Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 10
Wyświetleń: 23272x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 20 kwi 2015 07:41   
Autor: FN, źródło: FN   

NIEZWYKŁY FENOMEN POSKRĘCANEGO PRZEZ TAJEMNICZĄ SIŁĘ DRZEWA

Wiadomość o tym niezwykłym fenomenie otrzymaliśmy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Drzewo znajduje się w środku lasu i nie przypomina niczego, co widzieliśmy do tej pory.

 

 

 

 

 

Oto opis, który trafił wraz ze zdjęciami na pokład okrętu Nautilus.

 

 

From: W. [dane do wiad. Red. FN]

Sent: Sunday, April 19, 2015 11:30 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ciekawe zjawisko?

 

Witam serdecznie,

Piszę do Państwa ponieważ mój tata natknął się na ciekawe zjawisko i być może wspólnie z Państwem uda się rozstrzygnąć co się wydarzyło. Mój tata jest leśniczym i około tygodnia wstecz natknął się na działce w lesie na sosnę która została wykręcona jak gdyby ktoś chciał wycisnąć z niej całą zawartość.

Do tej wiadomości załączam fotografie na których wszystko widać jednakże chciałbym dodać kilka uwag:

- w okolicach opisywanego drzewa nie było śladów żadnego pojazdu,

- na zdjęciu o nazwie DSC03975 widać wykręconą sosnę a po lewej stronie bliżej aparatu znajduje się odłamany wierzchołek tej właśnie sosny

- na drzewku nie udało się odnaleźć miejsca, gdzie byłoby widać ślady po jakimś elemencie mocującym który po wprawieniu ruch obrotowy spowodował by widoczne efekty.

- dokładne miejsce zna mój tata jednak podaję ogólną lokalizację - miejscowość Czernic, gm. Kłoczew, powiat Rycki

Nie wiem na ile jest możliwe zrobienie czegoś podobnego z drzewem gołym rękami, sosna ze zdjęcia jest dość cienka. Może jest jakieś naturalne zjawisko, które spowodowało skręcenie sosny.

 

Proszę o informację czy już kiedyś podobny przypadek był przez Państwa analizowany i czy może wiecie Państwo co się mogło stać z drzewem ze zdjęć.

Pozdrawiam

W. [dane do wiad. FN]

 

 

Poniżej zdjęcia załączone do przysłanego opisu.


 

Nie mamy podobnego przypadku z naszego archiwum, więc nawet trudno powiedzieć coś rozsądnego na ten temat. Sprawa jest niezwykle ciekawa - to jest ponad wszelką wątpliwość. Drzewo poskręcane z taką siłą, że aż zostały z niego wyciśnięte soki?! Zwierzęta raczej można śmiało wykluczyć. Piorun kulisty? Absurd. Pozostają tylko hipotezy, które są owiane mgłą tajemnicy.

W naszym Archiwum jest gdzieś zdjęcie drzewa, które przez nieznaną siłę zostało także uszkodzone w nieprawdopodobny sposób, ale mimo wielu prób poszukiwania tego zdjęcia… gdzieś je „diabeł ogonem zakrył” i nie możemy go znaleźć.  ;)

Znaleźliśmy inną dokumentację dość osobliwego wypalenia w drzewie. Sprawę w 2008 roku opisała nasza czytelniczka. Poniżej fragment jej opisu i zdjęcia.

 

[...] Podczas wyprawy do lasu na grzyby (bodajze 14.09.'08 - niedziela) zauważyłam dziwne drzewo i postanowiłam zrobić zdjęcie (aparat noszę ze sobą prawie wszędzie, bo uważam że zawsze mogę coś ciekawego zaobserwować i dobrze było by na to mieć jakiś dowód :) )

Długo zastanawiałam się i nadal zastanawiam, czy dobrze robię wysyłając te zdjęcia Państwu, gdyż pewnie okazać się może że to nic nadzwyczajnego, a ja za dużo myślę i widzę we wszystkim jakieś nienaturalne rzeczy...

Magda

Białystok 21.09.2008

 

 

 

Na koniec jeszcze jeden wątek związany z drzewami, choć absolutnie należący do innej półki. Wiadomość dostaliśmy z Irlandii.

 

Witam serdecznie.

Na imię mam Krzysztof. Jakiś czas temu, gdy szedłem z narzeczoną na spacerze, zdarzyła nam się dziwna rzecz. Spacerowaliśmy w parku z psem i kilka minut po przejściu pewnego dość często uczęszczanego przez nas odcinka, narzeczona stwierdziła, że nie pamięta jak przeszliśmy ten odcinek, o dziwo ja równiez stwierdziłem, że nie pamiętam jak go przeszliśmy.

Odcinek długości około 100m (nie patrzyliśmyna zegarki). Dodam, że kilka razy wcześniej zdarzyło mi się odczuwać dziwne uczucie w tym miejscu i często miałem uczucie dreszczy przechodzących mnie po ciele w chwili przebywania w tym miejscu.

Jakiś czas później zacząłem zauważać dziwnie wykrzywione drzewa i gałęzie. Załączam kilka fotografii, nie są powalającej jakości ale widać na nich to, co wydaje mi się dziwne i ciekawe. Od dziecka przebywam w otoczeniu natury-lasu i pomimo iż nie jestem botanikiem, to nigdy nie spotkałem sie z takimi anomaliami. Patrząc na te drzewa odnoszę wrażenie że jakaś siła manipuluje ich genetyką. Gałęzie są nienaturalnie wykrzywione, jak by były z plasteliny i coś je powywijało.

Na niektórych zdjęciach widać zgięcia gałęzi pod kątem prostym a w miejscu zgięcia tworzy się  zgrubienie jak by "Łokieć". Inne zdjęcia przedstawiają drzewa, które u podstawy są wygięte po łukujak by obrastały jakąś niewidzialną bryłę. jedna gałąź wygląda jak spirala.

 Nie wiem co o tym sądzić choć podświadomie czuję, że ma to związek z UFO. Czy jest jakiś prosty test, który może potwierdzić moje podejrzenia? Nie posiadam nawet kompasu aby zorientować się czy są tam jakieś magnetyczne anomalie.

Załączam kilka zdjęć, które wykonałem ostatnio na spacerze. Dodam jeszcze, ze rzecz dzieje się w Irlandii.

Pozdrawiam ekipę Nautilusa.

Krzysztof.

 

 

 

 

Dziękujemy za wszystkie materiały, które przysyłacie Państwo do naszej redakcji nieprzerwanym strumieniem. Wszystkie e-maile i wiadomości są w stanie „on-line”, czyli nie mamy żadnych zaległości z odpowiedziami, z czego jesteśmy niesłychanie dumni. O owych drzewach możemy powiedzieć tylko tyle: odrzucają sto tysięcy tzw. racjonalnych hipotez, które naszym zdaniem nie wyjaśniają niczego, trzeba uznać to zjawisko za niewytłumaczalne. Czy może mieć związek z UFO? Jak najbardziej.

Od lat - jak to mówimy na pokładzie Nautilusa - „depczemy im po piętach”, śledzimy efekty „ICH” badań i eksperymentów na Ziemi i obraz wyłaniający się z tysięcy, a raczej setek tysięcy strzępków wiadomości jest jasny: nasza planeta jest miejscem, gdzie załogi obiektów UFO prowadzą zakrojone na potężną skalę programy badawcze. Otwory w ziemi, dziwne anomalia związane na przykład z tym poskręcanym drzewem – absolutnie nie można wykluczyć, że jest to część tego programu.

Za kilka dni wyruszamy w kolejną wyprawę FN, tym razem statkiem na małą wyspę na Morzu Śródziemnym. Czasu brakuje nam bardzo i wszystko jest robione trochę „w biegu”. Uprzedzamy jednak, że są prowadzone prace związane z naprawą i modernizacją kilku działów w serwisie. Wiele osób narzekało, że nie może czytać dawnych „Dzienników Pokładowych”. W tej chwili ten dział rzeczywiście został zablokowany, ale tylko na czas zakończenia prac. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ale… FN to naprawdę potężna fabryka informacji i zapanowanie nad nią wymaga nie tylko ogromnego wysiłku, ale także tysięcy kompromisów. Tak to wygląda i dopóki nie będziemy mieli budżetu idącego w miliony dolarów – musimy robić to tak, jak teraz. A i tak jesteśmy zadowoleni z efektów, co doceniają także nasi czytelnicy (potwierdzenie dostajemy w dziesiątkach e-maili). Za wszystkie listy, zdjęcia, filmy i ciepłe słowa – pięknie dziękujemy! FN

 

 

... ... Z OSTATNIEJ CHWILI ... ...

Dostaliśmy ciekawy e-mail od czytelnilka p. Piotra, który także był zdumiony "wyspą dziwnie połamanych drzew" wewnątrz lasu. Była to Puszcza Kampinoska (2007 rok). Aby przeczytać jego e-mail i zobaczyć kilka zdjęć, wystarczy kliknąć link poniżej:

WYSPA POŁAMANYCH DRZEW - link do tekstu w dziale XXI PIĘTRO

Komentarze: 10
Wyświetleń: 23272x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 20 kwi 2015 07:41   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 22 kwi 2015 09:39 | brak oceny

Intek | Gość

Pewnie chłopaki wracali po wiejskiej zabawie nad ranem... Kilkanaście lat temu w okolicach Ostrowi Maz. przejeżdżając drogą przez las zauważyłem pas szer. ok. 20-40m. złamanych przy samej ziemi drzew. Wszystkie leżały zwrócone koronami w jednym kierunku tak jakby walec po nich przejechał. Obok zarówno z jednej jak i z drugiej strony stały drzewa nietknięte.
Tym bardziej widok był niesamowity - jednorodny, gęsty i wysoki sosnowy las. Pnie drzew o średnicy ok.20-30cm złamane przy samej podstawie a obok stojące w całej okazałości i nietknięte. O tornadach w Polsce wówczas jeszcze nic nie słyszeliśmy.

Wt, 21 kwi 2015 21:59 | brak oceny

mandarin | Załogant

Leśne duchy istnieją: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2014/12/lesny-duch-sowacja.html Połączmy siły! Kościół, FN, Zmiennokształtni, Infra i inne ogranizacje, przeciwko materialistycznym oszustom.

Wt, 21 kwi 2015 18:17 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Ktoś chciał ułamać sosnę, ale się nadłamała i dalej nie szła, więc próbował ukręcić. Zwykła sprawa.

Wt, 21 kwi 2015 00:24 | brak oceny

zenek | Gość

Tak powyginane drzewa świadczą o spełzywaniu zbocza. Sa to tzw. haki zboczowe. Nic nadzwyczajnego.

Pon, 20 kwi 2015 21:05 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

To mój krewniak Leszy sobie ulzył.

Pon, 20 kwi 2015 21:03 | brak oceny

witek8 | Załogant

Jeśli chodzi o zdjęcia z Irlandii to prawdopodobnie pod wpływem cieku wodnego o dużej sile te drzewa się powyginały. To znaczy korzenie są na cieku a pień odginał się od niego.

Pon, 20 kwi 2015 20:15 | ocena: + 1

urbind | Załogant

Witam, mogło być tak że ktoś najpierw złamał te drzewo następnie użył górnej połowy drzewa jako dźwigni i zaczął je skręcać . Na końcu chciał zrobić warkocz. Ktoś mógł rozładowywać napięcie nerwowe.

Pon, 20 kwi 2015 18:38 | brak oceny

Smith | Gość

Doświadczenia obcej cywilizacji na ludziach? Proszę. BARDZO ciekawy artykuł o Narodzie Wybranym - wątek karmienia manną podczas wyprowadzenia z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Nautilusie, przedrukujcie to na osobny artykuł. https://paranormalpl.wordpress.com/2010/04/13/narod-wybrany-wybrany-na-przedmiot-doswiadczen/

Pon, 20 kwi 2015 18:02 | brak oceny

DD | Gość

Nie róbcie sobie jaj z poważnych ludzi. Sosenkę o tej grubości bez problemu poskręca jeden dorosły gość. To żaden problem. Leśniczy powinien to wiedzieć.

Pon, 20 kwi 2015 15:32 | brak oceny

Nadobny_Kodżi | Załogant

Poskręcane Drzewo - To jest uszkodzenie mechaniczne, na jednym ze zdjęć widać podłużny zdarty pas kory, ktoś po prostu chciał pozbyć się drzewa.
ale jak tak na nie patrzę, to ono jest na tyle małe, ze takie drzewko to i niedźwiedź by połamał.
A suche jest, bo wysycha, umiera.

Drzewo z dziwnym zgrubieniem - to naturalne zjawisko, najczęściej wywołane przez chorobę, czasem taki ślad zostaje po uszkodzeniu mechanicznym, np. gdy drzewo było młodsze.

Wygięte drzewa - wiele drzew wygiętych w łuk, niektóre ze zgrubieniami itp. to proste i dość znane zjawisko. Tak się zachowują drzewa gdy pomiędzy nie, spadła np. bomba, większy pocisk, lub meteoryt. Jeśli to było w irlandii to bomby raczej odpadają a więc stawiam na jakiś meteoryt. Nie wiem co mogło spowodować zanik pamięci - może jakieś pole magnetyczne, w końcu w mózgu też zachodzą połączenia elektryczne.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.