Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Byłem w ich pojeździe, dotykałem podłogi, stołu. Negowanie istnienia UFO to nawet nie głupota... to zbrodnia na ludzkim rozumie.
Travis Walton (w wywiadzie dla FN, Los Angeles 24 września 2015)

Komentarze: 44
Wyświetleń: 17737x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 21 maj 2017 08:14   
Autor: FN, źródło: The Syberian Times   

TO MOŻE BYĆ KOLEJNY DOWÓD NA ISTNIENIE NA ZIEMI PRZED MILIONAMI LAT ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGICZNIE CYWILIZACJI

Na całym świecie na dnie szybów kopalni w podkładach ziemi sprzed milionów lat od czasu do czasu są znajdywane przedmioty świadczące o tym, że wykonała je cywilizacja zamieszkująca kiedyś naszą planetę, która istniała w czasach uważanych przez nas za prehistoryczne. Być może mamy kolejny taki przedmiot, który został znaleziony na Syberii.

Informację podał serwis The Siberian Times http://siberiantimes.com

W tamtejszych kopalniach górnicy na głębokości dochodzącej nawet do kilku kilometrów znajdują rzeczy, które nie powstały w sposób naturalny.
Podobnie w jaskiniach są znajdowane przedmioty, które nie mogą być dziełem znanych nam cywilizacji.

Przykładem może być igła uznana za najstarszą igłę na świecie.

Została znaleziona w Jaskini w Denisowie (Syberia) i ma według ocen naukowców co najmniej 50 000 lat. Wtedy na Ziemi nie było jeszcze Homo sapiens.


Poniżej zdjęcie igły sprzed 50 tys. lat.
Igła ma 7 cm (2 3/4 cala) i została wykonana z kości zwierzęcia bardzo precyzyjnie. Naukowcy ujawnili, że igła znajdowała się w górskiej jaskini Altai. Wiek znaleziska szacuje się na ok. 50.000 lat.

Profesor Mikhail Shunkov, szef Instytutu Archeologii i Etnografii w Nowosybirsku, powiedział:

- To wyjątkowe odkrycie, które nawet można nazwać sensacyjnym.

Kolejnym znaleziskiem budzącym pytania o jego pochodzenie jest naszyjnik, a raczej bransoletka.
W 2015 r. po kilku latach badań, naukowcy zgodnie stwierdzili, że przedmiot ma około 40 tys. lat i jest najstarszą znalezioną biżuterią w historii. Niezwykłego odkrycia dokonano w 2008 roku. Wtedy w syberyjskim Ałtaju przy granicy z Mongolią wykopano dziwny artefakt. Pośród kości Mamuta Włochatego, których wiek określono na 125 tys. lat znaleziono fragment bransoletki.


Bransoletkę wykonano z zielonego chlorytu. Zdumiewa precyzja wykonania przedmiotu, która pozostaje poza zasięgiem ówczesnych ludzi pierwotnych. Bransoletka posiadała otwór, który według naukowców wywiercony został przez szybko obracające się wiertło. Był też miejscem zawieszenia jakiejś innej, nieokreślonej ozdoby.

Ciekawe jest także to, że materiał, z którego zrobiono bransoletę znajdował się przynajmniej 220 km od miejsca, gdzie ją znaleziono. To także za dużo na możliwości przemieszczania się istot człekokształtnych w tamtych czasach.

Według archeologów Denisową Jaskinię zamieszkiwał gatunek ludzki blisko spokrewniony z Neandertalczykiem. Problem w tym, że człowiek neandertalski nie był tak rozwinięty, żeby tworzyć przedmioty podobne do tej bransoletki, a już na pewno nie 40 tys. lat temu.

Naukowcy nie są zgodi. Mieszkańców tamtejszych terenów określono mianem Denisowian i zaczęto uważać ich oddzielny w stosunku do Neandertalczyka podgatunek człowieka rozumnego. Wiele osób uznało ich za cywilizację, która wyginęła. Pojawiły się ostatnio głosy, że biżuterię dostarczyła na ziemię zupełnie obca cywilizacja.

