Dziś jest:
Środa, 30 listopada 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 19
Wyświetleń: 36925x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 29 paź 2010 19:03   
Autor: FN, źródło: http://blastr.com   

Przewidywanie przyszłości może mieć związek z wizualizacją

Ludzie kwestionujący jasnowidzenie popełniają ogromny błąd, gdyż po prostu jest ono faktem. Ludzie FN od 20 lat (!) obserwujący fenomen Krzysztofa Jackowskiego od dawna przestali traktować jasnowidzenie w kategoriach „wiary”, ale postrzegają ten fenomen jako „wiedzę”, choć jeszcze nie poznaną przez oficjalną naukę. Umysł jasnowidza jest w stanie pokonać pozornie nieprzekraczalną barierę „czasu i przestrzeni” i jest w stanie dojrzeć coś, co się dopiero wydarzy. Tu oczywiście włącza się nasz racjonalny umysł i natychmiast protestuje: nie można „zobaczyć przyszłości”. A jednak… można.

I nawet nie ma co z tym dyskutować, a jeśli ktoś ma inne zdanie – jeśli ktoś chce nas do „takiej racjonalnej tezy przekonywać”, to życzymy powodzenia i w ogóle nie podejmujemy dyskusji. Bo nie ma o czym.

Nasz przyjaciel z Brukseli Piotr przysłał na pokład Nautilusa link do tekstu, który postanowiliśmy przetłumaczyć, gdyż pokazuje eksperyment, który wydaje się być dowodem na możliwość przewidywania przyszłości. Chodzi o badania profesora psychologii Daryl`a Bem`a, który na co dzień wykłada na Cornell University.

 

Do prób z przewidywaniem przyszłości zainspirowały go prace słynnego Karla Zenera, który stworzył w 1930 roku specjalne karty do eksperymentów zwane od tego roku właśnie „kartami Zenera”.

Na pokładzie Nautilusa w Bazie FN mamy taki zestaw kart, których używał znany specjalista zjawisk niewyjaśnionych J. B. Rhine. Są na nich bardzo proste symbole, które pozwalają na wiele doświadczeń z przewidywaniem, jaka karta z jakim symbolem będzie właśnie odsłonięta. Mimo banalności tego eksperymentu wyniki naprawdę są czasami zdumiewające. W każdym razie przeciętna osoba prawidłowo odczytuje kartę Zenera w jednym na pięć przypadków. W miarę rozwijania zdolności pozazmysłowych ten wynik znakomicie się poprawia. Nie musimy dodawać, że są wybitne jednostki, które test kart Zenera po prostu… zdają ze 100% skutecznością.

Profesor Bem uznał, że musi wprowadzić do swoich badań bardzo ważny element, który sprawi, że zyskają one status badań naukowych. Chodzi o powtarzalność. Przeprowadził następujący eksperyment.

Wybrał grupę stu studentów, którym zaprezentował listę stu przedmiotów wymieniając głośno ich nazwy. Jednocześnie każdy z nich miał trzy sekundy, aby sobie ów przedmiot zwizualizować. Następnie zostali poproszeni, aby o przypomnienie sobie maksymalnie dużej ilości owych „rzeczowników” i wypisanie ich na kartce. Wszystkie nazwy wybrane przez studentów zostały zapisane na kartce. Wybrał listę dziesięciu najczęściej powtarzających się rzeczowników.

Następnie komputer wylosował dziesięć przedmiotów spośród tej setki. Jakież było zdumienie obserwatorów eksperymentu, kiedy okazało się, że obie listy… pokrywają się. Jest to absolutnie niewytłumaczalny fakt biorąc pod uwagę stan obecnej wiedzy. Studenci w jakiś niezwykły sposób albo przewidzieli losowanie komputera, ale ich umysły wpłynęły na to, że właśnie te przedmioty zostały wylosowane. Ze stron profesora ściągnęliśmy dokładne, wielosetstronicowe opracowanie dotyczące tego eksperymentu. Chcemy bowiem potraktować jego prace jako początek własnego projektu związanego z prekognicją czyli przewidywaniem przyszłości. Uważamy zresztą, że mamy jedną przewagę na profesorem i jego zespołem. Jaka to przewaga? Mamy Krzysztofa Jackowskiego.

Wyniki prac profesora Daryl`a Bem’a mają zostać dopiero opublikowane w takich periodykach naukowych, jak „Journal of Personality” czy „Social Psychology”. Nasz eksperyment z udziałem Jackowskiego zrealizujemy w Bazie FN w warunkach możliwie najbardziej wiarygodnych, całość będzie rejestrowana w ramach projektu Nautilus HD.

 

Tłum. P.M.

Komentarze: 19
Wyświetleń: 36925x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 29 paź 2010 19:03   
Autor: FN, źródło: http://blastr.com   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 15 lip 2013 11:32 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

To my wszyscy tworzymy rzeczywistość w której wspólnie przebywamy, wszyscy tworzą to co jest. Blokady, błędy wynikają tylko z tego,że ktoś bojkotuje przepływ energii i informacji. Upiera się i niszczy innych,nie szanuje dobra, nie szanuje innych,polecam:Jednolita teoria stworzenia Dariusz Wesołowski

Pt, 5 lis 2010 00:47 | brak oceny

FP | Gość

James Randi to wspaniały facet. Lubi dzieci i zna wiele magicznych sztuczek. Oprócz jednej :) Nie potrafi znaleźć ciała topielca po ataku szkwału na mazurskim jeziorze, z drugiego końca polski przez telefon :) No ale przecież dlaczego miałby to potrafić, przecież energia pśi nie istnieje :)

Śr, 3 lis 2010 20:25 | brak oceny

Czło - wiek | Gość

Wiele osób ma sny prorocze, czasami intuicyjnie przeczuwamy, czasami czujemy nadchodzące zdarzenie.
Wszystko to jest wynikiem dopuszczania do siebie zaistnienie takiej możliwości, dopuszczamy i stymulujemy wtedy dodatkowe fragmenty mózgu do dodatkowej pracy związanej z wyobraźnią skutków naszych świadomych i podświadomych
działań, w tym dotyczących podświadomości zbiorowej. Jednak nie każdy posiada takową umiejętność. Nie każdy ćwiczy się w tym. A niektórzy z umiejętności zrobili swój zawód i poszerzają tym samym zdolności. Niektórzy upatrują w tym sił "nieczystych". Każdy posiada własny poziom świadomości...

Intrygującym przykładem abnegacji zjawisk parapsychologicznych, zjawisk prekognicji jest Pan Randi który wytworzył swoim wewnętrznym zawężeniem świadomości zaistnienie na całym świecie u dość ważkiej i decydującej populacji ludzkiej "syndromu
Randiego"- związanego ze zjawiskiem uprzedzeń i stereotypów na temat parapsychologii, ezoteryki itp;.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy do końca, ale Pan Randi ma wiele spraw sądowych związanych z zniesławianiem..., prześladowaniem i dręczeniem Uriego Gellera.
Warto zastanowić się czasami...zreflektować w porę..., bowiem to refleksja nad swoim zachowaniem, czyni mały przedsionek i nadzieję dla wyobraźni konsekwencji własnych zachowań...poszerzania świadomości...zrozumienia.

wróżka, parapsycholog, terapeuta...

Śr, 3 lis 2010 18:36 | brak oceny

Czło - wiek | Gość

Wreszcie coraz więcej dowodów naukowych, cieszę się. Moja praca wróżki jak dotąd była traktowana z małym szacunkiem, jednak czasami kosztem mojego własnego zdrowia i mojego cennego czasu tu na Ziemi. A wielu chce za darmo...

Jednak, sam dar to nie wszystko. Tylko niezorientowany w temacie oczekuje darmowych wizyt. Bywa że po wizycie bardzo źle się czuję i muszę medytować i oczyszczać energię w mieszkaniu. Bywa że ktoś po wizycie u mnie wychodzi uzdrowiony ale ja się źle czuję. Bywa różnie... dlatego wróż jasnowidz i bioterapeuta, oraz psychoterapeuta powinni brać pieniądze za usługi, a że ktoś lubi nadużywać i chce za darmo zwampiryzować kogoś to insza sprawa...

Dawniej niczego nieświadoma dawałam się wampiryzować i nadużywać za darmo. Nie było lekko... Potem nauczyłam się pracy ochronnej z energią, pracy energetycznej i radzę sobie z trudnymi przypadkami. Hm. Jak wiem wielu ,,cudownych" uzdrowicieli nie żyje bo... albo uwierzyli że mogą dawać energię za darmo bo mają jej za dużo...a nie pracowali nad sobą i nie oczyszczali energii u siebie co spowodowało problemy, albo przytłoczeni obowiązkami i pracą nie mieli czasu oczyszczać się przez energię, lub nie znali technik pracy nad sobą co też stało się ich ograniczeniem. Życiorys Bruno Groninga mówi w tym temacie ewidentnie jak jest, ale nadal laikom jak widać za mało bo ich praca nad sobą za pomocą energii, jest żadna lub bardzo krótka i powierzchowna. Istnieje wiele osób które dezinformują na temat energii i wprowadzają postawę roszczeniową wśród klientów że coś się należy za darmo przyczynia się do zafałszowania obrazu jasnowidzów, bioterapeutów. Jest nawet znana w internecie astrolog... co nieświadoma zamętu jaki wprowadza i dezinformacji też uważa że bioterapeuci powinni jako że mają dar dawać energię za darmo... Brak słów po prostu... To tak jak w biały dzień na ulicy okraść kogoś. Nie mam słów więcej już...na takie roszczeniowe osoby.

Wt, 2 lis 2010 17:25 | brak oceny

bombelas | Gość

Ciekawy jestem ile jeszcze czasu pan Jackowski Krzysztof bedzie ludzi oszukiwal i okradal jesli ktos ma dar to powinien to robic za darmo a nie 300zl za wizyte po ktorej i tak nic nie wywnioskuje bo jak zawsze jedna wizyta to za malo zeby co kolwiek powiedzec poczytajcie sobie w internecie ilu ludzi bylo u niego i 99% niepomogl przyklad Iwony W. jakos nie pomogl ktos proponuje miliona siedzi cicho dlaczego?? jesli ma dar niech nam udowodni

Wt, 2 lis 2010 17:00 | brak oceny

jestem | Załogant

Czym jest wiedza bez wrażliwości .

Pon, 1 lis 2010 17:12 | brak oceny

realista przez R | Gość

1.KOMPUTER zotał zbudowany przez czlowieka, zatem algorytm wybierania i losowania oparty jest na tym co zostało mu zaprogramowane, zapewne było to bardzo podobne do tego jak człowiek by postąpił.
2. Było 100 przedmiotów, nie trudno się domyslić że studenci zapamiętali kilka z początku i kilka z końca. Dlatego wybory studentów pokrywały się, ludzki umysł nie mogł zapamiętać przedmiotów ze środka. Każdy kto uczył się coś niecoś o metodach zapamiętywania będzie to wiedział.
3. Kompute mógł być lub przypadkiem trafił na przedmioty z końca lub początku listy.
To żadne jasnowidzenie nie róbcie sobie jaj.

Pon, 1 lis 2010 12:27 | brak oceny

mescalito | Gość

Kiedyś przez przez 3 tygodnie regularnie wygrywałem w internetową ruletkę. Niestety była to gra za wirtualne pieniądze i szkoda, że ten test nie zakończył się pomyślnie (czyli jak dla mnie 1.5 miesiąca regularnych, sporych zysków). Taka passa raczej nie była przypadkiem (może ktoś pokusi się o wyliczenie prawdopodobieństwa, że jednak była, odpowiednie dane przedstawię niżej) i wiązała się prawdopodobnie z obudzeniem się zdolności PSI na skutek pozytywnej zmiany jaka wewnątrz mnie nastąpiła. Niestety efekt tej zmiany i ona sama nie okazały się być trwałe.

A oto rezultaty gry :

- metoda : oczekiwanie na wewnętrzny sygnał mówiący co mam obstawić
- codziennie (1 raz dziennie)
- na start na rachunku demo było każdorazowo 200 euro
- każdy zakład = 10 % powyższej stawki (czasem zakład = 5 %)
- Zakłady w zdecydowanej większośći na czerwone lub czarne albo na liczby parzyste lub nieparzyste
- Od czasu do czasu zakład na sektor złożony z 5 liczb (wtedy wygrana = 7,2 x stawka) w wysokości 5 % (lub około 5 %) stanu konta
- wycofanie się z gry wtedy gdy suma na koncie spadnie poniżej 25 % stawki początkowej lub końcowej (a więc np z 200 euro ugrałem 250 euro i wtedy kończę grę jeśli suma spadnie o 62,5 euro)
- Średni zysk dzienny = 30-40% a więc uśredniając ten przedział : 70 euro
- czas gry (około 3 tygodnie, załóżmy, że 21 dni)
- łączny zysk 1470 euro czyli 635 % stanu początkowego

Sob, 30 paź 2010 21:58 | brak oceny

prawda | Gość

jackowski miał jechać do randiego i nie pojechał. Taka jest prawda. jak pojedzie i zdobędzie ten milion to wtedy mu uwierzę.
Przeczytajcie sobie nautilianie jakieś poważne książki o eksperymentach z telepatią to zobaczycie że większość tych doświadczeń można o kant stołu rozbić. Przeważnie były to nieświadome albo świadome oszustwa, tak jak ten słynny test z liczbami ułożonymi na kształt koła albo te testy z Urim Gellerem.
Radzę się zapoznać z tym co mają do powiedzenia tacy ludzie jak Randi albo Joe Nickell.
Nie manipulujcie swoimi czytelnikami. Wciskacie ludziom prawdę którą sobie sami wymyśliści i nawet żeście jej nie sprawdzili.

Sob, 30 paź 2010 18:17 | brak oceny

Hazardzista | Gość

Najlepszym testem, honorowanym przez wszystkich, było by przewidzenie/wytypowanie numerów lotto.
Tak jak najlepszym testem na cud, było by odrośnięcie nogi czy ręki.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.