Dziś jest:
Poniedziałek, 14 października 2019

Póki pracujesz, nie ma czasu spojrzeć życiu w oczy.
/Carlos Ruiz Zafón — Cień wiatru/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 103


#1242 CHMURA W KSZTAŁCIE LATAJĄCEGO SPODKA, A OBOK... OBIEKT UFO NA NIEBIE - FN 2019

komentarze: brak oglądane: 768x

[...] zrobilem to zdjecie specjalnie sie zatrzymujac samochodem na poboczu w tamtym momencie tak szaro podejzanie sie zrobilo a tak ze inny kierowca sie zatzymal i patrzylismy na to zjawisko z fascynacja wyglada to jak obiekt latajacy ukryty za wytwozona chmurą pozdrawiamTo zdjecie dnia zrobilem 23.maja 2019 o godz. 10:28 i 10:29 pozdr.

[dane do wiad. FN]

/zdjęcie dostaliśmy 18 września 2019/

 
... zdjęcie z zaznaczonym obiektem UFO. 

Poniżej kilka zdjęć z naszej ostatniej "poczty do FN".

 -----Original Message-----
From: [...]
Sent: Tuesday, September 17, 2019 9:19 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie 24.08.2019

Witam załogę Nautilusa. Czytając artykuł o ufo w kształcie stożka przypomniało mi się jedno zdjęcie z dnia 24.08.2019r. w Starych Bielicach. Jest na nim coś w kształcie...no właśnie chyba stożka. Z serii kilku zdjęć na jednym jest to coś, podczas robienia zdjęcia nic nie zauważyłam, dopiero podczas oglądania fotografii.
Pozdrawiam serdecznie
[...]
Załogantka Margareta 

 

From: [...]
Sent: Tuesday, September 10, 2019 6:58 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Dziwny ptak/obiekt

         Witam Mostek Kapitański !
Dzisiaj o godzinie 14:06 zrobiłem kilkanaście fotek z zoomem  w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 29.
Na zdjęciu ukazał się dziwny obiekt/ptak zmierzający w kierunku Radiostacji Gliwice. Zdjęcie to przypomina mi,  jakby biały obiekt w kształcie Tic-Tac'a ( patrz środek powiększenia) "przedzierał" się przez  tunel czasoprzestrzenny :) . Oczywiście to  czysta dywagacja rodem ze Star Trek'a :)
Ps. Dodam na koniec, że w trakcie zdjęć nie zaobserwowałem, żeby tak duży obiekt "mignął" mi przez obiektyw.

Pozdrawiam wszystkich Załogantów Gorki73


 From: [...]
Sent: Tuesday, September 17, 2019 10:33 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: kolejny dziwny "ptak"

Witam Mostek Kapitański !
           Dzisiaj o godzinie 10:08 robiąc serię zdjęć w kilkanaście sekund, w stronę kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej (dzielnica Halemba) "uchwyciłem" dziwnego ptaka, który pojawił się tylko na jednym zdjęciu :) Podobnie jak miało to miejsce z "ptakiem" przelatującym w Gliwicach w kierunku Radiostacji Gliwice (zdjęcie to już zostało wysłane do Państwa w dniu 10 września). Kształt tych obiektów jest zadziwiający i jeśli przyjąć, że są to obiekty UFO to powołałbym się tu na wyjaśnienie ich kształtu na teorię Marca Davenporta. Publikowaliście jego wykład pt. "UFO POJAZDY SPOZA CZASU " (https://www.youtube.com/watch?v=2RI-HQhAsiA), który dla przypomnienia mówił, że pojazdy UFO poruszają się w tzw. bańce, gdzie panują inne warunki czasoprzestrzeni, co sprawia, że fala światła odbitego od jej wnętrza czy jej granic ulega odkształceniu zgodnie z prawem Dopplera.
Ps. Wysyłam jak zawsze oryginały zdjęć i materiał do ewentualnej prezentacji.

Pozdrawiam Wszystkich Załogantów Gorki73 

From: [...]
Sent: Sunday, September 8, 2019 11:13 AM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Śmigowiec Policyjny i ....

       Witam Mostek Kapitański !
Wczoraj o około godziny 16:17 przelatywał przez moje osiedle w Rudzie Śląskiej śmigłowiec policyjny, chwyciłem szybko za aparat wykonałem kilka fotek, no i zgłupiałem, ponieważ na jednej fotce pojawiło mi się to....
Pozdrawiam Wszystkich Załogantów Gorki73
 

 

Poniżej zdjęcia przysłane przez jednego z naszych czytelników z serii "znalezione w sieci".
 

From: [...]
Sent: Tuesday, September 17, 2019 8:34 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcia

Witam. Przesyłam zdjęcia z zeszłego tygodnia. Sytułacja jak w kalejdoskopie przelot małego samolotu i już jest ,zrobiłem około 20 zdjęć na 5 zdjęciach coś jest wysyłam najciekawsze.Poz. ,,scyzoryk,, 

From: [...]
Sent: Tuesday, September 10, 2019 1:43 PM
To: Fundacja NAUTILU <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: RE: zdjęcie NOL-a

Witam serdecznie :)

Musze coś sprostować ,ponieważ w moim poprzednim mailu wkradła się mała nieścisłość co do zdjęcia z dziurą w chmurach i cygarem na pierwszym planie. Zdjęcie to wykonałam telefonem Nokia6303 14.04.2013 roku o godzinie 06.46 . Przesyłam dodatkowo jeszcze jedno zdjęcie wykonane tym samym telefonem ale rok wcześniej to jest 22.08.2012 o godzinie 17.59  .Proszę zwrócić uwagę, że  jest to ,to samo miejsce( charakterystyczne drzewo ) i znowu chmura w kształcie UFO .

Pozdrawiam wierna czytelniczka FN :)   

 From: [...]
Sent: Sunday, September 8, 2019 4:31 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject:

Dzień dobry Państwu, chciał bym pokazać zdjęcie które zrobiłem będąc w lesie w okolicach Żywca w miejscowości Radziechowy, trzeciego sierpnia tego roku. Próbowałem coś zrobić z tym zdjęciem a mianowicie, pobrać  plik do ulepszania zdjęć tylko że moje próby zakończyły się tym że wszystkie pliki były z wirusami i po prostu poległem a komputer był trochę szybszy od kalkulatora. Zdjęcie proszę powiększać i patrzyć w prawy róg. Jeżeli mają Państwo pytania to proszę pisać na mail. Dziękuje i pozdrawiam 

   From: [...]
Sent: Monday, September 16, 2019 9:08 AM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ufo zdany 14.09.2019 zbieg okoliczności

Witam Państwa. Chciałem się z wami podzielić ciekawostką jaka zdarzyła mi się w weekend. Mianowicie byłem w sobotę na weselu u mojego dobrego kolegi które odbywało się niedaleko Siedlec. W drodze na ślub przypomniało mi się, że stosunkowo niedaleko są zdany przy których jak wszyscy wiemy, zostały zrobione bardzo dobrej jakości zdjęcia ufo vel śruby czy też potasowca :) Jeszcze nie byłem w tym historycznym miejscu, więc nie mogłem przepuścić takiej okazji i zaraz po poprawinach które odbywały się w niedzielę, postanowiłem tam pojechać. Na miejscu zrobiłem parę zdjęć i nagrałem krótki filmik na pamiątkę. Jakość nagrania nie jest zbyt dobra (niestety nagrywane telefonem) ale przez sekundę wyraźnie widać na nim obiekt który jak stwierdził po analizie jeden z załogantów FN z którym wymieniamy się mailowo ufologicznymi doświadczeniami, nie może być owadem gdyż: "widać jak przemierza drogę w ciągu 0.04s i znika wiec nie ma owada, który pokonuje w ciągu takiego czasu np. 5m bo gdyby tak było to jego szybkość jego wynosiła by 125m/s co daje 450km/h" Jechałem w niedzielę z wesela które odbywało się w sobotę... czysty przypadek??? oczywiście moje nagranie nie jest niczym w porównaniu do zdjęć które zostały zrobione w 2006r. przez dwóch policjantów, ale taka zbieżność wydarzeń jest nieco... zastanawiająca. Żeby nikt nie posądził mnie o zmyślanie, załączam zdjęcie pamiątki którą dostawał każdy gość od młodej pary na weselu. Pozdrawiam                                                                                                                                                                                                                        Ps. Zamieszczam link na youtube (8-10sekunda obiekt), ale jeśli nagranie Państwa zainteresuje i stwierdzicie, że to nie owad, wyślę je przez "filemail". Załączam też momenty na których widać obiekt ( z góry przepraszam za złe nagrywanie ale mam nowy telefon i pierwszy raz używałem kamerki)  

          

...poniżej screeny przysłane przez naszego czytelnika. 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Monday, September 16, 2019 5:43 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Stare Bielice 15.09.2019

Witam szanowną redakcję! Wczoraj tj. 15.09.2019r. w wolnym czasie chciałam zrobić parę zdjęć. Przez przypadek zamiast zdjęcia zrobiłam krótki dosłownie trzy-sekundowy film. Miałam go skasować, ale na zwolnieniu zauważyłam, że coś na nim, obok samolotu z góry na dół przelatuje. Kolor biały więc może nie ptak i nie owady. Przesyłam owy film, zdjęcie i trzy klatki z zaznaczonym obiektem. Film pochodzi ze Starych Bielic.
Serdecznie pozdrawiam
Załogantka Margareta


...film poniżej.

 

From: [...]
Sent: Tuesday, September 17, 2019 12:32 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Coś

Dzień dobry.
Wczoraj siedziałem sobie przed telewizorem i oglądałem filmy z cyklu ,, UFO". Wtedy mojej córce ( 21 lat) coś się przypomniało. Moja córka, to taka artystyczna dusza jest. Fotografuje, maluje itp. W marcu tego roku postanowiła z rana, za pomocą telefonu, uwiecznić pierwsze trele ptaków (chyba kosa) i filmując wierzchołki drzew przed domem, sfilmowała coś ciekawego ( naszym zdaniem), bo dla Was może się to okazać czymś zwyczajnym. Chodzi o tę jasną ,,kulę" przemieszczającą się od prawej strony na niebie. Szkoda, że film jest krótki, ale chodziło o ptasie trele. Pozdrawiam serdecznie.


Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 103


komentarze: brak oglądane: 213x
#1258
UFO NAD KRAKOWEM - 29 września 2019

Zdjęcia były wykonane w Krakowie i Czorsztynie. Po powiększeniu fragmentów fotografii widać obiekty na niebie, które wydają być się w bardzo dużej odległości od osoby fotografującej. Co to oznacza? Były znacznych rozmiarów. From: [...]Sent: Saturday...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 127x
#1257
UFO NAD WROCŁAWIEM - 2016

[...] Właśnie wysłałem do Państwa film oraz 5 zdjęć. Zdjęcia te zostały wykonane w 2016 roku w okolicach ulicy Gazowej we Wrocławiu. Cztery przedstawiają obiekt taki jak na filmie zaś jedno zdjęcie przedstawia dziwną chmurę w której coś wystaje.Pozdrawiam...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 613x
#1256
UFO NAD ALPAMI JULIJSKIMI NA SŁOWACJI - FN 2019

Zdjęcia zostały wykonane 19 sierpnia 2019 przez naszego czytelnika, który przebywał na Słowacji w rejonie Alp Julijskich. Na niebie podczas przeglądania zdjęć dostrzegł coś, co wzbudziło jego ciekawość.From: [...]Sent: Sunday, October 6, 2019 9:37 PMTo...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 549x
#1255
DZIWNY OBIEKT NA ZDJĘCIU ZE STEROWCEM

[...] Witam Państwa.Mam na imię [...] . Chciałbym się podzielić z wami swoimi zdjęciami dziwnymi obiektami które zauważyłem.Pierwsza 2 zdjęcia (DSCN1531,DSCN1532)wykonałem 29.07.2012r.o godz.22:02 podczas olimpiady w Londynie. Na pierwszym zdjęciu (DSCN1531...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 450x
#1254
UFO NAD EMILCINEM - maj 2017

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia z 2017 roku przedstawiająca dziwny obiekt nad Emilcinem. Zdjęcie zostało wykonane przy okazji festynu dla dzieci w pobliżu naszego pomnika UFO. From: [...]Sent: Tuesday, May 2, 2017 11:12 AMTo: nautilus@nautilus...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 480x
#1253
Dziwny obiekt koło stadionu Śląskiego - 1 października 2019

[...] Witam Mostek Kapitański ! Dzisiaj [1 października 2019]  będąc służbowo na terenie stadionu Śląskiego w Katowicach, wykonałem kilkanaście zdjęć. Na serii zdjęć, którą przejrzałem już w domu, na jednym zdjęciu zauważyłem dziwną chmurkę/obiekt...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 323x
#1252
DZIWNY OBIEKT NA NIEBIE OBOK ŚWIETLNEGO BLIKU - FN 2019

Na zdjęciu widać tzw. blik słoneczny, czyli efekt optyczny powstający w optyce aparatu. Jednak poniżej tego bliku jest dziwny obiekt, którego kształt raczej nie jest "ptakiem ze skrzydłami". I jeszcze jedno - perspektywa zdjęcia pokazuje, że obiekt jest...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 387x
#1251
DZIWNY OBIEKT NAD POLEM W PIEKARACH ŚLĄSKICH - FN 2019

Obiekt na naszym dzisiejszym 'zdjęciu dnia' widać dopiero po powiększeniu. Na szczęście duża rozdzielczość zdjęcia sprawia, że można zauważyć ciekawą strukturę tego, co unosiło się nad polem w Piekarach Śląskich. Autor zdjęcia słusznie zauważa, że obiekt...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 403x
#1250
JASNA KULA OBOK BUDYNKU - FN 2019

Naszym dzisiejszym "Zdjęciem Dnia" jest fotografia przysłana 28 września 2019 przez zaprzyjaźnionego z nami czytelnika z Lublina, który dostrzegł ją na stronie poświęconej miastu Gorlice. Przedstawia jasną i bardzo wyraźną kulę typu 'orb' (pisaliśmy ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 360x
#1248
UFO W KSZTAŁCIE DWÓCH KUL POŁĄCZONYCH PIERŚCIENIEM - Gdynia 2019

[...] Witam serdecznie. W tamtym roku wysyłałem Panstwu zdjecie z wakacji w Gdyni. Był na nich obiekt. Tak się złozylo ze przeglądałem zdjęcia z zoną przypominając sobie te wakacje. Na jednym ze zdjęć żaglowca na górze po prawej stronie cos zwróciło ...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 395x
#1247
CIEKAWY KULISTY OBIEKT NA ZDJĘCIU Z ODESSY - 2019

 Pierwsza myśl "to blik!". Blik, czyli ciekawy efekt powstający w optyce aparatu, który powstaje wtedy, kiedy wykonujemy zdjęcia 'pod słońce' lub kiedy w centrum ekspozycji zdjęcia jest inne silne źródło światła. Ale po bliższym obejrzeniu tej fotografii...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 475x
#1246

 Naszym dzisiejszym 'zdjęciem dnia' jest jedna z fotografii, która została przysłana przez naszą czytelniczkę i którą uznaliśmy za na tyle ciekawą, że postanowiliśmy ją zaprezentować w serwisie FN. Tych zdjęć jest więcej i są wykonane na przestrzeni...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 103
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 103

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z PROJEKTU OTWARTE NIEBO: zadzwonił pewien człowiek, inżynier ze Szczecina i opowiedział o laserku, takim zwykłym laserku, który można kupić w sklepie. Ma on taki laserek od paru lat i kiedyś wyszedł w nocy, aby popykać nim w niebo i zobaczyć jak daleko widać punkt. Kiedy tak stał migając nagle przeleciały szybko dwa świetlne punkty. Trudno mu było oszacować odległość i ich wielkość, ale widział je wyraźnie. Następnym razem, zaintrygowany tym, znowu wyszedł do ogródka (mieszka w starej willi...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 8 paź 2019 07:03 | 7 października 2019 około 7:46 jeden z mieszkańców Bydgoszczy zauważył, że na niebie przesuwa się biały obiekt w kształcie cygara. Dzień wcześniej 6 października nad lotniskiem we Wrocławiu nasz czytelnik zwrócił uwagę na dziwny, jasny punkt. Jego zdaniem było to UFO.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO OBSERWOWANY PRZEZ SZYBĘ SAMOCHODU - Wrocław, X.2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.