Dziś jest:
Czwartek, 28 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 10342x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
SENSACYJNE ODKRYCIE ‘CIEPŁYCH KAMIENI’ – CZY TO WEJŚCIE DO TUNELU DO SŁYNNEJ KOMNATY WIEDZY?
Naukowcy z Egiptu, Francji, Kanady i Japonii korzystali z urządzenia termowizyjnego aby zbadać różnice temperatur w piramidach w momencie wschodu słońca i po jego zachodzie. Badania były przeprowadzane w kilku piramidach.
Okazało się, że we wszystkich badanych piramidach występują anomalie temperaturowe, ale najbardziej istotna została odnotowana w Piramidzie Cheopsa.
„Żeby wyjaśnić tę anomalię powstało wiele hipotez, takich jak na przykład występowanie pustej przestrzeni za kamieniami czy też wewnętrzne ruchy powietrza” – poinformowali badacze.
Zwykle różnica temperatur pomiędzy sąsiadującymi kamieniami z tego samego rodzaju skały nie przewyższa pół stopnia. Ale w przypadku anomalii w Wielkiej Piramidzie, ta różnica może sięgać sześciu stopni.
Chodzi o trzy bloki przy podstawie piramidy. Urządzenia wykazały, że są wyraźnie cieplejsze od sąsiednich. Różnica temperatur wynosi 6 st. C.
– W przypadku budowli wzniesionej z takiego samego wapienia różnice temperatur pomiędzy blokami sąsiadującymi nie powinny przekraczać pół stopnia – wyjaśnia specjalista w tej dziedzinie prof. Jean-Claude Barre z Uniwersytetu w Laval. Na razie naukowcy nie określili przyczyny anomalii. Może to jednak oznaczać, że za ścianą znajdują się nieodkryte komory.
Program badań nosi nazwę Scan Pyramids. Biorą w nim udział naukowcy z uniwersytetów w Kairze, Laval w Kanadzie i Nagoja w Japonii, a także specjaliści francuscy z HIP Institut (Heritage, Innovation, Preservation).
Wokół piramid przesuwana jest kamera na podczerwień wychwytująca energię, jaką emitują olbrzymie starożytne obiekty. Na podstawie zapisu kamery powstaje barwny obraz. Plamy czerwone odpowiadają miejscom cieplejszym, niebieskie chłodniejszym, o mniejszej gęstości, które mogą się okazać miejscami pustymi – komorami bądź korytarzami.
Żródło: http://www.gazeta.ru/science/news/2015/11/10/n_7869857.shtml
Komentarze: 0
Wyświetleń: 10342x | Ocen: 3
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie