Dziś jest:
Sobota, 6 marca 2021

Możesz mieć wszystko, czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.
Anthony Robbins

Komentarze: 20
Wyświetleń: 18564x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 27 lis 2014 22:47   
Autor: FN, źródło: FN   

ŚWIATOWE WYSPY PETRODOLAROWE TO PRZYKŁAD CHOROBY TOCZĄCEJ LUDZKĄ CYWILIZACJĘ

Jeśli człowiek wie, to co wie, to świat wokół wydaje się nieskończenie śmiesznym miejscem. Już tylko to, że ludzkość nie wie o tym, że Ziemia jest masowo odwiedzana przez pozaziemskie cywilizacje jest hitem, który może sprawić, że można się wręcz popłakać ze śmiechu… Kolejnym arcyzabawnym aspektem naszej planety jest to, że nasz ziemski glob jest równo podzielony na obozy religijne, z których jeden wierzy tak, a drugi siak - całkiem na opak do tego pierszego, a reinkarnację równie prawdziwą jak prawo ciążenia uważa się za brednie nawiedzonych sekt ze wschodu i nikt tam się nie przejmuje prawem karmy czy przyczyny i skutku.

Do naszych ulubionych absurdów „trzeciej planety od Słońca” niniejszym dołączamy kolejny, czyli całkowicie idiotyczne uczynienie z pastuchów pasących chude kozy na roponośnych pustkowiach Zatoki Perskiej we „władców świata”, o których łaskę żebrzą wszelkie „Obamy i Putiny”. Żarłoczność zachodniej cywilizacji na olej skalny okazała się trampoliną dla tych szczęściarzy, którzy akurat urodzili się na terenie tych światowych stacji benzynowych.

Wydobycie baryłki ropy w takiej Rosji kosztuje sto dolarów (każda cena poniżej tej kwoty zarzyna rosyjski budżet), a tutaj wystarczy dobrze wbić patyk w ziemię (dosłownie!) i pojawia się czarna plama tego płynnego złota. Nikt i nic nie stanowi dla szejków konkurencji, gdyż im się opłaca wydobywać ropę w cenie nawet 15 dolarów za baryłkę.

Chodzimy po Dubaju i pierwsze pytanie, które nam chodzi po głowie związane jest z tym, czy tutaj także strumień obłąkańczych miliardów dolarów z ropy finansuje światowy dżihad, jak na przykład jest w przypadku Arabii Saudyjskiej.? W sumie nikt tego nie wie i nigdy się tego nie dowie, gdyż cały obieg tutejszych pieniędzy jest procesem tajemniczym i poza jakąkolwiek kontrolą, Wszyscy wiedzą, że pieniędzy jest dużą, bardzo dużo, a raczej nieskończenie dużo i nie ma ich specjalnie co liczyć, bo i po co?

Rody wielkich hodowców kóz nazywają się teraz Emirami i ostatnią rzeczą, o której myślą, to jakakolwiek praca. Oni nawet nie zarządzają tym gigantycznym dystrybutorem paliwa, gdyż robią to znakomicie zachodni inżynierowie i wykwalifikowani specjaliści. Stanowiący ok. 10 procent ludności Zjednoczonych Emiratów Arabskich rodowici mieszkańcy mają jedynie zmieniać swoje luksusowe samochody na nowsze i droższe. Jeżeli ktoś z nich nie chce nawet ruszać się z domu, to główny i najważniejszy Emir daje mu dożywotni zasiłek miesięczny, który w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 16 tysięcy złotych. Jest to jednak przeważnie zbyteczne, gdyż tzw. frajerskie pieniądze z ropy zasilają konta miejscowych na wiele sposobów.

Kto pracuje w tym kraju, buduje „najwyższe budynki świata” i bajeczne stoki narciarskie na pustyni pod szklanymi kopułami? Tak zwany know-how dają Europejczycy i Amerykanie, a proste prace fizyczne wykonują głównie Azjaci. I tak nieróbstwo i bezkarne dojenie Matki Ziemi za petrodolary doprowadzono tutaj do rangi najwyższej wartości, wokół której toczy się życie. Nie ma takiego absurdu i nie ma takiej bajecznej kwoty, której władcy ropy nie byliby gotowi wydać jako kaprys czy kolejny szaleńczy pomysł, który zamienia ten kawałek pustyni w jakiś nierzeczywisty Disneyland. Z tą drobną różnicą, że tu jest wszystko o wiele śmieszniejsze, bo jest całkiem na serio.

 

Pozdrawiamy wszystkich z Dubaju, z którego za chwilę wyruszamy w dalszą podróż, ale za kilka dni wrócimy tutaj na dłużej.

Oto kilka drobiazgów, które nas urzekły w krainie "wybranej przez Boga do niekończącego się deszczu petrodolarów" - i trzeba to przyznać, na swój sposób bardzo pięknej..

Sklepy muszą przyciągać klientów atrakcyjnymi konkursami. Są nagrody - przeważnie samochody. I nie są to "nowe Fiaty Punto"...

 

Wszędzie wszechobecny jest - niczym dobry ojciec - jeden z najważniejszych Emirów... patrzy ze słupów i półek księgarskich.

 

Tam za szybą widać zapierającą dech w piersiach "ścianę wody", która spływa po marmurowej ścianie. Woda na pustyni jest bezcenna, a jej uzyskanie wymaga energii przekraczającej wyobraźnię... I dlatego tutaj woda leje się wszędzie.

 

W sklepach mają zabawne manekiny - są ustawione tak, aby sprawić wrażenie, że żywy człowiek... na chwilę usiadł odpocząć.

 

Pracują tylko i wyłącznie przyjezdni, najczęściej Chińczycy i Filipińczycy.

 

Jedyną pracą, którą musi wykonywać (a raczej nie musi, ale chce) mieszkaniec tego petrodolarowego raju jest... wypłata z bankomatu.

 

Do Hong Kongu polecieliśmy największym pasażerskim samolotem świata, czyli Airbusem 380-800. Dowiedzieliśmy się od personelu latającego, że jest nazywany pieszczotliwie "BIG MAMA"...

 

 

Kolejne wiadomości z pokładu Nautilusa są już nadawane z Hong Kongu, więc mamy mały "poślizg", gdyż cała nasza ekipa jest mocno zajęta. Trwa największe spotkanie ufologiczne w dziejach świata. Szczegóły wkrótce!

Komentarze: 20
Wyświetleń: 18564x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 27 lis 2014 22:47   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (20)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 3 sty 2015 07:58 | brak oceny

Kawakami | Gość

Gospodarka oparta na petrodolarach? A wiecie, głuptaski, ile procent dochodów budżetowych Dubaju pochodzi z ropy naftowej? Dwa. Dwa procent. Reszta to usługi. Co, nie chciało się sprawdzić? A przed wyciąganiem infantylnych wniosków to już nic nie powstrzymuje? Świat nie jest taki prosty, jak by się chciało dzielnym tropicielom UFO wydawać.

Wt, 9 gru 2014 23:01 | brak oceny

Jaromir | Gość

Bardzo pogardliwie piszecie o tych ludziach jako "hodowcach kóz". Czym różni się arabski hodowca kóz np od naszego rodzimego polskiego rolnika hodowcy króli czy innych nieprestiżowych zwierzątek? Jest gorszy bo ma ciemniejszą skórę, bo urodził się wokół pustyń? Tyle mówicie o reinkarnacji. A nie pomyśleliście może, że tam, np w tym Dubaju, inkarnowani zostali ludzie którzy uczciwym i bardzo dobrym życiem w poprzednim wcieleniu zasłużyli sobie na życie ziemskie w luksusach? Co nie przeczy, że to też dla nich próba, może niektórzy z nich zwiążą się z tymi materialnymi darami losu i cofną w swym rozwoju na niższy poziom. Ale dlaczego zakładamy, że wszyscy oni mają się w tym bogactwie zatracać? Może są tam ludzie dobrzy? Bogaci i dobrzy? Chyba tylko dla Polaka takie połączenie jest nieznane.

