Dziś jest:
Niedziela, 19 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 38
Wyświetleń: 45224x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 15 maj 2011 07:28   
Autor: FN, źródło: FN   

Jak będzie wyglądał świat za… 1000 lat?

Łatwo sobie wyobrazić świat za sto lat. Zmiany będą, ale nie aż tak duże. Wielu futurystów popełniło rażące błędy w ocenie przyszłości, ocenie jej „ekspansji zmian”. Przykładem jest wizja świata przyszłości wykreowana w filmie ŁOWCA ANDROIDÓW w reżyserii  Ridleya Scotta, do której scenografię stworzył Lawrence G. Paull. To jeden z ulubionych „filmów wyświetlanej w kajucie kinowej naszej Bazy FN” i trudno uwierzyć, że powstał w roku 1982, czyli prawie 30 lat temu!

Film pokazuje wizję świata w roku 2019. Dziś ten rok dla nas jest „w zasięgu ręki”, ale w roku 1982 to była „przyszłość dalekiego kosmosu”. Oto obraz tego, jak miał wyglądać rok 2019:

Wizja scenografa Lawrence'a G. Paulla i grafika-konceptualisty Syda Meada, do dziś wgniata w fotel swoim rozmachem i wizyjnością. Ekranowe Los Angeles z roku 2019 zadziwia latającymi pojazdami o megalitycznymi, gigantycznymi budowlami. Twórcy filmu wyszli z założenia, że na stare budynki będą stopniowo dobudowywane kolejne. Poziom "zerowy" to współczesne, ciężkie budownictwo, noszące na sobie znaki wielu różnych stylów. Tu właśnie toczy się całe miejskie życie, tu słychać wiele języków na raz, obraz tonie w parze i deszczu. Nad tym wielokulturowym, hałaśliwym i kolorowym tyglem, piętrzą się szare, martwe wieżowce, ze ścianami zakrytymi olbrzymimi reklamowymi neonami. Nad miastem zaś górują monumentalne sylwetki budynków korporacji Tyrrela.

 

Dziś już wiemy, że ten obraz nie będzie odbiegał „aż tak bardzo” od tego, co było w roku 1982. Owszem, zmieniły się fryzury, trochę inne są samochody (ale bez przesady), a reszta wyglądać będzie „mniej więcej” tak samo. Żarty jednak się kończą, kiedy weźmiemy pod uwagę inny okres czasowy, czyli… tysiąc lat! Tu śmiało można postawić tezę: świat roku 3011 to będzie zupełnie inny świat niż ten, który znamy. Jak będzie wyglądał? Czy na Ziemi będzie nadal „wiele krajów”? Jak będą żyli ludzie? Czy nasza cywilizacja będzie już w kontakcie z obcymi cywilizacjami, o istnieniu których na pokładzie Nautilusa jest „absolutna pewność”? Wiele ciekawych pytań się pojawia, wiele ciekawych wizji…

 

14 maja w Emilcinie została zakopana „KAPSUŁA CZASU”, a tym miejscu został położony kamień. Wśród różnych rzeczy, które znalazły się wewnątrz niej jest tam także list (w wersji zapisanej także na płycie DVD), który jest skierowany do ludzi „roku 3011”. Oto treść tego listu:

 

 

DO LUDZI W ROKU 3011

PISMO WŁOŻONE DO KAPSUŁY CZASU W ROKU 2011

DNIA 14 MAJA 2011 r.

 

 

DRODZY PRZYJACIELE W ROKU 3011!

 

TEN LIST ZOSTANIE PRZEZ WAS ODCZYTANY TYSIĄC LAT PO TYM, JAK PISZEMY TE SŁOWA. MAMY NADZIEJĘ, ŻE POROZUMIEWACIE SIĘ JĘZYKIEM POLSKIM W STOPNIU, KTÓRY POZWOLI NA ODCZYTANIE TYCH SŁÓW.

 

CO MOŻNA POWIEDZIEĆ WAM, LUDZIOM ROKU 3011? MAMY NADZIEJĘ, ŻE WASZ ŚWIAT JEST LEPSZY NIŻ NASZ. NIE MA W NIM TYLE CIERPIENIA, TYLE ZŁA, TYLU WOJEN I KONFLIKTÓW. NA PEWNO PORADZILIŚCIE SOBIE Z WIELOMA CHOROBAMI, KTÓRE NAS TAK DOTKLIWIE NĘKAJĄ.

 

W WASZYM ŚWIECIE NIE CIERPIĄ ZWIERZĘTA ZABIJANE BESTIALSKO PRZEZ LUDZI XXI WIEKU W SPOSÓB PRZEMYSŁOWY, NA PEWNO TAKŻE NIE ZABIJACIE ZIEMI W TAKIM STOPNIU, JAK MY TO CZYNIMY WYDOBYWAJĄC SUROWCE NATURALNE.

 

W WASZYM ŚWIECIE PORADZILIŚCIE SOBIE Z POZYSKIWANIEM ENERGII, CO CZYNICIE W SPOSÓB NIEUCIĄŻLIWY DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO. WIERZYMY, ŻE TAK JEST!

 

TEN LIST ZOSTANIE WŁOŻONY DO KAPSUŁY CZASU I ZAKOPANY NA TYSIĄC LAT W MIEJSCOWOŚCI EMILCIN, GDZIE W 1978 ROKU DOSZŁO DO SPOTKANIA ROLNIKA JANA WOLSKIEGO Z OBCĄ CYWILIZACJĄ.

 

JESTEŚMY PEWNI, ŻE ZA TYSIĄC LAT WY JUŻ WIECIE O TYM, ŻE NIE JESTEŚMY SAMI WE WSZECHŚWIECIE, A NA ZIEMIĘ PRZYLATUJĄ OBCE CYWILIZACJE.

 

WASZ ŚWIAT, ŚWIAT LUDZI ROKU 3011 NA PEWNO JEST ŚWIATEM PRZYJAZNYM DLA WSZYSTKICH ISTOT ŻYWYCH, NIE TYLKO NA ZIEMI, ALE TAKŻE NA INNYCH PLANETACH. TO MUSI BYĆ PIĘKNY ŚWIAT…

 

ŻEGNAMY WAS LUDZIE ROKU 3011. NAS JUŻ NIE MA OD TYSIĄCA LAT, ALE PAMIĘTAJCIE,  ŻE MY BYLIŚMY DZIELNYMI ISTOTAMI, KTÓRE MUSIAŁY ZMAGAĆ SIĘ Z PROBLEMAMI, KTÓRE DZIŚ SĄ DLA WAS ZUPEŁNIE OBCE. MIMO WIELU TRUDNOŚCI STARALIŚMY SIĘ UCZYNIĆ NASZ ŚWIAT LEPSZYM, STĄD NIE MYŚLCIE O NAS ŹLE, LUDZIE ROKU 3011.

 

DO ZOBACZENIA ‘GDZIEŚ W GWIEZDNEJ PRZESTRZENI’!

 

FUNDACJA NAUTILUS

EMILCIN, 14 MAJA 2011 ROKU                

 

 

 

Na stronach emilcin.com jest już opublikowana pierwsza seria zdjęć z tego, co działo się podczas pierwszego dnia „Pikniku Ufologicznego”. Zdjęcia wykonane „naszym sprzętem” dopiero dotrą na pokład wraz z ekipą, która powróci dzisiaj do Warszawy. Na razie jednak warto zobaczyć zdjęcie tortu wraz z… adresem naszych nowych stron zajmujących się zjawiskiem UFO!

 

Zapraszamy także do zobaczenia galerii zdjęć „na gorąco” z Emilcina.

 /Kliknij na link do galerii zdjęć!/

www.emilcin.com  

Komentarze: 38
Wyświetleń: 45224x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 15 maj 2011 07:28   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (38)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 11 mar 2012 22:59 | ocena: + 1

Emanuel | Gość

Uważam, że ziemia jaką znamy nie będzie istnieć. Będzie abstrakcją a jednocześnie karykaturą i wyolbrzymieniem obecnych wad i zalet. Tereny zielone kompletnie zostaną zastąpione nieustannym pustynnieniem za sprawą degradacji naszych obecnych i niestety przyszłych pokoleń. Stale obniżająca się ilość ludzi pomimo wydłużonego wieku będzie wynikiem braku obiektywnego i świeżego podejścia do świata (tj. u dziecka - nowymi obiektywnymi oczyma obserwatora). W wyniku tego dojdzie do wielu zwyrodnień natury gospodarczej intelektualnej i wreszcie idealistycznej. Nowe długowieczne pokolenia dawno zapomną jak jest oglądać świat z perspektywy nowego pokolenia. To nie będzie świat ludzi. To będzie świat zniewolenia i powszechnego niezrozumienia. Szkoda, że obecny wygodny model konsumpcyjny właśnie do tego prowadzi. Uważam, że jeżeli jest byt zewnętrzny - "Obcy" to nam nie pomogą. Jeżeli istnieją to mogą nam dać jedynie wskazówki. Ponieważ na drodze przemian każdy człowiek musi przecierać znaki i dostrzegać ich znaczenie. Pędzenie na oślep prowadzi jedynie na skraj przepaści. Nieumiejętność refleksji, konsekwentnego i konstruktywnego działania sprowadzi nas do zagłady. Wszystko co widać to tylko wszechobecny pył...

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 8 sty 2012 09:19 | ocena: -1

test strony | Gość

Test 1

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 31 gru 2011 00:24 | ocena: -1

Foto Test | Gość

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 20 maj 2011 11:25 | brak oceny

cableGuy | Załogant

Swego czasu myślałem o własnej, prywatnej kapsule czasu. Zainspirowany byłem serialem Lost gdzie bohaterka Kate razem ze swoim chłopakiem z dzieciństwa zakopali taką a odkopali gdy byli już dorośli.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 maj 2011 15:46 | brak oceny

koval321 | Załogant

Ja sie bym glownie obawial robotow, tzn terminatory sa realne i to ze komputer wyda im rozkaz do zniszczenia ludzi, nie wiem po co, tak mu moze jakos logicznie wyjsc lub sie pomyli co jest czeste w komputerach.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 18 maj 2011 15:47 | brak oceny

Stefan | Gość

Oczywiście, za 1000 lat (jeśli nie zniszczą nas psychopaci wojną atomową) zostanie rozwiązany najważniejszy problem- zlikwidują śmierć. I o to właśnie chodzi! To trzeba zniszczyć! To jest najważniejsze! Ale nie dla wszystkich. Likwidowani będą psychopaci- którzy dziś dorywają się do władzy i okradają całe narody. Nie będą wierzyć w takie bzdury, jak danie wolnej ręki ludziom złym, żeby szkodzili innym. Gdzie Bóg się leni, tam oni wejdą z działaniem, żeby rozkwitło dobro.
Stefan

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 18 maj 2011 08:07 | brak oceny

W.A. | Gość

Wszystko pięknie...ale sądząc po dzisiejszych "osiągnięciach"-naszej "cywilizacji śmierci"-bo tak ją trzeba nazwać,nie bardzo widzę świetlaną przyszłość.Moim zdaniem świat za 1000 lat będzie wyglądał tak jak wyglądał przed średniowieczem albo jeszcze gorzej!!!Oprócz osiągnięć naukowych i medycznych moralnie jesteśmy (nie uogólniam) przecież na skraju przepaści!!!!Brakuje już tylko malutki kroczek aby w nią spaść...PRÓBY WYMAZANIA BOGA z życia aborcje,eutanazje,wojny,morderstwa,gwałty,wyzysk DEGRADACJA ŚRODOWISKA itd itp-aż nie chce mi się wymieniać...jest tyle zła tyle przemocy tyle niesprawiedliwości!!!A my snujemy plany o świetlanej przyszłości-nie będzie jej dopóki nie uporamy się z bieżącymi problemami!!!Przecież ten nasz "wózek" pchany przez nas ciągle się wywraca i cofa do punktu początkowego!!!!!!O czym my marzymy skoro nie potrafimy uporać się z takimi problemami,które powinny już dawno zniknąć!!!Postęp techniczny nas nie uratuje bo zniszczymy siebie od wewnątrz-zgnilizną moralną...Przecież to już tyle razy się nie sprawdziło w historii Ziemi...(wybaczcie mi moje emocjonalne podejście do tematu ale taka jest PRAWDA!!!Pozdrawiam.:)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 17 maj 2011 11:43 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Bardzo dobry pomysł, gratuluję :)
Czasy się zmieniają...,(jedyna stała to zmiana...) już obecnie naukowcy stworzyli dotykowe ekrany, które powoli staja się normą, a odkryto już bezdotykowe ekrany, bazujące na samych ramkach między którymi rusza się tylko dłońmi, oczywiście muzycy też bazują na coraz bardziej unowocześnionej technologii... Ciekawe to wszystko. Jak do tego dojdzie technologia bazująca na grafenie... cieńszym od włosa nad którym trwają badania, a Polacy mają tu nawet swój wkład... :) (czytuję najnowsze ciekawostki technologiczne i to co się dzieje w świecie technologii internetu) . Myślę, a raczej podejrzewam, że największy przewrót w dziejach technologii od czasu wprowadzenia do technologii kwarcu przyniesie osławiony grafen. Bowiem jego mała struktura powierzchniowa, a większe możliwości zapisania informacji daje otwarte drzwi wszelkim możliwościom twórczym w zakresie zagospodarowania nim w różnych dziedzinach od medycyny, życie codzienne, po wystrój wnętrz....itd., itd., bo cóż ja tam wiem... he, he :)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 17 maj 2011 08:27 | brak oceny

|

Ten list jest promieniem nadziei dla starych zmęczonych życiem, napomnieniem dla ludzi w wieku produkcyjnym , tęczowym mostem dla wchodzących w życie i zieloną pieczęcią dla dzieci. Matka ziemia wzięła w swe ramiona kapsułę z listem , wiatr poniósł słowa i rozproszył po Wszechświecie a przyjaciele z innych wymiarów już dawno znają nasze myśli.
Czytając ten list i oglądając film z pikniku jestem wdzięczna Fundacji za taką inicjatywę .Te

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 16 maj 2011 23:43 | brak oceny

busy | Gość

plyta skoroduje po 5-10 latach....

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.