Dziś jest:
Poniedziałek, 14 października 2019

"Zdaje mi się, że go widzę
Widzisz?
Tak - oczyma duszy mojej"

/William Szekspir, Hamlet/

Komentarze: 11
Wyświetleń: 5397x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 21 sie 2018 11:00   
Autor: FN, źródło: FN   

NIEZWYKŁE SNY O ‘UWOLNIENIU’, KTÓRE MAJĄ BLISCY OSÓB UMIERAJĄCYCH NA CIĘŻKIE CHOROBY

Umieranie na bolesną i śmiertelną chorobę przypomina przechodzenie przez wielokilometrowy tunel, pełen bólu i cierpienia, a także braku rzeczy bardzo ważnej – nadziei. Ludzie tacy jak załoga okrętu Nautilus oczywiście wiedzą, że istnieje nieśmiertelne światło będące tak naprawdę istotą ludzką, które porzuca mocno zużyte ciało materialne i idzie dalej, ale bezmiar cierpienia chorych ludzi praktycznie przytłacza wszystko inne. Osoba, która nie miała okazji widzieć odchodzenie ludzi zmagających się z chorobą nowotworową nigdy tego nie zrozumie. Po takim doświadczeniu nic już nigdy nie będzie takie samo.


Jest jednak jedna rzecz związana z taką śmiercią po „bolesnej chorobie”, która jest warta wspomnienia w serwisie FN. Chodzi o dziwne sny bliskich takiej osoby o tym, że nagle „chodzi po domu i mówi, że wreszcie nie czuje bólu i czuje ogromne szczęście”. Mamy w naszym Archiwum FN sporo takich relacji, ale jedna z nich właśnie przyszła na pocztę FN.

[…] Szanowny Nautilusie,

Pragnę opisać wam historię z dziwnym snem, który miałam w noc śmierci mojego ukochanego brata. W 2017 dowiedział się, że ma raka z przerzutami, walczył bardzo dzielnie, ale ta straszna choroba po prostu go zżarła. Ostatnie tygodnie były czymś tak potwornym, że nie do uwierzenia. Mimo podawanych leków przeciwbólowych cierpiał i najgorsze było to, że nikt nie był w stanie mu pomóc. Nie mogłam na to patrzeć i nawet pomyślałam sobie, że byłoby dla niego lepiej, żeby Bóg zabrał go do siebie, bo to przerwie jego cierpienie. I wreszcie przyszła ta noc, kiedy umarł. Od kilku tygodni przebywał w szpitalu, a ja, druga siostra i moi rodzice praktycznie tam pomieszkiwaliśmy, a na noc przyjeżdżaliśmy do domów, aby trochę odpocząć od płaczu i chwilę pospać. Przeważnie nie mam jakiś szczególnych snów, ale tej nocy miałam wyjątkowo wyraźny, wręcz przejmujący swoją wyrazistością. Śniło mi się, że nagle mój brat chodzi po moim mieszkaniu i jest taki szczęśliwy. Pamiętam nawet, co mówił.

- Siostro, czy wiesz, że ja wreszcie jestem wolny? Nic mnie nie boli, jestem wolny jak ptak… jestem taki szczęśliwy!

Chodził po mieszkaniu i jego twarz dosłownie promieniała radością. Obudziłam się i spojrzałam na zegarek – było kilka minut po piątej rano. Potem dowiedziałam się, że ten dziwny sen miałam dosłownie tuż po tym, jak mój biedny brat zmarł. Ale to i tak nic wobec tego, że dosłownie identyczny sen miała moja mama. W nim także zobaczyła mojego brata, jak nachyla się nad nią w domu i mówi:

- Mamo, jestem już wolny… nie martw się o mnie, będzie wszystko dobrze!

Nie wierzę, że mógł to być po prostu zbieg okoliczności, że tak niezwykłe sny mieliśmy obie tuż po tym, jak w szpitalu stwierdzono śmierć mojego brata. Jestem ciekawa, czy spotkaliście się z podobnymi przypadkami. Chętnie o tym przeczytam w waszym fantastycznym serwisie, który odwiedzam codziennie i który daje mi siłę, aby iść dalej. Robicie dobrą robotę.

Z uszanowaniem

[dane do wiad. FN]

Opis sytuacji przysłany przez naszą czytelniczkę jest nam dobrze znany z innych listów do FN. Po śmierci bliskiej osoby, która umierała na skutek ciężkiej choroby, nagle pojawia się ona we śnie i mówi o tym, że „wreszcie uwolniła się z choroby”.

Bardzo ciekawą historię związaną ze śmiercią Kory Jackowskiej (wokalistki zespołu Maanam) opowiedziała Magdalena Klorek - opiekunka medyczna Kory w ostatnich tygodniach jej życia. Poniżej jej relacja:

- Kiedy zmarła, położyłam się chyba około północy i obudziłam się o godz. 3:33. Trzy trójki, a więc dziewiątka, a dziewiątka to koniec, zwieńczenie. A wiesz, dlaczego się obudziłam? Ponieważ przyśniło mi się, że Kora chodzi po domu i mówi: „Jestem wolna, jestem szczęśliwa”Mąż artystki, Kamil Sipowicz, także wyznał, że bliscy jego i żony, tej nocy czuli się dziwnie

- Trójka ludzi już mi powiedziała, że o godz. 5.28 mieli silne przeżycia. I to naprawdę tacy ludzie… każdy z innej bajki. A jeden to już skrajny ateista i racjonalista. Zaczynam się zastanawiać, wierzyć w dziwne rzeczy.