Nie, 7 gru 2014 00:30 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Chciałbym ja,,a Jedi Knight''polecić wszystkim czytelnikom przeczytanie książki prof.Piotra Nowaka,,Hodowanie troglodytów''...A oto kilka jej fragmentów,jak najbardziej odnoszących się do powyższego artykułu:,,Nie ma lepszego sposobu na pognębienie wspólczesnego człowieka niż deprecjacja kultury narodowej.Naród-przypomnę-to sposób organizowania się pojedyńczych osób we wspólnotę,we wspólnotę,która z jednej strony stoi ponad czasem,z drugiej zaś-rozwija się w historii.Do tej pory nie wymyślono lepszego niż naród rozwiązania dla ludzi,którzy w większej liczbie chcieliby żyć razem.Nie jest nim zatem enigmatyczne społeczeństwo,komunia,unia czy federacja wielu państw,gdyż ludzie w takich,dość przypadkowych przecież mozaikach nie sumują się w całość.Tożsamość zbiorowa może być tylko tożsamością narodową(...)YTrzeba żyć tak jak się myśli,i wypowiadać to,co chce się powiedzieć-bez względu na pogodę czy intelektualne mody.Powiązanie swobodnej myśli z maksymalnie nieuwarunkowanym działaniem to papierek lakmusowy umysłowej niezależności i dojrzałości,to swoisty,,test na inteligencję'',na odwagę w świecie,który większość wartości przecenił i zdezaktualizował(...)Ludzim świat wisi,ludzie zadowalają się byle czym.Nędza ich istnienia odbiera im rozum.Mają duzse turystów,flanelów traktujących życie jak deptak czy poczekalnię.Wybierają cyników i umysłowych parweniuszy,którzy następnie rządzą nimi wedle reguł trywialnie pojętego prawa natury:kto silniejszy,ten więcej może.To świat,w którym człowieczeństwo zeszło na psy,a wykształcenie i ogłada przeobraziły się w partactwo i ogólne schamienie.Zatem pobawmy się coć trochę i popuśćmy sparciałe sznurki przedawnionej,nikomu niepotrzebnej moralności.Idżmy w tan,najlepiej do utraty tchu i przytomności,w kolorach tęczy i w rytmach Love Parade.Niewiele więcej nam pozostało.''...Mądremu dość...

Pt, 5 gru 2014 19:52 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Jak goły tyłek to trzeba głosić cnotę! Widać to po wpisach...He,he

Pt, 5 gru 2014 10:25 | brak oceny

Julian | Gość

Kiedyś nastąpi przebudzenie tego narodu. Tak jak w przypadku ludzi z filmu "Surogaci" w reżyserii: Jonathana Mostow'a z Brucem Willisem w roli głównej. Myślę, że analogia jest zrozumiała dla każdego kto widział ten film. Pzdr.

Wt, 2 gru 2014 19:16 | brak oceny

de press | Gość

i to jest prawdziwie naród wybrany ,a nie tam jacyś żydkowie,też byłe pastuchy chudych kóz(dla przyp.) jak ich zechce allach ukarać to wyśle im donka tuska i benzyna zaraz skoczy do stówy za litr,a jak zechce ich wykończyć ,to na pustyni pojawi się macierewicz z KwakKwakiem ,i wtedy bedzie nieodwołalny armagiedon

Wt, 2 gru 2014 17:07 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Istotą problemu,który autor porusza w artykule,i w ogóle istotą problemu człowieka,ludzkosci początku XXI wieku jest,,pożądliwość oczu,pożądliwość ciała i PYCHA TAKIEGO ŻYCIA''...współczesnego człowieka,który nie dość,że jest grzesznym i upadłym(od czasów Edenu...),ale dodatkowo jest człowiekiem odstępczym,który nie dość,że nie chce się nawrócić i uznać swój grzech,to dodatkowo samoubóstwia się w duchu fałszywej szatańskiej,lucyferiańskiej antropologii gnozy(,,będziecie JAKO BOGOWIE''...).A kamieniem węgielnym jest fałszywie pojmowana wolność z ducha,,wolność jako dowolność''...i,,róbta co chceta''...Zapomijanjąc,że,,wszystko mi wolno,ale ja nie dam się niczemu zniewolić''...i,,czemu bowiem kto ulega,tego niewolnikiem się staje''...Wolność zawsze napotyka na granicę prawdy.Nieograniczona wolność gospodarcza,tak wszechpanujaca na tej,,globalnej wiosce''...,,drugiej,większej Wieży Babel''...daje kontrast w postaci nędzy,negującej prawdę o człowieku - prawo do godnego życia.Nieograniczona wolność polityczna przynosi systemy negujące prawdę o społeczeństwie.Wolność obyczajowa,obecnie w takiej sodomickiej ofensywie,praktykowana z dużą swobodą zderza się z prawdą o godnym wychowaniu człowieka,o wartości ciała czy nawet życia kogoś drugiego(lub trzeciego).Wolność,która nie uwzględnia prawdy,neguje samą siebie.Dwie sprzeczne wolności zderzone ze sobą muszą odwołać się do kryterium prawdy obiektywnej.Ona jako racja rozstrzygnięcia lub kompromisu dopełnia w sposób konieczny poczucie,pragnienie czy ideę wolności.Jeśli bowiem nie prawda bezstronnie określająca jak jest lub jak być powinno,to co rozstrzyga konflikt wolności?SIŁA(totalitarna),gra manipulacji albo przypadek,los?Istotą LIBERALIZMU...jest wolność kwestionująca prawdę.Oczywiście,że każda prawda w jakimś stopniu ogranicza wolność.A tego właśnie liberałowie za wszelką cenę chcą uniknąc.W ich ujęciu,w myśl antropologii gnozy,człowiek jest praktycznie aniołem:wystarczy dać mu wolność,a rzekomo staje się dobry i buduje,o zgrozo, dobre społeczeństwo.Człowiek jednak nie jest aniołem.Uwikłany w zło wychodzące od niego lub ze struktur społecznych(złozonych z takich samych jak on jednostek)musi ciagle zdobywać się na wysiłek rozpoznawania prawd,które stanowią dla niego drogowskazy.Wolność jest warunkiem koniecznym dobrego bycia w świecie;jednak nie jest warunkiem wystarczającym.Dopiero razem z prawdą(rozpoznaną i wybraną)składa się na warunek wystarczający dobra jednostkowego i społecznego.Lucyferiańscy liberałowie,eufemistycznie rzecz ujmując,popełniają błąd biorąc część za całość:warunek konieczny biorą za dostateczny...

Pon, 1 gru 2014 23:07 | brak oceny

lexus | Gość

czyzby zazdrosc przemawiala za autorem????
popatrz na swoj kraj jaki piekny jaka przyroda,kwiaty i zwierzęta.a tam co piach i troche ropki--ale szacun dla krajow zatoki Perskiej bo wiedzą ze ich miod sie kiedys skonczy i inwestują w topową baze turystyczną z odlotowymi hotelami i atrakcjami.
jedno na pewno mają piękniejsze to jezyk ---najbogatszy i najpiekniejszy ze wszystkich na swiecie.
szacun jeszcze raz dla kolegow z krajow zatoki perskiej ---a tak na marginesie wspomaganie dzichadu tylko wazne dla krajow ktore pompują uzbrojenie dla tego małego odłamu a wiec troszke autor sie zagalopowal lub krotkowzrocznosc przycmiła chwilowo umysł autora.hm???

Pon, 1 gru 2014 20:15 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Widocznie Allach jest lepszym bogiem skoro dał Arabom tyle ropy?

Pon, 1 gru 2014 10:57 | brak oceny

cukierki jezusa | Gość

Ence pence w ktorej rece? Po co mi religia aby wierzyc w Stworce? Raczej w tym tylko przeszkadza. A pieniadze - lubi KAZDY i nie ma ww tym nic zlego, o ile fakt - nie przesadzamy - jak ze wszystkim...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...]  Kolejną kwestią zapewne Państwu wiadomą jest wskazanie miejsca ukrycia zwłok małej Madzi z Sosnowca ( głośna sprawa wiele lat temu ) ale nie wiedzą Państwo, że prawie to ciało znalazłem. Pan Jackowski wskazał wtedy w Sosnowcu precyzyjnie miejsce ukrycia zwłok dziecka, małej Madzi ukrytych przez matkę, czytałem wtedy tą wizję wieczorem i od razu skojarzyłem to miejsce, ponieważ jestem z Sosnowca, ale że było późno, postanowiłem poczekać do rana zamiast latać po ciemku...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.