Dziś jest:
Czwartek, 6 października 2022

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Cóż straciłem umierając?
/Dżelal-uddin Rumi/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 56710x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Wt, 6 mar 2007 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   

PRRZEŚLADUJĄ MNIE LICZBY... TO CZĘSTY TEMAT KORESPONDENCJI DO FN

Na łamach naszych stron pisaliśmy już wiele razy na temat „Klątwy czasu”, czyli zupełnie dziwnego, niewytłumaczalnego zjawiska, w którym uporczywie powtarzają się cyfry w godzinach...

Jeśli nie jesteście wprowadzeni w ten temat (a wiemy, że każdego dnia na nasze strony wchodzą zupełnie nowi czytelnicy), zapraszam do przeczytania poprzednich artykułów i listów, które docierały do nas w tej sprawie: Artykuł 1: „Pomóżcie w sprawie tej upiornej godziny... o co w tym chodzi?” – do Fundacji trafiają czasami nietypowe prośby o wyjaśnienie różnych zagadek.

Czasami pytania czytelników wprawiają nas w zdumienie! Artykuł 2:

Nasz tekst o osobach, które ciągle widzą „tę samą godzinę” spowodował burzę. Oto kilka wybranych historii nadesłanych przez czytelników Nautilusa. Tymczasem jednemu z naszych Załogantów - udało się rozwikłać (a przynajmniej bardzo zbliżyć się do rozwikłania) tę zagadkę. Oto list, który nam w tej sprawie przekazał:

„Klątwa czasu” Gdy w Nautilusie pojawił się artykuł na temat czasu, który wydaje się płatać figle ludziom zaintrygowało mnie to gdyż sam miałem podobne doświadczenia i zdarzało mi się to bardzo często...

Właściwie za każdym razem, gdy spoglądałem na zegar była godzina, w której liczba godzin i minut była taka sama np. 13:13 22:22 lub 4:4 . Na pewno każdy słyszał o przesądzie, który mówi, że gdy ktoś notorycznie widzi takie „zjawisko” na zegarku jest przez kogoś skrycie kochany, więc było to nawet przyjemne. Postanowiłem jednak rozwikłać tę zagadkę i uzyskać jakąś logiczną odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.

Założyłem, że cała sprawa ma podłoże psychologiczne, udałem się, więc do sympatycznej, doświadczonej pani psycholog, która przedstawiła mi następującą hipotezę zaznaczając jednak, że jest to tylko hipoteza. Czy jest prawdopodobna oceńcie sami… Każdy cywilizowany człowiek ma kontakt z wszelkiej maści zegarami od samego przyjścia na ten świat, a sam czas rządzi każdym dniem i jest nieodłącznym elementem całego naszego życia. Mało, kto wie, że przeciętnie spoglądamy na zegarek i odczytujemy godzinę średnio 80 razy dziennie (!!!), toteż ta czynność staje się w końcu dla człowieka tak bezwarunkowa, naturalna i podświadoma, że nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Spoglądamy na zegarki i przez moment w podświadomości przetwarzamy informacje, po czym od razu zapominamy. Gdy na zegarze jest godzina np. 19:43 nie jest to nic niezwykłego, sprawdzamy np. godzinę przyjazdu autobusu na rozkładzie albo godzinę wyświetlenia programu w telewizji, ale po chwili już o tym nie pamiętamy. Natomiast, gdy jest np. 19:19 sprawa ma się trochę inaczej - nie jest to już tak normalne.

Po pierwsze logicznie rzecz ujmując wydaje nam się niezwykłe, że spojrzeliśmy na zegar akurat o takiej godzinie po drugie przypominają nam się różne związane z tym zagadnienia jak np. ten przesąd, o którym wspomniałem wcześniej. Dzięki temu informacja odczytana z zegarka nie przelatuje nam przez podświadomość i znika, tylko trafia do świadomości i po prostu się nad nią przez chwilę zastanawiamy, co sprawia, że ją zapamiętujemy!!!

W rezultacie suma tych zapamiętanych godzin w ciągu dnia miesiąca czy roku daje nam mylne wrażenie, że za każdym razem jest godzina o tej samej liczbie godzin i minut.

Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o pełne godziny albo godziny połówkowe, np.12:30. Co jednak wówczas, gdy ni stąd ni zowąd budzę się w nocy i odczytuję godzinę 04:04, czy w tym przypadku działa podobny mechanizm?? Dodam jeszcze, że teraz, gdy zostałem „uświadomiony” zwracam już uwagę na każdy odczyt z zegara a „klątwa czasu” została ze mnie zdjęta… Z pozdrowieniami dla ekipy oraz wszystkich miłośników FN.


Jeszcze raz dziękujemy Darkowi za tak wyczerpujący raport, a jeśli ktoś z was ma inne wytłumaczenia tego zjawiska, albo relacje, których nie da się w ten sposób wytłumaczyć, prosimy o kontakt: nautilus@nautilus.org.pl

Komentarze: 12
Wyświetleń: 56710x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Wt, 6 mar 2007 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 10 sie 2018 12:06 | brak oceny

nowosolanin1970 | Załogant

Witam! Dzisiaj na ekranie mojego laptopa, gdy spojrzałem na zegar, pokazały mi się takie godziny: 11:44 i 11:55, a wczoraj wieczorem pokazała mi się godzina 22:22 – to najczęstsza godzina, z którą się stykam już od kilku lat i która nie daje mi spokoju! Jeszcze do niedawna myślałem, że jestem jedyną osobą, która styka się z tym zjawiskiem. Pozdrawiam.

Wt, 26 cze 2018 13:04 | brak oceny

Grave | Załogant

Na pewno nie jest coś zależne od nas,co w przypadku gdy ktoś pyta mnie o godzinę na mieście i mam tą samą sytuacje?przecież nie mogłem nastawić swojego mózgu tak by inna osoba zapytała mnie o godzinę akurat o 14:14 lub 19:19,to samo gdy mam w domu rozstrojony zegar od dekodera,lub taka sytuacja gdzie liczby pojawiają się poza zegarem?np rejestracje samochodów lub groby na cmentarzu na których powtarzają się te same liczby np "22" lub ostatnio na jednym widziałem dzien i miesiac urodzin pewnego małżeństwa i był to ten sam dzien i miesiac z jednej i drugiej strony pani urodziła się 23.04 i obok pan to samo 23.04

Sob, 14 paź 2017 18:55 | ocena: + 4

mm | Gość

Powtarzające się liczby w tego typu sekwencjach są zaproszeniem od naszych przewodników duchowych (bardziej znanych man pod nazwą anioł stóż) do przebudzenia się do wielowymiarowej rzeczywistości, której nasz trójwymiarowy świat + wymiar czasu jest tylko bardzo ograniczonym fragmentem. To jest wszystko, co jesteśmy w stanie dostrzegać podstawowymi zmysłami. Każdy z nas przychodzi na ten świat w towarzystwie grupy przewodników duchowych, którzy towarzyszą nam przez całe życie i podążają za nami krok w krok. Jednak nie mogą oni się z nami komunikować, gdyż muszą szanować zasadę wolnej woli. To człowiek musi jako pierwszy nawiązać z nimi kontakt. Nasi przewodnicy mogą jedynie pokazywać znaki, które mogą spowodować, że zaczniemy zadawać pytanie, czy istniej coś więcej niż świat fizyczny. Najłatwiej jest im to robić za pomocą liczb na zegarku. Jeśli ktoś zechce przyjąć zaproszenie i dowiedzieć więcej na ten temat, wystarczy że poprosić swoich przewodników duchowych, żeby pokazali nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć. Na całym świeci codziennie przebudzają się tysiące ludzi, a zjawisko zauważania powtarzających się liczb jak np. 11:11 jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Niestety na naszym talibsko / katolickim kraju jesteśmy dopiero na początku tej drogi.

Śr, 4 paź 2017 12:56 | ocena: + 2

Michal | Gość

Moje widzenie tych samych godzin i minut jest bardziej skomplikowane.
Wygląda to tak:
Są dni, tygodnie, miesiące kiedy spoglądając na zegarek widzę różne godziny i minuty i wtedy jestem można powiedzieć szczęśliwy, zaraz wytłumaczę dlaczego. Po spokojnym czasie pojawiają się te same godziny z minutami, tzn gdy czuję potrzebę popatrzenia na zegarek widzę (05:05, 06:06, 07:07, 08:08, 09:09, 10:10, 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 15:15 aż do 23:23) Na początku raz do 3 razy dziennie ale jak zaczyna się horror, że co godzinę jest to samo to wiem że ktoś kogo znam (bliska osoba, ktoś z rodziny, osoba którą raz w życiu się spotkałem twarzą w twarz i miałem z nią kontakt później tylko telefoniczny, dotyczy to także zwierząt) po prostu umiera. Mam tak od 10 lat i zawsze jak jak nasila się to ktoś umiera. Na początku olewałem temat ale obecnie jestem zaniepokojony całą sytuacją. W tym roku byłem na 6 pogrzebach i zawsze przed miałem tak samo z godzinami i minutami na początku 1 do 3 razy na dzień następnie nasilenie. Czy jest na to jakieś sensowne wytłumaczenie. Chciałem porozmawiać o tym z księdzem ale boję się że albo mnie oleje albo pośle do psychiatry a nie czuje się aż tak źle :).
Tak to w skrócie opisałem i może ktoś ma podobnie.
Pozdrawiam wszystkich

Sob, 25 mar 2017 22:36 | brak oceny

chudy | Gość

Witam. Ja od dluzszego czasu mam tak że widzę godziny z tymi maleńkimi minutami po kilka razy dziennie teraz ostatnio 12.12 ,15.15,i20.20 nie spoglądał emocja zegarek 80 razy ale tylko w tych godzinach.Kto to potrafi wyjaśnić?Pozdrawiam

Pt, 24 mar 2017 12:35 | brak oceny

Sylwester Czajkowski | Gość

Moja godzina to 11.11 też się zastanawiam co może oznaczać

Sob, 25 luty 2017 21:09 | ocena: + 1

pataryk | Gość

ja codziennie widze godzine od 20:13 do 20:17

Wt, 21 kwi 2015 23:35 | ocena: + 1

kamiluk87 | Gość

Dziwi mnie to, ze najczesciej przesladuje wszystkich godzina 22:22 i mnie tez!

Nie, 12 kwi 2015 19:43 | brak oceny

maja777 | Załogant

A mnie prześladuje od paru lat godzina 13.13 i mam już tego dość: )

Pt, 27 gru 2013 22:31 | brak oceny

gk | Gość

22:22 już od wielu lat kilka razy w tygodniu kiedy spoglądam na zegarek ten wskazuje właśnie tą godzinę. I choć daleko mi do mierzenia go 80 razy dziennie (szacowałbym ok kilkunastu) to teoria pani psycholog wydaje mi się być sensowną :)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś Swiatowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

KONGRES USA O MATERIAŁACH ZWIĄZANYCH Z UFO

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.