Bransoletka znajduje się aktualnie w Muzeum Kultury i Historii Człowieka w Nowosybirsku.

 

Komentarze: 44
Wyświetleń: 17737x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 21 maj 2017 08:14   
Autor: FN, źródło: The Syberian Times   


Komentarze (44)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 6 cze 2017 07:34 | ocena: -6

heniek kosmita | Gość

Ta igła ma max 50 lat, a nie 50000 ;) Nie ufam Rosjanom za grosz. Oni są w stanie wymyślić dowolną głupotę, a ludzie i tak w to uwierzą. A jak to miało jeszcze miejsce na Syberii, gdzie grasuje Jeti, a na ludzi polują niedźwiedzie polarne...

Czw, 25 maj 2017 12:39 | ocena: + 2

George | Gość

Pozwolicie że trochę namieszam. Nie jestem fanem Innego Medium ale dziś mnie coś podkusiło i oto na co trafiłem w związku z pochodzeniem człowieka.
http://innemedium.pl/wiadomosc/pojawily-sie-dowody-na-ze-homo-sapiens-nie-pochodzi-z-afryki

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 26 maj 2017 11:00 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@George, W Rumunii znaleziono tabliczki z pismem podobnym do klinowego, starsze od sumeryjskich o 600 lat. No i co Ty na to? Nauka oczywiście natychmiast zareagowała, że są to magiczne bazgroły jakiegoś czarownika. W ten sposób nie trzeba było przenosić centrum cywilizacji do jakiejś nędznej Rumunii.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 26 maj 2017 22:28 | ocena: + 1

George | Gość

@dziad_Jag,
Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne. Wypływają nowe fakty które są prawdziwe albo i nie. Tracimy energię na dociekania czy było tak czy inaczej. Wszystko to kant stołu potłuc - biorę termosik z kawą i leżąc na bosaka w trawie obserwuję chmurki na niebie. Przynajmniej jest z tego zajęcia jakiś wymierny pożytek.

Czw, 25 maj 2017 10:04 | brak oceny

George | Gość

mandarin, daj jakieś namiary proszę.

Wt, 23 maj 2017 15:06 | ocena: + 5

lol | Gość

"Kolejnym znaleziskiem budzącym pytania o jego pochodzenie jest naszyjnik, a raczej bransoletka."--no to albo naszyjnik albo bransoletka,to tak jakbyście napisali że kolejnym znaleziskiem byla rękawiczka a raczej but...

Pon, 22 maj 2017 20:52 | ocena: + 7

relatysta | Załogant

Cóż w takim układzie pozostanie po naszej upadającej cywilizacji?
Co po 50/100 tysięcy lat wykopią jacyś archeolodzy? Co po plastiku i dziurach w ziemi pozostanie - oczywiście poza piramidami które nam przypiszą.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 22 maj 2017 21:43 | ocena: -1

George | Gość

@relatysta,
Pozostanie ceramika, np. spłuczki.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 23 maj 2017 21:29 | brak oceny

relatysta | Załogant

@George, Myślałem o kiblach ale w wodzie obrosną nie do poznania. Na prawdę są odporne na wietrzenie, ścieranie i takie tam...?

Pon, 22 maj 2017 23:42 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@relatysta, Czy cierpisz na depresję? Ja tam nie widzę żeby cywilizacja upadała. Rozwija się świetnie - niestety nie tam gdzie by chcieli wybrzydzacze z FN.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 23 maj 2017 21:25 | brak oceny

relatysta | Załogant

@dziad_Jag, Depresja? A gdzie tam, tyle jest jeszcze do wyjaśnienia/objaśnienia, obalenia i ośmieszenia...
Ale jako "wybrzydzacz" chętnie zapytam Cię o jakiś przykład tego świetnego rozwoju cywilizacyjnego, a najlepiej jaki widzisz jej przyszłość/kierunek.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 24 maj 2017 12:24 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@relatysta, tyle jest jeszcze do wyjaśnienia/objaśnienia >> Klaszczę w obie ręce i jeszcze wynajmę kilkuset do klaskania. Natomiast co do wybrzydzania- od tysięcy lat każde pokolenie narzeka na rzeczywistość i widzi w świetlanych barwach przeszłość. jeśli dla Ciebie cywilizacją jest medytowanie pod drzewem, święte krowy, święci mężowie, i święte życie - to spójrz z odwrotnej strony na wszechobecną nędzę tej świętej cywilizacji. Cywilizacja rozwija się zgodnie ze swoimi prawami, ale chętni do powrotu do raju nie mają na co liczyć. Raju nie będzie. Będzie wszechobecna ciasnota, darmowa zupa dla bezrobotnych ( jeszcze ze 20 lat i będą same roboty, i 6 mld bezrobotnych). Tzw. Rząd Światowy nastanie nieuchronnie i idealiści mogą gardła zedrzeć i guzik to pomoże. Tzw. cywilizacja to produkt głodu i lenistwa, a nie coś danego z nieba. No, teraz ja czarno patrzę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 24 maj 2017 15:26 | ocena: + 1

relatysta | Załogant

@dziad_Jag, Zmienny w swych opiniach Jesteś jak kobieta lub przewrotny jak... nie wiem kto.
Problemem cywilizacji jest przeludnienie, jak w tym eksperymencie ze szczurami/myszami. Nawet jak na końcu niektóre jednostki dostały wolność to nie potrafiły już z niej skorzystać.
Wszystkiego jest dosyć, ale destrukcyjny kapitalizm nie pozwoli na wolność dla wszystkich.
kapitalizm i wolny rynek mają w sobie głęboko zakorzenione mechanizmy samodestrukcji: “wojny są opłacalne, choroby są opłacalne, dewastacja naszej planety jest opłacalna, niewolnictwo i niehumanitarne warunki pracy są opłacalne.
Robotyzacja,ma uwolnić nas od pracy fizycznej.
Albo edukacja albo rewolucjia.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 24 maj 2017 22:07 | ocena: + 1

George | Gość

@relatysta,
Potwierdzam

Czw, 25 maj 2017 11:50 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@relatysta, Nie potrafisz oddzielić cywilizacji od etyki. Czy cywilizacja nieetyczna przestaje być cywilizacją? Czy niewolnicze systemy Rzymu czy Babilonu nie były cywilizowane? Czy Hiszpanie i Anglicy obdzierający kolonie byli hordą prymitywów? Co do kapitalizmu...Jak uczy Tao w narodzinach jest już śmierć. Sprzeczność kapitalizmu zauważył już Henry Ford. Płacił swoim robotnikom dwa razy tyle co inni producenci. Na pytanie dlaczego to robi, odparł: żeby mogli kupować moje samochody. Wielka plajta kapitalizmu w 1926 roku pokazała bez litości, że oprócz producenta musi być kupujący. Zasada maksymalnego zysku wywołuje kryzys. Trzeba więc wprowadzać na rynek pieniądze bez pokrycia. Stąd taki wspaniały rozkwit banków, i potworne zadłużenie kasy państwowej. Od 1926 roku kapitalizm żyje inflacją. Rachunek jest prosty: przed wojną i teraz dolar to 4 zł ( nie chodzi o ścisłość). Tylko że przed wojną jajko kosztowało 2 grosze, a teraz 70 gr. Przed wojną secesyjną w USA za 5 dolarów miesięcznie można było dziecko wychować, ubrać, nakarmić i wykształcić. Dzisiaj tysiąc mało. W którejś z powieści Dicka jest śliczny obrazek przyszłości- WSZYSCY są urzędnikami. Co oni robią? NIC. Z czegoś trzeba żyć. A że prawdziwą pracę załatwiają roboty....

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 25 maj 2017 18:17 | ocena: + 3

relatysta | Załogant

@dziad_Jag, Co mi z cywilizacji która jest nieetyczna?
Liczy się tylko jedność cywilizacyjna, a ta bez rozwiniętej etyki nie przetrwa "długo".
Dlatego pisałem nieraz w swych komentarzach że interesuje mnie - poza oczywiście techniką Obcych - ich moralność, poczucie etyki; żeby wiedzieć ile nam brakuje do - "kontaktu".

Pon, 22 maj 2017 00:09 | brak oceny

szczyglis | Załogant

Wyjątkowo pozwolę sobie przekleić mój wpis z forum odnośnie tego artykułu:
---
Prymitywne narzędzia, wg współczesnej archeologii były konstruowane już ok. 1 miliona lat temu (ktoś jest sobie w stanie wyobrazić jak ogromna jest to jednostka czasu?). Homo sapiens wg obecnych badań pojawił się ok. pół miliona lat temu. I tyle mniej więcej wiemy (a właściwie spekulujemy, bo na to składa się dużo czynników - datowanie, badania odkopanych przedmiotów, grobów, etc...). Bezpośrednich dowodów na taką, a nie inną historię nie mamy, bo cała nasza wiedza opiera się jedynie na tym co odkopaliśmy i wnioskach z tego wyciąganych.

Epoka dinozaurów minęła ok. 65 milionów lat temu, sama Ziemia ma wiek datowany na ok. 4.5 miliarda lat, Wszechświat - na ok. 13 mld lat. Raptem od około 50 lat dopiero mamy komputery i bombę atomową, a współczesnym ludziom wydaje się, że są pępkiem świata i szczytem szczytów. Wnioski można wyciągnąć sobie samemu.

Ludziki szanowne - my tu jesteśmy nawet nie pyłkiem, nawet nie sekundą. Nasza (naszej cywilizacji) egzystencja to nawet nie pstryknięcie palcem, tylko o kilka rzędów wielkości mniejsza kropeczka we wszechświatowym i nawet ziemskim kalendarzu. A ludziom się wydaje, że złapali Boga za rogi...

Nie, 21 maj 2017 16:21 | ocena: + 17

Karen | Gość

Skąd wiadomo, że jest to kawałek bransoletki? A może kawałek jakiegoś uchwytu, albo jakiejś obręczy nieznanego dziś przeznaczenia. Może przez otwór przechodził sznurek do zawieszania tego czegoś w czymś lub na czymś...

Nie, 21 maj 2017 11:10 | ocena: + 16

dziad_Jag | Gość

Więc już 50 tyś lat temu zaczął się ten wyścig zbrojeń zwany modą damską!

Nie, 21 maj 2017 10:47 | ocena: + 16

George | Gość

Podobnie jak zarozumiałe twierdzenia, że człowiek jest jedyną inteligentną formą we wszechświecie, czy Ziemia jest jego centrum, twierdzenie iż historia Ziemii i jej lokatorów ma swój początek od momentu kiedy ludzkość zaczęła ją dokumentować, świadczy o ludzkiej bucie. Ktoś nam narzuca taki model myślenia a my jak te lubiące spokój i niekonfliktość owieczki, dla świętego spokoju akceptujemy te pseudoprawdy. Zakazana Archeologia od dawna udowodniła, że technologicznie wcale nie jesteśmy wyjątkowi w porównaniu z poprzednimi cywilizacjami (niekoniecznie czysto ludzkimi). Wszystko co powstaje musi się rozpaść - również cywilizacje. Powstają one na przestrzeni miliardów lat i upadają, Ziemia wyrzuca materię na powierzchnię a w innym miejscu ją pochłania, kontynenty dryfują w te i we wte. Jedne gatunki wymierają a na ich miejscu pojawiają się inne - wszystko się miele jak w politycznym młynie i nie ma tu miejsca na jakąś stałość. Za kilka lub kilkanaście milionów lat, któraś z kolei po naszej cywilizacja, na jakimś kontynencie którego jeszcze nie ma, jakieś bardziej lub mniej inteligentne byty, będą deliberować na wydobytą z morza spłuczką. Podobnie jak my dzisiaj znalezionemu w bryle węgla łąńcuszkowi.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 22 maj 2017 20:33 | brak oceny

relatysta | Załogant

@George, Słusznie prawisz że dokumentacja poczynań cywilizacji zaprzeszłych to nie konieczny wymóg.
Ale czy na pewno? Nie sądzisz że ktoś kto potrafi robić łańcuszki ze złota, brosze z chloratytu z otworem - nie powinien umieć to pierw jakoś udokumentować. Zostawić ślad swej inteligencji inaczej niż przez upiększanie kobiecego ciała?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 22 maj 2017 21:59 | ocena: + 3

