Dziś jest:
Sobota, 18 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 35
Wyświetleń: 30436x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 28 gru 2011 10:07   
Autor: FN, źródło: FN   

Zagadkowe artefakty w Kraju Stawropolskim w Rosji.

 

Poniżej materiał zamieszczony w serwisie youtube:

I tłumaczenie z rosyjskiego na polski:

Zagadkowe artefakty w Kraju Stawropolskim.


W trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie wczesnośredniowiecznego kurhanu odkryto grób zawierający ludzką czaszkę oraz szkielet barana. Sprawę próbował wyjasnić korespondent telewizyjny, Maksim Bierezin.
Na temat zagadkowego odkrycia wypowiedziała się Anna Szwyrewa, archeolog z Muzeum Stawropolskiego.
Co to takiego człowieko-baran? to kombinacja czaszki pochodzacej od młodego człowieka liczącego mniej niż 25 lat oraz baraniego tułowia. Czaszka leżała bokiem na ziemi. Zamiast reszty ludzkiego szkieletu, w grobie  odnaleziono kości barana (bez głowy). Wszystko było ułożone w porządku anatomicznym.


Obecny w trakcie odkrycia znaleziska Siergiej Sawienko z Muzeum Krajoznawczego w Piatigorsku miał początkowo zupełnie nienaukowe odczucia. Czy to mozliwe, aby właśnie dokonano odkrycia stworzenia nieznanego dotąd nauce? Wszystkie tego typu dywagacje ucięto szybko dzięki przeprowadzeniu ekspertyzy szczątków. Według antropologów, mamy do czynienia z unikalnym rytualnym pochówkiem młodego człowieka. Jak do tej pory, nie odnaleziono analogicznych pochówków w innych miejscach.
Jeden z archeologów dodał także, że wykopaliska dostarczyły kolejnych zagadkowych eksponatów. Niedaleko od omawianego kurhanu z grobem odkryto szczątki konia o wysokości prawie 2 metrów w kłębie. Koń został pochowany w pozycji na plecach z niezwykłą troską - w jamie wypełnionej trawą.


Oba zagadkowe znaleziska czekają na rozwiązanie zagadki z nimi związanej.

__


Komentarz naszej koleżanki z pokładu Nautilusa, która jest archeologiem: ...pochówki koni są bardzo częste wśród ludów koczowniczych, a takie zamieszkiwały Kraj Stawropolski. Dziwi tylko rozmiar konia - typowy dla zwierząt stosowanych przez wojowników z Europy. Być może był to koń zdobyczny, ale to moja taka luźna uwaga. O pochówkach ludzi ze zwierzętami też nas uczono.

 Takiej kombinacji (człowiek - baran) sobie nie przypominam, ale wyobraźnia ludzka jest  przeogromna. Na terenach obecnej Polski odnajdowano na przykład naczynia ze spalonymi szczątkami ludzi i zwierząt (kozy, owcy). Wszystko przemieszane ze sobą. We wczesnym średniowieczu u nas ludzi palono po śmierci, a ludy koczownicze stosowały pochówek szkieletowy.

 

Komentarze: 35
Wyświetleń: 30436x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 28 gru 2011 10:07   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (35)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 8 sty 2012 19:47 | brak oceny

mandarin | Załogant

Człowiek owca? Bardzo prosze: http://www.polnews.co.uk/index.php/felieton/1122-glowy-z-hexam.html Materiał ten mówi jeszcze o czymś: ukazuje że kamień emilciński właśnie był takim rodzajem magicznych kamieni, jak te głowy z Hexam albo kamienie z Islandii powiązane z Elfami.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 sty 2012 15:53 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Mandarin... tak dodam od siebie, hm, świat jest różnorodnością. Czasami niektóre laboratoria... ukryte przed ludźmi mogą tworzyć hybrydy, czy twory ludzkie o innych kształtach, a te mogą czasami chciec uciec... , gdy chcą czuć się wolne, gdy mają potrzebę i świadomość jej... Mogą się nawet przyśnić niektórym... bowiem wysyłają swój SOS (krzyk o pomoc w podświadomość zbiorową). Czasami mogą też uciec... Mogą to być istoty potrzebujące wręcz naszej pomocy, dlatego lepiej nie zabijać, czy też nie atakować czegoś... czego nie rozumiemy, bo po co...? Czasy są różne, w dawnych czasach nagonki na niewygodnych wolnomyślicieli tworzono mity i straszne historie o wampirzycach i wilkołakach, trafiało to na grunt dawnych czasów gdy nie było emerytury dla starszych niewygodnych i niepotrzebnych nikomu istot, ani też miejsc godnej dla nich opieki... Stworzył się mit zatem czarownicy i czarownika, żywiącego się korzonkami i zielskiem gdzieś w puszczy... Niestety na podstawie mitów, bajek, zwodniczych tekstów trudno dywagować...Hm. Niewygodne fakty, niewygodni ludzie... W naszych czasach też jak i w dawnych rodzą się istoty z uszkodzeniami, czy zniekształcone, czasami są bardzo inteligentne, chcą wyjść na powietrze, zobaczyć też innych ludzi, zwłaszcza gdy mają też wielkie serca, chcą kochać i być kochani. Wychodzą najczęściej do lasu, bo nie mają odwagi... na więcej... hm, boją się mandarinów... itd... ech. Trudno czasami niektórym zrozumieć... być otwartym i z sercem bez potępienia i bez pomówień... starać się zrozumieć... Lepiej nie oceniać pochopnie... Ech Szanujmy się...

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 sty 2012 14:58 | brak oceny

mandarin | Załogant

Za niedlugo przestane pisac tyle o negatywnych zmiennoksztaltnych, bo ostrzezen przed nimi juz wystarczajaco bylo. Jak ktos bedzie chcial byc wodzony przez nie za nos - to na wlasne ryzyko. Na koniec tematu "wampiry" podaje jeszcze tylko garsc cennych informacji zebranych w jednym miejscu: http://www.przezhistorie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99:o-upiorach-i-strzygach-w-wierzeniach-ludowych-na-terenie-maopolski-w-xix-w&catid=13:xix-w-artykuy&Itemid=41 Zdjecia z archeologicznych wykopalisk odnosnie grobow wampirzych znajdziecie sami. Odkrycia te sa swiadectwami ze dawne podania mowily prawde. Dawni ludzie z poboznym nastawieniem, nie niszczyliby niektorych grobow gdyby nie bylo ku temu powodu.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 2 sty 2012 20:12 | brak oceny

tomQ | Gość

Ja kiedyś na Wielkopolsce bawiac się jako dzieciak wykopałem szkielet kota i głowę koguta... moze to ma jakis zwiazek...?


.... ;)

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 2 sty 2012 12:52 | brak oceny

mandarin | Załogant

Tu relacja Fundacji Nautilus odnosnie spotkania z wilkolakiem (w tekscie niewiadomo czemu nazwanym "chupacabra"): http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2078 Ten wilkolak krecil sie w poblizu ukrainskiego cmentarza, na podobienstwo -nieprzypadkowe- dostrzezenia tych istot przy angieskich cmentarzach i to w czasach obecnych: http://monsterusa.blogspot.com/2007/05/do-werewolves-roam-woods-of-england.html Pokornie prosze o nazywanie tych istot po imieniu. Pijace krew - upiorami, a humanoidalno-wilcze: wilkolakami: http://www.paranormaldatabase.com/reports/vampdata.php

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 1 sty 2012 19:34 | brak oceny

mandarin | Załogant

Chcialem z własnej nieprzymuszonej woli tu zamilknąć bowiem wiem jak niektórzy reagują na moją osobe. Ale niestety albo stety, mimo że od zeszłego roku tu nie byłem, niektórzy zarzucali mi że sie pojawie pod innym nickiem, wiec pokazuje że sie mylili. Inni znów wypisywali prowokacyjne rzeczy by mnie tu znów przyciągnąć. A ci którzy nie obawiaja sie faktów mówili bym nie odchodził. Nie został mi też wypłacony przez FN milion dolarów który wygrałem i o którego wypłacenie pokornie prosiłem. Tak że chcąc niechcąc zostałem tu ponownie przyciagniety - choć chciałem sobie zrobić już wolne. To co pisałem to opisy faktów, ale jeśli ktoś już coś tak bezsprzecznego jak istnienie wampirów, uważa za bajki to czy mam wogule ujawniać więcej? Istnienie tych upiorów ma być podważone bo ktoś w XX wieku nakrecił film pt "Drakula"? Smieszny argument. Jest też wiele wiarygodnych informacji na temat obserwacji wilkołaków w których zmieniali sie ludzie na których padło przekleństwo, byli opetani albo stali sie ofiarami magii. Czemu relacje i o nich mają przepadnąć tylko przez do że wiekszość badaczy nieznanego obawia sie dotykać "takich tematów"? Sam z kolegą przed paroma laty widzieliśmy nocą takiego osobnika, wył jak pół człowiek pół zwierze, i biegnął przez pola poruszając sie jak małpolud.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 1 sty 2012 14:45 | brak oceny

alenietamgdzieoszustwo... | Gość

Mandarin. Nawet ciekawie się czyta Twoje bajki ...W Watykanie postawiono niedawno figurę w glablocie JPII . Wielu zaczęło rozumieć że te ciała świetych tak pieknie niby zachowane to tylko ..figury jak i ta ,ze byli robieni... Co nie znaczy że nie ma Głownego Stwórcy...Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 gru 2011 16:27 | brak oceny

mandarin | Załogant

Izajasz 13: 21 " I będą tam leżeć stwory zamieszkujące bezwodne okolice, a ich domy napełnią się puchaczami. I będą tam mieszkać strusie, i będą tam harcować kozłokształtne demony" to tlumaczenie jest przy uzyciu roznych slow w roznych tlumaczeniach Biblii, ale w orginale chodzi tam o "satyry" = pol kozly pol ludzi

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 gru 2011 15:45 | brak oceny

mandarin | Załogant

Nautilusie popytajcie archeologow o odkrycia wampirzych grobow, moze opowiedza wam cos ciekawego. W Czechach znana relacja jest opis wydarzen zwiazanych z czlowiekiem zwanym za zycia Alois Ulrich. Za zycia byl zly, a krotko po smierci najpierw widywano go w poblizu cmentarza a pozniej zaczal atakowac ludzi. Przez miesiace wladza ignorowala relacje o jego atakach az do czasu az zabil zamkowego pisarza. Martwy cechowal sie niezwykla sila i nie zaszkodzilo mu nawet uderzenie siekiera przez miejscowego wiesniaka. Po kilku miesiacach w koncu postanowiono zakonczyc jego proceder. Otworzono jego grob i okazalo sie ze cialo jest swieze. Po otworzeniu grobu kat zaczal robic nad grobem jakis magiczny rytual. Najpiew wrzucil do jamy trzy karty do gry, ale nieznana sila je wyrzucila z grobu spowrotem. Potem kat zaczal nad nieboszczykiem czytac jakies stare ksiegi. W tej chwili Ulrich zaczal sie ruszac i otworzyl oczy. Gdy zawolano na niego imieniem, nawet w grobie usiadl, na co ludzie wokol zareagowali krzykiem grozy. Nastepnie przez ludzi sie przedostal w poblize grobu ksiadz, i zapytal zmarlego dlaczego nie ma w grobie spokoju. Upior tylko sie zasmial i chcial z grobu wyjsc. W tej tez chwili kat wskoczyl do grobu, przewrocil upiora i odcial mu glowe. Z rany wybuchnal strumien swiezej krwi. Przeprowadzono dodatkowe antywampiryczne praktyki, i terror z upiorem sie skonczyl. Te relacje teraz opisuje czasopismo "2000 zahad". W Czechach takich opisow w dawnych kronikach jest wiele. Nie wierzycie w te relacje? Sprobujcie na wlasna reke zdobyc informacje o postaci zwanej Alois Ulrich. FN nie powinna sie wstydzic mowic o wszystkim...

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 gru 2011 09:33 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Ano nasi przodkowie to przeróżne pomysły miewali... Ale i świadkami przeróżnych "rzeczy" byli!... Niektórych z nich można by im nawet pozazdrościć...

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 02:03 | 14 listopada 2017 to był ciekawy dzień. Tego dnia nad Niemcami przeleciał jasny bolid, a w Polsce nad Białymstokiem widziano UFO. O wszystkim piszemy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.