Prawdopodobny scenariusz wydarzeń był taki, że po raz pierwszy tej nocy Kora opuściła ciało fizyczne i już wtedy otrzymała możliwość „pojawienia się we śnie”, natomiast pełne zerwanie nici wiążącej jej ducha z ciałem fizycznym nastąpiło właśnie o 5.28

Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz związana ze śmiercią Kory Jackowskiej, która ma związek z naszym najsłynniejszym polskim jasnowidzem. Krzysztof Jackowski jeden z odcinków swojego wideo-bloga poświęcił właśnie odejściu Kory. Mówi w nim rzeczy poruszające i jak najbardziej słuszne, że Kora „nie umarła, a jedynie się uwolniła”, lecz jest jedna rzecz, na którą zwrócił uwagę nasz czytelnik, ale także niezależnie od tego zauważyła ten ciekawy aspekt tego materiału ekipa z projektu Messing. Poniżej e-mail od naszego czytelnika:

Od:Wojciech
[dane do wiad. FN]

Coś ciekawego jest w tle czas od 20.05 brzmi to tak jakby ktoś Panu Jackowskiemu odpowiadał - Kora ?

https://www.youtube.com/watch?v=4CWB_AMEdD0

 

Nasz czytelnik ma absolutną rację! W tym odcinku wideooblogu Krzysztofa Jackowskiego słychać w kilku momentach dźwięki typowe dla EVP!

EVP (Electronic Voice Phenomena) – dźwięki zarejestrowane w postaci nagrań, zarówno cyfrowe jak i analogowe, o niezidentyfikowanym źródle i pochodzeniu.

Tu warto jedną rzecz wyjaśnić – to co słychać na tym odcinku wideo-bloga jasnowidza brzmi identycznie jak typowe komunikaty od duchów, które zostały zarejestrowane na świecie. Brzmienie, lekki „trzask”, barwa dźwięku – to wszystko może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z EVP. Czy to mogła być Kora, a raczej jej duch? To oczywiście śmiała hipoteza, ale... nie można tego wykluczyć.

Krzysztof Jackowski to potężne medium i nawet wtedy, kiedy myśli o zmarłej fizycznie osobie jej duch może to odebrać jako „sygnał” i wtedy natychmiast zjawia się w pobliżu Krzysztofa Jackowskiego. Należałoby zgrać cały materiał, odizolować ten dźwięk, następnie spróbować odsłuchać go na przykład zmniejszając prędkość. I wtedy być może mogłoby się okazać, że ten pozornie niezrozumiały „trzask/ nie trzask” to jakieś zrozumiałe zdanie. Mieliśmy okazję widzieć tego typu rzeczy kilka razy i zapewniamy, że odczytywanie EVP robi wstrząsające wrażenie.

Poniżej odcinek wideo-bloga Krzysztofa Jackowskiego o Korze.


Komentarze: 11
Wyświetleń: 5397x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 21 sie 2018 11:00   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 25 sie 2018 20:46 | brak oceny

Sampson | Załogant

Czw, 23 sie 2018 09:58 | ocena: + 1

TylerDurden | Załogant

"Należałoby zgrać cały materiał, odizolować ten dźwięk, następnie spróbować odsłuchać go na przykład zmniejszając prędkość." - to... może to zróbcie? :)

Wt, 21 sie 2018 12:34 | ocena: -1

Agnieszka | Załogant

W tego rodzaju sny wierzę jak najbardziej, gdyż sama miałam podobny, jednak Jackowski jest dla mnie osobą niewiarygodną.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 24 sie 2018 12:15 | ocena: -2

nikodem | Załogant

@Agnieszka, co innego wierzyc w takie sny choć wiara NIE ma tu nic do rzeczy gdyż takie sny sa faktem , a co innego tłumaczyć te sny jakimiś absurdami typu - dusza po smierci żyje czyli ma swiadomość a to jest nieprawda.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 24 sie 2018 15:01 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@nikodem, o odezwal sie znowu "znaffca" i wielbiciel KK

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 24 sie 2018 21:17 | brak oceny

nikodem | Załogant

@magdakowalska48, tez Ciebie kocham

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Chilijscy naukowcy sprawdzają, co uderzyło w Ziemię pod koniec września. Twierdzą, że kule ognia, widziane podczas wejścia w atmosferę, nie były meteorytami. Wywołały pożary w siedmiu różnych miejscach.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 8 paź 2019 07:03 | 7 października 2019 około 7:46 jeden z mieszkańców Bydgoszczy zauważył, że na niebie przesuwa się biały obiekt w kształcie cygara. Dzień wcześniej 6 października nad lotniskiem we Wrocławiu nasz czytelnik zwrócił uwagę na dziwny, jasny punkt. Jego zdaniem było to UFO.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO OBSERWOWANY PRZEZ SZYBĘ SAMOCHODU - Wrocław, X.2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.