Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 22
Wyświetleń: 40389x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 11 sty 2010 08:19   
Autor: FN, źródło: PAP   

Autor zamachu na Jana Pawła II chce pisać „Kod Watykanu”

Turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca chce „zdemaskować macki Watykanu” i napisać książkę. Agca własnoręcznie napisał list do brytyjskiego tygodnika „Sunday Times”, gdzie przedstawił swoje plany. 

- Mój plan przewiduje proklamowanie końca świata i napisanie "doskonałej ewangelii" (...) Ogłoszę Doskonałe Chrześcijaństwo, którego Watykan nigdy nie zrozumiał - napisał w liście do gazety.

W ocenie wydawców książka, wywołująca sprzeciw moralny jako finansowy owoc zbrodni, mogłaby tureckiemu zamachowcowi przynieść nawet 3 mln dolarów z honorariów i praw autorskich, ale tylko pod warunkiem, że przedstawi w niej całą prawdę i ujawni dotychczas nieznane fakty.

"Blisko 30 lat po zamachu na placu Św. Piotra nadal nie wiadomo, czy (Agca) działał sam, czy też był elementem sowieckiego spisku mającego na celu wyeliminowanie zagrożenia (jakim był Jan Paweł II - PAP) dla komunistycznych rządów we wschodniej Europie" - zaznacza gazeta.

Agca chce także, by tak, jak w przypadku "Kodu Leonarda da Vinci", na podstawie "Kodu Watykanu" nakręcono film.

Ali Agca odsiaduje obecnie w tureckim więzieniu wyrok za zabójstwo dziennikarza Abdi Ipekci, którego dokonał w czasie, gdy działał w nacjonalistycznej organizacji Szare Wilki. Na wolność ma wyjść 18 stycznia. Jan Paweł II wybaczył mu próbę zabójstwa, a władze włoskie zwolniły na podstawie aktu łaski w 2000 roku i przekazały władzom tureckim.

PAP

 

Wszyscy pamiętamy niezwykłą scenę uwiecznioną na filmie, kiedy to we włoskim więzieniu Jan Paweł II spotkał się z tureckim zamachowcą. Ten ostatni nachylony do ucha papieża opowiadał coś, co mogło być kolejnym kłamstwem o tym, kto zlecił mu zamach. Nie przeszkodziło mu to kilka lat później wypowiadać pod adresem papieża największe przekleństwa. W tym samym czasie okazało się, że udowodniono mu pospolite morderstwo i osadzono w więzieniu. Sprawa zamachu na Jana Pawła II ma wątek bułgarski prowadzący jednoznacznie do KGB. Przez całe dziesięciolecia dla osób interesujących się pracą wywiadów było jasne, że akurat Bułgarzy są od lat „ręką Moskwy” wykonującą brudną robotę na terenie Europy Zachodniej.

 

Przy okazji tej sprawy warto przypomnieć jedno zdjęcie wykonane dosłownie sekundę po zamachu na Jana Pawła II.

Jest 13 maja 1981 roku. Do ojca Sicilianiego, benedyktyna, podszedł młody człowiek o ciemnej karnacji i wystających kościach policzkowych. Była środa, wiosenne, słoneczne popołudnie na placu Świętego Piotra. Zapytał łamaną angielszczyzną, z której strony pojawi się Papież. Ta twarz utkwiła zakonnikowi w pamięci. Następnego dnia miał go rozpoznać w telewizji. To był Mehmet Ali Agca, człowiek, który chciał zabić Papieża.

Punktualnie o godzinie 17 biały papieski samochód wjechał na plac przez watykańską Bramę Dzwonów. Tłum zawrzał, rozległy się brawa, a nad głowami zafalowały chorągiewki i wstążki. Samochód sunął wolno i dostojnie.
Przy drugim okrążeniu sektorów, gdy zbliżył się do Spiżowej Bramy, wystrzały z browninga 9 mm poderwały do góry gołębie siedzące na kolumnadzie Berniniego. Agca strzelał z bliska - z dwóch, trzech metrów. Na przypadkowo zrobionym zdjęciu widać w tłumie rękę z pistoletem wycelowanym w Papieża. Twarz zamachowca, choć nieostra, robi wrażenie uśmiechniętej. Wystrzelił dwa razy. Przed dalszymi, być może śmiertelnymi, strzałami uratowała Papieża zakonnica stojąca koło Agcy. Złapała go za ramię i zaczęła krzyczeć. Dzięki niej został schwytany.
Jeden z pocisków zranił wskazujący palec Jana Pawła II, przeszył jamę brzuszną i spadł do samochodu, pod nogi papieskiego sekretarza ks. Stanisława Dziwisza (dziś już biskupa). Druga kula raniła Papieski łokieć i dwie przypadkowe osoby z drugiej strony samochodu.
Przez rzeszę wiernych przemknął szmer przerażenia. Papież zachwiał się. Na białym pasie od sutanny pojawiła się plama krwi.  Ale powróćmy na chwilę na Plac Świętego Piotra tuż przed zamachem.

Na kilka minut przed zamachem papamobile zatrzymuje się, a papież bierze na ręce dziecko - małą dziewczynkę. Wtedy zrobione jest słynne zdjęcie, które Wam tutaj prezentujemy. Na zdjęciu widać klasyczny obiekt UFO, który jest na niebie (pokazujemy go strzałką). Jesteśmy pierwszym serwisem na świecie, który zwrócił uwagę na ten fakt. O całej sprawie dowiedzieliśmy się tylko i wyłącznie dzięki temu, że jeden z "oficerów Nautilusa" biegle zna rosyjski i ogląda rosyjską telewizję. Tam był wywiad z tą dziewczynką o imieniu Sara, zaprezentowano także to zdjęcie. Oczywiście nikt nie zwrócił uwagi na obiekt UFO, który jest widoczny na niebie – w telewizji po prostu pokazano zdjęcie jak zwykłą „ważną scenę”.

Jeżeli zdjęcie jest prawdziwe, mamy kolejny dowód na to, że obiekty UFO a raczej „Ktoś”, kto się w nich znajduje, lubi przyglądać się ważnym momentom w dziejach Ziemi.

Na niebie na Placu Świętego Piotra w Rzymie widać... dyskoidalny obiekt. Dla wielu osób jest to dowód istnienia nie tylko UFO, ale także podróżników w czasie. Być może „ludzie przyszłości” postanowili na własne oczy zobaczyć, jak naprawdę doszło do jednego z najsłynniejszych zamachów XX wieku.

 

 

 

 

 

 

W 2000 roku w 19 rocznicę zamachu, Jan Paweł II udał się do Fatimy. Modlił się przed figurą Matki Boskiej, w której koronie umieszczono pocisk znaleziony w papieskim samochodzie. Tam też nakazał ujawnienie "trzeciej tajemnicy fatimskiej" - proroctwa, które Matka Boska powierzyła przed 80 laty trójce portugalskich dzieci. Przez dziesiątki lat fatimski sekret był powodem niezliczonych spekulacji o końcu świata.

Tymczasem przepowiednia mówiła o "biskupie w bieli, który upadnie po strzale z broni palnej". - Jego Świątobliwości wydało się jasne, iż to "macierzyńska ręka kierowała torem pocisku", pozwalając umierającemu Papieżowi zatrzymać się na progu śmierci - mówił w Fatimie watykański sekretarz stanu kard. Angelo Sodano.

Dwie pierwsze tajemnice były znane od lat - przepowiadały światowe wojny oraz narodziny i upadek komunistycznego totalitaryzmu.

Według świadka objawień, siostry Łucji Dos Santos, "trzecia tajemnica" mogła zostać ujawniona po 1960 roku, jeśli papież uznałby to za słuszne. Jednak Jan XXIII po przeczytaniu koperty zawierającej przesłanie napisał na niej: "Papież widział dokument. Nie wyraża opinii co do jego treści". "My nie wyrażamy jej również" - powiedział następnie Paweł VI.

