Dziś jest:
Czwartek, 28 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 32208x | Ocen: 4
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Zagadkowe artefakty w Kraju Stawropolskim w Rosji.
Poniżej materiał zamieszczony w serwisie youtube:
I tłumaczenie z rosyjskiego na polski:
Zagadkowe artefakty w Kraju Stawropolskim.
W trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie wczesnośredniowiecznego kurhanu odkryto grób zawierający ludzką czaszkę oraz szkielet barana. Sprawę próbował wyjasnić korespondent telewizyjny, Maksim Bierezin.
Na temat zagadkowego odkrycia wypowiedziała się Anna Szwyrewa, archeolog z Muzeum Stawropolskiego.
Co to takiego człowieko-baran? to kombinacja czaszki pochodzacej od młodego człowieka liczącego mniej niż 25 lat oraz baraniego tułowia. Czaszka leżała bokiem na ziemi. Zamiast reszty ludzkiego szkieletu, w grobie odnaleziono kości barana (bez głowy). Wszystko było ułożone w porządku anatomicznym.
Obecny w trakcie odkrycia znaleziska Siergiej Sawienko z Muzeum Krajoznawczego w Piatigorsku miał początkowo zupełnie nienaukowe odczucia. Czy to mozliwe, aby właśnie dokonano odkrycia stworzenia nieznanego dotąd nauce? Wszystkie tego typu dywagacje ucięto szybko dzięki przeprowadzeniu ekspertyzy szczątków. Według antropologów, mamy do czynienia z unikalnym rytualnym pochówkiem młodego człowieka. Jak do tej pory, nie odnaleziono analogicznych pochówków w innych miejscach.
Jeden z archeologów dodał także, że wykopaliska dostarczyły kolejnych zagadkowych eksponatów. Niedaleko od omawianego kurhanu z grobem odkryto szczątki konia o wysokości prawie 2 metrów w kłębie. Koń został pochowany w pozycji na plecach z niezwykłą troską - w jamie wypełnionej trawą.
Oba zagadkowe znaleziska czekają na rozwiązanie zagadki z nimi związanej.
__
Komentarz naszej koleżanki z pokładu Nautilusa, która jest archeologiem: ...pochówki koni są bardzo częste wśród ludów koczowniczych, a takie zamieszkiwały Kraj Stawropolski. Dziwi tylko rozmiar konia - typowy dla zwierząt stosowanych przez wojowników z Europy. Być może był to koń zdobyczny, ale to moja taka luźna uwaga. O pochówkach ludzi ze zwierzętami też nas uczono.
Takiej kombinacji (człowiek - baran) sobie nie przypominam, ale wyobraźnia ludzka jest przeogromna. Na terenach obecnej Polski odnajdowano na przykład naczynia ze spalonymi szczątkami ludzi i zwierząt (kozy, owcy). Wszystko przemieszane ze sobą. We wczesnym średniowieczu u nas ludzi palono po śmierci, a ludy koczownicze stosowały pochówek szkieletowy.
Komentarze: 0
Wyświetleń: 32208x | Ocen: 4
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie