Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 15
Wyświetleń: 10751x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 5 lis 2021 08:36   
Autor: FN, źródło: FN   

NA ŚWIECIE W MEDIACH CORAZ CZĘŚCIEJ POJAWIA SIĘ ZŁOWRÓŻBNE SŁOWO: BLACKOUT


Czy wkrótce grożą nam czasowe (lub całkowite) wyłączenia prądu? Taki wniosek można wysnuć na podstawie tego, co zawierają materiały wideo emitowane w ostatnich tygodniach w największych stacjach telewizyjnych państw zachodnich Unii Europejskiej. Według ekspertów kilku europejskich rządów realnie zagrażają w najbliższych miesiącach Europie sytuacji wręcz apokaliptycznych przerw w dostawach energii elektrycznej. Jak przygotować się przed blackoutem - kilkudniowym wyłączeniem prądu - uczy m.in. austriackie ministerstwo obrony, niemiecki rząd i służby cywilne Hiszpanii.

 

Aby zapoznać się z sytuacją „dziwnych materiałów wideo o blackoucie” wystarczy obejrzeć 4-minutowe wideo, które przygotował austriacki rząd w ramach przygotowywania społeczeństwa do ewentualnych długotrwałych wyłączeń prądu zimą.

 

 Wskazówek, jak radzić sobie z ewentualnym "blackoutem" - przerwą w dostawie energii elektrycznej na dużą skalę - udzieliło kilka dni temu austriackie ministerstwo obrony. Zaleca aby mieć w domu świece, baterie, zapałki, tranzystorowe radio, apteczkę pierwszej pomocy, wodę pitną i żywność w puszkach.

- Podczas długotrwałego braku w dopływie prądu nie zalecamy używania samochodu. Nie będzie działała sygnalizacja świetlna, a drogi mogą blokować auta, którym zabrakło benzyny - czytamy we wskazówkach austriackiego MON-u.


Ta sprawa pojawiła się także w niemieckich mediach. Dwa dni temu Wydział Ochrony Cywilnej Nadrenii Północnej-Westfalii zorganizował Dzień Wsparcia w Sytuacjach Kryzysowych. Odbyło się ono w centrum Bonn przy współpracy z Federalnym Ministerstwem Ochrony Cywilnej, a hasło wydarzenia brzmiało "Blackout: co robić, gdy nic nie działa".


- Gdy wysiądzie prąd, zabraknie wody, bo nie będą działały pompy. Dlatego zbieraj ją we wszystkich dostępnych naczyniach. Nie działa ci ogrzewanie? Jeśli masz w domu kominek lub piec i wystarczającą ilość drewna, to idealnie! W przeciwnym razie zbierz koce, śpiwory i ciepłą odzież -
radzi Obrona Cywilna Północnej Westfalii w poradniku wydanym niedawno dla obywateli. Kampanię uzupełniają też instruktażowe filmiki.

Jednym z zaleceń niemieckich ekspertów było przygotowanie dla każdego członka rodziny plecaka z odzieżą na pięć dni, środkami pierwszej pomocy, artykułami higienicznymi i niepsująca się żywnością. Niemcy wciąż pamiętają wielką awarię w Münster, 15 lat temu, gdzie z powodu śniegu tysiące osób w środku zimy przez 6 dni pozostało bez prądu.

Ostrzeżenie do swoich mieszkańców wysłała też Szwajcaria. Tamtejszy rząd argumentuje, że obawy przed blackoutem związane są przede wszystkim z trudnościami kraju w aktualizacji umów handlowych i energetycznych z UE oraz zależnością od europejskiego rynku energetycznego. Szwajcarska prasa ujawniła kilka dni temu dokument rządowy ostrzegający przed możliwymi przerwami w dostawach prądu.

"Świat bez elektryczności może mieć o wiele gorsze konsekwencje niż pandemia" - czytamy w publikacji "Neue Zürcher Zeitung". W rządowym dokumencie poważny blackout został uznany za "najgorsze zagrożenie dla Szwajcarii" w ciągu najbliższych czterech lat - do 2025 roku.

 

Temat możliwości długotrwałych przerw w dostawach prądu jest też od tygodni analizowany w Hiszpanii. W imieniu rządu wypowiedziała się tam Teresa Ribera, trzecia wicepremier i minister ds. transformacji ekologicznej i wyzwań demograficznych. Uspokoiła, że w Hiszpanii możliwość blackoutu nie jest duża, bo kraj prawie nie jest połączony z Europą siecią przesyłową.

- W tym sensie jesteśmy swego rodzaju wyspą energetyczną - uspokajała wicepremier. Hiszpania jest jednak uzależniona od Północnej Afryki, a od poniedziałku gaz przestał płynąć jedną z dwóch głównych nitek gazociągu Maghreb-Europa (GME), który z Algierii zasila Madryt w około 42 proc. surowca. Nie wszystkich uspokoiły zobowiązania Algieru do kontynuowania przesyłu gazu drugą nitką i utrzymania dostaw zbiornikowcami.

Od miesięcy przed kryzysem energetycznym w Europie przestrzega tam m.in. Antonio Turiel - doktor fizyki teoretycznej, matematyk i badacz CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Científicas) - największej w Hiszpanii publicznej instytucji naukowej. Jego zdaniem, na blackout realnie narażone są wszystkie kraje Starego Kontynentu.

- To może być przerwa w dostawie prądu nie na kilka godzin, ale na dni lub tygodni - ostrzegał dwa dni temu Turiel. Tłumaczył, że dotąd kraje kompensowały niestabilności przesyłowe za pomocą regulatorów mocy do włączania i wyłączania elektrowni cieplnych. - Odbywało się to przy użyciu gazu, a ponieważ teraz go brakuje, zaczynamy mieć problemy - argumentował naukowiec.

Hiszpan przypomniał, że od dawna wiadomo było, że Europa będzie miała problemy z dostawami gazu, ponieważ Algieria i Rosja osiągnęły maksimum jego produkcji a są głównymi dostawcami surowca do naszego kontynentu.

 - Kryzys energetyczny już się rozpoczął, a sprzedajemy go jako fakt, który nagle spadł z nieba, o którym nie wiedzieliśmy. A to nieprawda, wiedzieliśmy o nim od lat - zapewniał doktor fizyki teoretycznej i badacz w CSIC. I ostrzegł, że dla Europejczyków gaz jest tylko jednym z problemów.

- To zapowiadany od lat temu kryzys surowcowy na dużą skalę - obwieszcza Turiel.

Źródło: interia.pl


OD FN

Na pokładzie okrętu Nautilus odbyło się 2 listopada 2021 spotkanie zespołu „Trzecia od Słońca”, na którym omówione zostały prognozy dla Ziemi na najbliższe lata. Być może właśnie sprawdza się scenariusz, że nasza cywilizacja doszła do ściany, jeśli chodzi o drapieżnicze wydobycie ropy naftowej, gazu ziemnego i innych surowców naturalnych.  Szaleńcza konsumpcja, która niczym bomba atomowa wybuchła po wprowadzeniu szczepionek przeciwko koronawirusowi (ludzie zaczęli się czuć bezpieczniej i zaczęli kupować w sposób obłąkańczy wszystko – od nowych samochodów po komputery) doprowadził do załamania się produkcji elektroniki, która oparta jest na metalach ziem rzadkich. To z kolei uderzyło w przemysł samochodowy (brak nowych samochodów w salonach) i kolejne branże przemysłowe produkujące tzw. dobra konsumpcyjne. To bardzo ciekawa sytuacja, wręcz niespotykana.

Poruszył tę kwestię w swoim poście na facebooku autor serii książek „Instrukcje Przebudzenia” Igor Witkowski.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063614684543

  

O dziwnej sytuacji związanej z „początkiem braku wszystkiego” mówił w swoim ostatnim wideoblogu jasnowidz Krzysztof Jackowski.

 

Od wielu tygodni jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi, że jeszcze w tym roku (!) dojdzie do nagłego, raptownego i dramatycznego w skutkach załamania gospodarczego. W jego efekcie będę braki wszystkiego (od jedzenia po energię elektryczną) - sytuacja prawie nieznana od końca II Wojny Światowej. Czy ma rację? Prosimy o wzięcie udziału w naszej najnowszej ECHO-SONDZIE.


OD KILKU TYGODNI JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI ZAPOWIADA, ŻE DO KOŃCA 2021 ROKU DOJDZIE DO NIEBYWAŁEGO ZAŁAMANIA GOSPODARCZEGO W POLSCE, EUROPIE I NA ŚWIECIE. BĘDZIE BRAKOWAĆ WSZYSTKIEGO, NAWET ŻYWNOŚCI - POWRÓCI CHAOS I LĘK O PRZYSZŁOŚĆ. CZY TWOIM ZDANIEM WIZJA JASNOWIDZA SIĘ SPEŁNI?

TAK -DO KOŃCA 2021 Z DNIA NA DZIEŃ DOJDZIE DO GOSPODARCZEJ APOKALIPSY

NIE - NIC SZCZEGÓLNEGO SIĘ NIE WYDARZY. ŚWIAT BĘDZIE SIĘ TOCZYŁ PODOBNIE, JAK PRZEZ CAŁY 2021 ROK - Z LEKKO WYŻSZĄ INFLACJĄ I JEDYNIE OPÓŹNIONYMI DOSTAWAMI NOWYCH SAMOCHODÓW

NIE MAM ZDANIA NA TEN TEMAT

https://nautilus.org.pl/echosonda,697,od-kilku-tygodni-jasnowidz-krzysztof-jackowski-zapowiada-ze-.html

Komentarze: 15
Wyświetleń: 10751x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 5 lis 2021 08:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 13 lis 2021 02:57 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

"Jeżeli nadal nasza cywilizacja ma istnieć na zasadzie piramidy, to niezbędna jest depopulacja na niebywałą skalę i redukcja zaludnienia świata do kilkuset milionów ludzi - a to jest koszmarna perspektywa biorąc pod uwagę bardzo mało czasu. "

Chyba nie zrozumiałam co masz na myśli.
Dlaczego uważasz, że potrzebujemy depopulacji żeby uzdrowić sytuacje w jakiej się znalezliśmy ?
Popierasz chore plany garstki psychopatów, tych którzy doprowadzili do sytuacji w jakiej jesteśmy ?
Ja porównuje kazdą sytuacje do siebie, jeśli choruje to szukam głęboko powodu dlaczego choroba się rozwinęła i od tego uzdrowienie zaczynam.
Niby coraz bardziej świadomi jesteśmy co/kto stoi za obecną sytuacja a wciąz dalej niszczymy siebie.
Rzeczywistość powinniśmy oczyścić z tego co powoduje w nas ten stan ale bez zabijania siebie, bo jak sam zauważyłeś nic nie dzieje się bez powodu i ta depopulacja to chory plan choroby jaka nas toczy i nic sie nie zmieni dopóki tego nie zrozumiemy.
Choroba będzie dalej się toczyć bo nie chcemy dotrzeć do przyczyny.
Łatwo się mówi, zdepopulować dzieci, dorosłych....mnie to nawet przez gardło nie chce przejść, ta myśl a większość przyjmuje to jako coś oczywistego.
Zacznijmy myśleć samodzielnie , a nie pozwalać by coś/ktoś myślał za nas.
Inaczej to o czym tu i nie tylko tu piszemy, rozmawiamy nie ma sensu....NIC nie ma sensu a tylko worek z pomieszanymi pojęciami .
Zauważcie kto rzucił hasło depopulacja i w ramach tego niszczy planete aby plan zrealizować a my temu przyklaskujemy....i jeszcze sami tych myślących inaczej nazywamy idiotami, wariatami .
Bardzo zostaliśmy zmanipulowani...sięgnijcie do swojej pamięci a sami zauważycie kiedy to się zaczęło i dlaczego.
Jestem przeciw depopulacji, przeciw wszystkim kłamstwom.
Może inni lubią w nich życ...to sobie żyjcie...i dalej nazywajmy siebie wariatami, idiotami....bo przecież trudno przyjąć na klatę prawde o sobie o tym że jesteśmy Jednością i choć gramy na róznych poziomach tą tzw Grę Życia to chyba lepiej by przynosiła nam szczęście i zadowolenie a nie cierpienie...bo niby tak chciał Bóg byśmy się uczyli, doświadczali...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 13 lis 2021 15:57 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Maria_st, zła strona czyli duchy potępione, która jest autorem wyrobów techniki i ich dystrybucją ma za złe dobrej stronie (Aniołowie), że wcieliła za dużo ludzi. Bo zła strona wszystko ma wyliczone (surowce) dlaczego ? bo wiedzą co było jak był Raj i teraz tego szukają - kopiąc w ziemi. Gdyby ludzi było mniej to starczyło by dla każdego. Zła strona również ma za złe dobrej stronie, że nic nie robi w ochronie środowiska.
Natomiast dobra strona jest zdania, że żywności na świecie jest wystarczająco dużo.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 14 lis 2021 10:24 | ocena: + 1

Marea | Załogant

@Kepos, A może nie starcza dla każdego, dlatego, że ci, którzy mają najwięcej nie chcą się dzielić, ale dalej bogacić. Przez to większość ludzi żyje w nędzy, a grupka cwaniaczków gra ich życiem. Dopóki ta sytuacja się nie zmieni ja również nie popieram zbytniego rozmnażania się, bo to tylko nasili kontrasty - biedna rodzina zamiast wyżywić 2 osoby musi wyżywić 5, a na to wszystko ma tyle kasy miesięczne, co taki bogacz wydaje minutę (a zarabia jeszcze szybciej)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 14 lis 2021 10:44 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Marea, bogaci nie podzielą się z biednymi bo dla nich by zabrakło (przykład zjednoczenia Niemiec), ale tak proponuje Biblia. Do wszystkiego trzeba się dołożyć, to że coś jest produkowane tanio, to można na tym zarobić ale swoją pracę do tej produkcji (praktycznie każdej) dokładają duchy potępione w zamian korzystają z pobytu w aurach ludzkich. Natomiast Aniołowie stanowią prawa.

Pt, 12 lis 2021 19:07 | ocena: -1

BarHorab | Załogant

Nic nie dzieje się przypadkowo. Cały ten, który jest i nadciągający kryzys jest celowo wywoływany przez elity światowe, przez rząd światowy w celu wprowadzania nowego porządku świata. Surowców nie brakuje! Człowiek dopiero uszczknął całe surowce świata i mogłoby ich wystarczyć na tysiące lat dla dziesiątków miliardów ludzi, ale musiałaby być prowadzona zrównoważona gospodarka i racjonalny i sprawiedliwy rozdział dóbr i bogactw Ziemi. Przy obecnym straszliwie drapieżnym systemie kapitalistycznym gdzie dosłownie wszystko jest podporządkowane zyskowi - to jest nie do pomyślenia. Jeżeli nadal nasza cywilizacja ma istnieć na zasadzie piramidy, to niezbędna jest depopulacja na niebywałą skalę i redukcja zaludnienia świata do kilkuset milionów ludzi - a to jest koszmarna perspektywa biorąc pod uwagę bardzo mało czasu.

Wt, 9 lis 2021 17:23 | brak oceny

Senlandia | Załogant

Jackowski niestety może mieć rację, że to wszystko ma drugie ukryte dno.
"Jednym z zaleceń niemieckich ekspertów było przygotowanie dla każdego członka rodziny plecaka z odzieżą na pięć dni"
Po co plecak w domu? Chcą ludzi przygotować na ewakuację. Jaką? Nie wiem, można tylko zgadywać...

Pon, 8 lis 2021 04:31 | brak oceny

Canis | Załogant

Witam. Może to nie chodzi o braki surowców takich jak węgiel,ropa,gaz. A o wzrost aktywności słonecznej i to co słoneczko może skierować w stronę ziemi i zarządcy świata coś na ten temat wiedzą.

Sob, 6 lis 2021 19:14 | ocena: + 2

88kropka | Załogant

Węgiel masowo jest sprzedawany za granicę a cena w Polsce rośnie. Bo rząd polski chce pozbyć się węgla, podpisał limity na CO2 !! Dzisiaj jest protest w Warszawie przez górników, będą walczyć o swoje!! Ekologiczne limity tak są podkręcane, że ceny idą w górę. Czym będzie palił Polak ?? Jak wszystkiego zabraknie na rynku Polskim? No czym? Ruskim drogim gazem? Węglem którego wydobycie będzie ograniczane ? Elektrownie wiatrowe nie dadzą rady, nie mamy elektrowni jądrowej produkującej prąd ( dla mnie to przeżytek atom, bo gdzie będzie składowany odpad z tego atomu?? na Polskich Ziemiach??) Śmieciami toksycznymi? Czy drewnem? - szkoda lasów. Nic nie jest dobrze dopracowane i przemyślane, będziemy bankrutami w Europie. W Chinach nie ma paniki, ceny mają wysokie na warzywach bo na północy Chin nie wyszły plony!! Sklepy mają zawalone towarem. To polskie media wprowadzają w błąd to Fake News!!!!!! Obejrzyjcie sobie Weronikę T. na You Tube z co mieszka w Chinach ona to dementuje.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 7 lis 2021 02:02 | ocena: -2

Kasjopeja | Załogant

@88kropka, a może tak pomyślałbyś o fotowoltaice? Nic nie ogrzeje cię lepiej niż Słoneczko, a nie musisz palić węglem, zabijać ptaków, ani myśleć, co zrobić z radioaktywnymi odpadami.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 7 lis 2021 10:44 | brak oceny

88kropka | Załogant

@Kasjopeja, mam na dachu od 2 lat, dobrze by było aby słońce w Polsce było cały rok, a jak przychodzi sezon zimowy to tak palę w piecu ekogroszkiem. Panele słoneczne służą mi do podgrzewania wody. Nie ogrzeje tym całego domu, nie mam pompy ciepła ale jej koszt założenia też jest wysoki (około 30 tysięcy) . Najlepiej opłaca się ją założyć w nowych domach + panele słoneczne na dach, może się wtedy opłaci i rachunki będą mniejsze. Pompa ciepła też musi być uruchomiona przez prąd z sieci. Jak już wiemy ceny prądu też skoczyły do góry. Mam nadzieję ,że jak minie sezon grzewczy to ceny się ustabilizują,ale nie wrócą do cen przed 2019 rokiem.

Sob, 6 lis 2021 09:13 | brak oceny

IMPULS | Załogant

Oczywiście ze brakuje wielu rzeczy na rynku. Ot choćby węgla który już nie leży na składach całymi górami. Są zachwiania dostaw materiałów budowlanych i to rzędu kilku miesiecy, a nawet mam w poblizy firme która produkuje beton i wyroby betonowe i mówią że mają limity na cement w cementowniach. Chodzi oczywiscie że oni biorą cementowozami duze ilosci bo na składach budowlanych zwykły cement workowany póki co jest.
Także wygląda to dość dziwnie.

Pt, 5 lis 2021 18:23 | brak oceny

Vrill | Załogant

Dla mnie samego to bez większych różnic jeśli chodzi o obecny stan mojego ducha - oczywiście myśląc o tym co się wydarzy zastanawiam się jak to może wpłynąć na moją dość liczną rodzinę - jednocześnie jednak jestem świadom tego że niektóre rzeczy po prostu muszą nadejść - a jeśli nie mogę tego zmienić to po co sobie zaprzątać tym głowę ?


A może droga ekipa FN podzieli się swoimi odczuciami nt nadchodzących zdarzeń. Słowo "zlowrozebne" świadczy raczej o strachu

Pt, 5 lis 2021 11:38 | ocena: + 3

Paszczak | Załogant

Moim zdaniem coś się szykuje z zewnątrz i Oni to wiedzą,ale rzecz jasna dla ogólnego spokoju taka informacja nie może być ujawniona.

Pt, 5 lis 2021 10:52 | ocena: + 4

sidhartha | Załogant

przestańcie straszyć :)
a Jackowski niech weźmie psychotropy to będzie większym optymistą, czarne scenariusze przewidują siły zła, tracą wpływ. i to
oni panikują i cierpią, dobrzy ludzie nie mają czego się bać, mylę się czy nie takie jest moje subiektywne zdanie, poczekamy zobaczymy.z 2 strony byłoby nudno gdyby na świecie nic się nie działo, ale będą to wydarzenia neutralne.co po pandemii?
NIC szczególnego, media znajdą sobie nowy temat, nie wiem czy o takiej skali jak koronawirus, ale będzie się działo.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 5 lis 2021 12:59 | ocena: + 7

human | Załogant

Dokładnie tak samo pomyślałem " przestańcie straszyć " Skąd biorą się te negatywne myśli, wiem że społeczeństwa zarówno polskie, jak i też inne są już umęczone. Codziennie szprycowani jesteśmy statystykami zakażeń oraz zgonów. Złe wieści mają poczytalność, intrygują, ciekawią, cóż tacy jesteśmy. Pan Krzysztof Jackowski czego niestety żałuję, ale stał się celebrytą, zapraszany jest do mediów co chętnie wykorzystuję, już dawno spostrzegł że im straszniejsze wizje tym więcej kliknięć na YT, jak się sprawdzi to super ,jak nie to przeciągnę w czasie. To się sprzedaje.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.