Dziś jest:
Środa, 17 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 77
Wyświetleń: 68669x | Ocen: 26

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 1 sie 2011 10:36   
Autor: FN, źródło: FN   

Lewitacja mnicha odbyła się na oczach zdumionej ekipy kanału Discovery!

Co to jest lewitacja ludzi?

To samoistne unoszenie się w powietrzu wykorzystując umiejętności pozazmysłowe. Bez używania żadnych „numerów”, sztuczek, „tanich chwytów” itp. Ta umiejętność jest faktem od tysięcy lat. Opanowali ją tylko ci ludzie, którzy posiadali umiejętność panowania nad ukrytą mocą, która drzemie w każdym człowieku, ale jest „uśpiona”. Wystarczy jednak medytować i w ten sposób obudzić w sobie ów drzemiący dar.

Są oczywiście ludzie, którzy posiadają ją od urodzenia. Przykładem może być najsłynniejszy polski jasnowidz Stefan Ossowiecki (ur. 22 sierpnia 1877 w Moskwie – zm. 5 sierpnia 1944 w Warszawie), który wielokrotnie demonstrował sztukę samoistnego unoszenia się w powietrzu. Aby to zrobić musiał położyć się plecami na podłodze i bardzo skoncentrować. Według świadków jasnowidz unosił się „pod sam sufit”. Tego typu pokazy bardzo go jednak wyczerpywały, wiele dni po każdej lewitacji „dochodził do siebie”.

 

Lewitowali także wielcy mistrzowie znani na wschodzie, a także niektórzy chrześcijańscy święci. Przykładem może być Św. Franciszek, którego lewitacja zrobiła tak ogromne wrażenie na ludziach, że figurka świętego unoszącego się nad zdumionym tłumem stała się jednym z symboli tego niezwykłego człowieka.

 

Dlaczego lewitacja jest tak ważna?

Jest niesłychanie ważna, gdyż dla wielu osób jest wiarygodnym dowodem na to, że człowieka posiada w sobie ukrytą moc, o której nie piszą podręczniki fizyki czy biologii. Mamy materiały o kilku osobach na świecie, które opanowały tę sztukę. Najbardziej popularna jest lewitacja wśród mnichów Tybetańskich. Wielokrotnie sygnalizowaliśmy na tych stronach, że gdyby w oparciu na o naszych kilkanaście lat badania zjawisk niewyjaśnionych mielibyśmy wskazać na grupę, która jest „najbliższa prawdy o świecie”, to bez chwili namysłu wskażemy na Tybet. To, że akurat mnisi tybetańscy opanowali tę sztukę nie powinno nikogo dziwić, a być jeszcze jednym potwierdzeniem tego, że ci ludzie po prostu „wiedzą tak dużo o niewidzialnych energiach”, że nie jest to dla nich żadnym problemem. Oczywiście nikomu w Tybecie nie przyjdzie na myśl, aby mnicha potrafiącego lewitować natychmiast obtrąbić na całym świecie „świętym”. I słusznie, bo… o czym tu mówić? Tam takich zawodników jest wielu.

Zobaczmy jednego z nich.

 

Dotarł do niego dziennikarz telewizji Discovery prowadzący cykl programów z serii „The Supernatural”. Na oczach całej ekipy telewizyjnej mnich po prostu… uniósł się w powietrze. Wszystko odbyło się tak, jak być powinno. Najpierw zamknął oczy i skontaktował się ze swoim mistrzem duchowym, czy tego typu pokaz może się odbyć i czy ma na to zgodę (dlaczego tak musiał zrobić – o tym innym razem). Potem poprosił dziennikarza, aby ten odsunął się od niego i nie podchodził w trakcie medytacji. Następnie rozpoczął mantrę i po prostu uniósł się w powietrze.

Film został wyemitowany w USA i tam natychmiast wzbudził dyskusję. Dotarto do całej ekipy Discovery, która realizowała ten odcinek. Są oni gotowi zeznawać pod przysięgą, że nie było tam żadnego „oszustwa”, a mnich po prostu lewitował. Dokładnie sprawdzali, czy przestrzeń pomiędzy nim a ziemią jest pusta i nie ma tam żadnych „lewarków i nitek”. Ale wszystko odbywało się w klasztorze tybetańskim wysoko w Himalajach.

 

Oto film z tego wydarzenia:

 

 

Dla wszystkich chcących zobaczyć film w lepszej jakości, proponujemy kliknąć na link poniżej:

http://dsc.discovery.com/videos/the-supernaturalist-levitation.html

 

I jeszcze nasza ECHO-SONDA. Pytanie to „Czy wierzysz w lewitację?

ZOBACZ WYNIKI ECHO-SONDY FN

Komentarze: 77
Wyświetleń: 68669x | Ocen: 26

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 1 sie 2011 10:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (77)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6 7 8

Pon, 14 mar 2016 03:22 | brak oceny

kok | Gość

Ciekawe dlaczego nigdy nie "lewitują" bez laski?

Pon, 20 maj 2013 22:10 | brak oceny

szczurkson | Gość

A co myślicie o tym filmie :
http://www.youtube.com/watch?v=oGDCAe6czp8 ?

Sob, 10 lis 2012 11:49 | brak oceny

michasu2 | Załogant

wszystko to już było np. David Copperfield lub Cris Angel. Są to specjalne stalowe linki o grubości 1 mm, w zależności od oświetlenie niewidoczne dla ludzkiego oka. Każda taka linka jest w stanie unieść do 100kg. Dziwi mnie, że FN zajmuje się takimi głupotami tj. zwykłymi trikami iluzjonistycznymi ;) Pozdro

Nie, 29 sty 2012 00:40 | brak oceny

Tauren_Chieftan | Gość

Tak to działa, wiara cechuje się bez granicznym zaufaniem. Dlatego wypowiedzi
,,Rdzennego Katolika " mogą się nie zgadzać. Ja też mam wątpliwości co do tego filmu. Popieram wypowiedź kolegi, Discovery nagrywało coś tak niesamowitego w tak ( że się tak wyrażę ) ubogi sposób ?

Śr, 11 sty 2012 20:03 | brak oceny

robertcb | Gość

A u australijskiego towarzystwa sceptyków im. Jamesa Randiego nie odbyła się?
A może odbyła, ale zaprzeczyli faktom?

Pt, 6 sty 2012 00:02 | brak oceny

Masta | Gość

Niestety widziałem ten film z mnichem wielokrotnie. Zadziwia mnie że w najważniejszych momentach kamera się trzęsie. Myślałem że discovery nie zatrudnia amatorów. Druga sprawa że nie widać pleców mnicha gdy ten się unosi. Jest niecałe 30 centymetrów od czegoś co wygląda na draperie lub kotarę. Niestety ale 90% sztuczek z lewitacją na tym polega.

Do tego materiał filmowy jest pocięty i tylko z 1 kamery. Obawiam się że sam mnich nie jest może winny ale discovery tak to zmontowało że mam bardzo duże wątpliwości.

Czw, 25 sie 2011 01:15 | brak oceny

hipekhop | Załogant

Do energetycznych (że pozwolę sobie tak prostacko to ująć ;) ).
Też to poczuliście? Niewiarygodny...

Nie, 14 sie 2011 10:31 | brak oceny

Obserwator | Gość

Ten obraz, caly katolicyzm to sztucznoiść, brak szczerych intencji..chrzescijanstwo stalo się usprawiedliwieniem

Nie, 14 sie 2011 10:17 | brak oceny

Obserwator | Gość

Ach te wypowiedzi rdzennych chrześcijan

Czw, 11 sie 2011 17:06 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

George,mógłbyś mi wyjaśnić najakiej podstawie i jakim tytułem śmiesz określać moje komentarze mianem imfantylnych?!i jeszcze co do publicznych wypowiedzi pana Roberta Bernatowicza,a podobno dżentelmeni i damy o faktach nie rozmawiają?!Jak to się stało,że będąc to na bieżąco,śledząc to forum i domniemam inne podobne doń czy interesując się poczynaniami samego pana Roberta Bernatowicza(bądż co bądż szefa FN...)jakoś dziwnieJak nie zauważyłeś jego publicznych wypowiedzi w których twierdzi,że uważa się za katolika i że zawsze będzie on bronił kościoła i chrześcijaństwa,jak wypowiedż z 24 lutego 2011 roku dla portalu Paranormalne.pl?!Jak to się dzieje i wydarza,że akurat Ty takich rzeczy nie czytałeś,nie znasz czy może świadomie manipulując chciłabyś żeby ich nie było,żeby nie zaistniały?!Czytając to co piszesz jest to przede wszystkim bardzo rozmyte,długie ale przedewszystkim niekonkretne.Ate Twoje pytania sugerujące a wręcz,,na baczność''domagające się jedynej słusznej odpowiedzi,toż one dopiero są imfantylne?!Jak,np.w rodzaju co ja mam na przyklad do Dalajlamy...?!Mam i mógłbym mieć dużo i mam jeszcze raz,problem w tym jak Ty możesz w takim tonie(i nad tym pomyśl pracujac nad swoją,,duchowością''...)zanim komuś w takiej formie sformułujesz pytanie?!I jeszcze jedno,nie wszyscy tak jak Ty i dla Ciebie jest to oczywiste,imprezują żyjąc takim życiem i praktykując taki styl życia i bycia oraz nie wszyscy lubią browary(czytaj:chlają,żłopią piwsko czy wodę)żeby komuś jak w Twoim stylu raz za razem to proponować,sugerować i uważać za oczywiste czyli,,oczywista oczywistość''.Mądremu dość.Pisz prosze konkretnie i logiczne a przynajmniej zdroworozsądkowo jak masz cos do mnie oraz opieraj sie na faktach,tak jak ja w przypadku pana Roberta Bernatowicza?!Pozdrawiam serdecznie!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6 7 8
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.