Dziś jest:
Środa, 27 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 7814x | Ocen: 5
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
TO WYDARZENIE ZAKOŃCZY SPORY RELIGIJNE, PROBLEM GLOBALNEGO OCIEPLANIA, WYCZEPYWANIA SIĘ ZASOBÓW NATURALNYCH ZIEMI
Panuje powszechne i całkowicie fałszywe przekonanie, że niebo jest obserwowane dokładnie przez teleskopy, satelity, komputery i co tam jeszcze chcecie. Nie ma takiej możliwości – myślą ludzie – aby w kierunku Ziemi leciało coś, czego nie wykryją goście z NASA czy innych ośrodków zajmujących się obserwacją kosmosu. Prawda jest jednak brutalna – obserwowany jest zaledwie drobny wycinek nieba.
Jak chronić się przed potencjalnie groźnymi dla Ziemi planetoidami? To temat konferencji, która odbyła się we włoskiej miejscowości Frascati Konferencji Obronności Planetarnej. Pięciodniowe spotkanie zorganizowała Międzynarodowa Akademia Astronautyczna.
Według NASA, kosmicznych obiektów potencjalnie zagrażających Ziemi jest ponad półtora tysiąca. Astronomowie rozwiali wszelkie wątpliwości – ludzkość może nie zauważyć takiej kosmicznej skały. Przykładem takiej sytuacji był obiekt, który dwa lata temu eksplodował nad Czelabińskiem w Rosji.
- Uszkodził kilka budynków, ponad tysiąc ludzi było rannych, kilkaset trafiło do szpitala - przypomniał były rosyjski kosmonauta Oleg Atkow, otwierając konferencję.
Podczas konferencji przeprowadzone specjalny eksperyment. Najlepszym ekspertom od asteroid postawiono zadanie: jakie jest prawdopodobieństwo, że w Ziemię w ciągu siedem najbliższych lat uderzy taki obiekt? Wzięto pod uwagę takie czynniki jak okres od ostatniego uderzenia w Ziemię, częstotliwość pojawiania się takich obiektów w Układzie Słonecznym itp. Wynik okazał się szokujący, gdyż oceniono takie prawdopodobieństwo na gigantyczną wartość – 1 procent!
Tylko pozornie to mała wartość. W rzeczywistości ludzkość każdego dnia powinna patrzeć z niepokojem w górę, czy nie przybywa „ostateczny argument kończący dyskusję o przyszłości Ziemi”.
Zapraszamy do udziału w naszej ECHO-SONDZIE: kiedy nastąpi uderzenie w Ziemię?
I już zupełnie "na koniec" - poniżej kometa Czuriumow-Gierasymienko - ta, którą dogoniła sonda Rosetta i na której lądował Philae. Tak wyglądałaby, gdyby umieścić ją bezpośrednio nad Los Angeles. Ale lepiej tego nie robić...
Komentarze: 0
Wyświetleń: 7814x | Ocen: 5
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie