Dziś jest:
Piątek, 24 marzec 2017

"Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli" Marek Aureliusz

Komentarze: 19
Wyświetleń: 22635x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 25 gru 2009 15:28   
Autor: FN, źródło: FN   

Kilka informacji z pokładu Nautilusa!

Witamy wszystkich z pokładu Nautilusa i przekazujemy kilka ważnych informacji. Ostatnie tygodnie oznaczały dla nas sporo pracy, a także zmian. Wiele osób zwraca się do nas z podobnymi pytaniami, na które warto odpowiedzieć w bardzo jasny sposób. Zacznijmy od nowego oskryptowania.

 

Te strony są naprawdę widoczne pod nowszymi wersjami przeglądarek. Jeśli ktoś ma Internet Explorer z 2000 roku, to niestety nikną kolory, wszystko jest „czarne i niewidoczne”. Próbowaliśmy dostosować nasze oskryptowanie do starszych wersji przeglądarek Explorera (Opera czy Mozilla to inna sprawa) i okazało się, że nasza grafika używa skryptów, które tamte wersje nie dadzą radę „przerobić” na wersję czytelną. Stąd nasza ogromna prośba do wszystkich, którzy widzą nieczytelne strony FN:

 

Drodzy Państwo, koniecznie zaktualizujcie swoje wersje przeglądarek! Taka aktualizacja jest bezpłatna, wersje aktualne są powszechnie dostępne w internecie. Jeśli ktokolwiek miałby z tym problem, prosimy o e-mail:

 

nautilus@nautilus.org.pl

 Sprawa kolejna to czcionka. Wiele osób (zwłaszcza starszych) apeluje, aby zmienić czcionkę na większą. Obecny format czcionki jest częścią projektu graficznego, nie jest przypadkiem. Jej mechaniczne powiększenie spowodowałoby, że strona straciła by swój styl i wiele elementów „zaczęło by się rozjeżdżać”. Będziemy próbowali pracować nad kwestią wielkości czcionki, ale to już musimy zostawić na początek roku. Na pewno tekst jest bardzo dobrze widoczny na nowszych wersjach komputerów, które mają panoramiczne ekrany. Pamiętamy jednak, że nie wszyscy nasi czytelnicy mają takie komputery. Dajcie nam jeszcze trochę czasu.

 

Obecna wersja stron jest cały czas wersją testową i tak naprawdę stopniowo będą dochodziły kolejne rzeczy. Zwłaszcza ciekawie będzie po zalogowaniu się na strony. Chcemy, aby każda osoba zalogowana miała wrażenie, że uczestniczy z nami w ogromnym projekcie, który nazywa się „Fundacja Nautilus”. Już niedługo pojawią się nowe opcje, które także od Państwa będą wymagały pracy. Na pewno będziemy prosili osoby z „załóg Nautilusa” o dokładniejsze przedstawienie swoich propozycji „pracy w ramach załóg Nautilusa”. Jest to trudne, bo mówimy o kilku tysiącach ludzi w całej Polsce. Tylko właściwe oskryptowanie pozwoli na zapanowanie nad całością. I takie oprogramowanie właśnie w tej chwili powstaje.

 Na pewno będzie możliwość większego uczestniczenia w pisaniu tekstów na strony FN, moderacji czy nawet pracy w poszczególnych projektach. Oczywiście inaczej by to wszystko wyglądało, gdybyśmy byli milionerami, którzy po kilkanaście godzin ślęczą nad ekranami monitorów, a w zasadzie to nic więcej nie robią, tylko „badają zjawiska niewyjaśnione”. Tak nie jest, praca dla Fundacji oznacza dla nas często zarywanie kilku godzin dziennie z obowiązków domowych i po powrocie z własnych firm czy też uczelni (pomaga nam sporo studentów). W każdym razie także prosimy o cierpliwość. Na pewno odpowiednie apele ukażą się na naszych stronach w czasie, kiedy przynajmniej jeżeli chodzi o oskryptowanie będziemy gotowi.

 

Na razie bardzo nas bawi odkrywanie różnych tajemnic nowego panelu administracyjnego, a nie wykorzystujemy nawet 20% tego, co oferuje nowa strona. Na pewno z naszego punktu widzenia oznacza to ogromny krok naprzód. Lada chwila ruszy RSS, a także wersje obcojęzyczne. Potem  będziemy stopniowo rozbudowywali kolejne działy, które na razie są jeszcze nieaktywne.

 

Przez ostatnie tygodnie nagrawamy bardzo dużo materiału wideo, który jeszcze wymaga obróbki i na razie jest na naszych dyskach. Wśród tego materiału jest naprawdę unikalna rzecz, czyli Akademia FN, którą poprowadzi Piotr Jaskulski. W naszej Bazie FN przeprowadził on szereg prób i eksperymentów, które na pewno także naszym czytelnikom sprawią dużo satysfakcji, gdyż każdy będzie mógł się przekonać, na ile jest np. jasnowidzem...

 

Ostatnia sprawa, którą chcemy poruszyć w ramach tego krótkiego „listu z pokładu Nautilusa”, to projekt NAUTILUS NET. Przypominamy, że to dzięki temu projektowi zaprosiliśmy do Polski Lloyda Pye`a. Do wszystkich, którzy zdecydowali się przesłać pieniądze w ramach naszego projektu, wysłaliśmy już DVD z zapisem spotkania z Lloydem Pye, które miało miejsce w Warszawie (tu specjalne podziękowanie dla Bartka!). Jest to jego blisko trzygodzinny wykład na temat historii „Czaszki Gwiezdnego Dziecka”. Ze swej strony musimy powiedzieć, że wykład jest niezwykle przekonujący i wiele osób, które miały wątpliwości co do jej „niezwykłego pochodzenia” po uważnym obejrzeniu wykładu zmieniło zdanie.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za pomoc, a owa płyta jest bardzo skromnym podarunkiem za okazane zaufanie. Oczywiście zarówno płyta, jak i wysyłka są całkowicie bezpłatne! Jeżeli ktoś z Państwa nie otrzymał jeszcze takiej płyty (a brał udział w naszym projekcie), to prosimy o kontakt:

 

netfn@onet.eu

 

 

Kolejne osoby, które chcemy zaprosić do Polski, już tylko czekają „na sygnał od nas”. Ale o wszystkim już w Nowym Roku, 2010!

 

 

Komentarze: 19
Wyświetleń: 22635x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 25 gru 2009 15:28   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 9 sty 2010 20:15 | brak oceny

| Gość

Naturalnie jak większość poprzednich i ten artykuł nie zyska przychylności szanownych cenzorów FN. Ale..
Nie tak dawno na łamach tej naprawdę szacownej internetowej instytucji wyśmiano wszelkie "teorie spiskowe" na przykładzie tzw."świńskiej grypy"- nie było spisku, nikt nikogo nie chciał wykończyć etc.. Wpadła do głowy komukolwiek z członków FN do głowy myśl, że to właśnie dzięki tego typu "szaleńcom" (D. Icke) do tego nie doszło? Większość świadomych obywateli UE podziękowała za łaskę szczepionki (trucizny??), większość krajów z nadmiarem "cudownej" substancji teraz stara się jej pozbyć. Pomyślcie drodzy, mili członkowie FN - przedmiotowy skutek, być może, jest wynikiem poświęcenia grupy ludzi posiadających nieco większą świadomość niż fani mjakmiłość? Naturalnie nie upublicznicie tego, ale optymistycznie zakładam, że potraficie TAM czytać ze zrozumieniem.
P.S.
Artykuł RB dot. definitywnego rozwiązania zagadki śmierci JFK był, sorry chyba sami rozumiecie..., do następnych genialnych wynurzeń tej osoby proponuję fakty prezentowane przez tv trwam lub super ekspres

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 27 gru 2009 20:44 | brak oceny

| Gość

Witam, co do czcionki to wystarczy przytrzymać klawisz Ctrl i manipulować rolką myszki bądź suwakiem jeśli to laptop :) nie trzeba zmieniać czcionek na stronie. Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 21:49 | brak oceny

| Gość

Mi czcionka nie przeszkadza, to rada tylko dla słabowidzących :)

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 18:53 | brak oceny

Dezerter | Załogant

Witam nie wiem co wy macie do tej czcionki jest akurat .
Pozdrawiam FN

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 14:48 | brak oceny

mamoru007 | Załogant

Gdyby chciał ktoś szybko powiększyć strone na swoim komputerze, wystarczy parokrotne naciśnięcie "Ctrl" i klawisza plus " ". Naciskanie "Ctrl" i minus "-" pomniejsza strone. Rada na wypadek gdyby ktoś o tym nie wiedział :)

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 12:54 | brak oceny

| Gość

podpisuję się pod kolegą co z moim kontem który działał na poprzedniej wersji strony i czy się będę musiał ponownie zarejestrować proszę o odpowiedź

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 12:20 | brak oceny

| Gość

W tym nowym ukladzie nie widze przepowiedni pana Jackowskiego

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 12:12 | brak oceny

| Gość

na glownej stronie w aktualnosciach dodajcie opcje klikniecia na tekst a nie tylko na napis "wiecej" i obrazek aby przejsc do calosci artykulu

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 12:10 | brak oceny

| Gość

zwlaszcza starszych? co to za spiskowa teoria? Ja mam 21 lat sokoli wzrok i czcionka jest dla mnie skandalicznie mala! Stosowanie takiej jest niedopuszczalne i nie ma co sie usprawiedliwiac glupotami tylko zmieniac. I tak jak widzicie wiekszosc powieksza sobie tekst za pomoca lupki wiec kwestia umownego "stylu" strony nie ma znaczenia

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 26 gru 2009 11:38 | brak oceny

| Gość

Jesli ktos ma problem z wielkoscia czcionki niech przytrzyma lewy ctrl i pokreci scrollem w myszce-cala strona sie powiekszy :) pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... Witam FN. Czasem prezentujecie na swoim portalu rożne opinie. Czytałem właśnie artykuł w którym występuje inne spojrzenie na karmę i jako że mieszkam od roku w Azji (4 miesiące Tajlandia) (8 miesięcy Wietnam) to muszę potwierdzić że karma jest właśnie w taki sposób postrzegana w Azji, a My Europejczycy źle to interpretujemy. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 16 mar 2017 11:41 | Dwie relacje o obserwacjach UFO nad Bydgoszczą i dwie sprzed kilku lat - zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu www.emilcin.com ... dział RELACJE ... polecamy!

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 25 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa - "w życiu" jest to trudne... Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001.

czytaj dalej

FILM FN

OFICJALNY KONTAKT Z UFO? Live stream Fundacji Nautilus 19 marca 2017

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.