George | Gość

@relatysta,
Mamy przecież budowle z tonowych bloków kamiennych, piramidy z zapisem matematyczno astronomicznym, dysk z Faistos i wiele innych obiektów. My, ludzi dokumentujemy swoje dzieła na papierze i ostatnio zapisem cyfrowym. To, że nie znaleźliśmy dokumentacji poprzednich cywilizacji nie musi oznaczać, że jej nie ma. Może mamy ją przed nosem ale jej nie postrzegamy. A może jej jeszcze nie znaleźliśmy w głębokich pokładach węgla czy piaskowca. Jeśli chodzi zaś o biżuterię to nie jest ona jedynym rodzajem odnajdowanych artefaktów. O ile mi wiadomo znaleziska dotyczą też części maszyn w tym typowe nakrętki. Ale faktem pozostaję, że przydałoby się wydłubać ze skały jakiś CD z filmikami youtube albo przynajmniej dobrze zakonserwowane papirusy z opisami. Najlepiej po angielsku lub w bardziej uniwersalnej łacinie.
Właśnie oglądam na youtub bardzo ciekawą prelekcję na której prelegent Dr. Aleksander Woźny stwierdza że jesteśmy piątą rasą. Jak rozumiem w kolejności ich powstawania. Ciekawe.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 24 maj 2017 12:41 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@George, Nie jest przypadkiem, że tak często znajdujemy biżuterię. Przecież była robiona z materiałów praktycznie niezniszczalnych. Na papirusy nie licz! nawet abstrahując od marnoty tego materiału, każdy najeźdźca zaczynał od spalenia dokumentów, a biżuterię starannie kolekcjonował. Rzymianie rozkradli bibliotekę pergamońską ( 200 tyś papirusów ) i spalili aleksandryjską. Hiszpanie spalili wszystkie dokumenty Azteków. Zostało 5 ( słownie pięć) niekompletnych tzw. kodeksów. Misjonarz na Wyspie Wielkanocnej zaczął działalność od zniszczenia wszystkich zapisów rongo-rongo. Więc nie licz na dokumenty.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 24 maj 2017 22:13 | ocena: + 1

George | Gość

@dziad_Jag,
A nasi nie palą tylko trzymają pod kluczem w Watykanie. Przyjdzie czas że ktoś kiedyś roz..li kiedyś kłodki w archiwach i ludzkość dostanie to do czego ma prawo. Wiedza jest własnością całej ludzkości a nie zarozumiałej bandy mafiozów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 25 maj 2017 11:56 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@George, Wiedza jest potrzebna Tobie czy mnie, czy jeszcze paru na tym forum. Całej reszcie wystarczy Taniec z gwiazdami.

Czw, 25 maj 2017 16:39 | brak oceny

Christi | Gość

@George, po nas będą oczyszczać Ziemię ze śmieci ,i jeśli ktoś przypadkiem znajdzie spłuczkę to będzie raczej mówił -jeszcze jedna pozostałość po tych śmieciarzach,brudasach i komputerowcach.Z pewnością nie da tego do muzeum tylko w ekologiczny sposób zutylizuje jak większość śmieci.Będzie szczęśliwy że udało się uratować od nas Ziemię.

Nie, 21 maj 2017 09:16 | ocena: + 17

Maximus | Gość

Prawdopodobnie w tamtym czasie istniała kultura wysoko rozwinięta jak nasza obecnie jak również kultury prymitywne na poziomie kamienia łupanego. Obecnie przecież jest tak samo. Niektóre plemiona dzisiaj dalej żyją sobie w dżungli i nawet nie miały nigdy kontaktu z białym człowiekiem.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.