciu lat. W maju br. na stronach Fundacji Nautilus został opublikowany obszerny artykuł dotyczący najnowszej interpretacji informacji ukrytej w tym piktogramie: http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2364&f=ilikethisarticle
Osoby, które analizowały tegoroczny piktogram z Poirino zwróciły także uwagę na jego podobieństwo do znaku powstałego w 2005 roku w Lane End Down na południu Anglii. Dwa lata później uznano ten piktogram za spełnioną zapowiedź wybuchu komety 17P Holmes, która została zniszczona w październiku 2007 r. Fotografie i grafiki z wybuchu komety przypominają swoim wyglądem piktogram z Lane End Down (ilustracja z lewej strony).
Komentarze: 0
Wyświetleń: 31637x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie