Nie, 25 cze 2006 00:00
Autor: FN, źródło: FN
Góry Izerskie i Zielona Góra to kolejne miejsca, z których dotarły do nas interesujące zdjęcia. Czym są obiekty pokazane na fotografiach?
Prezentowane zdjęcie przesłała do redakcji pani Joanna z Zielonej Góry. Fotografia została wykonana 19 czewca o godzinie 16.39 aparatem Eastman Kodak Co. LS 753 przy przesłonie 3,6 i czasie naświetlania 1/750 s. Obiekt nie był widoczny gołym okiem. Ta mała kulka na zdjęciu jest niezwykle interesująca. W odróżnieniu od ostatnio prezentowanych przez nas zdjęc UFO, nie wygląda na obiekt metaliczny, choć oczywiście nie możemy tego wykluczyć. Barwą łudząco przypomina kolor nieba. Jak zwykle w przypadku analizy zdjęć wykonywanych aparatem cyfrowym, nie jesteśmy w stanie określić odległości obiektu od osoby fotografującej. Na omawianym zdjęciu odnosimy wrażenie, że kula jest znacznie oddalona. Być może jest to tylko złudzenie.
Podobny obiekt, tym razem przypominający chmurę został sfotografowany przez pana Andrzeja W. Podczas przeglądania zdjęć z wycieczki w Góry Izerskie zauważył on "coś dziwnego" nad głową kolegi. Ta fotografia została wykonana 12 czerwca aparatem Canon PowerShot A75, przy przesłonie F/4,8 i czasie naświetlania 1/1000 s. Czy jest to bardzo gęsta, pojedyncza chmura na niebie?
Raczej nie, zjawisko chmur ufo-podobnych jest znane wśród badaczy. Dla porównania, zdjęcie jednej z takich chmur prezentujemy poniżej. Kształt, a przede wszystkim barwa obu obiektów, które zostały sfotografowane przez naszych czytelników przypominają nam zdarzenie z lutego br., kiedy to nad Wrocławiem został sfilmowany obiekt, który również charakteryzował się bardzo dobrym kamuflażem. W odróżnieniu od obiektów z fotografii, był widoczny gołym okiem. Ponadto, w chwili odlotu świadkowie słyszeli donośny dzwięk. Film (niestety, słabej jakości - wykonany przy najmniejszej rozdzielczości aparatem fotograficznym) jest dostępny w Multimediach.
Nie, 25 cze 2006 00:00
Autor: FN, źródło: FN
* Komentarze są chwilowo wyłączone.