Miesiąc po wizycie Papieża w Fatimie prezydent Włoch ułaskawił Agcę. Deportowano go do Turcji. Tam sąd skazał go za zabójstwo Ipekciego sprzed 21 lat na 36 lat więzienia. Na mocy amnestii z 1991 r. wyrok obniżono do lat siedmiu.

Warto wspomnieć o wydarzeniach z Fatimy choćby także dlatego, że w czasie objawień fatimskich w 1917 roku także widziano dziwny obiekt latający, którego obserwowało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. To wydarzenie było znane jako „Cud Wirującego Słońca”. Było to możliwe dzięki temu, że trójka pastuszków została poinformowana w czasie objawień, że coś się ukaże na niebie i to dokładnie 13 października 1917 roku.  Czy był to ten sam obiekt, który znajdował się nad Watykanem w momencie zamachu na papieża?

 

Komentarze: 22
Wyświetleń: 40389x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 11 sty 2010 08:19   
Autor: FN, źródło: PAP   


Komentarze (22)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Nie, 17 sty 2010 02:30 | brak oceny

| Gość

Jeśli ten człowiek(zanim zdążą go zabić) napisze książkę pt: "kod watykanu" to ja chyba zrobię na tym dobry interes.....Właśnie zarejestrowałem domeny kodwatykanu.pl , vaticancode.eu, codevatican.com

Pt, 15 sty 2010 11:56 | brak oceny

| Gość

Morderca i niedoszły zabójca papieża ma być autorem "doskonałej ewangelii"...A to ciekawe...

Czw, 14 sty 2010 21:11 | brak oceny

| Gość

Ten człowiek już tyle razy zmieniał wersje wydarzeń. Wierzyć, że to co napisze będzie stuprocentową prawdą to tak jakby wierzyć że np. Rosją rządzi Miedwiediew a nie Putin...

Czw, 14 sty 2010 15:54 | brak oceny

| Gość

Niech się zajmie swoja religia gdzie mordowanie jest czymś normalnym ,Turcja to nieobliczalny region wydaje się im że świat zapomial o ich zbrodniach, kraje które były pod zaborami tego narodu doswiatczyly rzeczywistości i oblicza tej całej ich kultury .Armenia jest przykładem tej ostatniej historii ,a ostatnio sprawa Kosowa rdzenne ziemie naszych słowiańskich braci padły łupem ich polityki .Media nawet nie kiwnęły okiem o co tam chodziło .

Czw, 14 sty 2010 12:37 | brak oceny

| Gość

To turecki karierowicz i zbrodniarz JP był polakiem ,w takim przypadku ten terrorysta powinien być skazany w Polsce ,Czy polska nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoich obywateli ,wtedy było to nie możliwe ale dzisiaj warto o tym pomyśleć .

Śr, 13 sty 2010 23:50 | brak oceny

| Gość

bosko prawie zabil papieza zostal znienawidzony a teraz nagle napisze ksiazke dostanie miliony ale coz mu z tych pieniedzy w wiezieniu?

Śr, 13 sty 2010 13:25 | brak oceny

| Gość

Śr, 13 sty 2010 11:57 | brak oceny

| Gość

Na fotografii gdzie znajduje się Papierz JP II i Ali Agca w więzieniu widać za kratą okna klasyczny obiekt UFO lub Rods.
CZY NIKT TEGO NIE ZAUWAŻYŁ !!!

Śr, 13 sty 2010 07:19 | brak oceny

| Gość

Wykonawca - nie autor

Wt, 12 sty 2010 20:03 | brak oceny

| Gość

W czasie wojny Pustynna burza 1990/91.
Amerykański żołnierz od łączności odebrał sygnał (albo rozmowę)nie pamiętam musiał bym szukać w książkach .


Ten światowy kataklizm zaprogramowaliśmy ażeby ujawnić światu swoje istnienie (jeśli nic nie przekręciłem)

Można różnie to interpretować..

Podobno pojazdy (UFO lub nie)pozwalają oglądać przyszłość ale bez możliwości intergrencji w czasie (zmiany) a nie pozwala to co my nazywamy bogiem (byt).

Co nie znaczy ze ktoś nie może tym manipulować (lub próbować 2001)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.