Dziś jest:
Środa, 16 kwietnia 2025
Jedność myśli, słowa i czynu. To jedyna droga do szczęścia.
Sathya Sai Baba
Dostaliśmy niezwykle ciekawe zdjęcie, które na pierwszy rzut oka jest banalne, ale dopiero po chwili można dostrzec coś wyjątkowego. Oto opis dołączony do zdjęcia:
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Tuesday, February 27, 2018 9:28 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie
Witam serdecznie,
W załączeniu przesyłamy Państwu zdjęcie, które zostało wykonane przez naszego znajomego w Lubomierzu woj. małopolskie dnia 12 lipca 2015 roku o godz. 16:42. Inspiracją do zrobienia zdjęcia była chmura, która na tle pozostałych wyróżniała się zarówno kolorem, kształtem i wielkością. Robiąc to zdjęcie nie było widać tego co można dostrzec już na zrobionej fotografii. Widoczne tam lasy to Gorczański Park Narodowy.
Przesyłamy to zdjęcie z nadzIeją na Państwa opinie i odpowiedź.
Pozdrawiamy serdecznie
[dane do wiad. FN]
Zobaczmy to zdjęcie.
Poniżej powiększenie fragmentu zdjęcia pokazującego dziwną chmurę.
Istnieje zjawisko tzw. chmur soczewkowych. Altocumulus lenticularis (chmura soczewkowata) to nieruchoma chmura w kształcie soczewki ustawiona pod kątem prostym do kierunku wiatru, a równolegle do linii gór. Jest typowa dla zjawiska fenowego.
Kiedy powietrze o stabilnej wilgotności przepływa nad górą lub górami, po stronie zawietrznej mogą formować się duże fale stojące mas powietrza. Altocumulus lenticularis tworzą się właśnie na ich grzbietach. W sprzyjających warunkach chmury te utworzyć mogą długi rząd, formując tzw. „chmurę falistą”.
Czasami chmury soczewkowe idealnie przypominają pojazdy UFO w kształcie dysków.
Trzeba jednak przyznać, że jeśli chodzi o "podobieństwo do autentycznego UFO" zdjęcie z Lubomierza automatycznie wskakuje na miejsce pierwsze.
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Dziennik Pokładowy
FILM FN
Teleskop Webba sfotografował UFO?
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie