Dziś jest:
Środa, 27 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Komentarze: 0
Wyświetleń: 3925x | Ocen: 0
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5
OD 23 LAT ZAKWITA KWIAT UDUMBARA – CZY TO ZNAK, ŻE W NASZYCH CZASACH NARODZI SIĘ NOWY BUDDA?
Według buddyjskiej legendy kwiat Udumbara zakwita tylko raz na 3000 lat i ostatni raz zakwitł przed narodzinami Buddy. Od około 23 lat znajdowano go na całym świecie. Niektórzy mówią, że Udumbara może zwiastować nadejście wielkiego mędrca lub istoty oświeconej.
Maleńki, pachnący kwiat Udumbara ukazuje się na końcu cieniutkiej łodyżki i jest zaskakująco wytrzymały. Ci, którzy go w ostatnich latach znaleźli, mówią, że mieli go u siebie długo i w tym czasie Udumbara nie tylko nie więdła ani nie usychała, lecz nawet zaobserwowano, że odradzała się, po tym jak ją zgnieciono.
Po raz pierwszy zauważono ją na posągu Buddy w południowokoreańskiej świątyni w 1997 roku. W 2010 roku chińskie media państwowe niespodziewanie doniosły o tym kwiecie, nazywając go niebiańskim.
To była niemała niespodzianka, ponieważ reżim jest oficjalnie ateistyczny i normalnie nie sugerowałby, że wielki przywódca duchowy mógłby przybyć na Ziemię. Krótko po tym wycofano wszystkie opublikowane na ten temat artykuły z państwowych mediów, ale przedtem zdążyły się one rozpowszechnić w całej chińskiej sieci internetowej.
Od tego czasu reżim twierdzi, że Udumbara to jajeczka owada, a dokładnie owada zwanego złotookiem. Chociaż jajeczka złotooka i kwiaty Udumbara podobnie wyglądają, to jednak obserwuje się, że jajeczka usychają i obumierają krótko po wykluciu się owada, podczas gdy kwiaty Udumbara zachowują długo swoją świeżość i pachną. „Udumbara” jest słowem z sanskrytu, starożytnego języka indyjskiego, i oznacza „niebiański kwiat pomyślności”.
Według legendy buddyjskiej pojawienie się kwiatów Udumbara zwiastuje przybycie Świętego Króla Obracającego Kołem, naprawiającego Dharmę w ludzkim świecie. O tym Królu mówi się, że przyjmie wszystkich ludzi ze wszystkich wyznań religijnych i przyniesie wszystkim zbawienie poprzez miłosierdzie.
W tomie 8. buddyjskiej księgi „Wymowa i interpretacja” Huilina jest napisane: „Kwiat Udumbara jest wytworem sprzyjających i nadprzyrodzonych zjawisk; jest to kwiat niebiański i nie istnieje w doczesnym świecie. Jeśli Tathagata lub Król Złotego Koła pojawi się w ludzkim świecie, to kwiat ten ukaże się dzięki jego ogromnym cnotom i jego błogosławieństwu”.
W artykule wykorzystano relacje Yang Xiaohui z „The Epoch Times”.
Poniższe wideo opublikowano w 2007 r.
Na temat kwiatu Udumbara po raz pierwszy napisała nam Beata Dąbek z naszego zespołu redakcyjnego FN.
[...] Jest to ciekawe zjawisko obserwowane na całym świecie od kilkunastu lat, które nasiliło się w ostatnich latach. Chodzi o legendarny kwiat Udumbara. Jest to kwiat, który według legend buddyjskich zakwita raz na 3000 lat, a jego nazwa jest słowem z sanskrytu i oznacza "przynoszący pomyślność kwiat z nieba", a jego pojawienie się zwiastuje coś niezwykle rzadkiego, np. pojawienie się na świecie istoty oświeconej buddy. W tomie 8 buddyjskiej księgi "Wymowa i interpretacja" jest napisane: "Kwiat Udumbara" jest to kwiat niebiański i nie istnieje w doczesnym świecie, jest proroczym symbolem i sygnalizuje jedną z wielu zmian niebiańskich. Jeśli Tathagata lub Król Złotego Koła pojawi się w ludzkim świecie, to kwiat ten ukaże się dzięki jego ogromnym cnotom i jego błogosławieństwu". Ostatni raz kwiat ten zakwitł przed narodzinami Buddy, a teraz ponownie od kilku lat ten maleńki, pachnący kwiat na cienkiej łodyżce spotykany jest w różnych częściach świata.
Zaobserwowano je np. jak zakwitały na posągach Buddy, ale nie tylko tam, bo np. na liściach różnych roślin. Ludzie, którzy mieli szczęście go znaleźć opisywali, że pomimo mikroskopijnej wielkości był niezwykle wytrzymały, mieli go u siebie bardzo długo. Udumbara nie wysychała, ani nie więdła i odradzała się po tym jak ją np. zgnieciono. Do tego pięknie pachniała. Wietnamski mnich buddyjski Thich Nhat Hanh stwierdził w jednej ze swych książek: "[...] tak jak nie można zniszczyć zapachu kwiatu Udumbara, tak nasza zdolność do oświecenia jest zawsze obecna" oraz "Budda uczy, że każdy jest buddą, każdy jest kwiatem Udumbara".
Po raz pierwszy kwiat ten zaobserwowano kilka lat temu w Korei Południowej, a potem w Chinach, na Tajwanie, w Północnej Kalifornii, Nowym Yorku, Teksasie, Meksyku, Australii i Indiach.
W 2010 roku chińskie media państwowe niespodziewanie poinformowały o tym niezwykłym kwiecie nazywając go niebiańskim. Była to bardzo duża niespodzianka z tego powodu, że oficjalny ateistyczny reżim sugerował, że wielki przywódca duchowy mógłby przybyć na Ziemię. Krótko po tym wydarzeniu wycofano wszystkie opublikowane artykuły na ten temat z państwowych mediów, ale wcześniej już zdążyły się upowszechnić w internecie. Od tego czasu reżim twierdzi, że kwiat Udumbara to jajeczka owada zwanego złotookiem.
Wyglądają one podobnie, jednak jajeczka usychają i obumierają krótko po wykluciu się owada, a kwiaty Udumbara, tak jak już wspomniałam, pachną i bardzo długo zachowują świeżość. To ciekawa informacja, ponieważ rozkwit Udumbara - rzadkiego zjawiska pojawiającego się raz na 3000 lat zwiastuje, że oświecona istota rozprzestrzeni swe nauki i każdy niezależnie od przynależności religijnej będzie miał szansę spotkać tę oświeconą istotę, ponieważ przyjmie ona wszystkich i przyniesie zbawienie poprzez miłosierdzie.
Przesyłam dwa krótkie filmy na ten temat i zdjęcie kwiatu Udumbara na twarzy posągu Bodhisattwy w świątyni Zen w Suncheonie, oraz samego tego kwiatka.
Przesyłam tę informację, ponieważ niesie ona ze sobą pozytywne przesłanie i jest promykiem wśród tylu negatywnych znaków, które ludzie odczytują stykając się z różnymi przepowiedniami itp.
Beata Dąbek [...]
Komentarze: 0
Wyświetleń: 3925x | Ocen: 0
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie