Dziś jest:
Niedziela, 28 lutego 2021

"Czy macie tu jakieś obiekty? Właśnie coś nad nami przeleciało i nie chcę tego mówić, ale miało długi cylindryczny kształt, który wyglądał prawie jak pocisk balistyczny i poruszało się naprawdę szybko" - pilot samolotu American Airlines do kontroli lotów, 21 lutego 2020.

Komentarze: 75
Wyświetleń: 46187x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 11 mar 2011 09:59   
Autor: FN, źródło: CNN, PAP, gazeta.pl, onet.pl   

Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii. Jego siła to 8,9 w skali Richtera!

 

Ta informacja bardzo poruszyła naszych czytelników. Ogromne trzęsienie ziemi o sile 8,9 w skali Richtera w Japonii doprowadziło do gigantycznych szkód, gdyż powstały fale tsunami. Stało się to 11 marca, tuż po publikacji na świecie informacji o tym, że Księżyc będzie rekordowo blisko Ziemi, co zawsze powodowało w historii „kataklizmy lub wielkie, ważne dla świata wydarzenia”. To rzeczywiście niezwykła zbieżność.

W Japonii największe szkody wywołuje jednak ogromna fala tsunami wywołana trzęsieniem, która wdarła się w głąb lądu,czyniąc wiele szkód. Fala może osiągnąć nawet 10 metrów wysokości. Po pierwszej fali, pojawiają się kolejne. Wiadomo już, że rannych jest wiele osób. Zginęła też jedna osoba. W Tokio zawaliło się kilka budynków, wiele obiektów ogarnęły pożary.

Ogromna fala niszczy wszystko na swojej drodze, ciągnąć ze sobą samochody, łodzie, domy, a nawet płonące budynki rolnicze. Jak na razie zginęła przynajmniej jedna osoba w prefekturze Fukushima, na północ od Tokio, gdzie cztery miliony domów jest bez prądu. Wiele ludzi ucieka w wyżej położone tereny.

Nastąpiło już kilka wstrząsów wtórnych, które również zatrzęsły budynkami w Tokio. Największe zniszczenia są na razie w mieście Sindei.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się około 130 km od wybrzeży położonej na wyspie Honsiu prefektury Miyagi, na głębokości 10 km. Znajdująca się tam elektrownia atomowa wstrzymała pracę. Wstrzymano również ruch na lotnisku w mieście Sendai, stolicy prefektury oraz szybkie pociągi. W mieście doszło do przerw w dostawach prądu.  

 

Trzęsienie w Japonii nie jest „globalnym armagedon”. To jedynie lokalne trzęsienie ziemi, które wobec ogólnoświatowego systemu mediów jest z przerażeniem obserwowane na całym świecie. Nie mieliśmy żadnego sygnału od jasnowidzów, którzy przewidzieli by to wydarzenie. Niezwykłym zbiegiem okoliczności jest jednak to, że właśnie „dopiero co” na stronach opublikowaliśmy tekst traktowany przez nas z ogromnym dystansem, że w połowie marca jest dość „niezwykły czas”, kiedy to zbiegło się kilka ciekawych informacji, jak choćby ta o „rekordowo bliskiej odległości Ziemi od Księżyca”.

 

 

Przy okazji tych wydarzeń warto przypomnieć niezwykle wiarygodną relację ze spotkania z UFO, które przeżył amerykański naukowiec Daniel Fry 4 lipca 1949 roku. To wydarzenie jest rewelacyjnie udokumentowane i mamy je w naszych archiwach. Był on doświadczonym technikiem rakietowym, zatrudnionym w AeroJet General Corporation.

Jego opis i rozmowa z obcymi były na niesłychanym poziomie technicznym ze względu na jego wiedzę. Dziś czytając jego relację rozwiewają się wszelkie wątpliwości co do tego, że faktycznie rozmawiał z „kimś lub czymś”, co miało obezwładniającą wiedzę o technologiach, które zaczęły kiełkować na naszej planecie dopiero 20, 30 lat później… ale to przy okazji.

W rozmowie z obcymi pojawił się ciekawy wątek. Daniel Fry był zdziwiony, że ich cywilizacja zrezygnowała z życia na swojej macierzystej planecie, a żyją w ogromnych „statkach/światach”. Oni odpowiedzieli w bardzo ciekawy sposób. Powiedzieli bowiem, że owszem, planeta, rośliny, wschody i zachody słońca – to wszystko jest piękne, ale zawsze może pojawić się trzęsienie ziemi, które zmiecie z powierzchni ziemi ten świat. Dlatego superzaawansowane technicznie cywilizacje opuszczają planety na rzecz potężnych statków, które są sztuczne, ale gwarantują pełne bezpieczeństwo. Patrząc na to, co się dzieje w Japonii trudno nie dostrzec w tej filozofii racji.

 

Komentarze: 75
Wyświetleń: 46187x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 11 mar 2011 09:59   
Autor: FN, źródło: CNN, PAP, gazeta.pl, onet.pl   


Komentarze (75)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Śr, 16 mar 2011 12:53 | brak oceny

Tonieja | Gość

Najpierw są filmy katastrofalne a po chwili katastrofy pokazane w tych filmach... Czyżby???

Śr, 16 mar 2011 09:04 | brak oceny

Lem | Gość

Okiem fizyka jądrowego - ocena bezpieczeństwa. Czy Polacy powinni zgodzić się na budowę elektrowni atomowej?
W TV toczy się kłamliwa kampania propagandowa dotycząca awarii w elektrowni Fukushima w celu zapobieżenia protestom przeciw narzuconej nam przez Francję budowie elektrowni jądrowej. Jako fizyk jądrowy doświadczalny, mający wieloletnie doświadczenie z US w bezpieczeństwie jądrowym pragnę przedstawić realne zagrożenia, stopniowo materializujące się w elektrowni Fukushima.
Najważniejszym zagrożeniem jest niemożliwość wyłączenia reaktorów atomowych. ?Wyłączenie reaktora?, to jest tylko zmniejszeniem jego mocy. Analogią jest zdjęcie nogi z gazu w samochodzie, co jednak jest zupełnie czymś innym niż wyłączenie silnika poprzez przekręcenie kluczyka.
Następnym zagrożeniem jest niemożliwość poprawnego chłodzenia rdzenia reaktora w przypadku problemów z drożnością przewodów chłodzących w samym rdzeniu. Niewyobrażalna dotychczas, sytuacja awarii wszystkich systemów chłodzenia, zachodzi kolejno we wszystkich blokach elektrowni Fukushima. Rozwijająca się dramatycznie sytuacja jest dokładnym zaprzeczeniem teoretycznych zapewnień o bezpieczeństwie, niezawodności i nowoczesności energetyki jądrowej.
Rząd Japonii rozpowszechniał informacje, że nie występuje niebezpieczeństwo skażenia promieniotwórczego, ponieważ, w przeciwieństwie do Czernobyla, reaktory w Fukushimie są zamknięte w stalowych obudowach. Była to oczywista nieprawda, jak pokazał rozwój sytuacji w ostatnich dniach. Dalsze uszkodzenia grożą eksplozją obudowy reaktora i rozrzuceniem przez wybuch znacznych ilości substancji radioaktywnych po okolicy. Taki scenariusz, obecnie już więcej niż prawdopodobny, grozi poziomem skażenia porównywalnym z Czernobylem.
Niestety nie jest to najgorszy scenariusz. Jeśli stopi się rdeń, to nastąpi segregacja metali z uwagi na różnice w gęstości. Ciężkie metale rozszczepialne opadną na dno obudowy, a lekkie metale z prętów kontrolnych wypłyną na powierzchnię- spowoduje to niekontrolowane zwiększenie mocy reaktora, zwiększenie promieniowania, wzrost temperatury do kilku tysięcy stopni, przetopieniem obudowy i podłoża reaktora, oraz wylanie się radioaktywnych materiałów do gleby lub morza.
Niestety, jest też możliwy najtragiczniejszy scenariusz. Jeśli po stopieniu rdzenia, obudowa nie ulegnie całkowitemu roztopieniu, to w dolnej części reaktora nastąpi skoncentrowanie wielkiej ilości płynnych materiałów rozszczepialnych. Może to doprowadzić do zajścia ?brudnej? eksplozji nuklearnej o niewielkiej sile. Jednak, skażenie promieniotwórcze będzie gigantyczne, wielokrotnie większe, niż skażenie spowodowane eksplozją, nawet największych, bomb atomowych. Nowoczesna bomba wodorowa zawiera około 1 kg plutonu w zapalniku. Rdzeń reaktora zawiera do kilkunastu ton różnych materiałów rozszczepialnych. Skutki takiej eksplozji, były by nieporównywalnie tragiczniejsze niż w przypadku Czernobyla. Słowa premiera Japonii, że Fukushima nie jest Czernobylem, nabrały by tragicznie ironicznego znaczenia. Do atmosfery dostanie się prawie 100% substancji radioaktywnych w wyniku odparowania rdzenia reaktora. Zanieczyszczenie radioaktywne mogą być porównywalne ze skutkami zanieczyszczeń powstałych podczas wojny jądrowej z użyciem setek bomb atomowych. Zasięg zanieczyszczenia radioaktywnego o poziomie zabójczym dla ludzi, może wykroczyć daleko poza samą Japonię.
Mając nadzieję, że w samej Japonii nie zrealizuje się najgorszy scenariusz, jako Polacy, zastanówmy się jakim ewentualnym kosztem chcemy finansować Francuski przemysł nuklearny. Nie dajmy się zwieść gołosłownym zapewnieniom rządu i osób finansowo powiązanych z dotacjami unijnymi o bezpieczeństwie energetyki jądrowej. Awarię elektrowni jądrowej mogą spowodować różne czynniki, nie tylko trzęsienia ziemi. Skutki em takiej awarii nuklearnej może być całkowite zniszczenie Polski i powolna śmierć w męczarniach większości z nas w wyniku choroby popromiennej.
Dr. Marek Chmielowski

Wt, 15 mar 2011 20:58 | brak oceny

M | Gość

Pamiętacie Kohei Minato został zamordowany bo chciał produkować energie naturalna , i te właśnie Atomowe bestie go zabiły to te lobby za chęć zysków dzisiaj zabija i zabije tysiące albo miliony ludzi , skróci ludziom życie i wepchnie w choroby , Kohei Minato miał ogromne problemy w swoim kraju na sprzedaż swoich urządzeń , i zobaczcie jaka jest tego cena , nie czujmy się bezpieczni w obecności setek Europejskich elektrowni , wystarczy potężna erupcja na słońcu ,a sytuacja się może powtórzyć jak w Japonii , nie chodzi o wieszczenie zagłady , ale z tak niebezpieczna natura nie wolno igrać , a banda polityków i innych złodziei na czas zejdzie do swoich bunkrów , i będą patrzeć jak mięso armatnie i ich niewolnicy zdychają na ulicach .

Pon, 14 mar 2011 19:52 | ocena: + 1

rr | Gość

wszystko pada a net w japonii dziala, to naprawde wymyslili amerykanie na wypadek wojny jadrowej i to ustojstwo dziala ;)

Pon, 14 mar 2011 16:27 | brak oceny

M | Gość

Ta banda krwiopijców wytruje cały glob ! ale im nic nie grozi oni przeżyją !!!!!! Wymordowali i zniszczyli wszystko co naturalne , odkrywcy wolnej energii gryza ziemie , lekarstwa prawdziwe i naturalne są zabronione !!!! Politycy , banki , religie, to złodzieje i darmozjady .Aby tak dalej !!!!!!!!!!

Pon, 14 mar 2011 00:22 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Juana sprawdzilam na "hydepark". Tam jest informacja "Tworzenie nowych kont jest obecnie niemożliwe". Tak więc nikt się tam juz nie moze zarejestrować. Możesz - jeśli sie zdecydowałaś albo zapukać do Rybki.Może Cie wpuści? Niżej pod moim postem podala swój email, albo jutro George albo ja podamy inny email. Zapraszamy również Semper Idem, Danutę 1955. Intka i Kontrapunkta na naszą szalupę ratunkową. Załoga będzie prawie w komplecie. Pozdrawiam.

Nie, 13 mar 2011 20:32 | brak oceny

ten_ktory_wie | Gość

Media nie informują nas o skażeniu kontynentu europejskiego, a tymczasem poziom radioaktywności w ciągu 2 dni dwa razy przekroczył pięciokrotnie dopuszczalne normy.

Chodzi konkretnie o dane monitorowane na bieżąco w instytucie w Monachium, godzina po godzinie:

http://inters.bayern.de/mnz/php/ifrmw.php?station=812&komp=207&tbltyp=2


Mam pomysł na super biznes, założyć restauracje gdzie podawany płyn Lugola.

Bo wiecie na świecie wszystko co jest "new" sprzedaje się jak świeże bułeczki ha ha ha ....

Nie, 13 mar 2011 15:59 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Rybka, Danuta1055, Semper Idem, Kontrapunkt, Joana, Intek - czy jesteście zarejestrowani na forum "Hydepark". George i ja chcemy się z Wami skontaktować prywatnie. Jeśli tam jesteście, to proszę zgłoście się do mnie lub do George na "hydepark" na PW. Wyjaśnimy o co chodzi. Weteran czekam na dalszy kontakt od Ciebie. Jeśli nie jesteście tam zarejestrowani, to aby się z nami skontaktować na PW (prywatne kontakty) musielibyście się tam zarejestrować choćby na tymczasem. Jeśli jesteście zarejestrowani pod innym nickiem niż tutaj, to możecie napisać do nas na PW i wowczas podajcie też Wasz nick jaki używacie tutaj. Oczywiście nic nie musicie, my tylko Was o to prosimy. Ciepło pozdrawiam.

Nie, 13 mar 2011 00:14 | brak oceny

bialykruk7 | Gość

Witam
Zakładając pewien wariant pesymistyczny. Z nieznanych na powodów kończą sie nam pewne środki poznawcze, oceniajcące stan Ziemi, naszej infrastruktury. Przyjmijmy nieopisany kataklizm; choćby upadek technologi teleinformatycznej czytaj społeczeństwa globalistycznego brak wymiany informacji co robimy???
czy mamy środki zabobiegające utrzymaniu produktów niezbędnych do życia
czy wiemy jak zrobić pieczywo ojca, babcia wie ale jest załurszmy 10 lat po jej śmierci wiedzy nie przekazała
czy umiesz upiec chleb schab i inne warzywa
czy umiesz przekazać informacje w dobie braku sieci
czy umiesz zaplanować potrzeby dla Twoich bliskich bez symulacji komputera:
czy zachowałeś wiedz techniczną wiesz jak zrobić rower zważyć materiał przewieźć wodę !!!
czy masz zapisane procesy technologiczne, co z czego przeciesz do tej pory coś osiągneliśmy
czy potrawisz zbudować płaszczyznę współpracy, wykreowć lidera

Sob, 12 mar 2011 23:57 | brak oceny

inny | Gość

Moim zdaniem czas jest bardzo cenny, a my musimy się nauczyć mądrze nim gospodarować, zamiast go marnotrawić. W większości ludzie są znerwicowani, zmęczeni, przestraszeni, czy podatni na popadanie w skrajności i karmienie się nie tym co trzeba w obecnym czasie. Potrzebujemy wszyscy spokoju ducha, bezwarunkowej miłości i odrobiny zrozumienia. Energia słońca, słoneczna materia,wybuchy nie koniecznie będą dla nas dobre. Przydała by się światowa, mentalna medytacja nad Ziemią nad emocjami jakie towarzyszą coraz większej liczbie osób, złym i nie potrzebnym myślą, złej energii, brakuje mi słów na określenie tego stanu,które kształtują TWOJĄ rzeczywistość. Pamiętajmy to myśli kształtują naszą rzeczywistość. Nasza świadomość wzrasta! To cieszy!Co się dzieje z ciałem bolesnym, gdy osiągamy wystarczającą świadomość, żeby przestać się z nim utożsamiać?Jutro będzie kolejny wspaniały dzień- zobaczycie!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zapraszamy wszystkich sympatyków okrętu Nautilus do wysłuchania kolejnego LIVESTREAM Z POKŁADU NAUTILUSA, który jest planowany w środę (uwaga, nowy termin!)3 marca o 20.00. Oprócz sprawy tajemniczych 'znaków na ludzkim ciele', obserwacji UFO i dziwnych energii będą także informacje o projekcie KONTAKT, w tym przede wszystkim wiadomości w tej sprawie od naszych czytelników. Zapraszamy wszystkich interesujących się największymi tajemnicami wszechświata tego dnia o 20.00 na pokład okrętu Nautilus!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy sympatycy rejsów na pokładzie okrętu Nautilus! Jest nowy termin LIVESTREAM z pokładu okrętu Nautilus - w rejs wyruszymy w najbliższą środę 3 marca o 20.00.  Okazało się właśnie, że Kapitan okrętu Nautilus ze względu na obowiązki służbowe nie będzie w stanie być za sterami okrętu w niedzielę 28 lutego, stąd na jego prośbę ten nowy termin audycji. ;) W środę o 20.00 wszystko powinno być OK. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.