Dziś jest:
Sobota, 23 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 10263x | Ocen: 18
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
DZIWNE RZECZY NA POWIERZCHNI ZNANYCH OBIEKTÓW W UKŁADZIE SŁONECZNYM
To się powtarza praktycznie co rok - kolejne marsjańskie sondy przesyłają zdjęcia "czerwonej planety", na których potem wnikliwi obserwatorzy dostrzegają coś dziwnego, co nie wydaje się być "po prostu przypadkowym kształtem utworzonym przez naturę".
Są to często dziwne anomalie terenu, bardzo symetryczne struktury czy jakieś kształty skał przypominające bardziej wytwór sztucznej inteligencji, niż naturalne twory geologiczne. Jedną z ciekawszych fotografii przedstawiające takie anomalie jest słynny Marsjański monolit.
Trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to sztuczny obiekt, gdyż zachowuje prawie doskonałe proporcje. Jeszcze lepiej wygląda z dużej wysokości. Pojawiają się wtedy nie jeden, ale trzy wyróżniające się obiekty tworzące trójkąt równoramienny.
(źródło: Google Images)
Oto kilka kolejnych zdjęć powierzchni Marsa spośród tych, które zainteresowały badaczy śladów cywilizacji pozaziemskiej na "czerwonej planecie".
Równie ciekawe rzeczy można znaleźć na jednym z dwóch księżyców Marsa, czyli Fobosie. Fobos został odkryty przez amerykańskiego astronoma Asapha Halla 18 sierpnia 1877 w obserwatorium marynarki wojennej USA (United States Naval Observatory) około godziny 9:14 UTC. Kilka dni wcześniej (12 sierpnia) Asaph Hall odkrył również drugi księżyc Marsa, Deimosa.
Księżyc ten został sfotografowany z bliska przez sondy Mariner 9 (1971 r.), Viking 1 (1977 r.), Fobos 2 (1988 r.), Mars Global Surveyor (1998 i 2003 r.), Mars Express (od 2004 r.) oraz Mars Reconnaissance Orbiter (od 2006 r.).księżyców Fobos. Trudno określić czym on jest i jak znalazł się na orbicie tej planety. Z kształtu przypomina bardziej ziemniaka niż znane nam księżyce (22,2 km. Średnicy).
(źródło: Google Images)
Interesujące, że Fobos tak jak nasz księżyc jest ciągle zwrócony jedną stroną do planety. Krąży na bardzo niskiej orbicie wokół Marsa, która wynosi ok. 10000 km,. Josif Samujłowicz Szkłowskij rosyjski astrofizyk w 1959 roku stwierdził że prawdopodobnie pochodzenie Fobosa jest sztuczne, a on sam jest w środku pusty. Co ciekawe nie zachowuje się on jak naturalny satelita, ale cyklicznie jego orbita staje się mniejsza. Przewiduje się że za około 50 milionów lat on sam spadnie na planetę lub zostanie rozerwany tworząc pierścień wokół planety. Jeśli miałby to być sztuczny twór, to powstaje pytanie: kto i po co umieścił go na orbicie Marsa? Fobos ma jeszcze jedną anomalię, która została dostrzeżona na zdjęciach tego księżyca. To kamienny monolit, który ma ponad 100 metrów wysokości.
(źródło: Google Images)
Z góry przypomina sześcian, a jego bryła jest wyjątkowo symetryczna jak na obiekt naturalny. Księżyc był celem rosyjskiej sondy kosmicznej Phobos-II. Misja się nie powiodła i utracono kontakt z nią w dziwnych okolicznościach. Wyglądało to tak, jakby... sonda została zniszczona tuż przed osiągnięciem powierzchni Fobosa! Zanim utracono kontakt z sondą, wykonała kilka zdjęć powierzchni księżyca Marsa, które zdołała wysłać na ziemię. Na jednym ze zdjęć zauważono obiekt w kształcie dysku, który zbliżał się do powierzchni Fobosa.
(źródło: Google Images)
(źródło: Google Images)
Na koniec tej publikacji tylko jedno zdjęcie naszego satelity, czyli Księżyca. W tym serwisie prezentowano wielokrotnie dziwne formacje znajdujące się na jego powierzchni. Jedna z najsłynniejszych to wieża, która ma mieć rzekomo wysokość 1,6 kilometra! Oto zdjęcie tego obiektu wykonane podczas misji Apollo 12.
(źródło: Google Images)
Komentarze: 0
Wyświetleń: 10263x | Ocen: 18
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie