Dziś jest:
Czwartek, 23 stycznia 2025
Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest równie absurdalne jak przekonanie, iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko.
/Metrodor, filozof grecki z IV wieku p.n.e./
Komentarze: 0
Wyświetleń: 13073x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
NIEZWYKŁE ZDJĘCIE UFO
Osoby odwiedzające nasz serwis od wielu lat (to naprawdę potężna grupa – wiemy o tym!) na pewno pamiętają tę sprawę. Związana ona była ze zdjęciem, na którym była piramida Kukulkána w Chichén Itzá w Meksyku i niezwykły strumień energii. Zanim zaprezentujemy najnowszą fotografię, to przypomnijmy historię tamtego zdjęcia /poniżej/.
24 lipca 2009 została wykonana ta zdumiewająca fotografia. Jeden z meksykańskich turystów odwiedził słynną piramidę Kukulkána w Chichén Itzá w Meksyku. Ustawił statyw i zaczął wykonywać zdjęcia. Po powrocie do domu nagle – jak mówił – o mało nie spadł z krzesła na ziemię. Na zdjęciu widać bowiem wyraźnie, że z piramidy wystrzelił w niebo jasny snop światła lub… jakieś energii.
Było ono sprawdzane przez meksykańskich specjalistów od fotografii na „tysiąc jeden sposobów”. Za ogromne jak na meksykańskie warunki pieniądze próbowano „ośmieszyć i wytupać” tę fotografię, ale – jeśli wierzyć naszym meksykańskim kolegom - nie było się do czego doczepić. Okazało się, że ani zdjęcie wykonane wcześniej, ani później, nie zawierało niczego szczególnego.
Warto pokazać exif (czyli plik z parametrami) tego zdjęcia.
Meksykańscy badacze twierdzili stanowczo, że zdjęcie jest absolutnie prawdziwe i pokazuje, że piramida jest używana przez obiekty UFO jako coś w rodzaju „transmitera”. Giuseppe Garofalo przeprowadził szczegółową analizę pikselową zdjęcia, które wykluczyło, że mamy do czynienia z oszustwem.
I jeszcze jedna sprawa związana z tym zdjęciem. Jego dokładna analiza wykazała, że w czasie, kiedy z piramidy wystrzelił ów dziwny promień, na niebie był obiekt UFO.
Ta sprawa wydawała się już „zamknięta na wieki”, bo cóż więcej można by dodać do starej, nieśmiertelnej dyskusji „fałsz czy nie fałsz”? A jednak! Na pokład Nautilusa napisał nasz czytelnik, który – jak twierdzi – szukał grafik poprzez wyszukiwarkę dla swojego dziecka.
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Thursday, October 23, 2014 9:31 AM
To: FN
Subject: Może to fotomotaż ale
Zaciekawiła mnie ta fotka. Znaleziona zupełnie przypadkiem w trakcie wyszukiwania grafik dla projektu szkolnego mojego dziecka.
Zobaczmy to zdjęcie:
Sprawdziliśmy to, co jest związane z opisem przy okazji publikacji. Fotografia nie została zaprezentowana w dziale „zjawisk niewyjaśnionych” czy „UFO”, ale została skomentowana przez autora na zasadzie - ot, takiej ciekawostki – i skomentowana słowami „najwyraźniej zaczęło się wniebowzięcie”.
Kiedy jednak przypatrzymy się tej fotografii, natychmiast dostrzeżemy, że na niebie oprócz owego „słupa dziwnej, jasnej energii” jest także widoczny obiekt UFO.
Kiedy zestawimy dwa zdjęcia, czyli najnowsze i to z 2009 roku dostrzeżemy tak uderzające podobieństwo obu „dziwnych pasm energii”, że trudno określić to przypadkiem. Jeśli ostatnie, najnowsze zdjęcie jest prawdziwe, to rzuca oni nowe światło na sprawę piramidy Kukulkána w Chichén Itzá. To naprawdę może być miejsce, które nie jest tylko i wyłącznie „obiektem sakralnym dawnych i wymarłych kultur”.
Piramida Kukulkána w Chichén Itzá jest stosunkowo mała, ale mimo to stała się jedną z najbardziej znanych piramid świata. Zawdzięcza to ogromnej elegancji, którą zapewniła jej symetria. Piramida powstała w drugiej połowie XI w. bądź w połowie XII w., ale w jej wnętrzu archeolodzy odkryli pozostałości podobnej piramidy zbudowanej około stu lat wcześniej. Ma kwadratową podstawę o bokach długości 55 m i wysokość 30 m. Jest więc bardzo mała w porównaniu z piramidą Cheopsa w Gizie, czy Piramidą Słońca w meksykańskim Teotihuacan.
Jedną z jej niezwykłych cech są schody, które budowniczowie ulokowali ze wszystkich stron. Zazwyczaj lokowano je tylko z jednego boku piramidy. Schody te mają po 91 stopni, co po dodaniu jednego stopnia prowadzącego do wnętrza świątyni daje liczbę 365, czyli liczbę dni w roku.
Dziewięć tarasów zdobią identyczne motywy meandrów, które są bardzo spokojne, jak na architekturę Majów* (spokojne ozdoby to kolejna cecha elegancji). Mają one podobno symbolizować wijącego się węża. Świątynia stojąca na szczycie piramidy jest bowiem poświęcona Kukulkanowi, czyli słynnemu Pierzastemu Wężowi, którego Aztecy zwali Quetzalcoatlem.
O Chichén Itzá prawie zawsze mówi się jako o mieście Majów. I jest to prawda, ale warto mieć świadomość dwóch istotnych faktów. Miasto to kwitło już po upadku klasycznej cywilizacji Majów, który nastapił w IX w. Bardzo silne są też w nim wpływy pochodzących z centralnego Meksyku Tolteków. Mimo to piramida jest niewątpliwie jedną z najwspanialszych budowli Majów.
Komentarze: 0
Wyświetleń: 13073x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
HENRYK BRONOWICKI O UFO w 1984
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie